Echtpaar Jansen Klipping 65 jaar getrouwd Computercursussen in het Trefpunt Nieuwe vriendschappen via de gezelschapsbank Introductiebijeenkomst in Bibliotheek Boswijk 2 viert 25-jarig jubileum h e I L o O 13 Nazomers Ypefeest in Ypestein De groep deelnemers aan deze bijeenkomsten wordt klein gehouden Sociale en hechte buurt visitekaartje voor Heiloo UITKIJKPOST 12 SEPTEMBER 2007 HEILOO - Vanaf oktober start er in het Trefpunt in Heiloo een aantal computerlessen voor 55- plussers. De cursussen zijn verdeeld over de onderwerpen: Kennismaken met de computer, 79,50 voor acht les sen en voor het cursusboek 14,-. Internet en e-mail, cursuskosten 87,50 voor 6 lessen en voor het cur susboek 14,-. Windows Word, cursuskosten 99,50 voor 8 lessen en voor het cursusboek 14,-. Digitale fotobewerking incl. gratis cd-rom met een Nederlandse versie van het populaire fotobewerkings programma Ulead Photo Express, cursuskosten 79,50 voor 6 lessen en voor het boek 26,75. De com putercursussen worden samen met Stichting Ouderenwerk Heiloo geor ganiseerd door Centa, een oplei dingsinstituut voor het gebruik van de computer en speciaal gericht op de oudere cursisten. Voor informa tie kunt u bellen met docente Nel de Groot, tel. 0251-311668. HEILOO - Ga eens langs voor een kennismakingsgesprek tij dens het inloopuur elke donder dag van 10.30 tot 11.30 uur in het Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Geïnteresseerde dames én heren vanaf 50 jaar zijn welkom bij de Gezelschapsbank. Iedere maand is er een ontmoetingsgelegenheid en hierdoor zijn al leuke contacten ont staan. De Gezelschapsbank is een initiatief van de Stichting Ouderenwerk Heiloo en bestaat nu ruim vier jaar. U kunt tevens telefonisch contact opnemen (072-5331297) voor informatie of het maken van een afspraak en vragen naar coördina tor Monique van Ling of mailen: mvanling@ouderenwerkheiloonl. Kijkt u ook eens op de website www.ouderenwerkheiloo.nl. HEILOO - Wïjkvereniging Ypestein hield zaterdag voor de jeugd in Ypestein een spetterende sport- en spelmiddag. Na een spannende vossenjacht door de wijk werden spelletjes gespeeld bij de Ypsalon. Ondanks het wisselende weer was de dag een groot succes voor jong en oud(er). Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Dinsdag 25 septem ber houdt Bibliotheek Heiloo van 10.00 tot 12.00 uur weer een introductiebijeenkomst. Voor deze bijeenkomst is iedereen welkom die meer wil weten over de achtergronden van het bibliotheek werk en over de mogelijkheden, die de bibüotheek van vandaag biedt. Een belangrijk onderdeel van het programma is de uitleg van de nieu we bibliotheekcatalogus, die met ingang van 1 april thuis en in de bibüotheek raadpleegbaar is. Het programma bestaat verder uit een blik achter de schermen (onder andere een uitleg over de wijze waarop de coUectie wordt samen- gesteld), een rondleiding door de bibüotheek, een instructie van dé inname- en uitleenapparatuur en een korte eerste kennismaking met internet en naslagbestanden. De groep deelnemers aan deze intro ductiebijeenkomsten wordt bewust klein gehouden (10 a 12 personen) zodat er volop gelegenheid is voor het steüen van vragen over de appa ratuur, de coUectie enz. Het bezoe ken van de introductiebijeenkomst is gratis. Opgave: vóór 21 septem ber: telefonisch, 072-5330670, per e-maü bibliotheek@bibliotheekheiloo.nl of bij de klantenservice in de Bibüotheek Heüoo. HEILOO - Op zondag 9 septem ber vierde het echtpaar Jansen Klipping het heugelijke feit, dat ze 65 jaar geleden elkaar het jawoord gaven. Twee dagen eer der was burgemeester Romeijn langs geweest om het echtpaar te feliciteren. Sinds drie jaar woont het echtpaar naar alle tevredenheid in Heüoo, waar hun dochter om de hoek woont. Beiden zijn geboren in Amsterdam, waar ze elkaar ook heb ben leren kennen. Dien Jansen KUpping (87 jaar): „Het was kaiver- üefde op het eerste gezicht. Ik was nog maar 16 jaar, toen ik mijn man leerde kennen. Hij was toen 18 jaar oud. Hij woonde in de straat, waar een vriendin van mij woonde en we gingen om met dezelfde vrienden. Dit was in 1936, nog voor de oor log." „We trouwden in de oorlog, in 1942," aldus Martin Jansen (89 jaar). ,,AUes was op de bon, er was weinig te verkrijgen in die tijd. Omdat ik toch voor een feestmaal voor onze trouwdag wiïde zorgen, ben ik heel vroeg in de ochtend naar Volendam gefietst om stoofaal te halen. Ik moest hard fietsen, want we trouwden om half elf 's morgens in het oude stadhuis van Amsterdam." De eerste jaren van hun huweüjk woonden ze in bij hun (schoon) ouders. In 1947 werd hun eerste dochter geboren. Een jaar later kre gen ze zelfstandige woonruimte in Amsterdam en in 1951 kwam de tweede en jongste dochter ter wereld. Van Amsterdam verhuisde de famiüe Jansen naar Hoorn, waar ze zo'n dertig jaar hebben gewoond. Inmiddels zijn er drie kleinkinderen en één achterkleinkind. De omge ving van Heüoo was het echtpaar niet onbekend, daar aüe weekeinden en vakanties in Schoorl werden door gebracht. Elke zaterdag vertrok de hele familie bepakt en bezakt op de fiets richting Schoorl, naar het zelf gebouwde zomerhuisje. Jaren later kwam de camper, waar het echtpaar Jansen twee jaar geleden nog mee op vakantie is gegaan naar Duitsland. Er mogen dan wel prachtige geraniums (de trots van Martin) in de voortuin staan van de famiüe Jansen; dit wü absoluut niet betekenen, dat ze er dan achter büj- ven zitten. Op zondag 9 september vierde het echtpaar Jansen Klipping dat ze 65 jaar geleden elkaar het jawoord gaven. Eigen foto HEILOO - Wat ooit begon met een vergadering over onder houd van het plein, is na 25 jaar uitgelopen tot een sociale en hechte buurt in Boswijk 2. Afgelopen zondag werd deze gebeurtenis officieel gevierd met kinderspeüetjes, een drankje en een flinke barbecue en een toespraak van burgemeester Romeyn. Het plein, gelegen tussen de stra ten Boswinde en Bosvaren, is ver deeld in 36 'stukjes'. Bij iedere woning hoort een gedeelte. Er moet dus samen gewerkt worden aan het onderhoud van het plein. „Het is echt een sociale buurt en de barbe cues zijn echt elk 'jaar weer een feest. Maar we doen meer. Als oran je speelt, staat er een tent op het plein en kijken we gezamenfijk naar de voetbalwedstrijden. We hebben ook wel eens een karaokefeest gehad en voor de kinderen wordt ook genoeg georganiseerd. Zo zijn ze wel eens in een tent in het park büjven slapen. Dat vonden ze erg gezelüg", aldus Monique Kops van de feestcommissie. Burgemeester Romeyn opende de feesteüjkheden met het aansnijden van de taart. „Vroeger zeiden ze 'Van wie ben je er een?' Tegenwoordig is dat: 'Wie ben jij'. Dat geeft de individualise ring aan. Het is fantastisch dat in deze buurt nog steeds 'Van wie ben jij er een?' gevraagd wordt." Edith Hogeweg is in oktober van uit Haarlem in Boswijk 2 komen wonen. Als nieuweling voelt zij zich al wel helemaal thuis. „Ik ben nog niet erg actief geweest met iets organiseren, maar het is erg gezel üg. Echt wel een dorpsgevoel." Dominique van den Burg is 12 jaar en woont haar hele leven in de wijk. „Het leukste vond ik dat we met z'n aüen gingen kamperen, maar ook de barbecues vind ik leuk." Guus Kops (16) vind vooral het voetbal in de tent kijken het leukst. „Dat is echt super." Marit Molenaar (16) is het daar mee eens. „Dat is erg gezelüg, maar de buren kunnen ook altijd aankloppen als er opgepast moet worden." Op de vraag of er nog wat leuke jongens in de wijk rond lopen, schudt Marit haar hoofd. „Ik ken ze nog van dat we klem waren en ze nog met autootjes speelden." Burgemeester Romeyn opende de feestelijkheden rondom Boswijk 2 met het aansnijden van de taart. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 13