contact De Wmo in Heiloo Waar staan wij nu? HElLOOj Verleende collectevergunning GEMEENTE Openingstijden Raad en (raads)commissies Werk in uitvoering Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 12 SEPTEMBER 2007 De Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) is al weer acht maanden een feit. De invoering van deze nieuwe wet is in onze gemeente redelijk geruisloos verlopen. U weet ons te vinden voor algemene informatie over de Wmo en voor aan vragen van 'hulp bij het huishouden'. Hiervoor is de gemeente met de invoering van de nieuwe wet op 1 januari 2007 verant woordelijk. Maar wat kunt u nog meer regelen in het Loket maatschappelijke ondersteuning? De komende periode willen wij u in deze rubriek aan de hand van een aantal artikelen laten zien wat het Wmo-loket voor u kan betekenen. Wij starten met een artikel waarin wij kort weergeven waar wij nu staan na de invoering van de Wmo januari dit jaar. Twee loketten maatschappelijke ondersteuning Nog steeds kunt u terecht bij twee loketten maatschappelijke ondersteuning die u in het Trefpunt en het gemeentehuis kunt bezoeken. Voor het beantwoorden van algemene vragen, ondersteuning bij het aanvragen van voorzieningen en nog veel meer kunt u terecht bij onze Wmo-consulenten. De indi catie 'hulp bij het huishouden' waarvoor u vroeger bij het CIZ (Centrum Indicatiestelling Zorg) en de GGD (Gemeenschap pelijke Gezondheidsdienst) moest zijn, voeren onze speciaal opgeleide en aangetrokken consulenten nu ook zelf uit. Zij stellen de indicatie en onderzoeken of u in aanmerking komt voor de gewenste voorziening. Deze nieuwe aanwezige expertise in het loket zorgt ervoor dat aanvragen sneller kun nen worden verwerkt. 'Hulp bij het huishouden' grootste verandering De grootste verandering sinds 1 januari 2007 is het overheve len van 'hulp bij het huishouden' uit de AWBZ naar gemeen ten. Daarnaast zijn de regels die golden binnen de Wet voor zieningen gehandicapten (Wvg) vervallen en is een nieuwe verordening vastgesteld. De aanvraag voor 'hulp bij het huis houden' loopt via beide loketten. Na het invullen van een aan vraagformulier loopt de Wmo-consulent het formulier met u door. Dit gesprek vindt plaats in het loket, telefonisch of op aanvraag bij u thuis. Nieuwe aanvraag Heeft u in 2007 'hulp bij het huishouden' moeten aanvragen, dan heeft u de aanvraag via het Wmo-loket geregeld. U valt dan al onder de nieuwe regeling. De Wmo-consulent heeft naar aanleiding van uw problemen een indicatie gemaakt en in een brief (beschikking) heeft u kunnen lezen of de hulp bij huishouden is toegewezen. Voortzetten van hulp bij huishouden Als u nu nog 'hulp bij het huishouden' ontvangt in het kader van de AWBZ heeft u inmiddels een brief ontvangen van de gemeente. In deze brief verzoeken wij u om informatie te ver strekken, zodat de gemeente de 'hulp bij het huishouden' kan voortzetten vanaf 1 januari 2008. Heeft u geen brief ontvan gen maar ontvangt u nu wel 'hulp bij het huishouden' neem dan contact op met het Loket maatschappelijke ondersteu ning, telefoonnummer 072 535 67 00. Let op: U krijgt geen brief als al eerder dit jaar uw AWBZ indi catie is afgelopen en u een Wmo-indicatie voor 'hulp bij het huishouden' heeft gekregen. Dan hoeft u geen contact op te nemen. Wmo beleidsplan Naast het regelen van 'hulp bij het huishouden' omvat de Wmo natuurlijk veel meer. Het is de bedoeling dat de komen de jaren de Wmo verder zijn invulling gaat krijgen. Hiervoor is de gemeente bezig een beleidsplan op te stellen. De Wmo heeft negen 'prestatievelden' die in het beleidsplan uitgewerkt worden. Voorbeelden van prestatievelden zijn onder andere: het bevorderen van leefbaarheid in de wijken, ondersteuning van jeugdigen met problemen, ondersteuning van mantelzorgers en vrijwilligers, het bevorderen van geestelijke gezondheidszorg en het bevorderen van verslavingsbeleid. Het beleidsplan wordt op 1 oktober 2007 vastgesteld door de gemeenteraad en geldt voor de periode 2008 tot en met 2011 Meer informatie Heeft u naar aanleiding van dit artikel vragen, dan kunt u con tact opnemen met een van onze Wmo-consulenten. Zij zijn op werkdagen telefonisch bereikbaar van 08.00 uur tot en met 16.30 uur op het volgende nummer: 072 535 67 00. U kunt langskomen voor vragen en advies tijdens openingstijden van beide loketten. Het Trefpunt Abraham du-Boishof 1Heiloo Openingstijden: dinsdag- en donderdagmiddag van 13.30 tot 16.30 uur. Gemeentehuis Raadhuisplein 1, Heiloo Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur; op maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. In het volgende artikel meer over de stichting MEE die met ons samenwerkt in het Loket maatschappelijke ondersteuning. Deze stichting helpt mensen met een lichamelijke en geestelij ke beperking bij het wegwijs maken in het Wmo-landschap. nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo 4 GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 68 68 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Verkiezingen benoeming leden van de gemeenteraad De voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Heiloo, maakt bekend dat zijn besluit van 6 september 2007 ter inzage is gelegd, waarbij de heer H. Hiemstra te Heiloo benoemd is verklaard tot lid van de gemeenteraad wegens ontslag name als lid van de raad door de heer S.A. de Jager. Dit ingevolge artikel W7 van de Kieswet. Het besluit ligt ter inzage bij de publieksbalie Burgerzaken in het gemeentehuis. Werkzaamheden Kennemerstraatweg Maandag 17 september a.s. starten de werkzaamheden aan de Kennemerstraatweg voor 2007. Dit jaar is het gedeelte tussen de Vennewatersweg en de grens met Limmen aan de beurt. Het werk wQrdt uitgevoerd door Ballast Nedam. De werkzaamheden duren ongeveer zeven weken. Afhankelijk van de weersomstandigheden is uitloop van het werk mogelijk. Omwonenden zijn persoonlijk per brief op de hoogte gesteld van deze werkzaamheden. De werkzaamheden bestaan voorna melijk uit het verwijderen en opnieuw aanbrengen van de asfalt- en funde ringsconstructie. De weg wordt voor zien van een geluidsreducerend asfalt en bij Golden Tulip wordt een veiliger verkeerssituatie gecreëerd. De weg wordt afgesloten voor het autoverkeer en er is gezorgd voor een omleidingsroute. Fietsers kunnen langs de werkzaamheden. Brandweer en ambulance maken gebruik van de fietspaden. Door het uitvoeren van de werkzaamheden in 2 fasen, blijft Golden Tulip bereikbaar. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer P.B. Cornelissen, van de afdeling Ingenieursbureau, telefoonnummer 072 5356 761 Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte door Nierstichting Nederland, in de periode van 16 tot en met 22 september a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 15