Belgisch slagwerk spektakel van Excelsior Foto-expositie in dorpshuis Hanswijk Louis van Gaal opent nieuwe polikliniek MCA regio 23 B 0 S C 0 O P Programma 13 sept t/m 19 sept 2007 "Harry Potter The order of the Phoenix" "Das Leben der Anderen" "The Simpsons" (NL) "ZOOP in Zuid-Amerika" "Ratatouille" (NL) www.corsobioscoop.nl Internet wordt onmisbaar 50-jarig jubileum uitgebreid muzikaal gevierd Scoutingleiders in de echt verbonden Percussive is slagwerk in alle genres en facetten 12 SEPTEMBER 2007 Met hun expositie geven Roland Stam en Peter Jonker in Hanswijk hun fotografische expressie van de Egmonden. Eigen foto ADVERTENTIE RESERVEREN: 0251 -652291 vrijdag zaterdag 21.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.00 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag 18.30 uur zaterdag 14.00 18.30 uur zondag 15.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 uur woensdag 14.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum •Tel. 0251 - 65 22 91 CASTRICUM - Start dit najaar goed en maak kennis met internet. Steeds meer diensten en informa tie worden alleen nog digitaal aan geboden. Voor mensen die niet thuis zijn op internet dreigt een informatieachterstand te ontstaan. Het is daarom van groot belang dat iedereen de kans krijgt ken nis te maken met het fenomeen internet. Bibliotheek Castricum en Gilde organiseren een drietal ken nismakingsbijeenkomsten rond internet. Ontdek welke mogelijkheden het internet te bieden heeft en maak kennis met chatten, discussiëren via nieuwsgroepen en downloaden van informatie. Zoek informatie met behulp van zoekmachines, www-adressen en startpagina's en, héél belangrijk, leer u weg vinden naar betrouwbare sites. Een derde bijeenkomst is gewijd aan e-mailen en alle mogelijkheden deze wijze- van post versturen te bieden heeft. Bent u geïnteresseerd in het bijwo nen van de kennismakingsbijeen komsten meldt u dan voor 41 sep tember aan bij de Bibliotheek Castricum, Geester-duinweg 1 of via de website www.bibliotheek- castricum.nl. De deelnamekosten bedragen 5,- per bijeenkomst. EGMOND - Egmond Natuurlijk! Onder deze titel exposeren Roland Stam (1947) en Peter Jonker (1947) in het dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef. Beiden geven op deze tentoonstelling een foto grafische expressie van de Egmonden. Peter Jonker is in zijn archief van oude Egmondse dorpsfoto's gedo ken en Roland Stam geeft van het hedendaagse Egmond een beeld van zee, strand en duingebied. Peter Jonker zit zijn hele leven al in de fotografie. Roland Stam fotogra feert sinds 1990 en is in Egmond een bekende fotograaf. Zijn onder- LIMMEN - Op vrijdag 31 augustus trouwden twee leiders van Scouting Limmen. Marleen van der Steen (leidster bij de gidsen) en Frank Snel (leider bij de welpen) leerden elkaar zes jaar geleden kennen via de scouting en dat heeft vorige week geresulteerd in een wederzijds ja-woord in de Corneliuskerk in Limmen. Na de huwelijksceremonie werden zij verwelkomd door de scouts met een erehaag, waarop stond:'Heel veel geluk samen'. Eigen foto werpen zijn sterk met strand en zee verbonden. Op deze tentoonstelling laat hij zien dat hij ook andere onderwerpen goed in beeld kan zet ten. Om te laten zien dat beide foto grafen ook samenwerken hebben zy onlangs een fotoboek uitgeven onder de titel 'Egmond aan Zee', waarin 140 foto's over dit onder werp zijn opgenomen. De interes sante expositie is tot half januari te bezichtigen. Gezien de beperkte openstelling van het Hanswyk en de zalen kan dit over het algemeen slechts door de week plaats vinden. Voor de juiste tijden kan even con tact met de beheerder Sander Rozemeijer worden opgenomen: tel. 072-5061492. LIMMEN - Dat de slagwerk groep Excelsior uit Limmen dit jaar haar 50-jarig jubileum viert zal zeker niet ongemerkt voorbijgaan. Zij heeft de spectaculaire Belgische forma tie Percussive vastgelegd om een spetterend optreden te verzorgen tijdens het muzikale weekend arrangement van Excelsior. Nadat de slagwerkgroep in mei tijdens een kerkviering al aan dacht heeft geschonken aan dit jubileum, wordt er in het weekend van 13 en 14 oktober nogmaals muzikaal bij stil gestaan. Op zaterdag staat een optreden van de jubilerende vereniging en een optreden van de Belgische forma tie Percussive gepland. De jeugdslagwerkgroep onder leiding van Floris van Tol, zal de avond muzikaal openen en de slagwerkgroep van Excelsior onder leiding van Harold Versteege, zal u verder opwarmen voor het optreden van - de Belgische formatie. Percussive is slagwerk in alle gen res en facetten. Het Kempische vier tal zet de boel op stelten met een arsenaal aan drums, marimba's, gft containers en olietonnen. Percus sive staat garant voor entertain ment van de bovenste plank. Entree voor deze slagwerkavond is 10,-, een bescheiden entreeprijs dankzij sponsoring van een aantal bedrijven. Het jubileumfeest wordt het hele weekend gevierd in De Burgerij aan de Dusseldorperweg in Limmen. Op zaterdag is de aanvang van het concert gepland op 20.30 uur. Op zondag 14 oktober gaat het feest nog even verder. Om 16.00 uur zal de harmonie Excelsior het spits afbijten in het LOV matinee concert, waarna de slagwerksectie weer aan bod komt voor het ver- volgoptreden. In deze programme- ring is tijd ingeruimd om de oud leden van Excelsior nog eens voor het voetlicht te laten verschijnen. Een aantal oud-leden hebben al positief op dit idee gereageerd en hebben hun medewerking toege zegd. Hierbij worden de oud-leden die belangstelling hebben om nog eens te trommelen opgeroepen om contact op te nemen met de slagwerkgroep. Op beide dagen wordt het geheel omlijst door Dj Harold van Event4All. De slagwerkgroep Excelsior viert binnenkort een muzikaal jubileum. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 19