Alzheimer Cafe Alkmaar Engels koor op bezoek in Akersioot Jazz Session Club 'Vredeburg' MCA opent nieuwe polikliniek Kunst bij Pronk Keukens REGIO INGEZONDEN MEDEDELING Het koor maakt ieder najaar een korte tournee naar Europa POLITIEBERICHTEN Harddrugs Motorrijder onderuit Stalker aangehouden Multidisciplinaire zorg moet patiënten beter helpen UITKIJKPOST 12 SEPTEMBER 2007 De Corus Bigband The Swing Masters verzorgt een optreden op 16 september. Eigen foto REGIO - De zomer is voorbij en dan starten heel veel activitei ten hun nieuwe seizoen. Zo ook het Alzheimer café. Het Alzheimer Cafe is een trefpunt voor mensen met dementie, hun partners, familieleden en vrien den. Ook hulpverleners en andere belangstellenden zijn welkom. Iedere bijeenkomst staat er een AKERSLOOT - Op zaterdag 15 september zal in de RK kerk van Akersloot een concert wor den gegeven door het 'Millhouse Green Male Voice Choir' uit Yorkshire/England. Dit koor, bestaande uit zo'n veer tig mannen, onder leiding van Susan Christie, maakt ieder najaar een korte tournee onder andere naar het vasteland van Europa. Na een bezoek aan Wales en Schotland en Frankrijk is dit jaar Nederland aan de beurt. Naast Akersloot zal er dit week end ook een optreden worden ver zorgd in Voorhout. Het koor, dat dit jaar veertig jaar bestaat, won afgelopen juni een eerste prijs in een Engels korenfestival. Eerder kende het Millhouse Green Choir een succesvol optreden in de Albert Hall in Londen, ten bate van het kankeronderzoek in het Verenigd Koninkrijk. Tijdens het concert in Akersloot zal het heren koor uit Yorkshire muziek laten onderwerp centraal en wordt inge leid door een deskundige. Woensdag 19 september: 'Met mij is niets mis'. Plaats: Wijkcentrum Overdie, Ruusbroeckhof 97. Aanvang: 19.30 tot 21.30 uur. Inloop: 19.00 uur, entree: gratis, evenals koffie en thee. Voor inlich tingen: M. Steenhoek - Gravesteijn, tel. 072-5337612, E. Schoutsen - Bolten, tel. 072- 5334319. horen van onder andere Schubert, Mozart, Lennon and McCartney, en Simon and Garfunkel. Het concert van Millhouse Green Choir in Akersloot zal worden vooraf gegaan door een kort optreden van het parochieël Herenkoor 'Sint Caecila' onder leiding van Anneke Stolk. Dit herenkoor, bestaande uit 15 personen, zingt vooral geestelijke liederen te behoeve van de liturgie in de eredienst en prachtige volks muziek uit Rusland. Het concert in de Sint Jacobuskerk aan de Kerklaan in Akersloot begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Na afloop is er een vrijwillige collecte bij de uitgang van de kerk om de onkosten te bestrijden. LIMMEN - Op maandagmiddag 10 september werd de politie op de kermis in Limmen gewezen op een groepje mannen die mogelijk drugs aan het gebruiken waren. Eén van de mannen, een 23-jarige man uit Limmen, werd gefouilleerd. Hierbij kwamen drie wikkels met vermoe- m delijk cocaïne uit zyn broekzak. De man werd aangehouden en de drugs werden in beslag genomen. LIMMEN - Op donderdag 6 sep tember rond 14.55 uur is op de Ryksweg in Limmen een 38-jarige motorrijder uit Heiloo frontaal tegen een verkeerszuil terecht geko men. De man reed in de richting Castricum en haalde met hoge snel heid een aantal andere weggebrui kers in. Toen hij tegenliggers kreeg, kon hij niet op tijd invoegen en reed hij tegen een verkeerszuil op de middengeleider. De man kwam bij de aanrijding ten val en schoof tien tallen meters over het wegdek de berm in. Het slachtoffer raakte gewond en werd voor behandeling overgebracht naar het Medisch Centrum in Alkmaar. Bij een tech nisch onderzoek bleken de rem- blokken van het achterwiel te ont breken. Tegen de bestuurder wordt proces-verbaal opgemaakt. AKERSLOOT - Woensdag 5 septem ber is een 63-jarige man uit Zwaag rond 23.45 uur aangehouden wegens stalking bij de woning van een 45-jarige vrouw uit Akersloot. Het is de derde maal dat de vrouw aangifte doet van stalking door deze man. Hij is ingesloten op het politie bureau en krijgt een proces-verbaal. ZUIDSCHERMER - Voor het twaalfde achtereenvolgende jaar wordt bij Pronk Keukens in Zuidschermer een kunstmaand gehouden. Hier stellen kunstenaars van verschillende disciplines hun werken tentoon. Er hangen onder andere schilderyen van Kitty Meijering uit Heiloo, er staan tuinmeu bels van ZILVER by van Hanegem, de winkel voor buiten wonen uit Heiloo en men kan de sieraden van Mare Lange uit Alkmaar bewonderen. Komende zaterdag en zondag is er een show van gebruikte auto's van BMW dealer Maaral en een demonstratie klei-draaien door Hans Siecker. „Iedereen is welkom om ons te bezoeken", aldus Elja Pronk. Pronk Keukens is deze maand ook open op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Kyk voor meer infor matie op www.pronkkeukens.nl. Foto: Uitkijkpost LIMMEN - Als zondag 16 sep tember om 16.00 uur de eerste tonen van 'Now's the time' klinken, betekent dat de start van alweer het negende seizoen van jazzsessions en gastoptre dens van jazzorkesten in de Vredeburg te Limmen. In maart 1999 begon de Jazz Session Club met vijftien muzikan ten en dertig man pubhek. Jaar na jaar werd de organisatie professio neler, de optredende artiesten beter en de gastoptredens spectaculair der. Die trend wordt het komende seizoen doorgetrokken en dat begint al meteen op 16 september met een optreden van de Corus Bigband The Swing Masters. De laatste paar jaar waren de Swingmasters diverse malen op televisie te zien, in 2004 als muzika le begeleiding van het wereldkampi oenschap Ballroom Dancing en nu al jaren als begeleiders van het Dutch Dance Event in het Kurhaus te Scheveningen. Dit spectaculaire dansfestyn met 's werelds beste ballroom dansers is altijd een gran dioos gebeuren. Het «vereist van de muzikanten zeer veel vakkennis, discipline en gevoel om dit profes sionele dansen vakkundig te bege leiden. The Swing Masters, ruim 25 jaar jong, is één van de zeer wei nige orkesten, die 'live' dansers kunnen begeleiden. De data van het jazzseizoen zijn; 16 september, 14 oktober, 11 november, 9 december en 13 januari, 10 februari, 9 maart, 13 april 2008. De toegang is vrij, maar u kunt lid worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel/fax: 072-5053414, e-mail: timmer.limmen@ worldonlinenl ALKMAAR - Efficiënt, toegan kelijk en multifunctioneel. De patiënt moet zich serieus geno men en waardig voelen. Dat is de gedachte achter de verbou wing van de nieuwe polikliniek chirurgie en orthopedie in het Medisch Centrum Alkmaar. In de oude situatie zaten patiënt en arts knie aan knie in de onder- zoekskamers. Nu voldoet de polikli niek geheel aan de wensen van de patiënt en artsen. Zo zijn het ruime kamers met daaraan vast een cen trale kamer waar specialisten met elkaar kunnen overleggen zonder de patiënt weg te moeten sturen. Chirurg Hermien Schreurs is erg trots op de afdeling. ,,Het is mooi geworden en als ik nu zo over de afdeling loopt vallen mij steeds meer dingen op die makkelijk zijn en goed bedacht. De oude onder- zoekskamertjes waren zo klein dat het me verbaast dat er nooit een aanklacht voor ongewenste inti miteiten ingediend is." De blokken zijn van glas met daarop ondoorzichtig folie. Toch blykt de patiënt zich daarbij niet ongemakkelijk te voelen. ,,Wij zijn sinds 25 juni geopend en ik heb nog geen klachten gehoord. Ik doe wel altyd even het gordijn dicht als iemand zich moet ontkleden." De patiënten moeten zich melden bij één van de drie balies. Op een scherm wordt aangegeven welke specialist bij welke balie dienst heeft. Achter de desbetreffende balie zijn de onderzoekskamers. Moet er gewacht worden, dan kan dat in een wachtruimte met inter net, leestafels en een playstation. Harde, plastic stoelen zijn ver wisseld voor zachte stoelen met fris se kleuren. Belangrijk voor de spe cialisten is het gemak waarmee er met elkaar overlegd kan worden. Schreurs: ,,Ik zie in welk blok de arts dienst heeft, daar loop ik heen en vraag of diegene even tijd heeft. Wij kunnen dan bijvoorbeeld geza menlijk naar een patiënt kijken. Er hoeft dus geen nieuwe afspraak gemaakt te worden zodat de patiënt niet terug hoeft te komen. Het is voor beide partijen een enorme ver betering en het geeft rust." Burgemeester van Alkmaar Piet Bruinooge, en AZ coach Louis van Gaal openden de polikliniek officieel en Van Gaal had er nog iets over te zeggen. Hij benadrukte vooral dat het belangrijk is om een visie over te brengen en dat dat niet meteen gebeurt met een nieuwe polikliniek. „Kom naar buiten. Laat zien wie je bent en watje, techniek is." Louis van Gaal en Burgemeester Bruinooge opent de vernieuwde polikliniek van het MCA. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 21