Week van de vooruitgang Toneelgroep Expressie verrast met kinderstuk Nieuw seizoen Scouting Limmen Stiltewandeling Feestelijke opening voor Zorgcentrum Prins Hendrik Fitheidtest in Egmond REGIO gelezen worden Ga eens vaker op de fiets, te voet of met OV! Afgestudeerd Oud en jong welkom in de Wal U ITKI j KPOST 12 SEPTEMBER 2007 Toneelgroep Expressie brengt een toegankelijke voorstelling vol grappen en onverwachte wendingen. Eigen foto CASTRICUM - Een smoezelig paleis, een koning die niet dood wil, een trouwe, ouwe bediende en twee kibbelende koningin nen. Voor het eerst in haar geschiedenis speelt Toneelgroep Expressie een kindervoorstel ling. 'De koning en de rest' wordt op 23 september uitge voerd in Castricum, een beleve nis voor jong (vanaf 8 jaar) en oud! Na de succesvolle productie 'Het geheugen van water' in april, brengt Toneelgroep Expressie ter ere van het 25-jarig jubileum nóg een voor stelling. 'De koning en de rest' gaat over een koning die honderden jaren oud is. Alle tekenen wijzen erop dat vandaag zijn laatste dag zal zijn. Maar hij wil niet sterven. Hij is nog niet klaar. Hij was een dappere generaal; hij was een schitterende uitvinder; hij was een groot heerser van een gigantisch rijk. Inmiddels is zijn leger gaan vissen, zijn volk is weggelopen en de buurlanden zijn opgerukt. Zijn rijk is nog amper zo groot als een postzegel. Marguerite, de eerste vrouw van de koning, pro beert hem voor te bereiden op de naderende dood. Toneelgroep Expressie brengt 'De koning en de rest' als een toegankelijke voorstel ling vol grappen en onverwachte wendingen. 'De koning en de rest' wordt op zondag 23 september om 14.30 uur uitgevoerd in Theater Dansende Duinen (De Clinghe), dat zich bevindt op het terrein van GGZ Dijk en Duin in Castricum. De toegang bedraagt 5;-. Om te reserveren kunt u het formulier invullen op de website toneelgroepeXpressie.nl, mailen (saskia@toneelgroepexpres- sie.nl) of bellen (tel. 0251-252751). LIMMEN - Tijdens de zomer vakantie zijn de kabouters, wel pen, gidsen en sherpa's op kamp geweest en nu begint scouting Limmen weer aan het nieuwe seizoen. In verschillen de speltakken is weer plaats voor nieuwe scouts. Bij de bevers, jongens en meisjes van groep 2 en 3, is er plaats voor de jongste speltak. Zij zijn welkom op zaterdagochtend van 09.30 en 11.00 uur en gaan spelen in Hotsitonia, waar allerlei mensen wonen zoals Lange Doener, Hippe Springveer en Frederik Scheurmaar. Daar doen ze spelen spelletjes met de bal of andere attributen op het gras en in het bos. Ook knutselen ze allerlei leuke dingen in elkaar en gaan ze naar de zee of gaan ze die ren bekijken. Allerlei gezellige din gen waar ook een kampvuur bij hoort. Een weekend logeren met z'n allen is het hoogtepunt is van het hele jaar. Het nieuwe seizoen start voor de bevers op zaterdag 15 sep tember om 09.30 uur op de Kapelweg 72. Of neem contact op met Trudy Hoogeboom, tel. 072-5052830. Bij de welpen, een groep voor jongens in groep 4/5 zyn ook nog plaatsen vrij. Deze groep draait op dinsdag avond van 18.45 tot 20.15 uur. Voor informatie bel Rika Terluin, tel. 072-5052714. CASTRICUM - Ook dit jaar zul len tijdens de Week van de Vooruitgang, van 16 tot en met 22 september, tal van mensen zich inzetten voor duurzame mobiliteit. De hele week staat in het teken van lopen, fietsen, openbaar vervoer en kritisch autogebruik, om zo meer schone lucht en rust en ruimte in wij ken en binnensteden te creëren. De week van de Vooruitgang heeft als hoofdthema de verbetering van het fietsklimaat. De gemeente Castricum doet in samenwerking met Veilig Verkeer Nederland, de Fietserbond, de NS, de ANWB/VW en vele fietsenwinkels uit de gemeente, er alles aan om het lopen, fietsen en het Openbaar Vervoer zo veel mogelijk te stimule ren. Gedurende de week zullen er diverse activiteiten plaatsvinden. Op zondag 16 september organiseert Milieudefensie de Autovrije Dag. Op maandag wordt het nieuwe bikerte- am van de politie geïntroduceerd door burgemeester Emmens en neemt wethouder Portegies bij het station officieel de eerste Green Wheels in gebruik. Greenwheels auto's staan op vaste gereserveerde parkeerplaatsen in de stad. 24 uur per dag kun je een auto reserveren via de website of per telefoon. Per direct kun je met de dichtstbijzijnde beschikbare auto op weg. Tevens heeft wethouder John Hommes bij het NS-station een verrassingsactie georganiseerd voor de fietsende burger. Dinsdag is 'de dag van op de fiets naar het werk' en is er voor iedere werknemer die dinsdag op de fiets komt is er een gezonde trakta tie. Op woensdag worden de wrak ken en weesfietsen verwijderd bij het station en op donderdag is het de bedoeling dat alle kinderen die dag allemaal lopend of fietsend naar school gaan. Gedurende de hele week is er een graveeractie/reparatie feestverlicht ingactie op de schoolpleinen van de middelbare scholen. Hier worden kleine reparaties uitgevoerd of post codes in frames gegraveerd. Bij de scholen staat tevens Veilig Verkeer Nederland met een informatiestand www.weekvandevooruitgang.nl. LIMMEN - Roos Bruin uit Limmen, oud leerlinge van de St. Maarten-school en het Jac P Thijsse College, is op 29 augustus afgestudeerd aan de Universiteit Maastricht en The University of Portsmouth (GB). Zij volgde het International Masters Programme in European Studies. Aan beide universiteiten heeft zij de titel Master of Arts behaald. EGMOND - Op zaterdag 15 sep tember is er van 11.00 tot 15.00 uur in jongerencentrum de Wal, Sportlaan 7 Egmond aan Zee van alles te doen en te beleven. Er zijn verschillende activiteiten zoals knutselen, creatief op de computer, muziek en oud Hol landse spelen. Je kunt er ook zien welke activiteiten er het komend jaar weer georganiseerd gaan worden zoals een dropping, spooktocht, fakkeltocht maar ook disco's, meidengroep en knutselmiddagen. Iedereen is welkom om een hapje en drankje te komen halen. De open dag wordt georganiseerd door de vrijwilligers van de Wal in samen werking met het jongerenwerk van Stichting Welzijn Bergen. BAKKUM - Dankbaar voor de oogst, aan het einde van de zomer, is het weer tijd voor een stiltewandeling met de vrienden van levenslicht. Er wordt gewandeld voor 'over vloed, dankbaarheid en innerlijke vrede'. Onder leiding van Marianne Duijn en Rob de Wit wordt verza meld in de duinen op maandag 24 september om 09.30 uur op de parkeerplaats van de Hoep aan de Zeeweg te Bakkum. De wandeling is ongeveer vijf kilomter lang en duurt een uur. Daarna is er gelegenheid voor kof fie of thee bij Johanna's Hof (dit is voor eigen rekening). Deelname gra tis (zorg wel voor een duinkaart). Voor informatie, tel. 06-30773907, Rob de Wit. EGMOND - De renovatie van Zorgcentrum Prins Hendrik in Egmond aan Zee is klaar. Het tehuis voor oud-zeevaarders uit 1937 is officieel rijksmonu ment. Het gebouw is aangepast aan de wensen van deze tijd en de behoeften van haar bewo ners. Met als resultaat 110 ruime tweekamerappartementen en een nieuwe verpleegafdeling voor dementerende ouderen. Afgelopen najaar zijn ook de veertig naastge legen aanleunwoningen aan de Plevierenlaan opgeleverd. Dat alles wordt in de week van 17 tot en met 22 september gevierd met onder andere een open dag, maritieme markt en diverse festiviteiten. Iedereen is welkom tijdens de officiële opening op woensdag 19 september om 10.30 uur. Er is een prominente rol weggelegd voor Egmondse schoolkinderen. Zy begeleiden onder andere prins Hendrik van zijn schip naar het zorgcentrum. Op zaterdag 22 sep- tember houdt het zorgcentrum vanaf 10.30 uur open dag en wor den er rondleidingen verzorgd door het zorgcentrum en langs- aanleunwoningen aan de Plevieren laan. Ook vindt er een maritieme markt plaats op zaterdag 22 sep tember van 10.30 tot 16.30 uur. Kijk voor het complete programma van de feestweek op de memo borden van Zorgcentrum Prins Hendrik of op www.eckmrmde.nl. REGIO - Na de succesvolle test in Schoorl houdt de Stichting Welzijn Bergen, in samenwer king met Evean Thuiszorg, een fitheidtest in Egmond en Bergen. Tijdens de test wordt uw choleste rolgehalte, bloedsuiker en bloed druk gemeten. Er wordt gekeken naar uw balans (evenwicht), been-, en armkracht. Tevens wordt door mevrouw Spit uw Body Mass Index vastgesteld. Afhankelijk van het resultaat wordt een advies aan de deelnemers gegeven. U kunt deelne men aan de test op 18 september vanaf 13.30 uur in dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef of op 22 oktober vanaf 13.30 uur in wijksteunpunt Binnenhof in Bergen. De kosten bedragen 3,50 per per soon. Voor informatie of aanmelden kunt u terecht bij wijksteunpunt Hanswijk, tel: 072-5065204 of bij wijksteunpunt Binnenhof, tel: 072- 5821450 op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur. Tijdens de open dag in de week van 17 tot en met 22 september kunnen geïnteresseerden de gerenoveerde Prins Hendrik Stichting bezoeken. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 23