Prima scores tijdens Heiloo Open Honkbalkamp voor Heilooërs goed verlopen 'mm WmIBIps HSV baarsnieuws Groeiende belangstelling Limmer Katerloop sport 2/ SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Belangstelling voor clinics was dit jaar gering Deelnemers roemen de baan en de goede sfeer Tijdens het kamp gold een zwaar trainingsschema mmig* SUSi «si®® ;§gf mm Zomercompetitie HSV Persoonlijk record bracht Kevin naar het trainingskamp GOLF HEILOO - De tweede editie van het Rabobank GCH Heiloo Open deed niet. onder voor het succes van het voorgaande jaar. Alleen de spectaculaire hole-in- one bleef afgelopen weekend uit. De hoofdprijs, de eerste plaats in handicapcategorie 0 - 18,4, ging met 38 stablefordpunten naar Robbert de Kramer uit Rijswijk. Deze talentvolle speler met handi cap 4,6 ging rond in 70 slagen, oftewel één boven PAR. Winnaars in de beide andere categorieën waren Peter de Vries en Christel Meulenberg. Wedstrijdleider Ton Noords en zyn mensen hadden een hele klus aan de verwerking van alle uitslagen. Er deden zaterdag maar liefst 202 deelnemers mee voor. de kwalificatieronde van negen holes. Van 08.30 tot 17.00 uur ging iedere tien minuten een flight van vier deelnemers van start. De laat ste kwamen zaterdag om 19.45 uur binnen. Gemiddeld hadden de deel nemers twee uur en 45 minuten nodig om rond te gaan. Daarna kon de definitieve lijst van finalisten voor de zondag worden opgemaakt. Noords: ,,Preciese controle van alle uitslagen nam de nodige tijd in beslag en duurde bijna tot in de kleine uurtjes. Zondagmorgen om 09.00 uur gingen de 24 spelers met GVB weer van start voor de finale. Om 12.00 uur was de beurt aan 48 finalisten met een officiële hanclicap die 18 holes moesten afwerken." De formule van het Heiloo Open bleek ook deze keer goed gekozen. De deelnemers toonden zich zeer tevreden met de baan en met de goede sfeer. Bij het inschrijfgeld was namelijk ook een lunch of warm buffet inbegrepen inclusief een consumptie. Voor aanvang stond er koffie klaar en als sluitstuk kreeg iedere deelnemer een extra greenfee om op een later moment nog eens in alle rust opnieuw een rondje te lopen. Door de greenkee pers waren de baan en de greens tot in de puntjes verzorgd, waardoor het toernooi een waar visitekaartje voor Golf en Countryclub Heiloo mag worden genoemd. Prij suitreiking In tegenstelling tot vorig jaar was de belangstelling voor clinics zeer gering. Doordat voor de finales op zondag 72 spelers waren geselec teerd kwam de prijsuitreiking beter uit de verf dan in 2006 toen er maar 36 finalisten waren. In alle categorieën bestond de eerste prijs uit een reischeque van 300 euro Zonvaart. De tweede prijs, even eens reischeques ter waarde van 200 euro. De derde plaats leverde in iedere categorie een aantal greenfees op ter waarde van 100 euro. Daarnaast waren er de gebruikelijke prijzen voor de longest drives en de neary's. Meer uitslagen zijn te vinden op www. golfclubheiloonl. Honkbaltalenten Kevin Miner en Bart Sabel. Foto: Mario Sacksionii ■HPÜ I l w*'< 4 - A J v C..L V BHHHHsNHHMR Het Heiloo Open was vanwege de prachtige baan en de goede sfeer een waar visitekaartjé voor de Golf en Countryclub. Foto: Mario Sacksioni HENGELSPORT LIMMEN - De eerste baars- wedstrijd is gevist en de uit slagen zijn verrassend. Gerard Boer liet iedereen ver achter zich en wist met 29 baarzen de winst te pakken. Tweede en derde werden respectieve lijk Jan Walta en Bert Zonneveld. Beiden vingen 21 baarzen, maar Walta ving meer witvissen en deze bijvangst levert ook enkele punten op. De complete uitslag vindt u op www.hsvlimmen.nl. Afgelopen zondag visten drie Limmers mee met de selectiewedstrijd voor het Nederlands Kampioenschap baars. Rob Jak gooide hier de hoogste ogen en behaalde een 18e plaats (43 deelnemers) Hij is hiermee net niet geplaatst, maar staat eerste reserve. Het Nederlands Kampioenschap wordt 6 oktober gevist in het Amstel-Drechtkanaal. De tweede baarswedstrijd staat voor zondag 16 september op het programma. Verzamelpunt is de plaatselijke supermarkt aan de Vuurbaak om 07.00 uur. HEILOO - De negende wedstrijd van de HSV zomercompetitie werd op zondag 9 september gevist in de Ringvaart van de Haarlemmermeer tussen Zwanenburg en Lijnden. Tijdens deze wedstrijd was het ver plicht te vissen met dobber. Het waren vooral Teun Kanon en Sjaak Veldt die goed vingen in het A-vak, terwijl het in het B-vak Piet Ooms was die leuk ving. Na negen wed strijden is Hendrik Delbrugge bjjna zeker van het clubkampioenschap. Nico Schouws heeft de A-klasse gewonnen, onbereikbaar voor con currentie. Michiel Kraay voert de B- klasse aan. HONKBAL HEILOO - De twee succesvolle jonge honkballers Kevin Miner en Bart Sabel zijn vorige week terug gekomen van een honk balkamp in Italië. Bij een selec tie in Amsterdam werden de jongens door scouts gekozen. Met een persoonlijk record van 137 kilometer per uur kwam de 18- jarige werper Kevin Miner in aan merking voor het honkbalkamp. Hij speelt voor Jong Oranje en de Amsterdam Pirates. Tijdens het kamp gold een zwaar trainingssche ma. Drie weken lang werd er iedere ochtend vanaf 08.00 uur getraind en werden er 's middags wedstrijden gespeeld. Kevin: ,,We moesten erg hard trainen en het was er bloed heet. We trainden elke dag en dat kan in Nederland niet. Er werd vooral gelet op de details, daardoor is de snelheid en techniek van mijn gooi verbeterd." Kevin ziet zichzelf over een paar jaar in Amerika op een hogeschool, waar hfi aan zjjn honkbalcarrière kan werken. „Ik heb niet een team waar ik persé voor wil spelen. Ik volg alle teams in Amerika." Kevin is net met een studie Commerciële Sporteconomie begon nen aan de Johan Cruyff University in Amsterdam. Tijdens deze opleiding staat de sport centraal en wordt er door de leerlingen veel thuis gestu deerd zodat er meer tijd is voor trai ningen. Nu het leven van alledag begonnen is, werpt Kevin deze maand weer voor de Amsterdam Pirates in de play-offs. Voor de 19- jarige Bart Sabel was het de derde keer dat hfi mee mocht naar het kamp. Hjj ziet het vooral als een goede training. „Het is fijn als je lekker met je sport bezig kunt zijn. In Nederland kunnen we niet zoveel tijd besteden aan honkbal De catcher van de Hoofddorp Pioniers had, op één na, het hoog ste slag gemiddelde. „Dat was wel leuk, maar daar is dat kamp niet fv voor. Het is echt om te trainen." Bart ziet een carrière in Amerika niet snel gebeuren. „Het zou fan tastisch zijn als die mogelijkheid er is, maar ik heb niet echt een favo riete club." Bart heeft wel een favo riete speler. Dat is de Nederlander Mark Groothuis. „Hij heeft een goed ontwikkelde techniek en is gedisciplineerd aan de slag. Hij leeft ook echt als een topatleet." Bart is inmiddels te oud om in het team van Jong Oranje te spelen en hij denkt voorlopig niet bij de selectie van Oranje te kunne n T spelen. „De concurrentie is behoorlijk groot."

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 25