Bouwvergunning Germefaterrein afgegeven George Presburg verlaat gemeente H E I L O 0 Zonwerin rim 3 Projectontwikkelaar Thunnissen verwacht deze maand te beginnen Omwonenden vreesden dat regenwater voor overlast zou zorgen Darten in het Oosthonk Sympathieke Heilooër laat zichtbaar zijn sporen na in Heiloo landse zaken Doorzijn toedoen spelen HSVen De Foresters nu op een kunstgrasveld Gepanee karbonac «racyiaas;- 2 pakken voor S koffie oases 3 voor -sbroodje voor U ITKIJ KPOST 12 SEPTEMBER 2007 HEILOO - De bouwvergunning voor het project Zilverhof aan de Oosterzijweg is rond. Verwacht wordt dat nog deze maand de bouw zal beginnen. Er moeten in totaal 20 wonin gen gerealiseerd worden op het voormalige Germefa terrein. Daarvan zijn vijf woon-werkwo- ningen, tien twee-onder-een-kapwo- ningen en vijf vrijstaande woningen. Ruim 115 gegadigden hebben zich ingeschreven en inmiddels is 80 van de huizen verkocht. Projectontwikkelaar Thunnissen Ontwikkeling Noord uit Alkmaar heeft het plan Zilverhof ontwikkeld. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gel den aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost,nl Zij is aanwezig op: maandag 14.001/m 16.00 uur vrijdag 11.001 m 13.00 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.00 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdago8.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.001m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijk voor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. 9fd:.r! Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces Zij willen vooral de doorstroming voor de inwoners van Heiloo bevor deren. -Daniël de Kruijf: „Op deze manier verhuizen mensen naar een andere woning en komen er uitein delijk ook aan de onderkant, bij voorbeeld starterwoningen, vrij." Het nieuwbouwproject moet ook, door de woon-werk woningen, een overgangsgebied zijn tussen het bedrijventerrein aan de ene kant en de bestaande woningen aan de andere kant. Gedurende het ontwik kelingstraject is er contact geweest tussen Thunnissen en omwonenden. Bezwaren van omwonenden Tijdens deze bijeenkomsten kwam een aantal bezwaren van de buurt naar voren. Zo zouden de woningen te hoog gèbouwd wor den. Volgens de gemeente is de hoogte echter niet in strijd met het bestemmingsplan. Zo staat er in het plan dat er een bedrijfspand mag komen van tien meter hoog en op vier meter afstand van de erfgrens. Thunnissen is van plan de woningen zeven tot elf meter van de grens te bouwen. Een tweede bezwaar van omwonenden, betrof het hoogte verschil van de grond. De nieuwe woningen komen hoger te liggen en omwonenden vreesden dat regen water voor overlast zou kunnen zor gen. Een oplossing daarvoor is een afvoersysteem voor het regenwater. Tijdens een onderzoek van Thunnissen bleek dat de schuren van de bestaande woningen iets over de erfgrens staan. Dat pro bleem wordt bij de overdracht van de grond opgelost. „De grens schuift iets op. Omwonenden hoe ven dus niets te veranderen en wij brengen hiervoor geen kosten in rekening", aldus Daniël de Kruijf. Er is nog vijf weken de tijd om bezwaar in te dienen. Thunnissen start al wel met de bouw. Geïnteresseerden kunnen zich nog steeds aanmelden voor een woning. HEILOO - Ook dit seizoen kunt u in het Oosthonk terecht voor een reeks darttoernooien. Op deze dart- toernooien zijn door middel van de gewonnen wedstrijden punten te verdienen die aan het einde van het seizoen verrassende prijzen kunnen opleveren. Het seizoen wordt gestart op 15 september met het Oosthonk 501 toernooi. Al naar gelang het aantal deelnemers wordt eerst in een poulesysteem een aan tal partijen gegooid. Het speltype wat gespeeld wordt is 501 en er wordt gefinishd met een dubbel uit. De deur van het Oosthonk aan de Oostkanter num mer 14a gaat open om 19.00 uur en de partijen beginnen om 20.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 4 euro. Ook gooit het Oosthonk mee in de competitie van de Dartbond Noord Holland Noord. Wie het leuk lijkt om hieraan mee te doen, kan eens komen kijken op de maandagavon den in het Oosthonk. Dan is de trai ningsavond van de teams die dit jaar gaan proberen hoog in hun divisie te gaan eindigen. Voor vra gen: Paul Pesser, tel. 072-8505126. Het hart van gebouwbeheerder George Presburg gaat sneller kloppen wanneer hij terugdenkt aan het project waarbij de oude, excentrisch gelegen bibliotheek verhuisde naar een schitterend pand in het hart van het dorp. Foto: Mano Sacksioni HEILOO - Hij laat in de gemeente Heiloo zichtbaar voor iedereen zijn sporen na. Bij de verplaatsing, verbouwing en renovatie van nagenoeg alle sportcomplexen is hij betrok ken geweest. Tijd voor gebouw beheerder George Presburg om elders een nieuwe uitdaging aan te gaan. In 1992 zat de gemeente Heiloo in z'n maag met zwembad het Baafje. Het complex 'liep' niet meer, de faciliteiten voldeden niet meer aan de eisen van de tijd en het publiek bleef massaal weg. Het leek iedereen maar het beste om het bad te sluiten. „Ik werd aangetrokken om deze onaangename klus te kla ren, maar ik» had het idee dat het zwembad juist enorm veel potentie had!" vertelt Presburg. Toen zijn conclusie werd ondersteund door een extern bureau, ging ook het gemeentebestuur om. Onder leiding van Presburg onderging het zwembad een groot scheepse. visuele, bouwkundige en organisatorische face lift en is het tegenwoordig van grote recreatieve waarde voor de gemeente. In de 15 dienstjaren die volgden als gebouwbeheerder van de gemeente Heiloo, mocht hij nog een aantal belangrijke resultaten bij schrijven op zijn conto. Nagenoeg alle sportcomplexen van de gemeente ondergingen in die jaren ADVERTENTIE Toonaangevend en alles op het gebied van binnen- en buitenzonwering Dealer van: Luxaflex Sunway Harol Verosol VAN BAKKUM Laat 121 1811 ED Alkmaar\ (072) 512 68 71 www.binnenlandse-zaken.nl een metamorfose. Over bijvoor beeld de herindeling van Sportcomplex het Maalwater vertelt hij: „De recente samenvoeging van de twee tennisverenigingen is enorm goed uitgepakt. Door de schaalvergroting is er een vereni ging ontstaan die de beschikking heeft over een schitterend complex en de sfeer schijnt er uitstekend te zijn." Door zyn toedoen spelen voetbal verenigingen HSV en De Foresters nu al voor het derde seizoen op een kunstgras voetbalveld, terwijl bij hockeyclub De Terriers eind sep tember een kunststofveld wordt opgeleverd. Maar zijn hart gaat echt sneller kloppen wanneer hij terugdenkt aan het project waarbij de oude, excen trisch gelegen bibliotheek verhuisde naar een schitterend pand in het hart van het dorp: „Van dat proces heb ik zelf enorm genoten. Die plek, de vormgeving, alles wat er bij kwam kijken, maar ook het feit dat het weer eens om iets anders ging dan een sportcomplex, dat vond ik echt geweldig!" Niet zonder trots vertelt de gedre ven ambtenaar: „Landelijk gezien loopt Heiloo absoluut voorop voor wat betreft de kwaliteit van zijn sportaccommodaties, maar natuur lijk had ik dit nooit kunnen realise ren zonder het inzicht van ons gemeentebestuur. Zij hebben het belang onderkend van een hoog voorzieningenniveau." George Presburg gaat zijn carriè re vervolgen bij buurgemeente BES in nagenoeg dezelfde functie. Daar ligt nog een aantal nieuwe uitdagin gen op hem te wachten, zoals de mogelijke uitbreiding van museum Kranenburgh. De gemeente Heiloo zwaait hem op woensdag 19 sep tember uit tijdens een receptie om 15.00 uur in restaurant Klein Varnebroek. ADVERTENTIE KEURSLAGER Loo 27 - Heiloo - 533 4 stuks voor 100 gram 100 gram STRIPPENKAARTAANBIEDING 100 gram samen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 3