M BULANC 0' Schoonheidssalon Ciao Bella 'Lezen, lezen, lezen. en vertel over je boek! Herfst in het Heilooërbos Dagje mee met de Dierenambulance HEILOO BEDRIJF BELICHT ft 5 Afgestudeerd Afgestudeerd Videoclub 50-plus Kinderkledingbeurs Grote rommelmarkt Mandala voor beginners Do-In en Shiatsu U ITKIJ KPOST 12 SEPTEMBER 2007 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 100 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. - J, >-M HEILOO - Mariska Barendse ont vangt na drie jaar studeren aan de Uva op woensdag 12 september haar Bachelor diploma's voor de studies Pedagogische weten schappen en Onderwijskunde. Mariska is een oud-leerling van de PCC van de vestigingen in Heiloo en Alkmaar. HEILOO - Vrijdag 28 augustus is onze oud-plaatsgenoot Wim Mantje afgestudeerd als ingenieur Civiele Techniek aan de Technische Universiteit in Delft. Hij is oud leerling van de Vondelschool en het Jac.P Thysse-college. HEILOO - Meer dan dertig video filmers/filmsters komen in het winterseizoen elke laatste vrijdag van de maand bijeen in het Trefpunt in Heiloo. Zij vertonen daar him nieuwste films, bespre ken met elkaar montagemogelijk heden in beeld en geluid, leuke technieken, nieuwe apparatuur, creatieve ideeën en interessante ervaringen met hun hobby. Er is plaats voor nog enkele beginnen de of gevorderde, maar vooral enthousiaste, filmers/filmsters. De eerste bijeenkomst van het nieu we seizoen is op vrijdag 28 sep tember van 09.30 uur tot 12.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Verdere informatie: George Borst, tel. 072-5112487. HEILOO - Op zaterdag 15 sep tember van 10.00 tot 12.00 uur is er weer een gezellige kinderkle ding- en speelgoedbeurs in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. U vindt hier goedkope kinderkleding in alle maten, speelgoed en nog veel meer! De toegang is gratis. Er zijn géén tafels meer beschikbaar. HEILOO - Op zaterdag 15 sep tember houden Zwem- en Poloclub De Spetters en het koor One More Voice hun jaarlijkse rommelmarkt. Deze wordt gehou den aan de Holleweg bij de Ter Coulsterkerk van 10.00 tot 16.00 uur. Veel kramen, rad van avon tuur, bloemstukjes, altijd-prijs-rad voor kinderen en een terras. HEILOO - Mandala tekenen is pure ontspanning en maakt u daardoor los van de dagelijkse beslommeringen. U krijgt basistechnieken aangeleerd en u werkt met kleuren. Er zijn nog een paar plaatsen vrij op de beginnersgroep: startdatum maandag 1 oktober van 10.00 tot 12.15 uur. De laatste les is op 7 april 2008. U mag uw eigen tekenmateriaal meenemen, wat overwegend bestaat uit potlood en papier. Opgave en informatie bij Stichting Ouderenwerk Heiloo 072-5331297. HEILOO - Vanaf 18 september starten er Do-In lessen in Heiloo. De Japanse bewegingsvorm Do- In verbetert via rek- en strekoefe ningen de conditie van het lichaam. Een uur per week oefe nen geeft al goede resultaten bij klachten als rugpijn, slapeloos heid en stress. De lessen vinden plaats in een ontspannen sfeer. Info: teL 06-55795757. Nijverheidsweg 31 H, 1851 NW, Heiloo, tel. 072-5332310, info@madya-ciaobella.nl www.madya-ciaobella.nl HEILOO - Madya Donker heeft zich sinds 1 juni 2006 gevestigd aan de Nijverheidsweg in Ypestein in Heiloo. Inmiddels hebben al veel mensen hun weg gevonden naar de sfeervol ingerichte salon. Als 12-jarige wist Madya het zeker. Schoonheidsspecialiste was hét vak voor haar. „Het spreekt me aan, het is echt mijn ding." De klanten worden behandeld met de producten van Dr. Baumann. Deze producten bevatten huideigen en huidvriendelijke stoffen, zoals hoog waardige planten oliën en vitaminen. Dit geeft een verschil in behandeling en resultaat. Madya: „De producten zijn vrij van chemische conserverings middelen, zoals parfums en kleurstoffen. Ook zijn ze vrij van minerale oliën. De producten bevatten geen dierlijke ingrediënten en wat ik heel belangrijk vind: er wordt niet op dieren getest. Dierenrechtenorganisatie PETA heeft in juni 2007 een prijs uitgereikt aan Dr. Baumann voor meest diervriendelijkste cosmeticabedrijf." Madya ontdekte de producten van Dr. Bauman toen zij tijdens haar stage de crème probeerde. „Ik was meteen verkocht. Het voelde zo ontzettend goed. Daarnaast hoefde ik maar een druppel te gebruiken. Het smeert helemaal uit." Deze producten zijn voor alle huidtypes bedoeld en uiterma te geschikt voor de zeer gevoelige allergisch reagerende huid. Vooral pro ducten met minerale oliën zijn volgens Madya erg slecht voor de huid. „Minerale oliën leggen een filmlaagje op de huid waardoor deze niet meer kan ademen, uitdroogt en verstopt raakt. De huid laat dan ook geen werk- stoffen meer door." Om het beste resultaat uit een behandeling te halen, is het volgens Madya belangrijk om de huid thuis ook goed te verzorgen met de juiste producten. Allergieën zijn tegenwoordig een ernstig probleem en de allergische reacties zijn de laatste jaren sterk toegenomen. Daarom voel ik me, als schoonheidsspecialiste, verantwoordelijk om een eerlijk en optimaal verzorgend product aan te bieden." De salon biedt een uitgebreide keuze aan schoonheidsbehandelingen. Van een complete standaardbehandeling tot een exclusieve behandeling. Elke behandeling begint altijd met een grondige huidanalyse. Tevens kunt u terecht voor permanente make-up en -ontharing en microdermabrasie. „Permanente make-up is een ideale oplossing voor iedereen die moeite heeft met opmaken of weinig tijd heeft. Geen volle wenkbrauwen of zelfs geen wenkbrauwen meer heeft, allergisch is, veel aan sport doet, smalle lippen heeft en er altijd perfect verzorgd uit wil zien", meent Madya. Microdermabrasie is een superpeeling voor de huid. Waarbij de bovenste huidlaag op een pijnloze manier wordt verwijderd en de huid gestimuleerd wordt tot aanmaak van nieuwe huidcellen. Madya heeft in de salon ook iets extra's in petto voor haar klanten. Zo is er elke maand een aanbieding en krijgen nieuwe klanten altijd 10% korting op een gezichtsbehandeling. Zij verkoopt ook als enige in Heiloo sieraden van Dolce Luna. U kunt altijd een afspraak maken voor een gratis huidanalyse en productadvies. Kijk voor meer informatie op de website. HEILOO - Vind je het leuk om te lezen, heb je een mening over je boek? Ben je benieuwd wat anderen over hun boeken te ver tellen hebben? Of wil je juist leren om over boeken te pra ten? En ben je tussen de 10 en 12 jaar? Dan is de nieuwe leesclub van Bibliotheek Heiloo misschien iets voor jou. De nieuwe leesclub komt vanaf 10 oktober eens in de drie weken by elkaar op woensdagmiddag (circa 16.00 tot 17.00 uur). Per keer wordt door de kinderen hetzelfde boek gelezen zodat ze met elkaar daaro ver kunnen praten. Lijkt dit je leuk: haal dan snel het inschrijfformulier in Bibliotheek Heiloo en geef je snel op (voor 1 oktober)! De kosten voor deze lees club (komt zes keer bij elkaar) bedragen 10,-. Dit is inclusief het 'leeslogboek' ter waarde van 7,-. Wil je eerst 'meer informatie, neem dan contact op met Marieke Hagen. Bel 072-5330670 of mail naar mhagen@bibliotheekheiloo.nl. Vervolg van voorpagina HEILOO - Het Heilooër Bos staat er om bekend, maar je moet altijd maar afwachten wanneer ze ver schijnen. Paddestoelen zijn de vruchtlichamen van zwammen die permanent in de grond of in hout aanwezig zijn. Ze komen te voor schijn als de omstandigheden gun stig zijn, vooral bü vochtig weer en als het niet te koud is. Er zijn een paar duizend soorten die van elkaar verschillen in vorm en kleur, geur en smaak. Sommige zijn giftig, andere eetbaar. Sommige tasten andere organismen zoals bomen aan, andere verteren dor materiaal, en weer andere wisselen voedingstoffen uit met de wortels van bomen. De IVN-gidsen vertellen u hier graag over tijdens de maan delijkse zondagochtendwandeling van het IVN, Vereniging voor natuur- en milieueducatie, op 16 september. Als het kort geleden geregend heeft, is het misschien geen slecht idee om laarzen of ander waterdicht schoeisel aan te trekken. U kunt ook een spiegeltje meenemen om onder het hoec(je van de paddestoelen te kunnen kij ken, en een loep als u die heeft. De wandeling duurt ongeveer twee uur en begint om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemer- straatweg in Heiloo. Een donatie (richtlijn 2 euro) wordt op prijs gesteld. Om de paddestoelen te bekijken moet de groep niet te groot zijn, daarom dient u zich tijdig van te voren op te geven, bij voorkeur via e-mail: IVN-Heiloo@hccnet.nl Indien u niet over e-mail beschikt kun u bellen: 072-5325110. Vervolg van voorpagina De meeste vrijwilligers draaien vier diensten per maand en de ambulance is altijd bereikbaar. Financieel is de organisatie afhan kelijk van de vergoedingen die de gemeentes betalen voor de verrich te diensten. In Heiloo haalt de ambulance bijvoorbeeld ook overle den huisdieren op bij dierenartsen. „Dat is natuurlijk geen fijn klusje, maar wij vinden het belangrijk dat ook na het overlijden respectvol met dieren wordt omgegaan." En hoe heeft de wethouder het meerijden ervaren? Allereerst heb ben we een gewonde kat opgehaald die enorm agressief was. Het lukte Hermann om het dier in een box te krijgen en toen zijn we naar een die renarts gereden. Als de kat is opge knapt mag hij in het asiel of by Stichting Zwerfdier aansterken. Verder hebben we een roek in Alkmaar-Noord opgehaald en naar de vogelopvang gebracht en langs de weg tussen Heiloo en Castricum lag een overleden haas langs de weg, dus die hebben we ook meege nomen", aldus de wethouder en hij besluit: „Ik heb groot ontzag voor deze vrijwilligers. Ze doen veel meer dan ik wist, ze zijn vakkundig, erg begaan met dieren en bepaald niet bang uitgevallen!" „Ik heb groot ontzag voor deze vrijwilligers", aldus wethouder Veger (midden) geflankeerd door vrijwilligers Hermann en Riemer. Eigen Fbto ikinCdent Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 5