Prijzen voor Fanfare Showband Heiloo D-66 luistert naar de burgers Open dag Stichting Peuterspeelzalen Heiloo Kunst voor kinderen in de Hobbyfarm Eensgezindheid start met projectkoor Gemeente zet digitale snelweg in bij nieuw verkeersplan Buurtbus Ontmoetingen H E I L O 0 INGEZONDEN MEDEDELING Het repertoire bestaat uit Engelse, Nederlandse en Duitse werken Ontmoeting met een oude schoolvriend U ITKIJ KPOST 12 SEPTEMBER 2007 HEILOO - Zaterdag 15 september zet de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo de deuren wijd ópen bij haar drie locaties. Alle kinderen in de leeftijd van 0-3 jaar kunnen samen met hun ouders, broertjes, zusjes, opa's en oma's een kijkje komen nemen in een van de speelzalen. Tussen 10.00 en 12.00 uur is er volop gelegenheid om gezellig te spelen met alle materiaal, te verven, te plakken of te knutselen. Ook zijn er per speelzaal twee peuter leidsters en een bestuurslid van de stichting aanwezig voor informatie over- de speelochtenden of de hele organisatie. Wil je lekker spelen terwijl je ouders rustig koffie drinken? Kom dan zaterdag 15 september naar een van de volgende locaties: peuterspeelzaal de Teddybeer, Holleweg 149a, peuter speelzalen Brammetje en Olleke, Mariënstein 179 of peuterspeelzaal Pippeloentje; De Hucht 2a te Heiloo. Zie ook de advertentie elders in de krant. HEILOO - Afgelopen zondag viel de Fanfare Showband Heiloo weer met zijn neus in de prijzen bij het Jordaanfestival in Amsterdam. Zo werd de majorettesjeugd twee de met 7,9 punten, en de senioren werden ook tweede in him klasse met 7,8 punten. De showband werd in de middenklasse eerste met 8,9 punten en als extra werd er oök een wissel beker gewonnen. De maitreprijs ging naar de miss majorette Wendy van Geilswijk die dit keer als reserve tam- boermaitre het hart stal van de jury. HEILOO - Het lijkt vroeg, maar D66-Heiloo is de aanloop naar de volgen de verkiezingen in 2010 al begonnen. Dat is nodig omdat D66-Heiloo goed wil luisteren naar de burgers bij het bepalen van het programma en dat kost nu eenmaal tijd. Voorzitter Bram Swart zegt: "We zien een duidelijke teneur naar een bestuur dat dichter bij de burgers wil staan, politici die weer echt volksvertegenwoordigers willen zijn en burgers die serieus genomen willen worden door de door hen gekozen bestuurders. Men wil echte democratie met duidelijkheid waarover gekozen kan worden en wie men kan kiezen en vooral echte en tijdige inspraak bij de plannen in het dorp". In de afgelopen maanden heeft een werkgroep visies en programmapunten opgesteld en nu wil D66-Heiloo die resultaten met haar kiezers en geïnteresseerden bespre ken en natuurlijk ook graag horen welke wensen er zijn. Gestart wordt met twee open inloopavonden in Het Open Huis te weten op 17 september en op 8 oktober. U bent vanaf 20.00 uur van harte welkom. Voor nadere infor matie kimt u terecht bij Bram Swart: tel. 072-5334695 en www.d66heiloo.nl. HEILOO - Zaterdag 15 septem ber begint om 18.00 uur de ten toonstelling van de etswork- shop voor kinderen in de Hofdijk, Mariënstein te Heiloo. Er zijn nog plaatsen vrij voor de workshop linosnede maken, op zaterdag 22 september. Voor infor matie kan je bellen met Truda, tel. 072-5336717, Antoinette, tel. 072- 5338968, Trudy, tel. 06-10585278. Je kimt ook de folder in de gang van de Hobbyfarm meenemen. Afgelopen zondag viel de Fanfare Showband weer met zijn neus in de prijzen bij het Jordaanfestival Eigen foto in Amsterdam. HEILOO - Muziekvereniging Eensgezindheid start binnen kort met een project waarbij er in groepsverband gezongen kan worden door mensen uit Heiloo en omstreken. Na enkele repetities zal er op 15 december opgetreden worden tij dens het Kerstconcert van de vere niging in Heiloo. Bij voldoende belangstelling gaal de vereniging dit jaar starten met een projectkoor welke bedoeld is voor iedereen vanaf 18 jaar, die het lijn vindt een aantal sfeervolle carols te zingen met anderen. Om deel te kunnen nemen hoeft men geen koorervaring te hebben, hoewel koorzangers uiteraard wel kom zijn. Gestreefd wordt naar een gemengd koor van minimaal 40 mannen en vrouwen in diverse leef tijdscategorieën. Het repertoire dat gezongen zal worden bestaat uit van Engelse, Nederlandse en Duitse werken. De repetities vinden plaats in de aula van de Muziek- en Dansschool Heiloo op vier zaterdagmiddagen van 15.30 tot 17.30 uur op zaterdag 17 november, 24 november, 1 december en 8 december. Het pro jectkoor en het orkest van Eensgezindheid zullen een geza menlijk kerstconcert verzorgen op zaterdagavond 15 december vanaf 20.00 uur in de grote zaal van het ontmoetingscentrum van GGZ Willibrord aan de Kennemer- straatweg te Heiloo. Het koor zal gedirigeerd worden door Cees Brugman en zal worden begeleid op piano door Jan Boogers. Voor verdere informatie: www.mv-eensgezindheid.nl. HEILOO - De gemeente Heiloo is druk bezig met de actualisa tie van haar huidige verkeers plan uit 1999. Nieuw voor Heiloo is dat hierbij het zogehe ten 'E-spraak' wordt ingezet. Via dit digitale forum kunnen inwoners van Heiloo hun mening geven over verkeerssi tuaties in Heiloo. 'E-spraak' is een forum op inter net, waarop inwoners hun mening en ideeën kwijt kunnen. Zo kan men op een plattegrond aangeven waar problemen spelen, kan er op het forum een discussie gestart worden of kan men reageren op andere bezoekers. 'E-spraak' is te vinden op www.e-spraak.nl/heiloo. Vanaf woensdag 5 september tot en met zondag 7 oktober kunnen inwoners hier terecht. De gemeente Heiloo wil graag weten wat volgens de inwoners van Heiloo knelpunten zijn op het gebied van verkeer. Maar ook welke oplossingen zij daarvoor hebben. Inwoners kunnen via 'E- spraak' hierover met elkaar in dis cussie. De ideeën en wensen die op dit medium naar voren komen, wor den gebruikt voor de actualisatie van het verkeersplan. ïn dit plan worden voor de komende tien jaar de hoofdlijnen vastgelegd voor het verkeer en vervoer in Heiloo. Eind 2007 stelt het college van burge meester en wethouders het plan vast. Daarna volgt nog een formele inspraakronde. Uiteindelijk stelt de gemeenteraad het verkeersplan vast. Behalve dat inwoners van Heiloo via 'E-spraak' hun mening kunnen geven, kan dat uiteraard ook gewoon via de papieren weg. Inwoners kunnen hun reactie op papier sturen naar de gemeente Heiloo, afdeling Ingenieursbureau, ter attentie van de heer A. Jaarsma, Postbus 11850 AA Heiloo. Halte Oudburgerlaan is een rusti ge halte waar weinig mensen instappen; zeker op maandag komt dat bijna nooit voor, maar vandaag blijkbaar wel. Twee mensen zwaai en naar me en ik breng de bus tot stilstand. Dan zie ik tot mijn stom me verbazing, dat ik deze mensen ken. Het is een oude kameraad van de kweekschool uit Beverwijk, Ben van Balen en zijn vrouw Elly, die ik wel ieder jaar een mooie kerstkaart stuur, maar die ik al heel lang niet meer gezien en gesproken heb. Zij zijn hier op vakantie en staan met him caravan op Camping Heiloo. Dat is nog eens een leuke verras sing! De hele heenweg naar de bou levard praat Ben honderduit en omdat ik ze graag nog wat langer wil zien en spreken, maken we snel een afspraak om verder te kunnen bijkletsen. Later op de dag pik ik ze weer op bij het busstation samen met nog twee andere passagiers voor NS-station Heiloo. Ben en Elly rijden de hele toeristische route door Heiloo mee terug via de Laan van Zeeman en Frederica's Hof: „Wat een mooie huizen staan hier!" Ondertussen noteert Ben ook de antwoorden op mijn vragen: Hij vindt de buurtbus een goed initia tief. In Brabant, op precies te zijn in Oisterwijk waar ze wonen, rijdt er ook één, maar zij hebben nog niet eerder in een buurtbus gezeten. De dienstregeling vindt hij prima, geen lange wachttijden, er zijn voldoende haltes en het kaartje is niet duur.,,In België bij Hasselt is het openbaar vervoer trouwens gratis." Hij vraagt zich wel af waarom er niet op de zondag gereden wordt. Heiloo is een mooi dorp met heel veel groen en mooie fietspaden. Bij het eindpunt op het terrein van GGZ heem ik hartelijk afscheid, want mijn dienst zit er helaas op. Onze afspraak voor een etentje in de Egelshoek, wordt nogmaals bevestigd. Henny Knoop neemt het stuur van de bus over en belooft me de hand op zyn hart, dat hij mijn vrienden veilig en wel weer bij halte Oudburgerlaan, dus vlakbij camping Heiloo, zal afzetten. (Tekst en foto: Tim van der Lans, chauffeur van de Buurtbus)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 7