Belangrijk bericht Arro Reclame en Free D-Sign Tweedehands De Baby Boel Beurs Kunstverkoop voor het goede doel Oer-IJ lezing in De Hoep door Eric Cordfunke Dansklassen van Dalton maken indruk REGIO 21 INGEZONDEN MEDEDELING Vmbo-leerlingen ontvangen complimenten tijdens Hans van Manen-festival KORTOM Nieuwe EHBO-cursus in Limmen Bingo bij de Soos in Discovery INGEZONDEN BRIEF Gevaarlijke verkeerssituatie UITKIJKPOST 26 SEPTEMBER 2007 REGIO - Eind vorig jaar werd Arro Reclame overgenomen door Free D- Sign uit Warmenhuizen. Daarmee werd duidelijker vorm gegeven aan de goede samenwerking tussen de twee bureaus. Deze ontwikkeling bleef echter niet zonder gevolgen. Sinds de overname nam het aantal opdrachten van bestaande en nieuwe relaties toe en werd het tyd voor een volgende stap. Met ingang van half september is de naam Arro Reclame komen te vervallen en gaat het bureau verder onder de naam Free D-Sign Reclame BV Vanwege de goede bereikbaarheid zijn alle activiteiten van Free D-Sign als gevolg hiervan verplaatst naar Warmenhuizen. Na de recent uitgevoerde verbouwing is nog meer ruimte gecreëerd in het moderne pand, waar het team van zeven mede werkers veel kennis, ervaring, efficiëntie en mogelijkheden biedt. Naast belet tering, de kernactiviteit, biedt men nu alle facetten van 'reclame' op één loca tie. Als extra service blijft het adres in Heiloo een bemand Free D-Sign servicepunt. De nieuwe adres- en telefoonnummers zijn met ingang van heden: Free D-Sign, Oudevaart 61, 1749 CH Warmenhuizen, tel. 0226- 391018, fax 0226-391012. Info@free-d-sign.nl, www.free-d-sign.nl. CASTRICUM - In Sportcentrum De Bloemen, Bloemen 71 te Castricum wordt zondag 28 oktober voor de elfde keer de tweedehands De Baby Boel Beurs gehouden. Deze beurs is speciaal voor mensen die van hun stapels baby-, peuter-, kleuter- en kinderspullen af willen en voor mensen die op zoek zijn naar betaalbare kinderspulletjes. Iedereen die spullen over heeft en deze niet meer gebruikt kan deze hier te koop aanbieden voor een prijs die u zelf bepaalt. Aangeboden worden onder andere kleding, tot en met maat 158, speelgoed, kinderstoeltjes, boxen, fietszitjes, buggy's, campingbedjes, wip pertjes; je kunt het zo gek niet bedenken of het krijgt een plaatsje op de beurs. Alles wat met kinderen te maken heeft is tijdens de babybeurs te vin den. Van de opbrengst is zestig procent voor de inbrenger van de spullen en veertig procent voor de organisatie. De beurs wordt gehouden van 10.00 tot 13.00 uur en de entree is gratis. Er zijn inmiddels veel goederen ingebracht en de capaciteit is byna bereikt, dus reageer snel als u nog overtollige spullen heeft. Vooral aan grote artikelen is nog behoefte. Wilt u meer weten over de beurs of een verkoopnummer aanvragen (inschrijven is ook gratis), neem dan contact op met Mascha de Jager, tel. 06-40092822 of mail mascha@deja- ger.org of Yvonne Beerse, tel. 06-12613091 of maily.beerse@chello.nl EGMOND - In de galerie van de Abdij Van Egmond wordt op zaterdag 29 september een verkooptentoonstelling geo pend van de vorig jaar op 88- jarige leeftijd overleden schil der Jan Vinken. Jan Vinken was een man met veel gaven en talenten en hij heeft zich in de laatste jaren van zijn leven intensief bezig gehouden met tekenen en schilderen. Hij heeft veel landschappen en portretten in een persoonlijke en een wat impressionistische stijl geschil derd. Zijn werk wordt, zoals hij dit zelf wilde, voor zeer aantrekkelijke prijzen te koop aangeboden en de opbrengst van de verkoop wordt aan een goed doel geschonken. De tentoonstelling wordt geo pend door zijn dochter Ellen op zaterdag 29 september om 15.00 uur, in de galerie van de abdij, Vennewatersweg 27 te Egmond Binnen. De tentoonstelling loopt van zaterdag 29 september tot en met zaterdag 20 oktober. Openingstijden: maandag tot en met zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur. Zondags gesloten. Ruime par keergelegenheid. EGMOND - Op dinsdagavond 25 september geeft Eric Cordfunke een interessante lezing over de beroemde Abdij van Egmond en de Adelbertusakker. Deze lezing vindt plaats in Bezoekers centrum De Hoep te Castricum. Cordfunke vertelt over het ont staan van de abdij, over het leven van de heilige, mysterieuze Adelbertus en hoe de graven van Holland vanuit Egmond hun domei nen bestuurden en,, hun vijanden bevochten. Hij doet op dit moment onderzoek naar de graven en de oudste overblijfselen van de eerste edelen van onze provincie. De pro vincie Noord-Holland bekijkt of de Abdij een provinciaal monument kan worden. Daarnaast komt er een plan voor een betere benutting van het abdijterrein voor educatie en toerisme. De lezing begint om 19.30 uur. Bijwonen van deze lezing kost vijf euro per persoon, inclusief kof fie/thee. Kaarten zijn verkrijgbaar via de websites www.schattenondeijevoe- ten.nl of www.pwn.nl/activiteiten. Kaarten bestellen kan ook via het boekingsbureau van De Hoep, tel. 0900-7966288, bereikbaar op dins dag en donderdag van 12.00 uur tot 13.00 uur en óp zaterdag en zondag van 10.00 uur tot 11.00 uur. kEGIO - Ze kregen al vaker complimenten, maar nu hoor den ze het ook nog eens van iemand die er verstand van heeft: de leerlingen uit de exa menklassen dans van het Stedelijk Dalton College uit Alkmaar bewegen erg mooi en zijn bijzonder creatief. De derde- en vierdejaars vmbo- leerlingen ontvingen de complimen ten tijdens een workshop van het Hans van Manen-festival in het Amsterdamse Muziektheater. Het Nationaal Ballet nodigde de leerlingen van de dansklas vorige week uit ter gelegenheid van het festival opgedragen aan de onlangs 75-jaar geworden Van Manen. Ze zagen vier korte choreografieën, die werden uitgevoerd door dansers van het Nationaal Ballet, het Nederlands Danstheater en studen ten van de Nederlandse Dans- academie. „Het was voor de leerlin gen een fantastische ervaring," aldus docente dans Maedy Tol. „We kregen een rondleiding achter de schermen en mochten repetities by- wonen. En ineens stond daar Hans van Manen, Nederlands grootste balletdanser en choreograaf, in eigen persoon tussen ons in. Dat maakt wel indruk." De daarop vol gende fotosessie met hem vormde De leerlingen van het Dalton maakten indruk met hun danstalent en gingen na afloop van de work shop op de foto met balletdanser en choreograaf Hans van Manen. Eigen foto het toetje van de dag. Maar ook de leerlingen zelf hebben indruk gemaakt op de dansers. Onderdeel van het bezoek was een twee uur durende workshop verzorgd door dansers van het Nationaal Ballet. En de professione le dansers keken met bewondering naar de prestaties van de dansklas. 'Buitengewoon creatief en erg expressief', luidde hun oordeel. Dat de leerlingen van het Daltorj met hun dansprestaties opvallen tussen hun leeftijdsgenoten, mag geen verbazing wekken. Al enige jaren maken de theater- en dansles sen deel uit van het reguliere onderwijsprogramma van de school. Het Stedelijk Dalton College neemt daarmee een uitzon derlijke positie in omdat vmbo-leer lingen ook in het vak dans eindexa men kunnen doen, een mogelijkheid die slechts door een handjevol scholen voor voortgezet onderwijs wordt geboden. In de Noord-Hollandse regio is het Dalton zelfs de enige school. Leerlingen kunnen zelf kiezen uit verschillende dansvormen die vari ëren van klassiek ballet tot hiphop. En met de dansklassen heeft het Dalton succes. Want verschillende leerlingen zijn dankzij deze lessen toegelaten tot de vooropleiding van de Nederlandse Dansacademie. Het vak dans wordt voor het examen zowel theoretisch als praktisch beoordeeld. Maedy Tol: „De leerlin gen moeten over het bezoek aan het festival een verslag schrijven, dat meetelt voor het theoretisch deel van het eindexamen. Voor het prak tijkgedeelte moeten zy zelf een cho reografie schrijven en die uiteraard dansen. Erg leuk, maar het is ook gewoon keihard werken." LIMMEN - Ook dit winterseizoen zal het Rode Kruis Castricum, afdeling Limmen, een nieuwe cursus Eerste Hulp Bij Ongelukken voor beginners ver zorgen. Bij voldoende belangstel ling gaat de cursus in januari 2008 van start in de brandweerka zerne in Limmen aan de Rijksstraatweg. De lessen zullen wekelijks gegeven worden op dinsdagavond. In 12 tot 14 lessen van twee uur leren en oefenen de deelnemers de theorie en de prak tijk van de Eerste Hulp Bij Ongelukken. Voor nadere infor matie en aanmelding kunt u con tact opnemen met mevrouw Valkering, tel. 072-5051413 of mevrouw Korving, tel. 072- 5053045. CASTRICUM - Voor wie zin heeft in een gezellige bingomiddag met leuke prijzen, swingende muziek, een dansje of een praatje is op zondag 7 oktober welkom bij De Soos in Discovery. Discovery is te vinden in de Dorpsstraat 2a in Castricum, schuin tegenover het station. Vanaf 14.00 uur tot 17.30 uur zijn mensen met én zonder beperking uitgenodigd voor De Soos in Discovery. De Soos wordt elke eerste zondag van de maand gehouden. Discovery is toeganke lijk voor rolstoelen. Voor meer informatie: Stichting Welzijn Castricum, Opbouwwerk, tel. 0251-657998. REGIO - Eén van de politieke partij en binnen de gemeente Castricum heeft al eens eerder aandacht gevraagd voor verbetering van de verkeersveiligheid van de fietsroute tussen de kernen Akersloot en Limmen, door een motie in te dienen om vrachtwagenverkeer (met uitzon dering van bestemmingsverkeer) te weren op deze smalle weg. Toen kon deze motie enkel op steun van één andere partij binnen de gemeente rekenen. Echter naar aanleiding van het verkeersongeluk op vrijdag 14 september by Arkel heeft men gemeend opnieuw binnen de raad aandacht te vragen voor de veiligheid van onze fietsende schooljeugd op de vergelijkbare weg tussen de kernen Akersloot en Limmen. Met name in de ochtend doet zich bij ons een ver gelijkbare situatie voor. Tussen 07.30 en 09.00 uur rijden dagelijks grote groepen scholieren over de gedeelde rijbaan richting Castricum. In deze periode maken ook veel gemotori seerde voertuigen gebruik van deze weg (sluipverkeer oprit A9). In de middag doet deze situatie zich niet zo manifest voor, aangezien de scholie ren wel gelijke begintijden, maar ver schillende eindtijden hebben. Er vindt dan dus meer spreiding plaats. Wij willen niet wachten tot het hier op deze weg een keer mis gaat. We weten dat het college van Castricum bezig is met een tracé verkenning om een apart fietspad te realiseren. Echter dit proces kan nog wel maan den, zo niet jaren op zich laten wach ten. ïot die tyd willen wij iets doen aan de verbetering van de veiligheid van (brom)fietsers. Tegen deze achtergrond is er een motie opge steld en wordt gehoopt op brede steun binnen de verschillende frac ties. De motie zal waarschijnlijk op 11 oktober op de agenda van het raadsplein zal staan. Petra Nordholt, Limmen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 21