Start concertseizoen Slotkapel Nieuw Iskra Jaarboekje overhandigd Historische boekenmarkt en wandeling met gids Vwo-ers verzorgen lessen op basisschool REGIO 23 Opening Prins Hendrik Stichting niet geheel vlekkeloos KORTOM Kennismaken met kalligrafie uw websufferlje WWW. Wfe.nl UITKIJKPOST 26 SEPTEMBER 2007 Wethouder Hes neemt het Iskra Jaarboekje in ontvangst uit han den van Ruud van Gorkom. Eigen fot<. CASTRICUM - Het eerste fraai uitvoerde Iskra Jaarboekje 2007/2008 is verschenen. Voorzitter Ruud van Gorkom van Stichting Iskra overhandig de het. eerste exemplaar aan wethouder Ber Hes, met onder andere Cultuur in zijn portefeu ille. Iskra symboliseert hiermee naar de Gemeente Castricum hoezeer zij de subsidie voor de Iskra concerten waardeert. Vanaf nu zijn deze Iskra Jaarboekjes 0708 op diverse plaat sen gratis af te halen. In het bijna vijfjarige bestaan is dit de eerste keer dat Iskra een jaarboekje uit brengt. Voorheen werden per even ementenserie flyers verspreid om de concerten aan te kondigen. Deze flyers bevatten slechts summiere informatie; een vluchtig communi catiemiddel met een korte houd baarheid. Het nieuwe jaarboekje bevat alle concertevenementen van het nieuwe culturele seizoen. Per concert een korte toelichting over het programma en de musici, com bo's en ensembles. De lezer kan zich nu een beter beeld vormen van het gebodene en een goede keus maken. Tevens bevat de brochure informatie over Iskra, het donateur schap en de wijze van kaarten bestellen. Iskra biedt dit culturele jaar negen concerten. Voor het eerst sluit Iskra aan bij de nationale Klassieke Muziekweek met toppia- niste Nadejda Vlaeva. Zij is alvast live te beluisteren op zondagoch tend 28 oktober op Radio 4 Klassiek in Avro's Spiegelzaal. Dit najaar is er voor het eerst het Jazz Wereldmuziek Festival: tweemaal jazzcombo's in oktober Jazzmaand en tweemaal Wereldmuziek in november. 'Blikvangers zyn hier de zeer jonge Marjolaine die Franse chansons en Portugese fado zingt en Kléan met Keltische en Oudeuropese folk. In de serie Strijkers in Castricum Klassieke Concerten in maart 2008 koos Iskra voor louter strijkers in diverse varia ties en formaties. Het Iskra Jaarboekje is onder andere verkrijg baar bij de bibliotheken. Meer infor matie hierover bij Iskra op www.iskra.nl of tel. 0251-674379. EGMOND - Afgelopen woensdag werd Zorgcentrum de Prins Hendrik Stichting officieel geopend. Na een lange periode van bouw en renovatie zijn het zorgcentrum en de aanleunwoningen aangepast aan de hedendaagse eisen. Tientallen schoolkinderen begeleidden 'Prins Hendrik' van het strand naar het Zorgcentrum. Helaas ging de tocht niet zoals gepland. De mast van zijn scheepje kwam vast te zit ten in de feestverlichting van de Voorstraat, waardoor het van de aanhanger gleed. Gelukkig kwam de 'Prins' zonder verwondingen met de schrik vrij en vervolgde hij lopend zijn pad. Samen met wet houder Jan Mesu opende hij daarna het zorgcentrum. Foto: Uitkijkpost EGMOND - Op zondag 30 sep tember gaat in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef het con certseizoen 2007 - 2008 van start met een optreden van het vocaal ensemble Bamestra's collectief. Het collectief is een voortzetting van Poldervokaal, een koor, dat wortelt in de Beemster. Bamestra's collectief verwijst naar een stroom, die hier vroeger lag en waar nu de Beemster zijn naam aan ontleent. Het ensemble, met een gedeeltelijk nieuwe bezet ting, staat onder leiding van de bekende zangpedagoge Maria Rondèl en bestaat uit zo'n 15 zan gers en zangeressen. Het koor trad op 27 juni nog op voor Koningin Beatrix tijdens haar bezoek aan de Beemster. Het programma, dat in de Slotkapel wordt uitgevoerd, draagt als titel Das Wandern, een wandeling door vijf eeuwen muziek, van klassiek via jazz tot ballad. Zowel bekende componisten als Schubert, Brahms en Mozart, maar ook de jazzcomponist Thad Jones en een aantal voor het Nederlands Kamerkoor bewerkte liederen wor den ten gehore gebracht. Ook bege leide koorstukken én niet te verge ten de pianosoli van begeleider Jan Laan staan op het. programma. Bezoekers horen op één middag een keuze uit vijf eeuwen ensemble- muziek. De aanvang van het con cert is om 15.00 uur. De toegangs prijs: 10.-, 65+ en CJP 8.-, kinderen tot 12 jaar 5.-, inclusief koffie/thee en koek. Kaartverkoop voor aanvang van het concert by de Slotkapel of te bestellen by mevrouw Thyssen, tel. 072- 5062033 en de heer Noteboom, tel. 072-5062387. EGMOND - Op zondag 30 sep tember gaat de laatste histori sche wandeling van het seizoen door Egmond aan den Hoef. Op de fundamenten van de Slotruïne vertelt een gids van Historisch Egmond u onder meer over het verleden van de graven van Egmond. De wandeling begint om 14.00 uur en kost 2,50 en voor kinde ren tot 12 jaar 1,50. Aanmelden hoeft pas voor ver trek in het Historisch centrum aan de Slotweg 46, tegenover de Slotruïne. Dit is een voormalig schooltje dat in de stijl is gebouwd van haar voorloper. Op een schoolplaat van Cornelis Jetses, uitgegeven door Wolters- Noordhoff bv is het oorspronke lijke schooltje afgebeeld en daar op is ook de weg naar Alkmaar te zien. In het schooltje is tevens van 14.00 tot 17.00 uur een boe kenmarkt van de Stichting Historisch Egmond. Rijk geïl lustreerde boekjes met tal van artikelen over het verleden gaan in de uitverkoop. Ook verkrijg baar zijn de nieuwste 'Geestgronden' over Wimmenum en een extra uitgave over Gerrit Zentveld. Dit is een prachtig verhaal over het Egmond aan den Hoef van voor de oorlog en een soldaat die vrijwillig naar Indië ging en sneuvelde. Zie ook www.historischegmond.nl. Op een schoolplaat van Jetses is het oorspronkelijke schooltje van Egmond aan den Hoef te zien. Eigen foto REGIO - Tweede- en derde klas leerlingen vwo van osg Willem Blaeu uit Alkmaar verzorgen op 27 september lessen Engels op de basisscholen in de regio. Zij doen dat in het kader van de Dag van de Talen, een Europese campagne om het leren van een vreemde taal aan te moedigen. Een enkeling leeft wat nerveus naar de datum toe, maar veruit de grootste groep leerlingen van het Willem Blaeu ziet het helemaal zit ten. Ze zyn inmiddels dan ook alle maal aardig gewend om te commu niceren in het Engels. Niet verwonderlijk, want allemaal volgen ze tweetalig onderwijs. „Natuurlijk, is het voor hen ook een beetje span nend," zegt docent Anja van Breukelen, die als coördinator twee talig onderwijs bij het project betrokken is. ,,Maar de meeste leer lingen van ons staan straks voor de klas op hun oude basisschool. En dat maakt het ook weer wat ver trouwd." Dit jaar is het voor de vijf de keef dat het Willem Blaeu met de actie van de leerlingen aanhaakt by de campagne de Dag van de Talen. Het is een initiatief van de EG dat de Europeanen moet aanzetten om naast hun moedertaal tenminste één vreemde taal goed te beheersen. Zo'n veertig basisscholen in Alkmaar en omgeving laten de les sen Engels door leerlingen' van Willem Blaeu verzorgen. De scholieren geven de lessen aan leerlingen van groep acht of combi natiegroepen zeven en acht. De les sen zyn door de leerlingen zelf samengesteld en bestaan uit een theoriegedeelte, een lied waarin de ontbrekende woorden moeten wor den ingevuld en een spelletje. Volgens Van Breukelen waarderen niet alleen de leraren van de basis scholen maar ook de leerlingen de actie byzonder. „De lessen maken echt indruk. Ze kyken er van op hoe goed de leerlingen van het Willem Blaeu de Engelse taal beheersen. Voor een aantal leerlingen van de basisschool geven deze lessen zelfs de aanzet om voor tweetalig onder wijs bij ons te kiezen." De openbare scholengemeen schap biedt al enige jaren tweetalig onderwijs voor vwo-leerlingen en sinds dit schooljaar ook voor havo- leerlingen., Hierbij wordt de helft van alle lessen tot en met de derde klas in het Engels gegeven. Vanaf het vierde leerjaar staat by het tweetalig onderwijs de voorbe reiding op het International Baccalaureaat centraal; dit is een internationaal erkend diploma waar mee de leerlingen kunnen worden toegelaten tot Engelstalige univer siteiten en hogere beroepsopleidin gen. CASTRICUM - De aanbieder kalligrafie van het Gilde Castricum is heel enthousiast over zijn hobby. Hij zou ieder een wel aan het kalligraferen willen krijgen. Daarom biedt hij de mogelijkheid om, onder zijn deskundige leiding in een klein groepje van maximaal zes personen, met deze hobby bezig te zijn. De bijeenkomsten vinden plaats op maandagmid dag of woensdagmiddag. Zoals gebruikelijk bij het Gilde ondersteunt de Gilde-aanbie der mensen belangeloos en betaalt men alleen de onkosten aan de aanbieder, deze bedra gen 3,-. Men hoeft verder niets mee te nemen, de aanbie der heeft alle materialen. Belangstellenden kunnen zich telefonisch aanmelden, tel. 0251-656562, mailen naar vcc@welzyncastricum.nl of langskomen bij de Stichting Welzijn Castricum in Geesterhage, Geesterduinweg 5. Deze is geopend op maan dag tot en met donderdag van 09.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 15.30 uur en vrijdag van 09:00 tot 13.30 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 23