Kinderboekenweek 207 Verteltheater in het Trefpunt H E I L O O Zonwering' 3 voor 'Kë&s&Zac landse zaken Roombrooi per stuk per stuk' S:y:^dêia;pp^i RoomscHiJvers GRATIS bakje Eiersalade Sommige kinderen profiteren wèl van werkzaamheden Kennemerstraatweg Russisch Concert in de Kapel van de GGZ NHN gelezen worden De Kroften Geheimzinnig spektakel in Bibliotheek Heiloo UITKIJKPOST 26 SEPTEMBER 2007 s^fvakkevijl GRATIS HEILOO - Met het thema Sub Rosa - boeken vol geheimen - belooft ook de Kinder boekenweek in 2007 weer een waar spektakel te worden. Scholen, boekhandels en biblio theken organiseren een uitge breid palet aan activiteiten. Dit alles om de waarde van het boek en van het plezier in lezen nog maar weer eens extra te benadruk ken. De Kinderboekenweek is ook voor Bibliotheek Heiloo één van de uitgelezen mogelijkheden om het boek en het lezen aan het kind te brengen. Daarom heeft Bibliotheek Heiloo van 3 tot 13 oktober een zeer mysterieus programma opge steld. Ondanks het geheime karakter van deze kinderboekenweek, lichten ze toch alvast een tipje van de sluier op. Maar: niet verder vertellen! Voorleeshalfuurtje Op de eerste dag van de Kinderboekenweek, woensdag 3 oktober (van 13.30 tot 14.00 uur), staat er een zeer geheimzinnig voor leeshalfuurtje op het programma in de bibliotheek aan de Westerweg. Kinderen van 4 tot 7 jaar zijn hierbij welkom. Als zij raden wie de myste rieuze voorleesgast is, dan gaat die gene een mooi verhaal voorlezen. Voor de kinderen in Ypestein wordt dit herhaald op woensdag 10 okto ber (van 11.30 tot 12.00 uur) in de uitleenpost in.de Ypsalon. Geheimzinnig circuit Tijdens de hele kinderboekenweek kunnen kinderen van 8 tot 80 jaar een geheimzinnig circuit volgen door de hele bibliotheek. Er komen natuurlijk heel veel boeken in voor, en geheime zaken. Wie alle opdrach ten heeft gedaan, krijgt een speciaal kinderboekenweekboekje cadeau. Blind date pakketten vol geheimen Kinderen van 8 tot 12 jaar kunnen tijdens de Kinderboekenweek ver rassingspakketten lenen. De inhoud is nog geheim.Maar let wel: op is op. Kleurwedstrij d Ook dit jaar weer een geheim zinnige kleurwedstrijd voor de klein tjes (tot 8 jaar). De prijsuitreiking is op zaterdag 27 oktober om 11.00 uur in de bibliotheek. 4Op deze plek lees ik het liefst mijn lievelingsboek' Alle kinderen vanaf 9 jaar worden uitgedaagd om een digitale foto te maken met 'Op deze plek lees ik het liefst mijn lievelingsboek' als onder werp, en die uiterlijk 13 oktober te mailen naar mhagen@bibliotheek- heiloo.nl. De foto's worden in de bibliotheek opgehangen, waar ze door een deskundige jury worden beoordeeld. Op zaterdag 27 oktober om 11.00 uur vindt ook de prijsuit reiking van de fotowedstrijd plaats. Boekenpresentaties Uiteraard zijn er tijdens de Kinderboekenweek veel geheim zinnige boeken te leen. Kijk hier voor eens bij de boekpresentaties op de jeugdafdeling. Zoals ieder jaar tijdens de Kinderboekenweek worden de kinderboeken die zijn bekroond met griffels en penselen bij de ingang van de bibliotheek ADVERTENTIE Toonaangevend en alles op het gebied van binnen- en buitenzonwering Dealer van: Luxaflex Sunway Harol Verosol VAN BAKKUM Laat 121 1811 ED AlkmaarV (072) 512 68 71 www.binnenlandse-zaken.nl 4 stuks voor 100 gram Bij 100 gram Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces HEILOO - Op donderdag 4 okto ber is er weer verteltheater in Het Trefpunt, door Marieke van den Houten, begeleid door har piste Inge Siezenga. Er worden vier korte verhalen verteld en uitgebeeld. Alle verhalen gaan over moed. Zo gaat de vertelling over een sul tan die zijn vrouw te slim af denkt te zijn. Daarnaast ziet en hoort u de geschiedenis van een vrouw die een beroemde actrice had willen wor den maar die door haar moed op een heel andere manier grote bekendheid zal krijgen. Na de pauze nemen Marieke en Inge u eerst mee naar China, waar twee mannen vriendschap sluiten. Tot slot geniet u van een vrolijke Italiaanse volkslegende over de De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gel den aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: maandag 14.001 m 16.00 uur vrijdag 11.001/m 13.00 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.00 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdago8.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma tm do 08.00 t/m 17^30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie Stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijk voor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. jonge Bellucia die haar vader best wil helpen met een probleem dat voor hem onoplosbaar is. Het verteltheater is van 14.00 tot 15.30 uur in de toneelzaal van het Trefpunt te Heiloo. U betaalt 6,- entree. Opgave via Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072- 5331297. HEILOO - Het Hermitage Koor uit Zaandam geeft 29 september een Russisch Concert in de Kapel van de GGZ NHN Kennemer straatweg 464 in Heiloo. Tijdens dit concert zullen beken de en onbekende Russische liede ren ten gehore worden gebracht. Zowel Russisch Orthodoxe,- als volksliederen. Het Hermitage Koor staat onder leiding van Sergé Latychev Het concert begint om 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Kaarten a 10,- (CJP en 65+ 8,) bestellen via www.hermitagekoor.nl of tel. 075-572655. Het Hermitage Koor is in 2003 opgericht en bestaat uit 35 leden zowel dames als heren, er wordt a cappella gezongen in de russisch orthodoxe traditie. Voor meer info bezoek www. hermitagekoor. nl HEILOO - Terwijl de meeste mensen hopen dat de wegwerkzaamheden op de Kennemerstraatweg snel voorbij zijn, profiteren Doris Sassen en Shauny de Goede van acht jaar oud, er juist van. Met een bak vol kunstwerkjes van kastanjes op prikkers staan zij langs de Hoogeweg. Voor slechts 20 euro cent kunt u al de trotse eigenaar zijn van een kastanjepoppetje! Foto: Uitkijkpost gepresenteerd. Deze boeken wor den tijdens de kinderboekenweek nog niet uitgeleend. Voor de basisscholen De groepen 5 van de bassischolen die zich hiervoor hebben opgege ven, spelen onder schooltijd een geheimzinnig boekenspel in de bibli otheek. Groepen 6 zetten hun beste beentje voor bij de liedjeswedstrijd op 10 oktober. Helaas kan daar geen publiek bij aanwezig zijn, maar het resultaat kunt u beluisteren op vrijdag 19 oktober, tijdens de start van Nederland Leest. De gemeente heeft in samenspraak met VQF De Kroften een levensge vaarlijk plan ontwikkeld voor Plan Oost. Als dit plan wordt uitgevoerd, zal de verkeersveiligheid dramatisch verslechteren. Het plan behelst nieu we parkeerplaatsen in de berm van Groot Barlaken. Daardoor moeten de auto's die nu nog op straat parkeren, voortaan op de parkeerplaatsen par keren. Daardoor wordt de straat in de praktijk breder, een paradijs voor automobilisten, die daardoor makke lijk sneller kunnen rijden. En die zich van het racen heus niet zullen laten weerhouden door een enkele zoge naamde punaise of een bord met de maximum snelheid daarop. De Kroften gaat dus, met instemming van de gemeente, ondanks herhaaldelijk protest van diverse bewoners van het Groot Barlaken, een doorgaande snel weg maken. Wie is er aansprakelijk als mijn kind medio 2008 wordt doodge reden? Alleen de automobilist in kwestie, of ook de gemeente, die dit onzalige plan heeft bedacht, en/of De Kroften, die het plan heeft uitgevoerd? Monique van Eeden Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 3