Leerlingen Willem Blaeu onderwijzen Engels op basisschool Smit 81 Partners BV Legionella bacterie in Overkerck en De Cameren Popclinics in Ypestein H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Spreekuur Heiloo 2000 Inloop nabestaanden bij 't Praethuys Fractievergadering VVD Dierendag bij BeatFM Woonzorgcentra op zoek naar de bron UITKIJKPOST 3 OKTOBER 2007 In cleze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 100 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Donderdag 27 sep tember werd in het kader van de jaarlijkse Europese Dag van de Talen op vijf basisscholen in Heiloo, waaronder de Radboudschool, een les Engels verzorgd door leerlingen uit het tweede en derde jaar Havo en VWO van scholengemeenschap Willem Blaeu uit Alkmaar. Op deze scholengemeenschap wordt tweetalig onderwijs aangebo den op Havo- en VWO niveau. De 'Dag van de Talen' heeft tot doel het belang van het leren van moderne vreemde talen te bena drukken. De leerlingen van groep acht van de Radboudschool in Heiloo kregen een gevarieerde les gepresenteerd door de vijfkoppige, jeugdige dele gatie. Michelyne, leerlinge van het Willem Blaeu, opende de les met een introductie in haar moedertaal Spaans. Veel vragende vingertjes gingen de lucht in, omdat hier niet veel van werd verstaan. Daarna deed ze hetzelfde in het Engels en toen werd het veel beter begrepen. Dit illustreert nu juist het nut van een tweede taal. Juf Marlieke van groep acht van de Radboudschool vertelde de docentjes in spé, voor aanvang van de les, dat haar leer lingen een half uurtje Engels per week op deze basisschool krijgen. Veel kinderen pikken ook Engelse woorden op van televisie. Later mochten de kinderen van groep acht, aan de hand van een vooraf uitgedeeld boekje, met hulp van de leerlingen van het Willem Blaeu een aantal oefeningen op het gebied van grammatica uitvoeren. Ook werd er muziek gedraaid, waarbij ze een aantal ontbrekende woorden moesten invullen. De leer lingen van het Willem Blaeu pro beerden zoveel mogeüjk uit te leg gen in het Engels en daar waar nodig in het Nederlands. Ze hadden deze les samen met hun docent Engels voorbereid, maar de uitvoe ring werd geheel aan hen zelf over gelaten. Het getuigt van lef om zomaar voor een grote klas van de basisschool les te geven. De kinde ren van groep acht werkten ijverig mee en pakten de leerstof goed op. Na het alfabet^pel werd de gast les beëindigd met een verhaaltje in het Engels over een familie muizen, waarin mentor/docent Engels op scholengemeenschap Willem Blaeu en dorpsgenoot Peter Vennik op ludieke wijze nogmaals het belang van het leren van een tweede taal benadrukte. De Hoefsmid 17,1851 PZ Heüoo, tel: 072-5331700, www.smitenpartners.nl www.samenboeken.nl, info@smitenpartners.nl info@samenboeken.nl HEILOO - Verder gaan dan andere accountantskantoren, dat is Smit Partners BV Daarom geven de accountants, fiscalisten en adviseurs liever geen opsomming van hun werkzaamheden. Ieder accountantskantoor maakt onder andere een jaarrekening. Dus wij ook. Daar onderscheiden wij ons niet in. Onze dienstverlening gaat verder dan het afwerken van de jaarlijkse werkzaamheden. Vooruitkijken, meedenken en efficiency. Dat zijn onze kenmerken", legt accountant en fiscalist Thijs Smit uit. „Naast accountants zijn wij ook fiscalisten en adviseurs. Drie in één, waarmee de ondernemer zeker zijn voordeel doet. Wij denken namelijk vanuit alle drie de vakgebieden mee. Waardoor niet alleen op financieel terrein, maar ook op fiscaal en commercieel terrein geadviseerd wordt." Branchegerichte ervaring In 1980 begonnen in Amstelveen, maar in februari van dit jaar vierde Smit Partners BV alweer het tienjarig jubileum aan de Hoefsmid in Heiloo. Inmiddels hebben de accountants ruim 25 jaar bedrijfsmatige en branchegerichte ervaring in het MKB opgedaan. Ervaringen die zij graag met de cliënten én het team delen. Naast Henk en Thijs Smit bestaat het team uit een groep enthousiaste medewerkers. Per september van dit jaar is het team versterkt door een derde ervaren accountant. Op de vernieuw de website www.smitenpartners.nl is meer te lezen over het accountants kantoor, de visie en de werkwijze. „Óók www.samenboeken.nl is nu online, onze website over online boekhouden. Onlangs hebben wij de folder van Samenboeken verspreid onder de ondernemers in Heiloo. Het is leuk om de reacties van de ondernemers te ontvangen én hen te laten zien wat wij doen en wie wij zijn" noemt Thijs trots op. Samenboeken Smit Partners BV staat voor meedenken, vooruitkijken en efficiency. Samenboeken is daar één van de vertalingen van. Na een uitvoerige testfa se is dit online boekhoudsysteem per 1 januari geïntroduceerd. De onder nemer en de accountant verwerken samen de boekhouding. De samenwer king maakt deze werkwijze zo efficiënt. Maximaal inzicht in geld, resultaat en de ontwikkeling ervan. De cijfers zijn actueel, binnen één oogopslag weet de ondernemer waar hij staat. En dat is juist zo belangryk. Door de onderlinge samenwerking kan Smit Partners BV een betere dienstverle ning aanbieden. Een advies op maat! Anticiperen op de situatie en samen een visie bepalen. Kortom; Samenboeken.nl is de digitale klik tussen de ondernemer en Smit Partners BV Dag van de AA-Accountant Bent u nieuwsgierig geworden naar Smit Partners BV óf naar de taken die in de accountancy voorkomen? Bel voor een vrijblijvende afspraak. Óf ga donderdag 18 oktober naar de 'Dag van de AA-Accountant', een open dag georganiseerd door de beroepsorganisatie NOvAA. Deze dag openen diverse accountantskantoren de deuren voor belangstellenden. Smit Partners BV ook! HEILOO - Op donderdag 4 okto ber kunt u met de fractie van Heiloo 2000 zaken bespreken, welke u als inwoner van Heiloo bezighouden. Daarvoor bent u welkom tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeentehuis (oude ingang). Graag vooraf even mel ding van uw komst bij Gré Ris, tel. 072-5332429 of Jan Valkering, tel. 072-5640300. REGIO - Je hebt afscheid geno men van een dierbare en het leven om je heen gaat verder. Het ziet er anders uit, veel dingen zijn niet meer vanzelfsprekend. Heb je behoefte om anderen te ontmoe ten en ervaringen uit te wisselen? Kom dan naar de ontmoetings avond voor nabestaanden van kankerpatiënten op donderdag 4 oktober van 19.30 tot 21.30 uur in 't Praethuys, Wilhelminaiaan 8, 1815 JC Alkmaar. Je bent van harte wel kom! Info tel. 072-5113644 HEILOO - Op donderdagavond 4 oktober vergadert de fractie van WD Heiloo. Wanneer u een onderwerp met hen wilt bespre ken dan welkom vanaf 20.00 uur, in het gemeentehuis (oude ingang). Wilt u vooraf laten weten dat u komt bij de secretaris van WD Heiloo: Caj Oosters, tel. 06- 12581970 of cajoosters@ wdheiloonl. HEILOO - Donderdag 4 oktober is het dierendag. Reden voor radio BeatFM om bij het pro gramma Heiloo Centraal eens een tipje van de sluier op te lichten over het reilen en zeilen van het Knaagdierencentrum in Heiloo en het dierenasiel in Alkmaar. Maud van Gijssel spreekt in het Knaagdierencentrum met Lilian Harmenzon en Ilona Westerman en in het dierenasiel met Hanneke Vellinga en Marga van der Veen. Beide centra hebben zondag 7 oktober him open dag, zodat u dan daar zelf ook een kijkje kunt nemen. De uitzending kunt u beluisteren op donderdag 4 okto ber van 20.00 tot 21.00 uur op BeatFM: op de kabel op 96.5 en via de ether op 106.3. HEILOO - In de woonzorgcentra Overkerck in Heiloo en De Cameren in Limmen is vorige week de legionella bacterie ont dekt bij een routinecontrole. Het gaat hierbij om een minder schadelijke variant van de bacterie. Inmiddels zijn er verschillende maatregelen genomen door de woonzorgcentra. Zo zijn er filters geplaatst op de douchekoppen. Deze filters houden de bacterie tegen en er kan door de bewoners gewoon gedoucht worden. De filters kunnen zo'n drie maanden gebruikt worden en ViVa Zorggroep is inmiddels bezig met een aantal maatregelen om de bron van de bacterie te vinden. Wat de bron is, is nog niet bekend, maar facilitair manager van de ViVa Zorggroep, Mare Balvers heeft er wel ideeën over: „We moeten op zoek naar de zwakke plekken in gebouwen. Het kan bijvoorbeeld zijn dat er warme en koude leidingen naast elkaar lig gen. Vroeger werden op die manier leidingen gelegd." Het is niet duide lijk tot wanneer het onderzoek gaat duren. „Dat heeft tijd nodig, maar we zijn er al mee bezig", aldus Balvers. Er zijn overigens geen bewoners ziek geworden. HEILOO - Als je altijd al in een goede band hebt willen spelen: Wij kvereniging Ypestein organi seert in oktober/november workshops voor popsterren van rond 13 tot 18 jaar, afkomstig uit heel Heiloo. De bedoeling is om goede, nieu we bands op te starten, waarbij de jongeren zelf bepalen wat voor muziek er wordt gespeeld. Ervaren muzikanten, waaronder zelfs Amerikaanse toppers die regelmatig in studio's spelen, geven tips zodat jij heel snel op weg bent naar de top! Wijkvereniging Ypestein heeft een nauwe band met muziek, denk maar aan het Oranjebal en Ypestock. Ze geven jonge muzikan ten daarom graag de kans om écht goed te worden. Optreden op het Oranjebal (1200 man!) is dan ook best mogeüjk. En als je eenmaal in Heüoo bekend bent, dan ügt Alkmaar niet ver, en daarna Amsterdam niet, en daarna.Hoe gaat het in zijn werk? De workshops worden in oktober en november gehouden in de Ypsalon op de zaterdagen van 13.30 tot 17.00 uur. Enthousiaste gitaristen, bassisten, keyboardspelers, drummers of zan gers/ zangeressen melden zich aan via ypestein@planet.nl. Je hebt wel je eigen instrument nodig en als het kan je eigen versterker. Voor een zanginstallatie zorgt de wijkvereni ging. Bij heel veel aanmeldingen wordt er eerst auditie gehouden. Foto: Mario Sacksioni Na de klassikale instructie gingen groepjes leerlingen aan de slag met grammaticale oefeningen in de Engelse taal. Foto Uitkijkpost

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 5