Corso >scoop Volop belangstelling voor jeugdconcert Itoee combo's bij jazzsessionclub H E I L O 0 L www. l0 flfef.nl 1 Noorderlicht: Het Gouden Kompas kfUVJ DEUTEKOM 11 Hairspray BOEK VAN DE WEEK wanneer. f 1 Noorderlicht: Het Gouden Kompas Harmonie Caecilia Heiloo trekt volle zaal in het Open Huis Marcel Visser neemt afscheid van Lamoraal van Egmont U ITKIJ KPOST 10 OKTOBER 2007 Maar liefst twee combo's zullen het podium bevolken om een gastoptreden te verzorgen. En waren The Swing Masters voor de vaste bezoekers van de Jazz Session Club helemaal nieuw, nu komen er twee oude bekenden in de Vredeburg. 'Jazzes' uit Castricum, een twaalf jaar oud orkest speelt mainstream jazz, waar de stem van zangeres Ellen Gosselink prima bij past. Dat ze ook nog verrassend Portugees zingt is een zeer prettige bijzonderheid. Het andere orkest, de New EastSide Combo uit Heiloo, is de opvolger van de Eastside Combo uit de 80'er jaren. Het is een uiterst succesvol geheel, dat een zeer afwisselend repertoire heeft opgebouwd - van evergreens, latin-american, bal lads, bossa's en soms zelfs een beetje (mooie) pop. De groepen spelen allebei zeer prettig in het gehoor liggende jazz muziek, maar lijken noch qua samenstelling, noch qua muzikale interpretaties op elkaar. Heel afwisselend dus. Wat beide orkesten wèl gemeen hebben is hun uiterst swingende stijl van musiceren. De komende sessiedata: 14 oktober, 11 november, 9 december, 13 januari, 10 februari, 9 maart, 13 april 2008. De toegang is vrij, maar U kunt lid worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel/fax: 072- 5053414, e-mail: timmer.limmen@worldonline.nl jfc JÉ Als Lyr's vriend Roger verdwijnt, zijn zij en haar daemon -Pantalaimon vastbesloten hem te vinden. Hun zoektocht leidt hen naar de bleke schoonheid van het Noorden, waar gepantserde beren over het ijs heersen en heksenkon- inginnen door de bevroren lucht vüegen - en waar een groep weten schappers experimenten uitvoert die te afschuwelijk zijn voor woor den. Lyra trotseert deze vreemde gevaren, om dan te ontdekken dat er een groter avontuur op haar wacht. Het gouden kompas is het eerste deel van Philip Pullmans beroemde trilogie Het Noorderlicht, waarvan wereldwijd meer dan tien miljoen exemplaren zijn verkocht. De drie boeken beschrijven de zoektochten, avon turen en reizen van Lyra, die afkomstig is uit een wereld die in veel opzichten op de onze lijkt, maar toch ook heel anders is. Het gouden kompas is nu verfilmd als The Golden Compass, de grootste Hollywood-productie van het jaar, met in de hoofdrollen ondere ande re Nicole Kidman en Daniel Graig. door Philip Pullman voor 15*00 Rassenscheiding. Dat is het onder werp waar de musical Hairspray om draait. Het is beginjaren zestig in Baltimore, en de blanken hebben meer rechten dan de zwarten. Aan die status quo wordt aan de voor avond van het hippietijdperk voor zichtig gesleuteld. Zo mogen Afro- Amerikaanse jongeren wel meedoen aan de populaire Corny Collins Show, maar alleen op een speciale 'Negro Night'. Tijdens deze avonden kijkt de blanke goe gemeente met weerzin naar de vrije dansstijl van de zwarte jongens en meiden, die zij als onzedelijk beschouwen. Hairspray is een bewerking van de succesvolle Broadway-musical en geïnspireerd op de film die cultregisseur John Waters in 1988 maakte met Ricky Lake en Divine in de hoofdrollen. Destijds was de musical een sub versief feestje, waarin de subcultu ren de gevestigde orde door elkaar schudden. Regisseur Adam Shankman maakt van deze Hairspray een opgetogen avontuur, waarin vrolijke deuntjes en serieuze onderwerpen als vanzelfsprekend een verbond sluiten. HEILOO - Afgelopen zondag gaf het jeugdorkest van Harmonie Caecilia Heiloo samen met vier jonge solisten, leerlingen van de muziekschool uit Heiloo, een concert van een uur voor een volle zaal in het Open Huis. Maarten Koenders van Caecilia: „Doel van dit concert is om jonge muzikanten uit Heiloo een kans te bieden op te treden. Met een keuze "voor lichte en4 herkenbare muziek wil Caecilia op een laagdrempelige manier jongeren betrekken bij har- moniemuziek; voor en door de jeugd. Op het ogenblik bestaat het jeugdorkest uit circa twintig leden in de leeftijd van acht tot zestien jaar. Na een jaar les op hun instrument kunnen de jeugdleden al meespe len." Het concert kwam tot stand door samenwerking van het Heilooër Harmonieorkest Caecilia met muziekdocenten Jack Kat (saxo foon) en Marjan Deiman (harp) van de muziekschool uit Heiloo. Onder leiding van dirigent Tsaerd Verbeek liet het jeugdorkest horen, met ondersteuning van het A-Orkest (volwassenen), dat men op jonge leeftijd al goed in staat is om mooie muziek te maken. De jonge solisten Lieke van Oort en Lara van Duin (beiden vijftien jaar) speelden op harp eerst zonder begeleiding een lambada en daarna samen met het orkest muziek uit 'Carmen'. Dirigent Tsaerd Verbeek bena drukte, dat het inpassen van harp in EGMOND - Muziekvereniging Lamoraal van Egmont nam zaterdag 6 oktober afscheid van haar diri gent Marcel Visser tijdens een spetterend concert. Dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef was tweemaal het toneel voor een speciaal samengesteld programma met een hoge amusementswaarde. Verwacht hoogtepunt bleek het optreden van Visser samen met musicalster René van Kooten (links op de foto). Foto: Mario Sacksioni een orkest veel oefening vergt. In 'Saxamba' en 'Remember the Good Times' speelden Evi Boekei (dertien jaar) op tenorsaxofoon en Esther Kolder (veertien jaar) op altsaxo foon mee met het jeugdorkest. Het concert werd met zichtbaar enthou siasme en veel plezier ten gehore gebracht. De jonge muzikanten van Caecilia gaven een boeiend concert waarmee ze hun talent aan het publiek konden laten horen. Foto: Mario Sacksioni LIMMEN - Na het overdonde rende optreden van de Corus Bigband The Swing Masters tijdens de eerste sessie in sep tember in een uitverkocht Vredeburg nu weer iets totaal anders. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo WMWÊ naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11