Knaagdierencentrum gast bij BeatFM Dierenbescherming bij Heiloo Centraal Introductiebij eenkomst in Bibliotheek Heiloo Oratoriumkoor Heiloo in Guinness Book of Records? Oudhollandse spelletjes in het Trefpunt Open informatie-avond OBS De Duif HBaHV fl I! ■m 11$ UH i Jb >21® 1 1 /5P\ \r vt1 Pion H E I L O O 13 Later in het programma wordt er uitgezonden vanuit dierenasiel in Alkmaar Het blijkt dat het asiel niet alleen honden en katten opvangt Vanaf de oprichting isAns Driessen ononderbroken lid van het koor De Guinness commissie heeft de aanvraag in behandeling INGEZONDEN MEDEDELING Cursus acrylverf IBIiilR Bt 'jJVSBlifl Word nu kindsponsor en steun het plan van een kind. Ga naar PlanNederland.nl of bel 020 549 55 55. Plan. Voor de toekomst van een kind. UITKIJKPOST 10 OKTOBER 200 7 Presentator Bob van Unnik in gesprek met Térèzka van den Goorbergh van de Dierenbescherming Alkmaar. Foto: Uitkijkpost HEILOO - In het kader van de grote collecte van de dierenbe scherming, die tot 6 oktober werd gehouden, was Térèzka van den Goorbergh te gast in het radioprogramma Heiloo Centraal. Presentator Bob van Unnik sprak met de coördinator en voorlichtster van de Dierenbescherming Alkmaar en omstreken afdeling Heiloo. Térèzka riep de luisteraars op om vooral een duit in het zakje te doen. „Mensen worden steeds meer bewust van de slechte leefomstan digheden van dieren en dat is goed, maar verwaarlozing en mishande ling van dieren is nog aan de orde van de dag." Er zijn nog veel vrijwilligers nodig voor de collecte. Opgeven kan via tel. 072-5150071 of via info @dierenbeschermingalkmaar.nl. HEILOO - Donderdag 25 okto ber houdt Bibliotheek Heiloo van 10.00 tot 12.00 uur weer een introductiebijeenkomst. Voor deze bijeenkomst is iedereen welkom, die meer wil weten over de achtergronden van het bibliotheek werk en over de mogelijkheden, die de bibliotheek van vandaag biedt. Een belangrijk onderdeel van het programma is de uitleg van de nieu we bibliotheekcatalogus, die met ingang van 1 april dit jaar thuis en in de bibliotheek raadpleegbaar is. Het programma bestaat verder uit een blik achter de schermen (onder andere een uitleg over de wijze waarop de collectie wordt samenge steld), een rondleiding door de bibliotheek, een instructie van de inname- en uitleenapparatuur en een korte eerste kennismaking met Internet en naslagbestanden. De groep deelnemers aan deze intro ductiebijeenkomsten wordt bewust klein gehouden (10 a 12 personen) zodat er volop gelegenheid is voor het stellen van vragen over de appa ratuur, de collectie enzovoorts. Het bezoeken van de introductiebijeen komst is gratis. Opgave, vóór 23 oktober, tel. 072-5330670, per e- mail: bibliotheek@bibliotheekhei- loo.nl of bij de klantenservice in de Bibliotheek Heiloo. HEILOO - Op dierendag vierde het Knaagdierencentrum in Heiloo haar 5 jarig bestaan. Reden voor Lilian Harmenzon en Ilona Westerman van het Knaagdierencentrum om in het programma Heiloo Centraal met Maud van Gijssel te praten. Alle soorten knaagdieren die bij hen zitten te wachten op een nieuw thuis passeren de revue: konijnen (ongeveer de helft van hun dieren), cavia's, hamsters, ratjes, gerbils (woestijnratjes), degoe's (familie van de cavia), chinchilla's (pluizige knaagdieren met grote ogen en oren die wel 18 tot 24 jaar kunnen worden) en muizen. De meeste kna- gers zijn groepsdieren die beter niet alleen gehouden kunnen worden. Er komen per jaar ongeveer 1000 knaagdieren binnen. In het bos in Heiloo lopen veel konijntjes los. Als u er één ziet, probeert u hem dan te vangen en naar het knaagdierencen trum te brengen voordat hij in een hondenbek belandt of de kou niet overleeft. Momenteel zitten er onge veer 70 konijnen waarvan 25 baby konijntjes, een aantal komt uit de bio-industrie. Er werken 30 vrijwilli gers, maar vooral voor de maandag en dinsdag zijn er nog mensen tekort. Later in het programma wordt er uitgezonden vanuit dierenasiel in Alkmaar, waar Hanneke Vellinga en Marga van der Veen aan het woord zijn. Het blijkt dat het asiel niet alleen honden en katten opvangt en her plaatst, maar ook en steeds meer schildpadden! Als u een schildpad zou willen nemen is een grote, afge sloten en diepe vijver voorwaarde. Momenteel zitten er zestig katten en er is een wachtlijst voor het opne men van katten. Echter voor spoed gevallen is altijd plaats en er wor den nooit dieren zonder medische indicatie afgemaakt zoals nogal eens wordt gezegd. Bij plaatsing wordt er goed gekeken of er een 'kliek' is tussen mens en dier. Twee maanden na plaatsing komt een vrij williger kijken of alles goed gaat en of mens en dier tevreden zijn. Er zijn 25 vrijwilligers vanaf 16 jaar en stagiaires die van 09.00 tot 11.00 komen schoonmaken en knuffelen. Het knaagdierencentrum is geo pend maandag tot en met vrijdag van 14.00 tot 16.30 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, het dieren asiel maandag tot en met vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur. Meer info: www.knaagdierencentrum.nl en www.dierentehuisalkmaar.nl. HEILOO - Oratoriumkoor Heiloo is een koor met een lange traditie. De naamgeving bij de oprichting op 28 augustus 1945, Nieuw Leven, stond sym bool voor een periode van hoop en wederopbouw na de Tweede Wereldoorlog. Een koor, waar mensen graag lid van worden èn blijven. Niet alleen vanwege de prachtige koorklank, maar ook dankzij een goede sfeer, enthousiaste repetitie avonden, uit verkochte concerten, en feestelijke kerst- of lustrumavonden. Dit blijkt in het bijzonder uit het lidmaat schap van Ans Driessen. Vanaf de oprichting is zij ononderbroken lid van het koor. Op 28 augustus 2007 was dat dus een actief lidmaatschap van 62 jaar! Als trouw lid is zij elke dinsdagavond op de repetities aan wezig. En niet onbelangrijk: haar heldere stem lijkt maar niet ouder te worden. Moeiteloos heeft zij alle vernieuwingen binnen het koor meegemaakt, oudere leden zien ver trekken en jongere zien komen. Het bestuur heeft dit unicum aan gemeld bij het Guinness Book of Records met de vraag of een zo lang lidmaatschap van een koor wel ooit is geëvenaard. De Guinnesscom missie heeft de aanvraag aanvaard en in behandeling genomen. Over HEILOO - Op zondag 21 okto ber is er in ontmoetingscen trum het Trefpunt, Abraham Duboishof 2 te Heiloo een Oudhollandse spelletjesmid dag. Iedereen -groot of klein- is wel kom. Aanvang is 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 2,- inclu sief een kopje koffie/thee of limona de. Een unieke kans voor ouders, opa's en oma's om hun (klein) kin deren te laten zien met welke spel len zij vroeger speelden en de com petitie nog eens aan te gaan. Opgave voor deze ouderwets gezel lige middag graag voor 17 oktober aan de balie van het Trefpunt of telefonisch via tel. 072-5331297. een week of zes volgt de uitslag. Dan krijgen we bericht of deze prestatie in de lijst met records wordt opgenomen. Een spannende tijd dus voor het koor. Ook al omdat de leden de laatste maanden extra hard studeren voor de uitvoering op 13 maart 2008 van de Mattheus Passion. De Mattheus Passion zal worden uitgevoerd met twee vier stemmige koren, solisten, orkest èn (eenmalig) een kinderkoor uit Heiloo. Voor het kinderkoor kunnen zich nog steeds kinderen in de leeftijd van 9 tot 12 jaar aanmelden. Zij (of hun ouders) kunnen zich aanmel den bij het secretariaat (secretari- aat@oratoriumkoorheiloo.nl). Kijk voor meer informatie hierover op www.oratoriumkoorheiloo.nl of tel. 072-5320475 of 072-5335683. HEILOO - Stichting Ouderenwerk Heiloo organiseert dit jaar een extra cursus Acrylverf. Tijdens deze cur sus worden diverse acryltechnieken behandeld. U werkt aan de hand van vrije opdrachten en opdrachten die door de docent worden aange reikt. De cursus vindt plaats in het Trefpunt in Heiloo, Abraham du Bois-hof 2. Startdatum 22 novem ber, 25 lessen op maandagen van 13.30 tot 15.30 uur, kosten 126,- exclusief materiaal. Inlichtingen en opgave via Stichting Ouderenwerk Heiloo, 072-5331297. HEILOO - Donderdag 11 oktober is er een informatieve avond op basis school de Duif die open staat voor ouders en andere belangstellenden.Als u op zoek bent naar een basisschool voor uw kind(eren) dan kunt u deze avond bezoeken. Om 19.30 uur start de avond met een open inloop tot 20.00 uur. Aan de hand van een kijkwijzer kunt u een tentoonstelling bekij ken van het werk van de leerlingen in het kader van het project van het Alkmaars Centrum voor Kunstzinnige Vorming; Het Begin van het Begin. Om 20.00 uur is er een kort huishoudelijk gedeelte, door de ouderraad van de school. Er zal onder andere een verkiezing van nieuwe ouderraadsleden zijn. Hierna zal Hetty van Rheenen, intern begeleider van De Duif, informa tie geven over de zorgstructuur op de school. De inspectie heeft het zorg systeem van De Duif als goed beoordeeld. Wilt u als nieuwe ouder ook meer weten over hoe de zorg op deze school georganiseerd is, dan bent u welkom op donderdag 11 oktober bij de Duif, Mariënstein 180. Gratis advertentie. GOEDE DOELEN W W W W

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 13