Bollenveld twintig jaar camping Feestweek Prins Hendrik Stichting 'zeewaardig' CORSO Ideale zaterdag voor ophalen regentonnen Clubleden van kampeerclub vieren zestigjarig jubileum B I 0 SCOOP RESERVEREN: 0251 -652291 Programma 11 okt t/m 17 okt 2007 "Hairspray" "Betoming Jane" 'Das Leben der Anderen" "The Simpsons" (NL) "Timboektoe" "Plop en de Pinguin" "Waar is het paard van Sinterklaas?" www.corsobioscoop.n I POLITIEBERICHTEN Inbreker/autodief vast Veel interesse voor aanleunwoningen en zorgappartementen Wijkbewoners kunnen ook gebruik maken van de faciliteiten 10 OKTOBER 2007 Anke Tijssen en Gerrit en Lilly Azink geven de tent niet op voor een caravan. Foto: Mario Sacksioni LIMMEN - Wat eerst een bollen veld was, is nu al twintig jaar een oase van rust voor de kam peerders van de Nederlandse Toeristen Kampeer Club (NTKC) in Limmen. Afgelopen zaterdag vierde de afdeling Kennemerland haar zestig jarig bestaan. De camping in ADVERTENTIE donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 uur vrijdag zaterdag 18.30 uur zondag maandag 20.00 uur dinsdag woensdag 14.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 14.00 uur maandag 14.00 uur dinsdag woensdag 12.30 uur zaterdag 14.00 uur zondag 14.00 uur maandag 14.00 uur dinsdag woensdag 14.45 uur Dorpsstraat 70 Castricum «Tel. 0251 - 65 22 91 Limmen is inmiddels twintig jaar in handen van deze kampeerclub. De opening van de feestelijkheden werd uitgevoerd door burgemeester van Castricum, Aaltje Emmens- Knol. Zij blikte even terug op haar eigen tijd op de camping. ,,Wij waren 'mooi weer' kampeerders. Jullie zijn echte kampeerders, zo ver hebben wij het nooit geschopt." De camping in Limmen onderscheidt zich in de zelfwerkzaamheid en de ecologische doelstelling. Rob Noordover is groenbeheerder van de camping. ,,Alles is door ons zelf geplant en we onderhouden het met z'n allen, vrijwillig, bij. Wij proberen daarbij zoveel mogelijk rekening te houden met de natuur. De beplan ting is bijvoorbeeld inheems." Niet alleen het ecologisch onderhoud maakt de camping van de NTKC speciaal. ,,De oude schietbaan is de belangrijkste buffer. Nu staan de gasten met hun tentje niet naast een fel verlichte kas. Daarnaast is het historische duin erg mooi en hoort het bij dit gebied." Terwijl de kinde ren vermaakt werden met 'Trollen tussen de bollen', konden volwasse nen genieten van een kopje koffie. Gerrit en Lilly Azink zijn al veertig jaar lid van de NTKC en komen v geruime tijd in Limmen. Ondanks dat Gerrit 75 jaar is en zijn vrouw 77, kampeert het stel nog steeds in een tent. ,,Ik heb wat last gehad van mijn heup en was bang dat het niet meer zou lukken om een tent in te kruipen, maar ik heb het gepro beerd en het is gelukt. Ik blijf er soe pel bij." Wel is de fiets, waarmee het stel door Nederland trok, ingeruild voor een auto. „De fietsen gaan nog wel mee, maar echte fietstochten met een tent achterop kan niet meer", aldus Gerrit. „Het gaat ook wat sneller met de auto", voegt Lilly toe. Anke Tijssen is 61 jaar en maar liefst 54 lid van de kampeer club. „Ik kampeer al sinds ik zeven jaar oud ben. Ik ga met de fiets en met de tent achterop naar verschillende campings, dat is heerlijk. Ik heb veel in de stad gewoond, boven winkels en dit is echt ontspannen. Mijn doel is om nog een keer naar Santiago de Compostella te fietsen." Frans Schlüter is achteraf zeer tevreden over het feestelijke weekend. „Er veel mensen gekomen en daar hoop ten we op. Het was ook erg leuk om buurtbewoners en alle andere clu bleden te ontmoeten. En de zon heeft natuurlijk ook erg z'n best gedaan." LIMMEN - Een 38-jarige man uit Amsterdam is in bewaring gesteld nadat hij in vier woningen heeft ingebroken. Hij nam bij zijn inbra ken de autosleutels weg en heeft vervolgens ook de auto meegeno men. De man werd na zijn laatste inbraak op 1 oktober in een gesto len auto aangetroffen op de Rijksweg rond 11.00 uur. Hij viel op omdat hij met de auto over een fietspad reed. Bij de confrontatie met de politie ging hij er vandoor. Korte tijd later kon hij echter wor den aangehouden. Hij heeft in de periode van 16 augustus tot 29 sep tember de inbraken gepleegd in Alkmaar (driemaal) en Castricum. Met de hengel- en flippermethode kon hij in de woningen binnendrin gen. De politie raadt aan om auto sleutels op een plek te bewaren waar ze niet gemakkelijk voor het grijpen liggen. Of om de sleutels 's avonds mee te nemen naar de slaapkamer om zo te voorkomen dat ze bij een inbraak kunnen wor den meegenomen. EGMOND - Niet alleen de officiële opening door wet houder Mesu was spetterend met de fontein en het vuur werk, de driehonderd aanwe zige schoolkinderen, de speel se speeches van onder meer Ton Boots, bestuurder van Kennemer Wonen, genodigden en alle persaandacht. Ook over de feestweek die georga niseerd was voor alle bewo ners, klinkt lof. De feestweek werd geopend door Rob van Dam, bestuurder van Stichting Eckmunde, waarna het smartlappenkoor De Skarrebekke voor een feestelijk optreden zorgde. Dinsdag konden de bewoners onder begeleiding van saxofonist Bernard Molenaar en pianiste Jose Kleijn-Molenaar meezingen met oude Hollandse film- en televisieliedjes. Natuurlijk werd de nostalgische film van de Prins Hendrik Stichting uit de jaren dertig goed bekeken, welke trouwens ook te zien was op TV Noord-Holland. Zoals genoemd was op woensdag de opening zeer feestelijk, waarbij als enig smetje op die dag een klein ongeluk tijdens de boottocht van de prins Hendrik naar het zorgcentrum te vermelden valt. Aan het einde van de week werd door medewerkers en bewoners meegelopen, dan wel gereden, met de goed opgezette sponsor loop. Naast deze actieve actie waren er die week nog optredens van Shantykoor Heerenl7 en De Jantjes. Tijdens de open dag kon men naast de rondleidingen die door het hele gebouw gegeven werden, zowel de appartementen in het verzorgingshuis als de aanleunwo ningen bezoeken, wat tot veel enthousiaste reacties leidde. De bezoekers vonden de appar tementen erg mooi en er bleek veel interesse te zijn voor zowel de mooie aanleunwoningen als voor de verzorgingshuisappartemen ten. Ook de mogelijkheden voor wijkbewoners om bijvoorbeeld in de Prins Hendrik te komen eten of zorg thuis te ontvangen vanuit Thuiszorg Eckmunde, bleek voor velen interessant. Aan de voorkant van de stich ting vond er een maritieme markt plaats, welke vrolijk werd begeleid door de zangkoor Sealnaelden. Aan het einde van de middag werd de feestelijke week .afgesloten door de band Alice Wild Crocodiles met klassiekers uit de jaren '50 en '60. Tijdens de feestelijke activiteiten rond de opening kon men onder andere gemeten van de muzikale klanken van twee accor deonisten. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 19