Wees voorbereid bij brand Paard zwaar mishandeld Jubileumtentoonstelling werkgroep Oud-Castricum Schuldhulpverlening Clusiuscollege Internationale Slagwerkers in Burgerij REGIO 21 kranlje lezen WWW. Conquista Café opent met Oktoberfest Ideale zaterdag voor ophalen regentonnen UITKIJKPOST 10 OKTOBER 200 7 Emmens. Tijdens de opening wordt het 30ste jaarboek van de werk groep gepresenteerd. Het jaarboek is vanaf 13 oktober verkrijgbaar bij de plaatselijke boekwinkels en de VW voor 15,-. Meer informatie over de werkgroep is te vinden op www.oudcastricum.com LIMMEN - Vrijdag 12 oktober heropent het Conquista Café haar deuren! Na een flinke verbouwing wordt vrijdag gestart met een waar 'Oktoberfest'! Lange tafels, duitse aankleding en grote pullen om te vullen vormen de ingredi ënten van deze avond. Je mag je pul zelfs mee naar huis nemen. Trekje beste Lederhosen aan en feest mee! Het Oktoberfest begint om 20.30 uur en de entree is gra tis. Ein Prosit! LIMMEN - In de nacht van donderdag op vrijdag is in een weiland in Limmen, nabij Castricum, een paard zwaar mishandeld. Het dier luisterend naar de naam May werd 's ochtends onder het bloed door de boer aangetroffen in het weiland. Onderzoek van de dierenarts wees uit dat het dier met een scherp voorwerp dus danig is mishandeld, dat er een gat in de vaginawand zit. Er is aangifte gedaan en de politie onderzoekt de zaak. Als u iets gezien of gehoord heeft, wordt u dringend verzocht dit te melden aan de politie, 0900-8844. Eigen foto HEILOO - De tweede klassen zijn begin september, tijdens de economielessen, weer begonnen met het project Schuldhulp. Vorig jaar is de gemeente Castricum in gesprek geweest met Bonhoeffercollege, Jac P Thijsse college en het Clusiuscollege met de vraag of de scholen bereid waren om een project Schuldhulp te draaien. Het vorige schooljaar heeft het Clusius het project met subsidie van de gemeente opgezet en is het een groot succes geweest. Het project heeft tot doelstelling de kinderen bewust te maken hun inkomsten en uitgaven zo te plannen, dat ze niet in de schulden komen. De verleiding is in deze maatschappij groot om teveel geld uit te geven. Dit kan zo veel nare gevolgen hebben, dat voorko men beter is dan genezen. Het project bestaat uit een aantal lessen 'budgetteren' met boekjes van het NIBUD, een voorstelling van de toneelgroep Klassekunst uit Groningen, die op komische en een voudige wijze laat zien dat teveel geld uitgeven grote gevolgen kan hebben. De leerlingen maken ter afsluiting een verslag over de voor stelling en de gastlessen. LIMMEN - Op 13 en 14 oktober zal er een Percussion Event plaatsvinden in de Burgerij aan de Dusseldorperweg 103 in Limmen. Op zaterdag 13 oktober treedt een viermans formatie uit België op tijdens het vijftigjarige bestaan van de Slagwerkgroep Excelsior. Deze Belgen luisteren naar de naam Percussive en zetten een ener verende show neer op alle mogelijke ritme-instrumenten. Wat zo bijzon der aan Percussive is, is dat zij niet alleen op drumstellen, grote trom mels of andere percussie-instrumen ten spelen, maar dat zij zelfs muziek krijgen uit olievaten, of de bekende groene kliko's! Deze muzikale avond wordt op spectaculaire wijze belicht, waardoor u een prachtige show beleeft. Hieraan voorafgaand zullen de slagwerkers van de jubilerende vere niging Excelsior hun werken ten gehore brengen. Bekende nummers die de revue passeren zijn onder andere Played A Live, Rock Around The Clock, Sabeldans en Japenese Drummers. Kaarten a tien euro voor de zaterdagavond zijn in de voorver koop verkrijgbaar aan de serviceba lie van AH Limmen, bij André Dekker, Koningsdam 25 en bij Aijan Kaandorp, Dusseldorperweg 112 te Limmen. Speciaal voor de muziekliefheb bers heeft Excelsior het muzikaal weekend arrangement georgani seerd, waarbij ook zondag 14 okto ber is ingepland met een middagma tinee dat begint om 16.00 uur. Deze vindt ook plaats in de Burgerij te Limmen en de toegang gratis. Tijdens dit middag matinee is er medewerking van de Harmonie Excelsior, de Jeugdslagwerkgroep en oud-leden. Peide dagen worden afgesloten door Dj Harold van Event4All. CASTRIUCM - De Stichting Werkgroep Oud-Castricum bestaat dit jaar 40 jaar. Om dit feit te herdenken organiseert de werkgroep een grote jubi leumtentoonstelling in de oude Dorpskerk aan het Kerkpad 1. CASTRICUM - Wethouders Hes en Portegies reiken de eerste regenton uit aan Jan Kuiper van Landschap Noord-Holland. Afgelopen zaterdag konden Castricummers voor het zachte prijsje van 35 euro een kunststof regenton bij de gemeente ophalen. Tussen de drie- en vierhonderd inwoners had den zich hiervoor ingeschreven. De regentonnenactie is bedoeld om schoon water vast te houden, dat anders nutteloos via de riolering wordt afgevoerd. En gelukkig... zaterdag regende het. Eigen foto De tentoonstelling, die de naam 'Van Oud- naar Nieuw- Castricum' draagt, is dagelijks te bezichtigen vanaf 13 tot en met 19 oktober van 11.00 tot 16.00 uur. Het hoofdthe ma is de ontwikkeling van Castricum en Bakkum, vanaf het ontstaan van de gemeente tot en met de uitbreiding tot forensen plaats in de 20ste eeuw. Ook wordt er aandacht besteed aan de geschie denis van de werkgroep zelf. Op meer dan vijftig panelen zijn bijna driehonderd foto's te zien. Daarnaast worden er doorlopend dvd's vertoond van interviews met oud-opzichter Cor Mooij, werk groeplid Loek Zonneveld en Roel de Bruin, de vroegere directeur gemeentewerken. De tentoonstel ling wordt vrijdagmiddag 12 okto ber geopend door burgemeester tiebeperking wonen tegenwoordig zelfstandig. Minder valide bewoners kunnen zelf een aantal voorzorgsmaatrege len nemen om bij calamiteiten beter voorbereid te zijn. Zorg dat u altijd een telefoon bij de hand heeft. Informeer de buren (of iemand die dichtbij woont) wan neer u niet zelfstandig uit uw woning kunt komen. Vraag of u hen kunt bellen in geval van nood. Zorg dat deze tele foonnummers in uw telefoon staan. Vertel, bij het melden van een brand, duidelijk dat u de woning niet zelf kunt verlaten. De brandweer rekent daar name lijk wel op. Geef aan welke beper king u heeft zodat hulpverleners daar rekening mee kunnen houden. Plaats één of meerdere rookmel ders in uw woning. Wilt u meer informatie of advies over rookmel ders, trapliften of brandblusmidde- len, dan kunt u contact opnemen met brandweer Castricum. CASTRICUM - Bent u minder zelfredzaam en woont u zelf standig? De brandweer geeft graag preventieve tips voor eventuele calamiteiten. In het kader van de Economische visie Castricum werden de wet houder, ondernemers en andere geïnteresseerden geïnformeerd over de preventieve functie van de brandweer. Foto: Giel de Reus Zorg er dan voor dat u voorbereid bent op brand! Brand is voor ieder een gevaarlijk, maar sommige men sen lopen meer risico dan anderen. Steeds meer mensen met een func-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 21