Yoga met je kind Feest in winkelhof 't Loo zorgappartementen terrein GGZ Heiloo Dag van de Accountant Huis Moen Opticiens tegen kinderblindheid Trotse bewoners van nieuwe H E I L O O 7 INGEZONDEN MEDEDELING Spannend verhaal en geheimzinnige gast in bibliotheek 4* I UITKIJKPOST 10 OKTOBER 2007 HEILOO - Ouder en kind komen samen naar de les waar ze beide worden mee genomen op Yoga avontuur. We komen verschillende dieren tegen, waar we van alles mee maken. De kinderen ervaren waar ze fysiek mee bezig zijn. Zo leren ze over hun eigen lichaam, leren veel te bewegen en heel stil te zijn. In situaties in het dagelijks leven kunnen we Yoga technieken gebruiken. Op school bijvoorbeeld voor een toets, ter bevordering van con centratie, ter ontspanning en om te gaan met emoties als angst en woede. Yoga is geschikt voor alle kinderen. Regelmatige beoefening heeft een posi tieve werking op de Wieren en interne organen en vaak verbeteren Wachten zoals diabetes, astma, concentratieproblemen. Omdat je samen mee doet met de les ontstaat er tevens een speciale band tussen jullie twee. Een gezel lig uurtje waarna iedereen weer blij naar huis gaat. Zaterdag 13 oWober: Groep 1, 4 tot en met 6 jaar van 10.00 tot 11.15 uur. Groep 2 7 tot en met 11 jaar, van 13.00 tot 14.15 uur. Kosten: 7.50 The Yoga Company Westerweg 128a, Heiloo, tel. 06-18741193, info@theyogacompany.nl www.theyogacompany.nl. HEILOO - Donderdag 18 oWober wordt voor de eerste keer de Dag van de AA-Accountant gehouden. Een jaarlijks terugkerend, landelijk evene ment, waarbij ruim 450 accountantskantoren hun deuren openen. De dag wordt georganiseerd door de Nederlandse Orde van Accountants- Administratieconsulenten, (NOvAA). Het thema van de Dag van de AA- Accountant is 'opening van zaken', startende en pas gestarte ondernemers kunnen op deze dag kennismaken met AA-Accountants en gratis advies krij gen. Studenten ontmoeten AA-Accountants in hun werkpraktijk en kunnen in alle openheid praten over de verschillende aspecten van het boeiende accountantsberoep. Gedurende deze dag biedt het kantoor van Smit Partners B.V aan De Hoefsmid 17 een verrassend programma, dat voorna melijk gericht is op digitalisering en efficiency binnen het werkveld. Ieder accountantskantoor maakt tenslotte een jaarrekening. Het grote onder scheid van Smit Partners B.V met andere accountantskantoren uit zich in de digitale en efficiënte werkwijze. Het online boekhoudprogramma 'Samenboeken' is daar het grote voorbeeld van. Dit programma wordt middels een demo tijdens de opendag gepresenteerd. Bezoekers krijgen ook inzicht in het hele proces van A(dministratie) tot Z(akelijke aangiften). Aan de hand van een demo administratie wordt getoond welke facetten er aan de orde komen, om zo efficiënt mogelijk tot de jaarrekening en de uiteindelijke aangiften te komen. HEILOO - In het kader van het 30-jarig bestaan van winkelcentrum 't Loo, werden woensdag de kinderen verrast met een optreden van goochelaar Professor Mordegaai. Met verschillende trucs werden de kinderen, en vol wassenen, vermaaW. Zo werden gescheurde kranten weer heel en verander de een zakdoek in een stok. Professor Mordegaai leerde de kinderen zelfs echt goochelen. Zo leerde Olivier Pruijmboom (8 jaar) een truc met een bier viltje. ,,Ik ga die thuis aan mijn vader laten zien", lacht hij. Lea Groots (8) mocht ook op het podium komen. Zij moest een balletje vasthouden. ,,Ik had er eerst één in mijn hand, toen moest ik blazen en had ik er opeens twee. Ik weet niet hoe hij dat deed." Afgelopen zaterdag werd de feestweek in 't Loo afgesloten met een borrel voor de ondernemers en medewerkers. HEILOO - Op vier oktober wer den 28 nieuw gebouwde zor gappartementen op het terrein van GGZ Noord-Holland-Noord in Heiloo officieel geopend. De appartementen zijn bestemd voor cliënten uit de langdurige zorg, die nu zelfstandig kunnen wonen. De nieuwe bewoners deden dit door letterlijk 'met de deur in huis te vallen', samen met medewerkers en bestuur van de GGZ, aanwezige familieleden en de voorzitter van de Raad van bestuur, de heer Adriaan Jansen. 'Circuit de Dijk', vallend onder GGZ Noord-Holland-Noord, wil kwalitatief goede zorg en passende woonruimte bieden aan cliënten, die langdurige psychiatrische zorg nodig hebben. Het idee voor de bouw van deze woningen ontstond in 2002. De eerste paal voor dit project ging op 27 april 2006 de grond in en inmiddels is de echte verhuizing van de bewoners achter de rug. Deze vond op achttien sep tember plaats. De overgang van de oude naar de nieuwe situatie is in kleine stappen gerealiseerd, om de mensen gelei delijk aan te laten wennen. De reor ganisatie voltrok zich achter de schermen, gedurende een periode van twee jaar, terwijl de dagelijkse gang van zaken gewoon doorging. Marina Verwijs, manager wijkte am Heiloo 1 en 2: Ieder apparte ment heeft een eigen voordeur, huiskamer, keuken, slaapkamer en douche en toilet. Het ziet er 'gewoon' uit. De nieuwe bewoners hebben zelf hun inrichting uitgeko zen, soms met wat hulp van een medewerker of familielid. De eerste reacties van de mensen waren blij heid en dankbaarheid, maar ook verbazing en trots, dat dit nu van hen is. Hoe de mensen hun nieuwe omgeving ervaren, verschilt enorm. Mensen, die bijvoorbeeld moeizaam uit bed kwamen, zitten nu geregeld in hun eigen huiskamer en dragen daar ook zorg voor!" Veel bewoners zijn al redelijk gewend en vol trots lieten ze, na de opening, hun eigen huis zien aan de vele belangstellenden. HEILOO - Op 11 oktober is het World Sight Day. Dit jaar staat het thema kinderblindheid centraal, want elke minuut wordt een kind blind. In verband met World Sight Day doet Het Huis Moen Opticiens in de week van 8 tot en met 13 oktober mee met een landelijke actie. Op elke bril die in deze week wordt verkocht, gaat 5,- naar het project van Stichting Dark Light Blind Care in de Filippijnen én Tanzania, waar blinde en slechtzienden kinderen worden geholpen met een oogbehandeling, een operatie of een bril. Stichting Dark Light Blind Care zet zich al 25 jaar in voor blinden en slechtzienden in Azië en Afrika. Zij doet door preventie en behandeling maar ook onderwijs en vaktraining voor visueel gehandicapten. Dit jaar staat het probleem van kinderblindheid centraal. Wereldwijd zijn er 1,4 miljoen kin deren blind en elke minuut komt hier een kind bij. Veel visueel gehandicapte kinderen komen zonder hulp in een isolement terecht doordat onderwijs voor hen niet toegankelijk is. Dark Light Blind Care helpt deze kinderen waar nodig met een oogbehandeling, een operatie of een hulpmiddel. Meer informatie over de actie is te vinden op de website www.geefzicht.nl. Veel bewoners zijn al redelijk gewend en vol trots lieten ze, na de opening, hun eigen huis zien aan de vele belangstellenden. Foto. Uitkijkpost HEILOO - Het was een bijzonder voorleesuurtje afgelopen woensdag in de Openbare Bibliotheek Heiloo. In het kader van de Kinderboekenweek las Kapitein Jaap Schuuring het spannende verhaal van zeerover Woeste Willem voor. Wel moesten de kinderen eerst raden wie de gast zou zijn. Aaron van Riet is vijf jaar en vond het verhaal erg spannend. Ook de kapitein was volgens Aaron erg mooi. „Maar ik wil geen kapitein worden." Loek Zoon is vier jaar en vond het verhaal erg mooi. „Het leukst vond ik Willem. Hij had nog niet gelijk door dat een kapitein zou voorlezen. „Ik wist het wel toen ik hem zag." Foto: Uitkijkpost

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 7