EHBO Heiloo eert jubilaris Piet Postma Inloopochtend Peuterspeelzaal Pino Henk Scholten opent nieuwe zaak CD van de Koele Kikkers en Samba Salad is af Wegens succes verlengd: ballet voor ouderen Gezelschapsbank nu ook op dinsdag inloopuur H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Afgeschreven materialen bibliotheek Verkoop Rode Kruis Minicursus mozaïek André Nieuwenhuis bij Beat FM Ledenvergadering CDA Heiloo Herfstmeezingavond met Dat Koor Alzheimer Café Alkmaar Benedictusschool protesteert UITKIJKPOST 17 OKTOBER 2007 HEILOO - Op vrijdag 26 oktober houdt Bibliotheek Heiloo weer een verkoop van afgeschreven materialen. De verkoop vindt plaats in de expositieruimte van de bibliotheek van 15.00 tot 20.30 uur. HEILOO - Vrijdag 26 en zaterdag 27 oktober houdt het Rode Kruis weer een verkoop in winkelcen trum 't Loo, ter ondersteuning van het Rode Kruis. De verkoop is op vrijdag van 09.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Het Nivon Heiloo biedt een minicursus aan: dien blad ingelegd met mozaïek, drie lessen op donderdag vanaf 25 oktober, van 13.30 tot 15.30 uur, onder leiding van Trudie Buis. De cursuskosten zijn 21,- exclusief materiaalkosten. Nivonleden genieten reductie. Deze activiteit vindt plaats in het Open Huis. Voor opgave/info: Reina Mulder, tel. 072-5333127 en Daisy Groenland, tel. 072-5330088. HEILOO - Donderdag 18 oktober is André Nieuwenhuis te gast in het live programma Intermezzo. Deze uitzending wordt gewijd aan Billie Holiday. Uit zijn archief heeft Nieuwenhuis een program ma samengesteld met hoogtepun ten uit de muzikale loopbaan van deze legendarische muzikante. Het programma is te ontvangen op de kabel op 96.5 of via de ether op 106.3 Samenstelling en presentatie André Nieuwenhuis, regie: Bob van Unnik. HEILOO - Dinsdag 23 oktober houdt het CDA Heiloo een algeme ne ledenvergadering in het Trefpunt, Abraham du Boishof, aanvang 20.00 uur. Gastspreekster is Ans Willemse-van der Ploeg, plaatsgenote en lid van de Tweede Kamer. Zij zal spreken over het landelijk CDA beleid voor 2008. Ook niet CDA-leden zijn welkom. HEILOO - Dat Koor organiseert voor de tweede keer een meezing- avondje, op donderdag 25 okto ber. "Wie zin heeft mee te zingen, is welkom van 20.00 tot 22.00 uur in De Ypsalon in Ypestein aan De Hucht 2 in Heiloo. De vaste band, Die Band, verzorgt de muzikale begeleiding. Teksten zijn voorradig. Entree is gratis. ALKMAAR- Het Alzheimer Café is een trefpunt voor mensen met dementie, hun partners, familiele den en vrienden. Woensdag 17 oktober is het thema 'Dementie en autorijden'. Plaats: Wijkcentrum Overdie, Ruusbroeckhof 97, Aanvang: 19.30 tot 21.30 uur. Entree is gratis, evenals koffie en thee. Voor inlichtingen: M. Steenhoek- Gravesteijn, tel. 072- 5337612, E. Schoutsen- Bolten, tel. 072-5334319. HEILOO - Donderdag 11 okto ber leek voor de leden van de EHBO vereniging Heiloo een gewone oefenavond te worden. Maar in plaats van een kopje kof fie te gaan drinken kwamen om 21.00 uur twee leden van het dage lijks bestuur van de nationale bond voor EHBO binnen. Toen ook de echtgenote en dochter van de jubi laris binnenkwamen was de verras sing compleet. Mevrouw Blom van de nationale bond kwam met de verheugde mededeling dat Piet door zijn lange lidmaatschap van maar liefst dertig jaar, zijn activiteiten als lid binnen de vereniging en zijn inzet bij de diverse evenementen weieens in het zonnetje gezet mocht worden. Piet is altijd trouw aanwe zig op de oefenavonden en actief bij onder andere de Boscrossers, Timmerdorp et cetera. De onder scheiding, een bondsinsigne in brons voor 25 jaar lid van de natio nale bond, werd uitgereikt door mevrouw Leek. Namens de EHBO vereniging Heiloo ontving Piet een boeket bloemen als dank voor alles wat hij de afgelopen jaren voor de vereniging heeft gedaan. HEILOO - Op woensdag 24 oktober, van 09.30 tot 10.30 uur kunt u samen met uw peuter een kijkje nemen bij peuterspeelzaal Pino aan de J.P Hasebroekweg 21 te Heiloo (naast de Benedictusschool). Peuterspeelzaal Pino is in 1994 door enkele ouders van leerlingen aan de Benedictusschool opgericht. Kinderen in de leeftijd van 2,5 tot vier jaar kunnen bij Pino twee ochtenden komen spelen onder begeleiding van gediplomeerde peuterleid sters. Kinderen krijgen op een ochtend van alles aangeboden. Zo kunnen zij experimenteren met bijvoorbeeld verf, klei, lijm, zand en water. De kinderen krijgen zowel individuele als groepsgerichte aandacht, ondersteund met taalstimulering en bewegingsactiviteiten. Naast de inloopochtend kunt u ook op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 09.00 tot 12.00 bij de leidsters terecht voor informatie, tel. 072-5333525. HEILOO - Maandagavond werd de nieuwe winkel van Bloembinderij Henk Scholten feestelijk geopend. De heer Joop van Tooren, die 22 jaar werk zaam is geweest voor de winkel, knipte het lintje door. Bloembinderij Scholten vindt u voortaan aan Stationsplein 47 te Heiloo. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Vrijdagmiddag, op de valreep voor de herfstvakantie, overhandigden de kinderen van groep 6 mede namens alle andere kinderen van de Benedictusschool, aan de ambtenaren van Onderwijs wel 200 'protest'tekeningen en brieven. De kinderen wilden op deze wijze hun teleurstelling laten blijken over het feit dat de nieuwe school er nog steeds niet komt. Al jaren verhuizen kinderen, leerkrachten en ouders veel schoolinventaris naar de gymzaal aan de Burenweg om daar noodgedwongen feesten en evenementen te vieren. De kinderen werden in de raadszaal door mevrouw Yvonne en meneer Jan van de afdeling onderwijs keu rig te woord gestaan. Eigen foto De jubilaris Piet Postma is door zijn vereniging geëerd vanwege zijn betrokkenheid en lange staat van dienst. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Zondag 21 oktober is de presentatie van de cd 'Lekker', van de Koele Kikkers en jeugdtheater Samba Salad, in Atlantis aan de Breedstraat te Alkmaa. Aanvang 15.00 uur, entree voor volwassenen is 8 euro, kinderen 6 euro. Reserveren kan bij info@kin- dermuziek.com. Meer informatie over de koele kikkers www.dekoele- kikkers.nl of tel. 072-5338576. HEILOO - Wat enige tijd geleden spontaan begon in het Trefpunt wordt wegens succes sinds vori ge week iedere woensdagmiddag in de balletzaal van de Hofdijk door balletdocente Greetje Klaasse voortgezet: een cursus klassiek ballet voor ouderen. Greetje Klaase is balletdocente en afgestudeerd aan de Nel Roos acade mie in Amsterdam. Zij geeft in een kleine lesgroep speciaal aan oudere dames en heren les in de basistech nieken en leert hen verschillende danspassen. Daarvoor is geen specia le balletkleding nodig; wel een gemakkelijke lange broek, een T-shirt en een paar sokken. Ook leeftijd is niet van belang, of fysieke conditie, en laat u zich niet weerhouden door handicap of rol stoel; het gaat om het plezier, om het ervaren hoe heerlijk het is om op klassieke muziek te bewegen, te dan sen en uiteindelijk met elkaar een klein ballet uit te voeren. Iedere woensdag van 14.00 tot 15.00 uur in de Hofdijk, Mariënstein 178a te Heiloo, De cursuskosten bedragen €-, 60,- (oktober tot en met december). De leeftijd van de deelne mers varieert van 50 tot 80 jaar. Nieuwe cursisten kunnen altijd instromen bij de bestaande groep. De cursus Klassiek Ballet voor Ouderen is een initiatief van de Generatiemix. Meer informatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, Heiloo, tel. 072-5331297 (vrijdagmiddag geslo ten), ouderenwerk.heiloo@hetnet.nl, www.ouderenwerkheiloo.nl. HEILOO - Bent u 50 jaar of ouder en wilt u graag met iemand in contact komen om samen op vriendschappelijk basis wat te ondernemen? Gaat u dan eens langs voor infor matie tijdens het inloopuur van de Gezelschapsbank op dinsdag of donderdag van 10.30 tot 11.30 uur in het Trefpunt aan de Abraham du- Boishof 2 in Heiloo. Sinds kort is dit naast de donderdag óók op dinsdag mogeüjk met het doel u twee keer per week de gelegenheid te geven om langs te komen voor informatie of een inschrijving. Desgewenst kan een inschrijving ook bij u thuis plaatsvinden. U kunt ook contact opnemen via tel. 072-5331297 en vragen naar Monique van Ling (coördinator) of mailen naar m.vanling@ouderenwerkheiloo.nl, www. ouderenwerkheiloonl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 7