Kunst voor kinderen in de Hobbyfarm Winterserie Witte Kerk opent met Confour Lezing 'Niets loos met de muziek van Peter Schat' Expositie van zeer jonge icoonschilders in Abdij van Egmond H E I L O O Perzisch Vuur kMJ DEUTEKOM 11 Corso A Mighty Heart BOEK VAN DE WEEK PERZISCH VUUR Perzisch Vuur door Tom Holland Boek van de week Unieke kans om kennis te maken met deze vorm van kindercatechese mmm&m KORTOM Zangdienst Christelijk Mannenkoor Alkmaar Groot panfluitconcert in de Ter Coulsterkerk UITKIJKPOST 31 OKTOBER 2007 In luttele minuten wordt in A Mighty Heart een netwerk zichtbaar van stromannen, criminele organisa ties en schimmige types. Allemaal hebben ze op een of andere manier te maken met de verdwijning van journalist Daniel Pearl. De Pakistaanse geheime dienst en de Amerikaanse CIA werken op volle kracht, overal wordt gespeurd en gegluurd. Regisseur Winterbottom kruipt achter het nieuws, en maakt er een adembenemende thriller van. Dat is opmerkelijk omdat vrijwel iedereen weet hoe dit verhaal afloopt: A Mighty Heart is de verfil ming van het boek dat Mariane Pearl schreef nadat zij weduwe was geworden. De dood van haar man en The Wall Street Journal-journalist Daniel, ontvoerd en later onthoofd door moslim-fundamentalisten, was in 2002 wereldnieuws. Voor A Mighty Heart kreeg Winterbottom steun uit Hollywood. Brad Pitt wierp zich op als producent, en Angelina Jolie speelt Mariane Pearl - op een imponerende wijze, als een vrouw die vastberaden optreedt terwijl de wanhoop voortdurend op de loer ligt. In een ongedurige stijl wordt de complexe wereld na 11 september 2001 getoond, waarbij Karachi het decor van de film is. TOM HOLLAND Dt «rstt niwrmacfrt «i dt strijd om het Wotrn De eerste oorlog tussen Oost en West werd 2500 jaar geleden uitge vochten. In het begin van de vijfde eeuw voor Christus was er een supermacht die zich had voorgeno men orde te brengen in een tweetal terroristenstaten. Die macht was Perzië, het eerste wereldrijk in de geschiedenis, ongeëvenaard in ambitie en met een overvloed aan goud en mankracht. De terroristen staten waren Athene en Sparta, ste den die ver van de beschaafde wereld lagen. Het verhaal over hoe de burgers van die steden het opne men tegen de grootste macht op aarde en die versloegen, is een van de adembenemendste episoden in de geschiedenis. Een opwindende, bloedige geschiedenis wordt ver teld met een fijn gevoel voor ironie en een dwingende verhaaltechniek. Dit boek is een ondubbelzinnig pleidooi voor de relevantie van de oude geschiedenis. Tom Holland komt nooit met geforceerde verwij zingen naar het heden: ze zijn impliciet aanwezig in de verhalen die hij vertelt. door Tom Holland voor 29*95 HEILOO - Na de succesvolle concerten van de zomeravond serie in de Witte Kerk van Heiloo, aan de Heerenweg 32, staan de concerten in de winterserie weer voor de deur. Deze serie wordt op zondag 4 november geopend door het (dwars)fluitkwartet Confour. Dit kwartet bestaat sinds 2001 en wordt gevormd door de fluitisten Hetty Boeijen, Elly Nijenhof, Joyce Meuwissen en Peter Arts van der Zanden. Zij zijn onder meer als docent verbonden aan muziekscho len in Eindhoven, Nijmegen en Vaikenswaard. De kwartetleden heb ben zich naast hun klassieke oplei ding gespecialiseerd in kamermu ziek en üchte muziek en speelden bij het Metropole Orkest en bij diverse muziekensembles. De muziek die Confour speelt omvat ruim vier eeuwen muziekgeschiede nis, van barok tot hedendaagse muziek, gespeeld op piccolo, dwars fluit, altfluit en basfluit. Het programma van zondag 4 november is zeer gevarieerd en omvat composities van onder ande re Handel (Arrival of the Queen of Sheba), Bozza, McDowall, Maurice, Kabalevsky, Jongen en Zawinul. De aanvangstijd is 15.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt 9,- (65+, CJP en kinderen tot 13: 8.-). Kaarten kunnen tevoren telefonisch worden gereserveerd via tel. 072-5334804, 072-5335852 of 072-5335747. HEILOO - In de lokalen van de Hobbyfarm begint zaterdag 3 november een workshop schil deren op doek voor kinderen van 7 tot 13 jaar uit Heiloo en omgeving. Je leert hoe je een onderwerp op het doek brengt en hoe je met acryl verf hoort te werken. Al het materi aal is aanwezig, dus je hoeft niets aan te schaffen. Alleen het voor beeld mag je zelf kiezen en zelf mee nemen. Uit de volgende mogelijkhe den kun je kiezen: een van je favoriete sportattributen, je eigen vertrouwde knuffelbeest, of een ander speeltje of voorwerp wat je heel dierbaar is. Je kunt er ook een foto van maken en die meenemen als voorbeeld. De workshop wordt geleid door Trudy Keyzer en zij wordt geassisteerd door Truda Tervoort en Antoinette Bontje. Het is op zaterdagmiddag 3, 10, 17 en 24 november van 16.30 tot 18.00 uur. De workshop zal met een heuse expositie afgesloten worden op 24 november, waar iedereen die je kent mag worden uitgenodigd om te komen kijken naar jouw meester werk. Geef je snel op bij een van de onderstaande telefoonnummers. Deze nummers kun je ook bellen voor meer informatie. Of gebruik het inschrijfformuher, die in het infohoekje in de gang van de Hobbyfarm te vinden is. Geef je vóór 3 november op bij: Truda Tervoort, tel. 072-5336717, Antoinette Bontje, tel. 072-5338968 of Trudy Keyzer, tel. 072-5337293. HEILOO - Na alle opschudding rond de roman Lucifer van Connie Palmen, is het hoog tijd om het oeuvre van de compo nist Peter Schat te beluisteren en ons in zijn werk te verdie pen. EGMOND - Vorige week woens dag openende Vader Sergi Merks, priester van de Russisch Orthodoxe Kerk, de tentoon stelling 'Kinderen geven kleur aan geloven' in de galerie van de Sint Albertabdij te Egmond Binnen. Hier worden geschilderde iconen van leerlingen tussen de 11 en 16 jaar van de icoonschilderschool Svyatogorie uit Sint Petersburg getoond. Leo van Leijsen medewer ker Oosterse Kerken van de Katholieke Vereniging voor Oecumene hield bij deze gelegen heid een voordracht getiteld 'Voortgaande op de koninklijke weg', iconen voor westerse Christenen. Het is volgens de abdij een unieke kans kennis te maken met deze vorm van kindercatechese. Ter gele genheid van deze tentoonstelling is voor kinderen van 11 tot en met 13 jaar een lesbrief over iconen geschreven. Op www.oecumene.nl is deze gratis te downloaden. De tentoonstelling is een gezamenlijk project van de A.A. Bredius- stichting, de Kathoüeke Vereniging voor Oecumene en de Stichting Adelbertabdij. Het project beoogt financiële steun te geven aan Miloserdije, een weeshuis voor gehandicapte jongeren in Sint- Petersburg en aan de iconenschil derschool in Sint Petersburg. De expositie is nog te bezichtigen tot tien november, dagelijks van 10.30 tot 16.30 uur, behalve op zondag. Entree is gratis. In de Sint Albertabdij te Egmond Binnen worden geschilderde iconen van leerlingen tussen de 11 en 16 jaar van de icoonschilderschool Svyatogorie uit Sint Petersburg getoond. Foto: Mario Sacksiora Gert Floor, muziekbibliothecaris bij Bibliotheek Heiloo neemt op maandag 19 november de bezoe kers mee op een muzikale zwerf tocht langs zijn composities en dus door de turbulente (muziek) geschiedenis van na 1950. De lezing begint op 20.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur). Toegangskaarten zijn a 5,- (niet bibliotheekleden: 7,50) verkrijg baar bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan ook: telefonisch via 072-5330670 en e-mail bibliotheek@ bibhotheekheiloo.nl. HEILOO - Zondag 4 november zet het Alkmaars Christelijk Mannenkoor, luister bij aan de kerkdienst in de Ter Coulsterkerk. De koorleden zijn geen vreemde lingen in Heiloo, wel sluit het aardig aan-bij het thema van bij-* belzondag, namelijk: De vreemde ling in de bijbel. De kerkdienst wordt geleid door dominee Blaauw en het koor door Wim Broer en aan de piano Nana Metoni. Zondag 4 november, 10.00 uur Ter Coulsterkerk. HEILOO - De beroemde Roemeense panfluitist Vasile Raducu en de Nederlandse pan fluit virtuoos Liselotte Rokyta komen vrijdag 2 november weer naar de Ter Coulsterkerk in Heiloo. Zij brengen een gevari eerd programma van klassiek, populaire en Roemeense muziek. Het is voor de tweede keer dat zij in Heiloo komen tijdens hun nieu we muzikale tour door Nederland. Zij worden muzikaal begeleid door de Zaanse organist Dub de Vries en pianist Arie Horst. Het programma omvat werken van Bach, Handel, Beethoven, Diabelh, en Mozart. Daarnaast is er ook Roemeense muziek en improvisatie, Aanvang 20.00 uur, toegangsprijs 8,-. Kaartverkoop maandag en donderdag van 10.00 tot 12.00 uur in de Ter Coulsterkerk. Telefonisch reser veren: tel. 072-5332703 en 072- 5323241. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo ■N WmÊÊÊ naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11