Medewerkers Rabobank aan de slag als vrijwilliger Plusactiviteiten november Herfstwandeling in de Wimmenummerduinen Halszaak van het ouderenwerk Diaconaal weekend in teken van Exodus REGIO 27 INGEZONDEN MEDEDELING EHBO-diploma's voor leerlingen Johannesschool Het programma bestaat uit vier sleutelgebieden KORTOM Stiltewandeling CONQUISTA JOC Conquista Agenda UITKIJKPOST 31 OKTOBER 2007 REGIO - Op 2 en 3 november vinden weer de landelijke vrijwilligersdagen 'Make A Difference Daty' plaats. Tienduizenden Nederlanders steken op deze dagen de handen uit de mouwen en zetten zich in voor organisaties en vere nigingen die niet zouden bestaan zonder rijwilligers. Rabobank Noord- Kennemerland sluit op vrijdag 2 november voor één dag haar kantoren om alle medewerkers als vrijwilligers in te zetten bij diverse organisaties in het werkgebied van de bank. Een oproep van de bank om ideeën in te dienen waarvoor de bankmedewerkers konden worden ingezet, leverde veel enthousiaste aanvragen op. Het aantal aanvragen was zelfs zo groot, dat het totaal aan gevraagde vrijwilligers het aantal medewerkers overtrof! De 190 medewerkers van Rabobank Noord-Kennemerland gaan zich inzetten voor diverse projecten, variërend van werken in de natuur (duinen en bos in Bergen, Schoorl en Bakkum) tot opknappen van een schoolplein en begelei ding van activiteiten voor ouderen en jongeren, zoals het maken van lam pions op de Antoniusschool in Bakkum en het begeleiden bij een puzzel- tocht voor de Prins Hendrikstichting in Egmond. Het is tijd voor een bank die het anders doet. Rabobank Noord-Kennemerland brengt dit op 2 novem ber in de praktijk! CASTRICUM - Schrijven over reizen start vrijdag 9 november: twee lessen van 15.00 tot 18.00 uur. U leert op een speelse manier aan de hand van uw eigen ervaringen, souvenirs en foto's een journalistiek reisverhaal te maken tijdens de eerste les. U oefent met het schrijven van een minireisreportage die in de tweede les op 23 november wordt besproken. Donderdag 22 november starten vijf lessen 'De veranderende waterhuishoudingen de invloed op het landschap' vijf lessen van 19.00 tot 21.00 uur door Lia Vriend. Sinds de Middeleeuwen wordt een strijd gevoerd tegen zowel het oprukkende zeewater als de wateroverlast in het land zelf, vele getuigen zijn in het landschap terug te vinden. Welke rol zal het water in de toekomst gaan spelen? Het 'WaterBeheer 21e eeuw' (WB 21) is een beleid dat zich richt op het 'leven mét water'. In het Hollandse defensiesysteem het water gebruikt om vijandelijke legers tegen te houden. Het veenland werd niet alleen onbegaanbaar, maar ook onbevaarbaar. Woensdag 21 november start de cursus Vaarbewijs, zes lessen van 19.30 tot 21.30 uur. Klein Vaarbewijs 1 bevordert de veiligheid op het water. Het is belangrijk dat iedere water sporter de verkeersregels kent. Het Klein Vaarbewijs 1 is verplicht voor schepen die langer zijn dan 15 meter en voor ieder vaartuig dat sneller kan varen dan twintig kilometer per uur. Deze cursus is een voorbereiding op het officiële landelijke examen van begin februari 2008. Cursusprijs is exclusief examenkosten en diploma (jaarlijks door de overheid vastgesteld). Informatie, tel. 0251-671837 ofwww.plusactiviteiten.nl. De wandeling gaat deels door het open duin, deels langs de binnenduinrand. Eigen foto EGMOND - De Wimmenummer duinen in de late herfst. In deze tijd is de natuur zo dynamisch dat het niet te voorspellen valt wat je er kunt meemaken: storm, regen, een waterig zon netje? Zijn de bladeren al van de bomen gewaaid? Staan er nog paddestoelen? Zijn er vogels op de trek te zien? Wmtergasten zoals kramsvogels of koperwieken? Er is beslist wat te beleven tijdens de IVN-natuurwan- deling op zondag 4 november. Die begint om 11.00 uur bij het PWN- informatiebord op het parkeerter rein aan het Nachtegalenpad aan de noordkant van Egmond aan den Hoef. De wandeling gaat deels door het open duin, deels langs de binnenduinrand en duurt ongeveer twee uur. Men dient zelf te zorgen voor een toegangskaart voor het Noord-Hollands Duinreservaat van PWN. Een donatie (richtlijn twee euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen, IVN-Heiloo@hccnet.nl of tel. 072- 5325110. AKERSLOOT - De leerlingen van groep acht van de Johannesschool hebben onlangs hun Jeugd EHBO-diploma gehaald. Na maanden oefenen van theorie en praktijk hebben zij deelgenomen aan het examen. De leerlingen moesten een brede das aanleggen, mond-op-mondbeademen, een vingerver- band aanleggen, de stabiele zijligging laten zien, een beenverband aanleggen en nog veel meer. Ook kregen de leerlingen veel vragen over de geleerde theorie. Vrijwilligers van de EHBO-afdeling van Akersloot kwamen het examen afnemen. Na afloop werd bekend gemaakt dat alle 29 leerlingen geslaagd waren. Ze gingen met een diploma en speldje naar huis. Eigen foto EGMOND - Tijdens de ouderen verwendag in Schoorl was al te zien dat Joyce Bruininkx prachtige sieraden maakt. Deze vonden dan ook gretig aftrek onder de vele bezoekers. Het goede nieuws is nu dat het Ouderenwerk van de Stichting Welzijn Joyce van Joyful Design heeft gevraagd een drietal workshops te gaan begeleiden. Tijdens de workshops kunnen de deelnemers uit drie modellen kie zen. De ochtend begint met een uitleg van de verschillende technie ken. De keuze bestaat uit een gere gen ketting, een zwevende ketting of een medaillon met swarovski kristal. De materialen voor deze kettingen kunnen vervolgens zelf bij elkaar gezocht worden. De moeilijkheidsgraad van de kettingen verschilt, dus de work shop is goed te volgen door de beginnende, maar ook de geoefen de knutselaar! Wijksteunpunt Hanswijk in Egmond aan de Hoef, op woensdag 7 november van 10.00 tot 12.30 uur. Kosten zijn 15,- inclusief materiaal. Voor opgave en informatie kunt u tussen 09.00 en 12.00 uur bellen met tel. 072-5065204. REGIO - Tijdens het weekend van 17 en 18 november wordt in de katholieke kerken van het dekenaat Alkmaar veel aan dacht besteed aan armoedebe strijding, hulp aan vluchtelin gen en de Derde wereld. Vanuit de gedachte 'Geloven moet je dóen' heeft de Willibrordusparochie in Heiloo er dit jaar voor gekozen het werk van de Stichting Exodus onder de aan dacht te brengen. De leden van de PCI (Parochiële Caritas Instelling) hebben dit weekend mede voorbereid. De hele opbrengst van de collectes van dit weekend is bestemd voor de PCI, die ook het werk van Exodus ondersteunt. Exodus biedt opvang en begelei ding aan ex-gedetineerden en gedetineerden in de laatste fase van hun straf. wonen, werken, relaties en zingeving. Na een suc cesvolle afronding van het pro gramma heeft de deelnemer de sleutel in handen naar een nieuwe, niet-criminele toekomst in de samenleving. Exodus is een non- profitorganisatie die bestaat uit Stichting Exodus Nederland, tien lokale Exodushuizen en een omvangrijk vrij williger snetwerkStichting Exodus Nederland (SEN) is het landelijke samenwerkingsverband van de huizen en het vrijwilliger- snetwerk. Een vertegenwoordiger van de Stichting Exodus zal aan het einde van beide vieringen van het weekend 17 en 18 november, een korte inleiding houden over het werk van Exodus. Daarna is er een korte bijeenkomst in de Ontmoetingsruimte. Daarbij is ook een bewoner van het Exodushuis Alkmaar aanwezig. CASTRICUM - De herfstwande ling staat in het teken van 'bezin ning in jezelf. In stilte wandelen, met jezelf en met elkaar voor lief de en vrede in jezelf en zo uit te dragen naar de omgeving en naar de wereld. Wandel mee met de vrienden van het levenslicht: Marianne Duijn en Rob de Wit. Er wordt verzameld op 5 november om 09.30 uur op het parkeerter rein voor bezoekerscentrum De Hoep aan de Zeeweg en gestart om 09.45 uur. Deelname is koste loos. De wandeling is ongeveer vijf kilometer lang. Na afloop kan er, voor eigen rekening, gezamen lijk koffie gedronken en nage praat worden by Johanna's Hof. Voor verdere informatie, tel. 06- 30773907 (Rob). LIMMEN - Vrijdag 2 november: Club X-tra (9 tot en met 12 jaar). Open inloop met janneke: Tafelvoetballen, gamen, inter netten of gewoon chillen met je vrienden, het kan allemaal in Conquista. Conquista Café (16 Kom poolen, darten of gezellig een biertje drinken aan de bar. Het café is van 20.30 tot 01.00 uur geopend. Zaterdag 3 novem ber Conquista Kids (4 t/m 9 jaar). Proefjesochtend. Wel eens willen weten hoe het is om wetenschapper te zijn? Trek je witte laboratoriumjas maar aan want we gaan deze ochtend allerlei leuke experimenten en proefjes uitvoeren. Aanvang 10.30 tot 12.00 uur, en de entree is 1 euro. Club X-tra(9 tot en met 12 jaar). Open inloop met Janneke Het bezoekadres van Conquista is: Kerkweg 50, 1906 AW Limmen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 27