Patrick Kops zet punt achter wielercarrière SV De Foresters huldigt twee leden Toernooi in eigen Dojo weer geslaagd SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Weer verdiende winst voor Zeevogels 1 Ik kijk tevreden terug op de afgelopen jaren' sport35 Belangeloze inzet beloond met Lidmaatschap van Verdienste Calf heeft de club in goede financiële banen weten te leiden Patrick zal vooral het fietsen in de duinen missen *§3$ Maar liefst tweehonderd judoka's deden mee Jullien Keijser en Roel Verlooij wisten allebei kampioen te worden WIELRENNEN HEILOO - Vorige week heeft hij zijn allerlaatste wedstrijd gere den. Patrick Kops van aanne mersbedrijf Y. Kops uit Heiloo stopt met het baanrijden, om meer tijd met zijn gezin door te kunnen brengen. Hij heeft in zijn carrière zo'n 35 medailles gehaald, waarvan zes gouden. Jarenlang is fietsen zijn passie geweest. ,,Ik ben inmiddels 39 jaar en dan wordt het wel eens wat. Ik heb een eigen bedrijf en mijn gezin. Dat komt gewoon op de eerste plaats. Daarnaast wil ik geen middenmoter zijn. Als ik fiets wil ik winnen. Dat betekent dat ik zeker 15 uur in de week moet trainen. Daar heb voetbal/handbal HEILOO - Op haar algemene ledenvergadering donderdag 25 oktober heeft de hand- en voet balvereniging De Foresters twee terugtredende leden uit haar dagelijks bestuur benoemd tot Lid van Verdienste. In navolging van Cees de Vries, Jaap Bruin en Henk Doggenaar, die vorig jaar na jaren van belangenloze inzet benoemd werden als lid van Verdienste zijn nu ook Denny Hartevelt en Ed Calf tot dit bijzondere lidmaatschap toegetreden. Denny was van kinds af aan al als supporter te vinden langs de lijn om haar broer en zijn teamgenoten aan te moedigen. Zelf heeft ze gehandbald en zich later met allerlei werkzaamheden ver dienstelijk gemaakt. De laatste 12 jaar vervulde zij de taak van de secretaris. Ook Ed Calf was vrijwel even lang lid van het dagelijks bestuur, maar dan in de functie van penningmeester. En wel in een zeer roerige tijd. Hij maakte de verhuizing naar onze complex aan de Vennewaterseweg mee. Een dure operatie, waarvoor veel geld moest worden geleend. Hij heeft dit financieel in goede banen weten te leiden, waardoor de club weer uit de 'rode cijfers' is. De Foresters is haar Leden van Verdienste zeer erkentelijk voor al hun inzet. ik gewoon geen tijd meer voor." Patrick stapt voor het eerst op de fiets als hij elf jaar is en lange tijd rijdt hij wedstrijden op de weg en reist hij de hele wereld over. Tien jaar geleden begint hij aan het zogenaamde stayeren. Bij staye- ren rijd je op een fiets achter een motor, gangmaker, aan. Je rijdt zo dicht achter de motor dat deze de wind vangt. En hierdoor pak je dus je voordeel. Meest gedenkwaardige wedstrijd voor Patrick is het NK van 2004. Daar wint hij de gouden medaille. Zijn vrouw is op dat moment hoogzwanger en inmiddels twee weken over tijd. ,,Twee uur nadat ik mijn gouden plak gehaald had, lag er een klein kindje in mijn armen. Dat was wel zo apart." Patrick zal vooral het fietsen in de duinen missen. ,,Als het winter is wil niemand buiten fietsen, ik vond het dan juist heerlijk om daar alleen te zijn. De koude wind langs je gezicht. Echt heerlijk en een echt sportgevoel." Al met al eindigt Patrick met een goed gevoel over zijn wielercarriè re. ,,Ik ben erg tevreden en ik ben blij dat ik nu meer tijd heb om mijn kinderen te zien scoren als zij gaan voetballen." Judo is lastig als je tegenstander niet wil meewerken en maar niet tegen de mat wil gaan. Foto: m. Lesterhuis voor Tico Keijser. In Castricum op het Tanoshii- judotoernooi wisten Jullien Keijser en Roel Verlooij beiden kampioen te wor den. Mooie tweede plaatsen waren er voor Jim Baltus, Sven Kruidenberg, Thijs Lesterhuis, Tiemen de By, Martin Brouwer, Sacha Bos en Stan Greveling. Derde prijzen waren voor Dave Baltus en Elise Kuipers. Zo kon den de judoka's van Dojo 't Loo maar liefst elf prijzen mee naar Heiloo nemen. Dat bracht het totaal dit weekend op een keurige 19 prijzen! HEILOO - In de dojo aan de Bergeonstraat werd afgelopen zondag voor het vierde jaar het een ontwikkelingstoernooi georganiseerd door Dojo 't Loo. Dit toernooi is speciaal bedoeld voor de jongste judoka's om wedstrijdervaring op te doen. Dit jaar hadden maar liefst tweehonderd judoka's met een witte of gele band zich ingeschre ven. In een gezellige en sportieve sfeer werd in pouleverband door de judoka's gestreden om de prij zen. Na een goed verlopen judo dag konden er maar liefst acht judoka's van Dojo 't Loo een prijs mee naar huis nemen. Eerste prij zen waren er voor Lieke Kampstra, Tristran Slobben, Coosje Boom, Bruno van Beek, Marnix de Vries en Sidney van Zijl. Tweede werd Jort Doornenbal Patrick Kops stopt met zijn wielercarrière om meer tijd te hebben voor zijn gezin. Foto: Mario Sacksioni en een derde prijs was weggelegd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 31