Lezing Jacques Vriens in Bibliotheek Heiloo 'De gelukkige klas' Presentatie Frem Gonet over projecten stichting Bista Pa Otro Artea Grafmonumenten H E I L O O BEDRIJF BELICHT bulthaup 5 INGEZONDEN BRIEF Wonen In het groen UITKIJKPOST 31 OKTOBER 2007 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 100 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. De mensen van bulthaup kennen de fascinatie van individualisten voor het allerbeste materiaal, voor de esthetiek van de doordachte vorm. Daarom kunt u met bulthaup leefruimtes creëren die niet stoppen bij de keuken. Praat er eens over met de bulthaup specialist voor nieuwe keukenarchitectuur, www.zuidschermer.bulthaup.nl Pronk Keukens BV Zuidervaart 111, Zuidschermer, telefoon 072 5044367 HEILOO - Onder de titel 'Met je hart in de klas' sluit Jacques Vriens de campagne in Nederland af Leest op maan dagavond 12 november af in Bibliotheek Heiloo. In zijn lezing zal Jacques Vriens vertellen over het leven en het werk van Theo Thijssen en hoe hij zelf door 'meester Thijssen' werd beïn vloedt. Natuurlijk komt het boek De gelukkige klas - dat tijdens de cam pagne aan bijna 1 miljoen biblio theekleden is uitgereikt - uitgebreid ter sprake. Daarnaast wil hij ingaan op de huidige ontwikkelingen in het onderwijs én op de vraag wat zin volle vernieuwingen zijn en wat regelrechte flauwekul is. Jacques Vriens stond zelf jaren voor de klas en is inmiddels een van de bekend ste kinderboekenschrijvers. Onlangs verscheen zijn nieuwe jeugdboek Oorlogsgeheimen. Wie Vriens ooit heeft horen spreken, weet dat hij een uitstekend en humoristisch verteller is, die ook nog op een heldere manier iets kan uitleggen. Daarnaast wil hij graag ingaan op vragen over Theo Thijssen en discussiëren over de huidige stand van zaken in het onderwijs. Een lezing voor ouders, (aankomende) leerkrachten, maar vooral voor iedereen die kinderen een warm hart toedraagt. Aanvang en toegangskaarten De lezing begint op 20.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur). Toegangskaarten zijn a 7,50 (niet bibliotheekleden: 10,-) verkrijg baar bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan ook: telefonisch via 072-5330670 en e-mail bibliotheek@bibliotheekheiloonl. HEILOO- Deze zomer heeft stichting. Mocht u niet aanwezig len worden dan kunt u 25,- stor- plaatsgenoot Frem Gonet zich kunnen zijn maar wel donateur wil- ten op bankrekening 3270.39.531. bezig gehouden met de oprich ting van stichting Bista Pa Otro, letterlijk vertaald 'Oog voor een ander'. René en Sandra Houtkooper, Ritsevoort 18, Alkmaar, tel. 072-5112560 www.arteagrafmonumenten.nl,arteaalkmaar@planet.nl ALKMAAR - Na het overlijden van een dierbare volgt een periode van rouw. Een belangrijke stap daarna is het uitzoeken van een grafmonument of urn. Bij Artea Grafmonumenten ontwerpen René en Sandra Houtkooper met nog twee ontwerpers persoonlijke gedenktekens. Van een eigen unieke grafsteen tot grafaccessoires en urnmonumenten; de mogelijkheden zijn eindeloos bij Artea. Voor het ontwerpen plaatsvindt, wordt een persoonlijk gesprek met de nabestaanden gevoerd. Door middel van deze gesprekken maken de ontwerpers een gedenkteken dat bij de persoonlijkheid van de overledene past. Dit kan een proces zijn van inspireren, ideeën schetsen, naar elkaar luisteren en van gedachten wisse len. „Wij zijn heel erg betrokken bij onze klanten. Juist omdat wij de gesprekken hebben, wordt een monument ook voor ons persoonlijk", aldus René. Niet alleen het ontwerp, maar ook het materiaal is erg voor naam. Zo kan er gekozen worden uit graniet, ruwe stenen, brons, glas of roestvrijstaal. Geen grote, koude en onpersoonlijke loods, maar mooie winkel Artea heeft in de Alkmaarse binnenstad een unieke locatie. Met uitzicht op de gezellige straten van Alkmaar, doet Artea niet denken aan een plek waar een grafsteen uitgezocht wordt. Menig voorbijganger kijkt dan ook naar binnen met het idee een galerie aan te treffen. „Men is verrast als ze naar binnen kijken", lacht René. „Maar dat maakt ons ook zo uniek. Geen grote, koude en onpersoonlijke loods, maar een mooie winkel met showtum in het centrum." Vier jaar geleden startten René en Sandra met de winkel. Als ontwerper begon René ooit in de sieraden, maar was dit na 25 jaar zat. „Dat wereldje is een hoop gebakken lucht. Dat wilde ik niet meer. Ik zocht naar een nieu we creatieve invulling met meer diepgang en dat heb ik hierin gevonden.' Artea verkoopt dus bijzondere grafmonumenten, maar dat wil niet zeggen dat er ook altijd een hoge prijs aan verbonden is. René: „Als mensen niet veel te besteden hebben, doen wij er alles aan om ook die klanten te helpen aan een mooi en persoonlijk monument. Natuurlijk hebben wij ook een standaard collectie grafmonumenten." Naast Sandra en René werken bij Artea als ontwerpers ook Niels Laan en Debby van der Velden. Debby gaat zich binnenkort richten op de verschillende mogelijkheden op het gebied van urnmonumenten. „Daar is nog veel in mogelijk. Naast het plaatsen van de urn in urnenmuur, columbarium of urnenkelder, behoort het verwerken van de urn in een persoonlijk gedenkteken ook tot de mogelijkheden. Zoals bijvoorbeeld de urn plaatsen in een granieten zuil met hierop een mooi beeld van brons, in huis of in de tuin." Op de website van Artea is te zien wat de mogelijkheden zijn voor een grafmonument. U kunt van dinsdag tot en mét zaterdag (op zaterdag het liefst op afspraak) de showroom op het Ritsevoort 18 te Alkmaar bezoeken. ADVERTENTIE Al sinds ik dit huis twee jaar gele den heb gekocht heb ik problemen met de wortels van een enorme iep die pal voor mijn huis staat. Na een tweetal telefoontjes kwam er iemand kijken. Maar de oplossing voor mijn probleem viel me toch even rauw op .mijn dak. De wortel van de iep loopt door tot aan mijn voordeur. Ik vraag aan de persoon van de gemeente: wat moeten we hier nu mee? 'Tja, die wortel is van u'. O zeg ik, haal het maar weg dan. 'Nee dat mogen we niet doen dit is uw terrein en die wortel is van u. Maar als u de wortel weghaalt en er gebeurt wat met de boom, dan bent u verantwoordelijk'. Nou ja zeg, dat is mooi! De boom is van de gemeen te, de wortels maken de stoep, mijn riolering en mijn tuin kapot, en als ik wat wil doen ben ik verantwoor delijk. Mijn voorstel om het samen op te lossen, kon ik vergeten. Mijn verontwaardiging is groot. Wonen in het groen, mooi hoor, maar als er wat aan de hand is: zoek het maar uit. Want als wij als bewoners van Heiloo iets van de gemeente kapot maken zeggen zij dan ook: Geeft niet hoor, we knappen het wel op want het is ons eigendom? T. van der Woude Heiloo De stichting heeft als doel het verbeteren van de levensstandaard voor de jeugd op Curasao, de geboortegrond van Gonet. Op maandag 5 november wil Bista Pa Otro middels een bijeen komst informatie verstrekken over de stichting. Frem Gonet zal een presentatie houden over de doelstel lingen en de reeds lopende projec ten van zijn stichting. Het eiland Curasao wordt veelvuldig bezocht door inwoners van Heiloo voor vakantiedoeleinden of om familie of vrienden te bezoeken. Er wonen namelijk nogal wat Heilooërs op de Antillen. Daarom hoopt de stichting ook dat het initiatief vanuit Heiloo een succes zal worden. De bijeen komst vindt plaats op maandag 5 november in Restaurant Klein Varnebroek te Heiloo. Om 20.00 uur wordt u ontvangen met koffie en thee. Opgeven kan via www.bistapaotro.nl. Op deze site is ook informatie te vinden over de De burgemeester van Heiloo is deze zomer als eerste donateur verwelkomd door Frem Gonet Met archieffoto Mario Saeksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 5