Informatieavond over herstelplan Nijenburg Café de Wit wegens verbouwing 'drooggelegd' Schilderij van mooiste huisdier uitgereikt Boekhandel Deutekom geeft fiets weg Wonenplus Heiloo stelt dienstverleners voor Lezing over Ouderen en Medicijngebruik INGEZONDEN MEDEDELING Medio 2008 staat de herinrichting van de Oosterzijpolder gepland Gepromoveerd Info-uur CDA fractie Spreekuur Heiloo 2000 Vlooienmarkt Kennismaken met houtdraaien Klimaat in heden en verleden HEILOO - Het is even afzien, maar café De Wit gaat drie weken dicht, en wel van maandag 5 november tot vrijdag 23 november. Het zijcafé (Condor Pub) zal gedurende deze weken wel open blijven voor publiek. Lex van der Aat, uitbater van het café legt uit: ,,De inrichting van het café heelt veertig jaar trouwe dienst gedaan. Nu is het toe aan vernieuwing. Met deze verbou wing zal de complete inrichting van het café veranderen; alleen de zijwan den blijven staan. We hebben voor dit tijdsstip van de verbouwing gekozen, omdat we in het kader van het nieuwe rookbeleid én het vernieuwde Stationswinkelcentrum willen inspringen op de huidige ontwikkelingen. Er komt een mooie houten vloer en de entree wordt uitnodigender, met ver schillende deuren (voorheen waren dit de ramen) die 's zomers open gezet kunnen worden. Na de verbouwing willen we ook toegankelijker zijn voor het winkelend publiek, dat bij ons terecht kan voor een kopje koffie of een uitgebreide lunch. Het zijcafé wordt een aparte ruimte zonder bediening, waar de gasten nog kunnen roken. Wat wel jammer is, is dat de unieke, oude grote bar in de nieuwe inrichting verloren zal gaan. We hebben gepro beerd om deze bar te behouden in het nieuwe plan, maar dit werd te inge wikkeld om uit te voeren. De nieuwe grote bar zal een ovale vorm gaan krij gen. Na de verbouwing zal het café een frisse uitstraling hebben; het blijft een 'bruin café', maar dan van deze tijd!" HEILOO - Afgelopen dinsdag nam de familie Beerepoot in 't Loo een schilderij in ontvangst uit handen van Marianne Vollers. Tijdens de feest- week van het winkelcentrum werden klanten opgeroepen om de mooiste foto van hun huisdier op te sturen. Uit 25 deelnemers is een winnaar geko zen en van die foto is een schilderij gemaakt door kunstenares Ineke Ligtermoet uit Castricum. De tweejarige Robin nam het schilderij in ont vangst. Zij staat samen met de poes van de overburen op het schilderij. Vl.n.r. Marianne Vollers, Ineke Ligtermoet, Binanca Beerepoot en Robin Beerepoot. HEILOO - Vorige week woensdag reikte Ton Deutekom van Boekhandel Deutekom een heuse Francine Oomen fiets uit aan de achtjarige Roanna Vleugel. Roanna is de gelukkige winnaar van de prijsvraag die in het maga zine van de Kinderboekenweek stond. Zij telde namelijk alle bloemetjes die in het boekje verstopt waren en fietst voortaan op de Batavus Butterfly oma- fiets in de stijl van Lena Lijstje, bekend uit de boeken van Francine Oomen. ,,We waren bijna vergeten om het antwoord in te leveren, maar ik heb toch gewonnen", lacht Roanna. Binnenkort wordt het park rondom het hoofdhuis van landgoed Nijenburg gerenoveerd. Foto: Uitkijkpost HEILOO - Op woensdag 14 november, van 19.00 uur tot 21.30 uur, houdt Natuurmo numenten een inloopavond in de Openbare Bibliotheek Heiloo aan de Westerweg. De avond gaat over de op komst zijnde renovatie van de parkaanleg rondom het hoofdhuis van landgoed Nijenburg en over de plannen met betrekking tot de inrichting van de Oosterzijpolder. De parkaanleg, bestaande uit tuinen en bosjes, heeft een grote cultuurhistorische waarde voor deze regio. Waardevolle elementen van de parkaanleg uit de achttiende en negentiende eeuw zijn verwaar loosd. Vandaar dat Natuurmonu menten een herstelplan heeft opge steld. Rond het einde van het jaar zal worden begonnen met werk zaamheden van het herstelplan, dat in twee fases zal worden uitgevoerd. Dit wordt mede mogeüjk gemaakt door de bijdragen van de gemeente Heiloo, de Lionsclub van Heiloo en de Ondernemersvereniging Heiloo en haar leden. Medio 2008 staat ook de uitvoe ring van de 'herinrichting van de Oosterzijpolder' gepland. Deze krant zal in een reeks artikelen ver slag doen van de voortgang en de werkzaamheden rondom de renova tie. Op de informatieavond zullen medewerkers van Natuurmonu menten alle vragen proberen te beantwoorden over Nijenburg en de Oosterzijpolder. HEILOO - WonenPlus laat in een aantal bijeenkomsten de abonnees kennismaken met de dienstverleners. Tijdens de eerste bijeenkomst kunt u kennismaken met mevrouw Swart die iets zal vertellen over de Personenalarmering. Daarna zal de heer Oostindie iets vertellen over het onderhoud en onderhoudsvrien- delijk maken van de tuin. De bijeenkomst wordt gehouden op vrijdag 9 november van 10.00 uur tot 11.30 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. U hoeft zich van te voren niet op te geven. Een kopje koffie of thee staat voor u klaar. Bent u geen abonnee en wilt u meer weten van WonenPlus dan bent u ook welkom. De medewerkers zijn graag bereid u alle mogeüjke informatie te ver strekken. HEILOO - Donderdag 1 novem ber, van 14.00 tot 16.00 uur, houdt de Voorlichtings commissie een lezing over Ouderen en Medicijngebruik. De lezing wordt gegeven door mevrouw drs G.H.A. Nieborg, werk zaam als apotheker bij Apotheek Heylo te Heiloo en vindt plaats in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. De entree bedraagt 3,- (inclusief consumptie), de zaal is open om 13.30 uur. Na een inlei ding over medicijnen en medicijnge bruik in het algemeen is er ruime gelegenheid tot het stellen van vra gen. In de VoorhchtingsCommissie werken de Stichting Ouderenwerk Heiloo en de het Samen werkingsverband van de ouderen bonden Anbo en Kbo (SBO) samen. Meer informatie? Stichting Ouderenwerk Heiloo, Abraham du Bois-hof 2, Heiloo, tel. 072-5331297 (vrijdagmiddag gesloten). Of kijk op: www.ouderenwerkheiloo.nl. Mailen kan ook: stichting@ouderenwerkheiloo.nl. HEILOO - Op 24 oktober is oud- plaatsgenote Annemieke yan der Wal, oud-leerlinge van de WJ. Hofdijkschool en het Willem Blaeu college, aan de universiteit van Leiden gepromoveerd op haar proefschrift over onderzoek naar natuurherstel van uit produktie genomen landbouwgronden. HEILOO - Op woensdag 7 november houdt de CDA-fractie een info-uur. Wanneer u een onderwerp met de fractieleden wilt bespreken, graag van te voren een bericht aan: Henk van der Werf tel 5335150. Aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis (oude ingang). HEILOO - Op donderdag 1 november kunt u met de fractie van Heiloo 2000 zaken bespre ken, welke u als inwoner van Heiloo bezighouden. Daarvoor bent u welkom tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeentehuis (oude ingang). Graag vooraf even melding van uw komst; Gré Ris, tel. 072-5332429 of Jan Valkering, tel. 072-5640300. HEILOO - Zondag 4 november vindt een grote vlooienmarkt plaats in sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen 48 te Heiloo. Duizenden gebruikte arti kelen, variërend van kleding tot speelgoed en van verzamelobjec ten tot huisraad zijn hier te vin den. De vlooienmarkt duurt van 10.00 tot 16.00 uur en de toe gang bedraagt 2 euro per per soon (kinderen tot 12 jaar en onder begeleiding hebben vrij entree). HEILOO - Via een kort kennisma kingsprogramma kunt u ontdek ken of houtdraaien ook iets voor u is. Binnen twee lessen krijgt u informatie over diverse gereed schappen, technieken en hout soorten en gaat u zelf aan de slag. U wordt begeleid door gerenom meerd houtdraaier N. Morsch. Deze korte cursus vindt plaats in het Trefpunt te Heiloo, Abraham du Boishof 2, op woensdag 21 en 28 november van 13.30 tot 15.30 uur. U betaalt 10,-. Opgave gaat via Ouderenwerk Heiloo, 072-53312 97 of via www. ouderenwerkheiloonl. HEILOO - Vrijdag 2 november van 20.00 tot 22.00 uur zal de heer Laban, werkzaam bij TNO, op verzoek van de Geologie-afde ling van het Nivon afdeling Heiloo een presentatie verzorgen over het onderwerp 'Het klimaat in het heden en het verleden'. In deze lezing komen de volgende onder werpen aan bod: continentver plaatsing, vulkanisme, oceaan stromingen, El Nir\jo, zonneactiviteit, kleine IJstijd. Deze presentatie is voor iedereen toegankelijk en vindt plaats in het Cultureel Centrum het Open Huis (boven winkelcentrum 't Loo) zaal 6. Kosten: Geoleden Nivon Heiloo gratis, Nivonleden drie euro en anderen betalen vier euro. Informatie: Piet Postma, tel. 072 5330721.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 7