contact Voorlichtingsavond Wet inburgering HEILOO GEMEENTE Openingstijden Burgerzaken Raad en (raads)commissies Welzijn Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 14 NOVEMBER 2007 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Heeft u te maken met de Wet Inburgering? Of wilt u weten wat die wet inhoudt? Kom dan naar de voorlichtingsavond op maandag 26 november om 20.00 uur in de kantine van de brandweerkazerne aan het Rosendaal 2a. Tijdens deze avond kunt u ook kennismaken met de medewerkers van de Stichting Vluchtelingenwerk Noordwestholland die in Heiloo werken. De avond wordt georganiseerd door de Stichting en de gemeente Heiloo. Begeleiding voor inburgeringsexamen Sinds 1 januari 2007 is er de nieuwe Wet Inburgering. In die wet staat hoe de gemeente moet omgaan met inburgering. De gemeente moet hierover voorlichting geven, maar ook inwo ners adviseren. Deze twee taken voert de Stichting Vluchtelingenwerk Noordwestholland voor de gemeente uit. Om u met de Stichting te laten kennismaken, maar ook om u te vertellen wat zij voor u kan betekenen, is er de voorlich tingsavond op 26 november. De Stichting Vluchtelingenwerk Noordwestholland is een onderdeel van Vluchtelingenwerk Nederland. De stichting geeft informatie en advies aan asielgerechtigden, oud- en nieuwkomers. De stichting doet, met de inzet van vijf vrijwilli gers, maatschappelijke begeleiding en helpt bij het oefenen in praktijksituaties. Dit vormt de voorbereiding op het inburge ringsexamen. Het is heel belangrijk dat vluchtelingen er niet alleen voor staan. Taken stichting De vrijwilligers van de stichting voeren een aantal taken uit. - Maatschappelijke begeleiding: in anderhalf jaar tijd maken de vrijwilligers cliënten wegwijs in hun woonomgeving, zodat zij zichzelf goed kunnen redden. De vrijwilligers gaan hiervoor onder andere op huisbezoek. - Informatiepunt Wet Inburgering: de stichting houdt iedere maandag- en woensdagmiddag tussen 13.30 en 15.30 uur spreekuur in het gemeentehuis. Cliënten en vrijwilligers kunnen dan terecht voor ondersteuning bij de maatschap pelijke begeleiding. De professionele kracht is dan ook aanwezig of op afroep beschikbaar. - Inburgeringsexamen: de medewerkers van de stichting geven begeleiding voor het volgen van inburgeringscursus- sen. Vluchtelingenwerk verzorgt de praktische ondersteu ning bij het oefenen van praktijkervaringen, zoals een gesprek op school, een bezoek aan de huisarts of een bezoek aan de bakker. Kortom: situaties waar wij als Nederlander ook mee te maken krijgen. Cliënten van Vluchtelingenwerk moeten dit zelfstandig kunnen doen. Meer informatie Wilt u meer informatie over de voorlichtingsavond of heeft u vragen over dit artikel, neem dan contact op met de locatie- manager van de Stichting Vluchtelingenwerk Noordwestholland, de heer Aziz Azizi, telefoonnummer 0251 228013 of per e-mail ijmondnoord@vwnoordwestholland.nl. U kunt ook contact opnemen met de heer A. Haanstra van de gemeente Heiloo, telefoonnummer 072 535 66 91. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 68 68 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Welstandscommissie Op maandag 19 november a.s. verga dert de Welstandscommissie. De ver gadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeente huis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is openbaar. Op verzoek van belangheb benden kan de vergadering om per soonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de wel standscommissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tij dens de vergadering waarin het plan wordt behandeld. De goedgekeurde notulen van de behandeling van bouw- aanvragen zijn openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 5 novem ber 2007. 3. Ingekomen stukken. 4. Ingekomen bouwplannen: Boekelermeer Zuid3 (kavels 35 en 36), bouwen bedrijfsgebouw; Heerenweg 203-205, bouwen 6 appartementen en winkels; Hoogeweg 40b, bouwen woonhuis; Kennemerstraatweg 242, vergro ten woonhuis; Oostersingel 5, bouwen woonhuis. 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda - inclusief de ingeplande afspraken en de volgorde van de behandeling en de daarop betrekking hebbende bouwplannen - staat vanaf vrijdagmiddag 16 november a.s. op de website van Heiloo en ligt op maandag 19 november a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeente huis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen en receptie. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, tele foonnummer 072 535 66 66. Benoeming lid gemeenteraad De voorzitter van het centraal stembu reau voor de verkiezing van de gemeen teraad van Heiloo maakt bekend (artikel W7, Kieswet) dat op 2 november 2007 H.J.T. van Beek (WD) is benoemd tot lid van de gemeenteraad. Dit omdat F.J.E. Calf ontslag heeft genomen als lid van de gemeenteraad. Het besluit ligt ter inzage bij de publieksbalie Burgerzaken in het gemeentehuis. Huisvestingsverordening De raad van de gemeente Heiloo heeft op 6 november 2007 de Huisvestings verordening 2007 vastgesteld. Burgemeester en wethouders hebben de bijbehorende beleidsregels voor onttrekking en splitsing van woonruim te vastgesteld. De verordening en de bijbehorende beleidsregels voor ont trekking en splitsing van woonruimte treden in werking op 7 november 2007. Ter inzage De verordening en de bijbehorende beleidsregels liggen voor iedereen ter inzage in het informatiecentrum in de cen trale hal van het gemeentehuis. Tegen betaling van de verschuldigde leges kunt u een afschrift van de verordening krijgen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer A. Fictoor van de afdeling VROM, telefoonnummer 072 535 67 51 Burgerlijke stand t/m 8 november 2007 Geboren Sofie M., d.v. M.L. Aubertijn en S.T. Rijs Elders geboren Zep N., z.v. P.A. Bruijn Barre, z.v. R.N.A. de Haan en S.M. Hopman Christoph J., z.v. E.P.J. Carper en L.M. Wiersma Lucia M., d.v. E.P.J. Carper en L.M. Wiersma Tim P.A.M., z.v. M. Hammink en W.A Vriend Shanna d.v. C.M. Wilvers en I. Bos Huwelijksaangiften B. Hopman en E. Gözütok S.R. de Loos en S.P.G. Bakker Huwelijken P.J. Baltus en A.B.E. van Leeuwen N.L.P. Loiseaux en J. Venema Overleden J.W. Moerbeek J. Vriesman N.P. Bakker J.A. van Zaal ev Schut F. Rus wv Tol Elders overleden D.M. Frangoise ev Mast J.H.J. Egbers F. Lijklema wv Poleij A. Stam

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 15