Buk Buk goes Balkan Oude Keltische en middeleeuwse muziek komt tot leven met Kléan Afrikaanse blijheid in Akersloot Hoe de wereld werd ontdekt Feest bij Onze Lieve vrouwe ter Nood BOEK VAN DE WEEK Cover Company in La Strada Zo draait de molen! De Scheepsjongens van Bontekoe Balkannight met L' chaim en Dj Spooka Guma kfUVJ DEUTEKOM L'Chaim zal voor de live balkan zorgen en dj's Spooka Guma en Grasta Vista draaien de plaatjes geheel in Balkan style. L'Chaim is een elfkoppige band uit Delft die er voor zorgt dat je na de eerste vier tellen niet meer stil kan of wil staan. Wat een band! Het swingt, de band leden zijn leuk om naar te kijken en ze hebben zelf ook lol. Dj Spooka Guma komt uit Heiloo en neemt zijn vriend Grasta Vista mee naar Buk Buk. Spooka Guma heeft al eerder gedraaid in de Bakkerij in Castricum, dit was altijd een groot succes. Hij heeft veel rond gezworven in het Oost-blok en is daar aangestoken door de Balkanvibes. De deuren gaan om 21.00 uur open en de entree bedraagt 5,- HEILOO - Op het feest van Christus Koning, zondag 25 november, brengt het Heerhugowaards Gemengd Koor tijdens de Hoogmis, muziek ten gehore van Mozart en Hoffmann. Met medewerking van het vocaal kwartet Tempo per Musica, Angela Danenberg op viool, Jiska Oosterhaus op viool, Oksana Polman-Kresko op orgel en het Koor van Kapel Ubi Caritas. De algehele leiding is in handen van Alexander Pavloff. De Hoogmis begint om 10.30 uur in de Grote Kapel van Onze Lieve Vrouwe ter Nood, Kapellaan 146 in Heiloo. door Felipe Fernandéz- Armesto voor 39,95 HEILOO - Op zaterdag 24 november treedt de rockforma tie Cover Company op in Café La Strada aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. Onder de naam Renegade heeft de band de afgelopen jaren een vaste plaats veroverd in Noord- Holland. Cover Company is de krachtige, nieuwe naam van de band. Muzikaal büjft de band het betere coverwerk uitvoeren, van onder andere Pink Floyd, ELO, Deep Purple en de Red Hot Chili Peppers. Stevig, mar ook het gevoelige werk wordt niet geschuwd. Een optreden in La Strada is inmiddels traditie geworden. ast door de Afrikaanse sfeer en wil den graag meezingen. Vanaf dat moment is het Jambokoor geboren. „Ons doel is", aldus de leider van het koor is, „om de sfeer en de blij heid in de Afrikaanse kerken over te brengen in onze eigen kerken. De teksten en melodiëen komen uit verschillende Afrikaanse landen en bevatten diverse dialecten. Jambo betekent letterlijk: Hallo! Wij hopen op 25 november heel wat enthousi aste belangstellenden uit Akersloot en de hele omgeving te mogen begroeten!" Het Jambokoor tracht de sfeer en blijdschap van de Afrikaanse kerken over te brengen naar de eigen kerken. Eigenfoto Gebaseerd op een scheepsjour naal van Bontekoe schreef Johan Fabricius het verhaal over De Scheepsjongens van Bontekoe. Hajo wil naar zee als scheepsjon gen van schipper Bontekoe. Zijn moeder, die haar man op zee heeft verloren, doet er alles aan om hem aan wal te houden, maar de roep van de zee is te sterk en Hajo's aan wezigheid op het land brengt niets dan ellende. Padde, het onhandige vriendje van Hajo springt vlak voor het vertrek aan boord. Er wordt besloten dat hij meereist tot Harlingen, waar ze buskruit in moeten laden. Daar zal Padde met een tjalk mee terug naar Hoorn varen. Padde valt echter in slaap en wordt pas wakker op zee. Aan boord sluiten Hajo en Paddde vriendschap met Rolf. Als na een brand het hele schip de lucht in vliegt weten de jongens uiteindelijk aan boord van een sloep te komen. Dagenlang dobberen ze op zee rond, totdat Java in zicht komt. Daar worden ze niet hartelijk ont vangen, maar met behulp van de mooie Dolimah maken ze een span nende tocht door de jungle. De geschiedenis van de ontdek kingstochten. Felipe Fernandez- Armesto brengt twee grote geschie denisthema's bij elkaar: enerzijds de verspreiding van de mens over de wereld tienduizenden jaren gele den, anderzijds hoe volken elkaar vanaf de Middeleeuwen weer her ontdekten. Hoe de wereld werd ont dekt is niet alleen een uitgebreid naslagwerk, maar ook een adembe nemend verhaal over gelukszoe kers, romantici, verschoppelingen en idealisten in de afgelopen vijf millennia. Dit boek behandelt de geschiedenis van volksmigraties en ontdekkingsreizen en beperkt zich niet tot Europa alleen. Fernandez- Armesto begint zijn verhaal bij de Homo erectus, die van Afrika naar Europees-Azië migreert, gevolgd door de Homo sapiens, ongeveer 50.000 jaar geleden. Hij beschrijft de Oude Wereld, de Chinese zijde route, de Arctische gebieden en de eerste nederzettingen in Amerika van naar we aannemen zo'n 15.000 geleden. Het laatste deel van het boek is gewijd aan de spannende geschiedenis van de ontdekkings reizen en expedities van de vijftien de tot de negentiende eeuw AKERSLOOT - Op zondag 25 november om 10.30 uur zal het Jambokoor uit Zuidermeer de kerkdienst in de parochiekerk van Sint Jacobus Major komen opluisteren met hun meesle pende muziek. Zo'n 15 jaar geleden werd in Akersloot de werkgroep Oeganda opgericht. Doel was om het werk van missio narissen in dit gebied daadwerkelijk te ondersteunen. Reden genoeg om dit jaar het Jambo-koor opnieuw uit te nodigen voor een optreden in de RK kerk van Akersloot. „Dit is puur, het raakt je. Deze muziek komt rechtstreeks uit de Afrikaanse ziel". Aldus Teun Steur uit Zuidermeer. Hij is muzikaal leider van het Jambokoor. Het totale gezelschap, dat bestaat uit zo'n tachtig leden, brengt blijheid in de kerk. De oor sprong van het koor gaat terug naar het dameskoor Vivace uit Zuidermeer. Na de moord op pater Kees Spil in 1988 zong het koor een aantal Afrikaanse liederen ter nagedachte nis. Veel mensen raakten enthousi- HEILOO - Het jaar 2007 is het jaar van de molen. Iedere bui tenlander koppelt Nederland aan molens. Maar wat weet een Nederlander zelf van de rol van de molen in het landschap? Ons landschap is een aaneenschake ling van polders dat zonder pol dermolens onmogelijk kon bestaan. In deze lezing zal de waterhuishouding van ons lage land bekeken worden, het inge nieuze systeem van de polders en boezems, en zal de rol van de poldermolen in ons landschap uitgebreid aan de orde komen. Dinsdag 18 december van 20.00 tot 22.00 uur in het Trefpunt, Abraham du-Boishof 2, Heiloo. Kosten 4,50. Reservering en betaling via 072- 5331297. Zie ook www.ouderenwerkheiloo.nl. CASTRiCUM - Kléan is Oudnederlands voor 'klein' en 'zuiver'. 'Klein' slaat op de kunstvorm: eenvoudige, kleine kunst. 'Zuiver' is de muziek die al honderden jaren in Europa gezongen en gespeeld word en een inspiratie vormt voor de eigen composities van Kléan. Kléan is een jonge Vlaamse groep die wereldmuziek, de nieuwe naam voor folk, brengt die gebaseerd is op de Europees-Keltische traditie. Weer zo'n prachtig juweel dat Iskra op het spoor kwam en nu in Stayokay Bakkum-Noord brengt op zaterdagavond 24 november, aan vang 20.15 uur. In h&t kader van het Jazz Wereldmuziek Festival. Voor slechts 10,-, voor Iskra-donateurs, CJP en 65+ 8,- en kinderen tot en met 12 jaar voor 6,- wordt het publiek getracteerd op een wel heel apart concert. Kléan is één van de jongere groe pen uit de steeds populairder wor dende folkscène in Vlaanderen. Ellen De Beleyr (zang, diatonische accordeon), zus Griet (zang) en Aendrik De Brant (Vlaamse doedel zak) besloten vier jaar geleden een groep op te richten waarvoor ze eigen composities schreven, maar waarbij de combinatie van zang .en de klank traditionele instrumenten (zoals draailier en doedelzak) cen traal stond. Folkmuziek als van Laïs groeide in populariteit. Folkfestivals waren in opmars in Vlaanderen. Vernieuwende muziek met traditio nele teksten, oude instrumenten en soms ook oude melodieën. Drie meisjes staan bij Kléan op de voorgrond: Ellen en de jgnge 17- jarige zéér muzikale Malicorne Buysse. Ze improviseert geweldig op cello en viool, en is buiten Kléan actief als solopianiste. Ze won talrij ke prijzen en maakte al vele muzika le reizen naar het buitenland. Derde is de veelgevraagde Ierse zangeres Kiara Van Maele. Zij geeft met haar Ierse achtergrond een prachtige en eigen interpretatie van de nummers. Daarbij gevoegd zijn gitarist An dries De Bock, jazzmusicus in hart en nieren en sceptisch over folk. Toch koos hij voor deze folk muziek. Thomas Hoste sloot zich bij hen aan met draailier, een middel eeuws instrument met akoestische en elektronische aanpassingen en cister/cittern. Bart Deblaere speelt percussie (vooral op cajon en dar- bouka); hij is ook lid van Fluxus, dé meest vernieuwende folkgroep. Kléan is een ongewone band met niet alledaagse instrumenten als draailier en doedelzak. Jazzgitaar en percussie zorgen voor de nodige drive en ritmiek. Intieme middel eeuwse teksten wisselen snel af met instrumentale klanken en levendige improvisaties. De muziek van Kléan klinkt vreemd, nieuw, diep en vooral puur. Laat je betoveren maar blijf zeker niet stilzitten. Kaarten bestellen? Mail naar info@iskra.nl of bel 0251 674379. Meer info op www.iskra.nl HEILOO - Mala Vita Balkan Beats van 24 november is ver plaatst naar 7 december! Maar zaterdag is er desondanks bal kan in Buk Buk, dat dan weer wel! Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo fMÊM naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11