Eerste Groot Castricums Dictee een groot succes C O R S O NIEUWS UIT DE REGIO BIOS COOP sl: 0251 -652291 Programma 22 nov t/m 28 nov 2007 "Michael Clayton" "Lions for Lambs" "Khadak" De Scheepsjongens van Bontekoe" "Waar is het paard van Sinterklaas?" www.corsobioscoop.nl Fietsen verboden op vrijdagmarkt Sint Nicolaastoneel door Forento en Pancratius Goedheiligman komt aan in Akersloot ADVERTENTIE RES ERVERET vrijdag zaterdag 21.30 uur vrijdag zaterdag 22.00 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.45 uur "limboektoe" donderdag 19.30 uur vrijdag 18.45 uur zaterdag 13.30 18.45 uur zondag 14.00 19.30 uur maandag dinsdag 19.30 uur woensdag 13.30 19.30 uur zaterdag 13.30 uur zondag 14.00 uur woensdag 13.30 uur Dorpsstraat 70 Castricum 'Tel. 0251 - 65 22 91 AKERSLOOT - Na lang wachten op de kade van jachthaven ARZV in Akersloot, konden de verkleumde kinderen Sinterklaas en zijn Zwarte pieten toezingen. Burgemeester Emmens-Knol heette de goedheiligman van harte welkom in haar gemeente, waarna de Sint de kinderen in de Rooms Katholieke kerk toesprak en ver heugd naar de mooi gezongen liedjes luisterde. Foto: Mario Sacksioni CASTRICUM - De weekmarkt op vrijdag in Castricum is een uit- gaansbrón voor velen. Wat echter een aantal mensen thuis houdt, is dat er nog steeds met fiet sen over de markt wordt gereden, dan wel gelopen. De ruimte op de markt laat dat eigenlijk niet toe. Nu binnenkort met de sloop en bouw van het Bakkerspleintje wordt gestart, wordt de ruimte op de weekmarkt verder beperkt. De marktmeester vraagt daarom aan alle bezoekers van de week markt om hun (brom)fietsen buiten het marktterrein te plaatsen en lopend over de markt te gaan. Daarnaast stellen de marktkooplie den en de marktopbouwers het op prijs als elke (brom)fietser richting station, scholen of huis het markt terrein op vrijdag mijdt tussen 05.00 uur en 20.00 uur. De marktkooplieden en de schoon maakploeg kunnen dan ongestoord hun werkzaamheden verrichten zonder te worden aangereden. Een alternatieve fietsroute richting station en vice versa vanaf de Dorpsstraat is: Torenstraat Pernéstraat, Geelvinckstraat. Of Schoolstraat, Overtoom, Verlegde Overtoom, Dorpsstraat. REGIO - Al 25 jaar spelen de toneelgroepen Pancratius en Forento in Castricum en later ook in Heiloo en Limmen hun sinterklaastoneelstuk. Dit jaar wordt het stuk ook in Akersloot opgevoerd op zondag 25 november om 11.00 uur in de Storey Club. Kaartjes zijn te verkrijgen bij Novy Velseboer. Op 2 december spelen ze in Castricum en Heiloo, kaarten via de winkeliersverenigingen. Als afslui ting nog een voorstelling in Limmen op 3 december en daar zijn de kaartjes ook aan de zaal. Zie voor meer informatie en de andere speeldata: www.forento.nl. Op pagina drie van deze krant kunt u lezen waar het toneelstuk over gaat. Eiêen foto Beide organisatoren kunnen tevreden terug kijken op het resul taat van de inspanningen. De deel nemers aan het groot dictee maak ten echter de avond tot een succes. De generatiemix was compleet. Voor aanvang van het dictee werden al verwoede discussies gevoerd over de schrijfwijze van bepaalde woorden en sommige deelnemers schoten nog gauw even het leescafé in om voor een allerlaatste keer de spellingsgids te raadplegen. Zeventien leerlingen van het Jac P Thijsse College en Bonhoeffer College namen het op tegen 55- plussers. Het dictee, geschreven door neerlandicus Han Peusken, was gebaseerd op de Gelukkige Klas van Theo Thijssen. Het boek dat in de schijnwerpers stond bij de leescampagne Nederland Leest. Zowel voor de jeugd als voor de ouderen zaten er woorden in die gekreun opleverden uit de zaal. Burgemeester Emmens-Knol las het dictee voor en deed dat op voortref- CASTRICUM - Op donderdag avond 15 november werd in de Bibliotheek Castricum de eer ste editie van het Groot Castricums Dictee gehouden. Stichting Welzijn Castricum was de initiatiefnemer voor het organiseren van het dictee en benaderde de bibliotheek of zij als samenwerkingspartner wil den meedenken. felijke wijze. In de pauze werd er weer druk vergeleken en gediscussi eerd tussen de deelnemers. Toen de jury terugkwam naar de zaal, werd het dictee op een groot scherm getoond, zodat ieder een beetje kon inschatten waar hij de fout was ingegaan. Vervolgens wer den de prijswinnaars bekend gemaakt. De hoofdprijs ging naar de 81-jarige Jaap de Vries die slechts één fout maakte in het dic tee. Lennard Boon was de winnaar bij de jongeren met zeven fouten. Sije de Jong werd tweede bij de ouderen en Kim den Uijl bij de jon geren. Elke winnaar ging naar huis met een mooi bedrag aan boeken- bonnen, gesponsord door een boek handel uit Castricum. Geconcentreerd bogen de deelnemers aan het dictee zich over de aangeboden teksten. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 19