Historische Vereniging Oud-Akersloot Prins iyl XII met nieuwe raad ldaar voor het seizoen Kerstshow bij Nuyens Tuin en Groenshop Pastor in Akersloot treedt terug REGIO 23 INGEZONDEN MEDEDELING Lezing Alwin Hes bij AMC Bacchus Pax Christi-juf treedt in het huwelijk UITKIJKPOST 21 NOVEMBER 2007 LIMMEN - In het weekend van 8 en 9 december wordt in Limmen een bijzondere kerstshow gehouden bij Nuyens Tuin en Groenshop. Jong en oud is hierbij uitgenodigd u kunt nu al in de kerstsfeer komen. Kinderen kunnen genieten van een tochtje in een heuse arrenslee met een kerstman en voor volwassenen staat een heerlijke glühwein klaar. Er is een uitge breid assortiment aanwezig van kunstkerstbomen, diverse soorten versie ringen, kandelaars en kaarsen. Deze kerstshow past bij de geheel nieuwe uitstraling van het tuincentrum. Begin dit jaar breidde Nuyens Tuin en Groenshop uit. Waar eerst voornamelijk 'dode materialen' verkocht wer den, vind u nu ook een zeer uitgebreid assortiment tuinplanten, bomen, heesters en sfeerartikelen. AKERSLOOT - De eerst-verant- woordelijke pastor van de roomskatholieke parochie in Akersloot, de heer W.J.(Bill) van Schie, heeft deze week aan gekondigd dat hij op 1 juli 2008 zijn taak als parochieherder zal beëindigen. Hij heeft dit besluit deze week bekend gemaakt aan de parochia nen van Akersloot en aan de paro chiebesturen van de roomskatholie ke kerken in Heiloo, Limmen en de Egmonden. Bovendien heeft hij de bisschop van Haarlem verzocht om hem met ingang van deze datum te ontheffen van zijn zending als pastoraal werker in de HALE-paro- chies. Pastor Bill van Schie hoopt komend jaar 63 jaar te worden en heeft dan veertig werkjaren achter de rug. Reden genoeg, vindt hij, om een stapje terug te doen. ,,Het valt me niet gemakkelijk, om dit besluit te nemen", schrijft hij in een verkla rende brief, die hij deze "week aan zijn parochianen in Akersloot schrijft. „Ik heb mijn werk in de parochie van Akersloot steeds met volle overgave en met heel veel vol doening verricht. En ik prijs mij gelukkig, dat ik deel mag uitmaken van dit pastores-team in de regio. Maar deze taak houdt wel in, dat ik (bijna) zeven dagen in de week met mijn werk bezig ben. Het wordt tijd, om het roer om te gooien. Graag zou ik, samen met mijn echtgenote, onder andere aandacht besteden aan zaken die zich buiten ons 'klei ne wereldje' van Akersloot en Limmen afspelen." Intussen beraden de besturen van de HALE-parochies zich op de vraag, hoe volgend jaar een geschikte opvolger kan worden gevonden. Binnenkort zal daarover overleg plaatsvinden met de bisdomleiding in Haarlem. Intussen heeft pastor van Schie toegezegd, om de komen de periode zo goed mogelijk mee te werken aan plannen en besluiten, zodat de parochie van Akersloot, en de RK kerken in de regio, een goede toekomst tegemoet kunnen gaan. AKERSLOOT - De jaarvergade ring, gehouden op 8 november had deze keer een feestelijk tin tje. Tijdens deze vergadering werd het vijfhonderdste lid de heer A. Verduin welkom geheten. Voorzitter Frans Zonneveld her dacht dit gedenkwaardige feit en overhandigde hem een boeket bloe men en het jaarboek De Groene Valck. Behalve uit het bestuur, bestaat de vereniging uit vier werk groepen: redactie Groene Valck, fotografie, archief en archeologie. De vereniging is opgericht in 1981 en heeft tot doel het behou den van de schoonheid en het in herinnering houden van het dorp Akersloot en zijn omgeving. Dit wordt gedaan door uitgifte van het jaarboek De Groene Valck, twee nieuwsbrieven en een jaarlijkse lezing met dia's. Bent u nog geen lid? Voor slechts 14,- per jaar (buiten Akersloot vermeerderd met porto) kunt ook lid worden. U kunt u opgeven bij Jan Louwe, tel 0251-311081, of op de website www. oudakerslootnl LIMMEN - Zaterdagavond 10 november werd het nieuwe car navalsseizoen van de Uylen- spieghels gestart met het prin senbal. In de druk bezochte Leutbunker de Burgerij werd er rond de klok van 22.30 uur afscheid genomen van de gehele raad, die het afgelopen seizoen voor Gorteldonk klaar stond. Na een korte pauze kreeg men een toneelstuk te zien, met een casino in Las Vegas als prachtig decor. Na ope ning van het stuk met 'Elvis' en het nummer Viva, Las Vegas werd het publiek meegenomen naar de boei ende taferelen die zich in het gokpa leis afspeelden. Hierbij passeerden karakters als ma Flodder, Kluk Kluk en Osama Bin Laden de revue. Na afloop van het toneelstuk was er een verloting, waarbij de hoofdprijs werd gewonnen door Dennis Beentjes. De hoofdprijs bestond uit een che que die een bijzondere waarde ver tegenwoordigde: Dennis wordt opge nomen in de raad van elf voor een periode van minimaal drie jaar. Een verrassing voor veel mensen in de zaal, en een mooi stukje doorgesto ken kaart van Ronald Baars en Dennis, die al wat jaren terug enkele seizoenen als adjudant in de raad heeft gezeten. Na deze openbaring kon het aanwezige publiek kennisma ken met de andere nieuwe leden van de Raad. Door de 'deur' van het nieu we seizoen stapte Ronald Baars weer De nieuwe raad van Prins Tuyl XII werd tijdens de feestelijke openingsavond voorgesteld. Eigen foto als Prins Tyl XII het toneel op. Terwijl hij afscheid heeft moeten nemen van Peter Zuurbier, Theo Baltus en secretaresse Gitta Beentjes, kon hij naast Dennis Beentjes en Marco Hulsebosch, een nieuwe secretaresse aan zijn nieuwe Raad toevoegen: Bianca van Berkel. De vertrekkende raadsleden werden in het zonnetje gezet voor hun inspanningen van de afgelopen jaren en geridderd met de Gortige Gortzak. Hierna werd de avond voortgezet met dj Harold van Event4all. De Uylenspieghels kunnen terugkijken op een zeer geslaagde opening van het seizoen. Het volgen de wat op het programma staat is op zondag 9 december eerst het koffie- uurtje in verzorgingshuis de Cameren en hierna de Boeren koolmiddag voor jong en oud in de Burgerij. Op deze middag is de muziek in handen van Patrick Bouquet. Vanaf maandag 26 novem ber zullen de kaarten voor deze mid dag in de verkoop gaan op de beken de adressen. AKERSLOOT - Op zaterdag 24 november organiseert motorclub AMC Bacchus uit Akersloot een lezing met medewerking van motorcoureur Alwin Hes uit Bakkum. De lezing gaat over zijn carrière als motorcoureur. Hij is ooit begonnen met een cros smotor op het strand en nu rijdt hij mee in een van de zwaarste motorklassen; de superstock. Hier behaalde in 2004 de zesde plaats. Verder vertelt hij onder ander over hoe zijn team te werk gaat, de sponsoring en de trainingen. Aanvang lezing is 20.00 uur bij 't Hoorntje 'op Zolder', Kerklaan 20 Akersloot. Eigen foto LIMMEN - Juf Trudy van groep vijf van de Pax Christi school trouwde op vrijdag 9 november met haar partner Mascha. Het burgerlijk huwelijk werd voltrokken in de Hervormde Kerk aan de Zuidkerkenlaan in Limmen. Uiteraard deelden de kinderen van groep vijf in de feestvreugde toen het kersverse bruidspaar de basisschool aan de Hogeweg bezocht. Alle groepen van de school voerden een leuke act op in de aula waarvan iedereen zichtbaar genoot. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 23