Talentvolle tram dkampioensch inespringers naar in Canada (Quebec) i is ve HEILOO - ironderdagrl november: vijf jonge meiden van tramp%ineveieniging Tr met het vliegtuig lichting Canada (Quebec) voor het wereldkampioenschap Tramfolinespringen. vol spanning en verwachting over wat er komen zal. Danique Keijzer, 13 jaar, Nadia Keijzer, 15 jaar en Pascal Wiebering, 15 jaar, allen uit Heiloo. En verder Denise Liefting, 15 jaar (Heerhugowaard) en Danielle van Ruitenbeek, 16 jaar (Heerhugowaard). Samen met hun trainer Sven A/looij, sprongen ze een gat in de lucht toen ze zich in mei plaatsten voor het wereldkampioenschap. Dit evenement vindt eens in de twee jaar plaats. Er is hard voor gewerkt om, onder leiding van trainer Sven, dit niveau te bereiken. inajaarsbi jlagèï20Q^ Turnverleden Danique en Nadia en Pascal hebben alle drie een turnverleden. De moe der van Pascal, Astrid Wiebering: „Dit is één van de redenen, dat ze in zo'n korte tijd zo'n hoog niveau hebben bereikt. Ze zijn amper drie jaar lid van trampolinevereniging Triffis. In die tijd hebben ze zich veel moeilijke sprongen eigen gemaakt en zich gekwalificeerd voor het WK in Canada. Dit is vrij uniek. Door hard werken en veel plezier in de sport zijn ze tot hier gekomen." Maar ook dankzij steun en mede werking van het thuisfront en de school. En discipline en doorzet tingsvermogen. Zes dagen trainen in de week, op zaterdag vrij. Op zondag, dinsdag en donderdag trai nen ze zelfs twee keer per dag. 's Ochtends van 07.45 tot 10.00 uur en 's middags van 15.00 tot 17.30 uur. Meedoen belangrijker dan winnen Astrid: „Ze gaan altijd met veel ple zier naar de training, nooit hoor ik ze mopperen. Doordeweeks fietsen ze vanuit hun training door naar school." De week voor het WK gin gen de meiden nog gewoon naar school. Nadia had zelfs nog een proefwerkweek. Over het antwoord op de vraag, wat hun verwachtin gen zijn, zijn ze het allemaal eens: „We gaan er heen om ervaring op te doen. Meedoen is belangrijker dan prijzen winnen. Gezien het feit dat wij deze sport nog maar zo kort beoefenen, zal de kans op een medaille klein zijn." Trainer Sven sluit zich bij deze mening aan: Ik hoop dat ze in Canada veel zullen leren, het leuk zullen hebben en met een goed gevoel naar huis zul len terugkeren. Nederland heeft bij het trampolinespringen een sterke jeugd, maar veel talent stopt helaas ergens in de puberteit. Deze mei den zijn op relatief 'late leeftijd' begonnen met de sport. Door de trainingen fris en leuk te houden, hoop ik ze stap voor stap naar de senioren te mogen begeleiden." Strikt trainingsschema Dinsdag 13 november: een hele ervaring rijker landden de meisjes, een dag later dan verwacht, weer op Hollandse bodem in een echt Hollands weertje! Pascal, net thuis gekomen en zichtbaar wat ver moeid: „Ik vind het mooi om aan zo'n groot evenement te hebben deelgenomen. We waren allemaal wel onder de indruk toen we daar arriveerden. Er deden ruim dertig landen mee. Totaal ongeveer 1500 trampolinespringers." Na aankomst in Quebec konden de meisjes eerst twee dagen acclimatiseren en de stad bekijken, maar op zondag werd het trainingsschema hervat. Sven: „Door het strikt opgelegde tijdschema voor de trainingsmo menten ontstond soms wel wat stress. Het vergrootte de druk op het oefenen van moeilijke spron gen. De eerste trainingsdag leek het wel of de meiden pap in de benen hadden. Gelukkig kwamen ze de tweede dag weer in hun ritme." Het toernooi Op 8 november begon het toernooi voor de jeugd. Voor de 'Triffis sprin gers' beet Danielle het spits af met een heel verdienstelijke vijfde plaats. Dit gaf de groep zelfvertrou wen. Zaterdag 10 november waren Danique en Denise aan de beurt. Denise scoorde naar tevredenheid. Danique maakte een fout en kon haar individuele oefening niet uit springen. Bij het synchroonspringen toonden Danique en Denise hun kunnen in een verbluffend goed begin van hun oefening. Zondag verschenen Nadia, Pascal en Danielle op de wedstrijdtrampoline. Pascal: „Ik was eigenlijk niet eens zenuwachtig. Wel was ik bang, dat ik niet goed zou springen." Sven vult aan: „Je hebt maar twintig seconden, waarin het moet gebeu ren. Logisch, dat je dan gespannen bent!" Europees kampioenschap Pascal sprong individueel goed, in een sterk veld van deelnemers. Nadia en Pascal sprongen samen synchroon en het duo eindigde op een prachtige elfde plek van de achtentwintig deelnemende paren. Sven: „Ik ben zeer tevreden over hoe er gesprongen is en hoe er met de druk is omgegaan. Ze hebben hier veel van geleerd. De beste sprongen tijdens het toernooi wer den in de wedstrijden vertoond. Dan piek je op het juiste moment." Na een indrukwekkende en ook gezellige tijd in Canada, staat vrij dag 16 november de eerste training alweer gepland. Met als volgend doel: deelname aan het Europese Kampioenschap in Denemarken 2008. Sven besluit: „Het is geen gemakkelijk doel, maar voor sommi gen van deze meiden wel degelijk haalbaar. We gaan er gewoon voor!"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 37