Zwart, grijs, taupe maar vooral... veel wit! HEILOO - De trend die een paar jaar geleden inzette is over z n hoogtepunt heen. Nog steeds voeren zwart en grijs de boventoon op het gebied van interieurs, maar de komende tijd zal een kentering waarneembaar zijn. De echte barokke sferen laten we achter ons, want in economisch goede tijden kiezen we tenslotte altijd voor minimalistische interieurs. Dus de komende tijd gaan grote, maar strakke motieven de boventoon voeren. We gaan nog meer dan voorheen modern combineren met klassiek, maar de grote trend wordt. wit. véél wit. iiii Woontrends 2008: Wat de een heerlijk vindt zitten, daar breekt de ander z'n rug op Er zijn mensen die van een stevige bank houden, maar net zoveel anderen willen wegzinken tussen de kussens. Hoekbanken zijn al een tijdje dé woontrend en de verschillende ontwerpers bedenken steeds weer andere varianten van. De 'landscape' banken en chaise longues van Linteloo die bij Casa Design te koop zijn, hebben naar wens een nog grotere zitdiepte met dubbele kussens. Wilt u de zit kussens iets harder of juist iets zachter? Geen probleem, want Linteloo heeft steeds meer mogelijkheden voor wat betreft de vul ling van de kussens. Zo kiest u gewoon voor uw ideale 'zit'. Puur Wie oog heeft voor meer tijdloze ontwerpen en daar ook wat voor over heeft, zou zich eens moeten laten neerzinken in een stoel van het italiaanse merk Giorgetti. Daar wordt ruim 100 jaar ambachte lijke kennis en ervaring gecombineerd met sensationele moderne ontwerpen in een prachtige vormgeving. Giorgetti staat voor geraf fineerde kleuren en fraai houtwerk, ook in hun kasten en verlich ting. De moderne en tegelijkertijd niet-moderne zitmeubelen vor men een absolute eye catcher in uw interieur en laten zich subtiel combineren met bijvoorbeeld antiek. Bij Silhouet krijgt u de juiste adviezen om te komen tot een mooie balans in uw inrichting. Nooit weggeweest, maar in deze tijden bijzonder gewild zijn de ontwerpen van Charles Eames.Deze Amerikaanse ontwerper uit het begin van de vorige eeuw was samen met zijn vrouw Ray verant woordelijk voor een serie heerlijk zittende stoelontwerpen van eigenzinnig vaak industrieel design, waarin gebruik werd gemaakt van nieuwe materialen zoals aluminium.Gaat u eens lekker zitten in de lounge chair met voetenbank, ook bij Silhouet Het is opvallend dat in economisch goede tijden waarin interieurs strakker worden, altijd weer wordt teruggegrepen naar de grote ont werpen van de vorige eeuw. Dat is ook goed te zien aan de collectie stoelen en tafels van het Scandinavische merk Fritz Hansen bij de recent geopende woonwinkel Huset Design. De ontwerpen van de Deen Arne Jacobsen, zoals de bekende vlinderstoel, passen per fect in de huidige woontrend. Het verchroomde onderstel is eventueel ook in matte uitvoering te leveren, terwijl het houten zitgedeelte naar wens in gelakte, gebeitste of met zichtbare houtnerf verkrijgbaar is in allerlei kleuren. Belangrijk om te weten is wel dat dit originele ont werp van de vlinderstoel een heer lijke zit heeft! Ze combineren daar naast fraai met bijvoorbeeld de ovaalronde eettafel van een andere Scandinavische ontwerper Piet Hein, een ontwerp uit 1966 met gelami neerd kunststof blad en aluminium bies. Een oersterke tafel waarvoor rode wijn of viltstift geen enkele bedreiging vormt. De stijlvolle en strakke Noord-Europese ontwerpen zijn fraai aan te kleden met de design woonaccessoires en gebruiksvoorwerpen die bij Huset verkrijgbaar zijn. Veel wit, zwart, chroom en helemaal van deze tijd! Wat betreft de stoffen en kleuren kunt u eigenlijk alle kanten op. Voor banken en stoelen geldt: nog steeds veel zwart en grijs, maar mis schien durft u het aan om voor wit te kiezen? Bij de stoelen van het Nederlandse merk Label bij Casa Design heeft het leer een coating, waardoor ook wit leer prima schoon j is te maken. Label heeft heel veel keus in leer. De natuurlijk gelooide huiden die ze gebruiken, geven de stoelen een beetje stoere uitstra ling. Wat dacht u van een leuke yak- leren kuipstoel als revival van de zeventiger jaren, maar dan met een stoer blond stiksel? Contrasterend stiksel zorgt ook bij de zwarte velours stoel 'Haus Koller' van het merk Wittman voor een moderne uitstraling. Leuk naast zo'n laden- kastje op wieltjes met een gepolijste rvs romp en zwartglazen boven blad. Dit Bauhaus-ontwerp uit de vorige eeuw van Marcel Breuer is door Tecta opnieuw op de markt gebracht. Niet nieuw, maar wel helemaal dé trend!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 39