en >P- og lis- N\t iet 3sa on eel ide de :ra- a le de ?en ïnd irte het rne len- jste 'en- de r is arkt wel Het leven bestaat niet alleen uit zwart, wit en grijs. Het grijsbruine taupe wordt nog steeds veel toege past in interieurs en voor de durfal zijn er gelukkig ook de rode, oranje en paarse tinten. Kleur in het interi eur toevoegen doet u met behulp van de accessoires, vloerbedekking en gordijnen. Maar... de trend is nog steeds: strak. Naast de inmiddels alom bekende houten shutter, in wit en alle ande re kleuren van het topmerk Jasno, zijn bij Beko nu Washi paneelgor dijn van het merk Luxaflex verkrijg baar. Deze paneelgordijnen worden gemaakt van Japans rijstpapier, maar ze zijn toch heel sterk en vochtbestendig. Wilt u het echt Japans en minimalistisch houden in uw huiskamer, dan combineert u in de panelen natuurlijk wit met lichte grijstinten. Iets minder strak wordt het, wanneer u er een kleur in opneemt. De paneelgordijnen wor den bevestigd aan rails of roeden en zijn prima te combineren met gor dijnen in dezelfde sfeer, met grote prints in ausbrennerstof of linnen kwaliteit. Voor op de muur heeft Beko de nieuwste behangontwer- pen van Eyffinger met grote streep- of andere prints in velours. Een belangrijke sfeermaker in de donkere winterdagen die nog voor ons liggen, wordt gevormd door verlichting. Lampenkappen mogen nog steeds groot zijn, maar in het algemeen is ook in verlichting een strakke trend waar te nemen. Veel kunststof kappen, veelal in wit, en verder lichte hou ten lampen van bijvoorbeeld het Finse merk Secto Design dat verkrijgbaar is bij Van der Laken Lichtadvies. Dit nog vrij nieuwe merk dat sterk in opkomst is, heeft een spectaculaire bolvormige houten lamp die het gewel dig doet boven een grote eettafel, maar ook de kleinere varianten zijn ware kunststukjes. Nieuw zijn ook de Powerleds die in donkere ruimtes onderdeel kunnen uitmaken van de basisverlichting. Daarnaast heeft u dan natuurlijk nog verlichting nodig voor de accenten, maar de combinatie van Powerleds met bijvoorbeeld halogeenverlichting levert een fraai, sfeervol verlicht geheel op. Grote voordelen van ledverlichting zijn natuurlijk het minimale stroomverbruik en de zeer lange levensduur. Voor de liefhebbers van de lamp 'Lotec', ontwerp van Benno Premsela, is nog van belang om te weten dat deze lamp na de gekleurde versie, nu ook in een oosters aan doend motief verkrijgbaar is. Een prima combinatie in ons strakke interieur anno 2008. Met dank aan: Beko architectuur en Van Casa Design, Huset Design, Silhouet binnenhuis- Laken Lichtadvies.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 40