Notariaat met een menselijke maat adYertenfies@uifkijkpost.nl leiding HOEKSTRA Ba Vos Makelaardij ó?oud In 3 maanden een nieuw beroep leren? Dat kan, word vrachtwagenchauffeur! Complete 4 QAA combicursus IOUIB Bel 072-56 42 M 20 Gerard van Leersum jr. nieuwe notaris in Heiloo Advertenties toesturen via e-mail? Robbenkoog 36, Alkmaani www.hoekstra. MAKELAARS TAXATEURS ONROERENDE ZAKEN 695.000,- k.k Heiloo Wentholtlaan 2 28 NOVEMBER 200 7 UITKIJKPOST HEILOO - Binnenkort prijkt een nieuw bord, in een eigentijdse huisstijl, aan de gevel van het notariskantoor in Heiloo: Winter van Leersum Notarissen. Gerard van Leersum jr. is op 22 november beëdigd als notaris en geeft - met Rein Winter - zijn naam aan het gerenom meerde kantoor. Hij is inmiddels de derde Van Leersum die het notarisambt bekleedt. Gerard van Leersum (36) is een oude bekende in het notariskantoor aan de Ken nemerstraatweg. Sinds 1996 is hij werkzaam in Heiloo. Begonnen als kandidaat-notaris, is hij twee maanden geleden bij Koninklijk Besluit tot notaris benoemd. Op 22 november jl. heeft de officiële beëdiging plaatsge vonden ten overstaan van de rechtbank in Alkmaar. Van Leersum is de derde telg in zijn familie die notaris is. Zijn overgrootvader, die ook Gerard (G.J.) heette, bekleedde het ambt van 1913 tot 1956 in Winkel. Zijn opa koos, als procuratiehouder bij de toenmalige Amsterdamsche Bank, voor een ander métier. Maar zijn vader, eveneens Gerard (G.J.) geheten, heeft de draad weer opgepakt. Hij is sinds 1986 notaris in Alkmaar. „Mijn vader werkt drie kilometer verderop. Ik heb een heel goede verhouding met hem", vertelt Gerard van Leersum, de derde G.J. Ten kantore van Rein Winter heeft hij zich altijd als een vis in het water gevoeld. „De samenwerking met Winter is van meet af aan vruchtbaar. We voelen elkaar goed aan, zoals we elkaar ook goed aanvullen." Winter en Van Leersum hebben in elk geval gemeen oog te hebben voor de menselijke maat in de notariële praktijk. Zorgvuldigheid „Wij zijn niet het type notaris dat elke dag tegen scherpe tarieven zoveel mogelijk akten wil passe ren. Zorgvuldigheid en aandacht zijn voor ons veel belangrijker dan snelheid. We helpen mensen met vraagstukken die veelal veel invloed hebben op hun leven, of het nu om het kopen van een huis gaat of de afwikkeling van een erfenis. We zijn ons daar terdege van bewust. Naast deskundigheid mogen zij van ons persoonlijke aandacht en maatwerk verwachten." Gerard van Leersum is bij uitstek een exponent van een nieuwe generatie notarissen. Waar nota rissen vroeger met afstand werden bejegend en 'deftige chique' bij wijze van.spreken al bij de voordeur tastbaar was, hecht Van Leersum aan toegankelijkheid en laagdrempeligheid. „Je kunt hier gewoon binnenstappen. Sociale, menselijke aspecten vind ik juist heel belangrijk in het notariaat. Ik vind het inspirerend om op basis van mijn ervaring en deskundigheid mensen te kunnen helpen." Het notariaat heeft voor veel mensen een saai imago. Van Leersum bestrijdt dit beeld. „Met de tien mensen die hier werkzaam zijn, werken we hard en lachen we regelmatig. De cultuur hier is heel open, we hebben plezier in ons werk. Natuurlijk zijn juridische vraagstukken soms heel verfijnd van aard, maar in de praktijk van alledag gaat het om zaken die erg dicht bij de mensen staan. Aan de hand van wet- en regelgeving maak je in feite een vertaalslag naar de behoefte van de cliënt. Met deskundigheid en ervaring probeer je je cliënten zo goed mogelijk te helpen bij het vinden van oplossingen die, zoals gezegd, vaak van grote betekenis zijn voor hun leven. Dat maakt het werk ook zo interessant." Specialisaties Het notariskantoor is werkzaam op alle (notariële) rechtsgebieden. Naast Winter en Van Leersum als notarissen, beschikt het ook over twee kandidaat notarissen die elk een eigen specialisatie hebben. Ondernemingsrecht, familierecht en register- goed/onroerend goed zijn gesneden koek in de praktijk. Winter en Van Leersum zijn gespeciali seerd in, zoals dat met een mooi woord heet, 'estate planning'. „In Heiloo en omgeving is dit een interessante markt," vertelt Van Leersum. „We helpen mensen bij het besparen op succes sierechten. Dat is een lastige materie waarvan wij veel kennis van zaken hebben. Mensen kun je in soms moeilijke omstandigheden heel goed helpen. Het is erg dankbaar werk; de resultaten zijn voor onze cliënten vaak verrassend goed. Dat leidt tot een grote waardering die ook weer van invloed is op het plezier dat je hebt in je werk." Op dit vlak manifesteert het kantoor zich ook als een maatschappelijk geëngageerde onderneming. „We verzorgen lezingen over onderwerpen als schenkingen, testamenten en huwelijkse voor waarden. De belangstelling hiervoor is groot. Ik vind het ook ontzettend leuk om te doen. Ik ben niet iemand die constant achter een bureau moet zitten. Ik wil met beide benen in de samenleving staan. Dat is ook het karakter van ons kantoor." geldig tot 31 december 2007 Verkeersopleidingen Ruim 25 jaar Kwaliteit voor de beste prijs Stichting Gered Gereedschap zamelt gereedschap in, knapt het op en verstuurt het naar ontwikke lingsprojecten. Ons gereedschap biedt kansarmen de mogelijkheid eén eigen bestaan op te'bouwen. Werkt u mee? Giro 70020 www.geredgereedschap.nl TANDPROTHETISCHE PRAKTIJK Gediplomeerd tandprotheticus lid ONT Voor uw nieuwe kunstgebit Tevens reparaties en rebasingen aan uw bestaande kunstgebit 18 jaar implantaatervaring Vergoeding via de Basisverzekering. Dusseldorperweg 6 Limmen Telefoon 072-5055592 Op werkelijk fantastische locatie gelegen UITGEBOUWDE praktisch VRIJSTAANDE VILLA met riante AANBOUW, grote GARAGE en BERGING enwerzorgde tuin rondom met volop privacy en diverse zonneterrassen inhoud 6501113 bouvyjaar 1950/1997 woonopp 190 m2 4 slaapkamers turn rondom perceelopp 450 m2 Prachtige vrije ligging in ruim opgezette en groene villawijk (Plan Oud-West). In 1997 geheel verbouwd o.a. 1,5 m verhoogd, aanbouw en garage. Goten en platte daken recent vervangen. Cv-unit met zonnepanelen. Zowel in- als uitwendig geschilderd in 2007. aan - en vei koop onroerende zaken J (vcr)huur taxaties nieuwbouwprojecten www.vosmakelaardij.nl voor alle beschikbare informatie en afspraken bel 072 533 1895 Vos Makelaardij Zeeweg 20 Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 20