De Noordhollandse landschappen Muziekles voor kleuters GGZ Noord-Holland-Noord ontvangt HKZ-certificaat H E I L O O 3 heiloo+regio WWW. INGEZONDEN BRIEF Extraatje Ijsbaan voor één dag toneel van winters vermaak Op al deze vragen wordt in deze cursus een antwoord gegeven U ITKI j KPOST 3 JANUARI 200 Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gel den aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: maandag 14.00 t/m 16.00 uur donderdag 14.00 t/m 16.00 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.301 m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijk voor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl 'internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. In de Uitkijkpost van 19 decem ber stond dat de gezamenlijke ker ken van Heiloo mensen en huishou dens uit onze gemeente met een .minimuminkomen een extraatje gegeven hadden. Ik vraag me af waarom daar geen bankrekening nummer bij vermeld stond. Er zul len ongetwijfeld mensen zijn die graag iets over hadden willen maken. Bovendien was de hoogte van dat bedrag, 60 euro, in deze dure tijd nou niet iets om over naar huis te schrijven. Het had hoger kunnen en moeten zijn! J.Wienema Heiloo door de indrukken die men opdeed tijdens de rondgang langs de ver schillende behandelteams heeft TNO besloten GGZ NHN het HKZ- certificaat toe te kennen. Voor GGZ Noord-Holland-Noord staat kwa liteit van behandeling voorop. Zorg en behandeling door professionele en deskundige medewerkers. Met het verkrijgen van het HKZ-certifi- caat toont GGZ NHN aan dat zij een belangrijke stap heeft gezet op weg naar het streven om topkwaliteit te leveren. HEILOO - Kleuters vinden het prachtig om zelf muziek te maken. Daarom start er op 16 januari een korte cursus 'Spelen met muziek'. Hier kunnen de kinderen zich uit leven op muziekinstrumenten en zelf een instrument knutselen. Tijdens de lessen worden er ook liedjes gezongen en zijn de kinderen volop in beweging door middel van dans en spel. Op deze manier erva ren de kinderen hoe leuk het is om met muziek bezig te zijn en krijgen ze een gedegen muzikale grondslag mee. Uiteraard is er de laatste les tijd ingeruimd voor een optreden aan de ouders. Wilt u uw kleuter mee laten doen? Kijk dan op www.spelenderwijsmuziek.nl of bel 06-18360486. HEILOO - Bijna tien jaar hebben de inwoners van Heiloo erop moeten wachten: schaatsen op de Ijsbaan in het Heilooër bos! In het weekend van 22 en 23 december bleek het ijs de vereiste dikte van zes centimeter te hebben om volwassen schaatsers te kunnen dragen. Veel fervente liefhebbers van het schaatsen op natuurijs lieten zich deze kans niet ontnemen en maakten hun rondjes onder een strakblauwe hemel. Voor veel kinderen was het de eerste keer dat ze de ijzers onderbonden en maakten zij kennis met dit heerlijke ouderwets winterse vermaak. Foto: Mario Sacksioni De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Burgemeester Romeyn reikte het certificaat uit aan bestuurs voorzitter Adriaan Jansen (1). Eigen foto HEILOO - GGZ Noord-Holland- Noord is gecertificeerd. Op 19 december vond de officiële overhandiging van het HKZ-cer tificaat plaats. Burgemeester Romeyn reikte het certificaat uit aan bestuursvoorzit ter Adriaan Jansen. Het HKZ-certifi caat is een keurmerk waarmee zor ginstellingen kunnen aantonen dat zij hun werk volgens een vastgestel de kwaliteitsstandaard doen. Het is een erkenning van de professiona liteit van de medewerkers van GGZ Noord-Holland-Noord. De instelling is dan ook trots op deze prestatie. De afgelopen jaren hebben alle medewerkers GGZ Noord-Holland- Noord voorbereidingen getroffen om aan de landelijke kwaliteitseisen te voldoen. Dit houdt in dat er richt lijnen zijn opgesteld en dat de medewerkers volgens deze richtlij nen werken. De meting van de kwa liteit is door de onafhankelijke certi ficeringsinstelling TNO verricht. TNO was onder de indruk van de cliëntgerichtheid, de vernieuwings drang, de openheid en het enthousi asme van de medewerkers. Op grond van informatie, verkregen tij dens gesprekken met medewerkers, door documenten te bekijken en HEILOO - Stichting Ouderenwerk Heiloo houdt op 16 januari een cursus over de identiteit van de Noord hollandse landschappen. Bij het maken van ruimtelijke ordeningsplannen wordt steeds meer gestreefd om de specifieke identiteit van een gebied niet alleen te behouden, maar ook te verster ken. Waar hebben we het over als we het hebben over de 'identiteit' van een landschap? Elk landschap heeft een eigen karakter; groot- of kleinschalig, open of besloten, rati oneel en modern ingericht of gelei delijk, organisch gevormd. Deze cursus gaat over de Noordhollandse landschappen waarbij speciaal de identiteit van verschillende gebie den in Noord-Holland aan bod komen. Hoe kun je zien dat Heiloo op een oude strandwal ligt? Waarin onderscheidt een droogmakerij als de Schermer zich van een oud veen- weidegebied de Eilandspolder? Wat is er nu zo specifiek aan Westfriesland? Bij de Kop van Noord-Holland denken we aan de bedijkte waddengebieden Zijpe, Anna Paulownapolder en Wieringerwaard die ook weer een eigen karakter hebben. Waarin onderscheidt de Wieringerwaard zich van de Wieringermeer en van Wieringen? Op al deze vragen wordt in deze cursus een antwoord gege ven. Er worden vele (oude) kaarten getoond en talloze foto's van de landschappen. De cursusstof wordt zodanig gebracht dat iedereen een duidelijk beeld gaat krijgen van de diversiteit van de landschappen. Het wordt afgesloten met een excursie om te ervaren dat er waardevol erfgoed ligt in Noord- Holland. De cursus start onder begeleiding van Lia Vriend-Vendel op woensdag 16 januari van 10.00 tot 12.00 uur en heeft acht bijeenkomsten. De kosten zijn 47,-. Voor opgave en informatie belt u met de Stichting Ouderenwerk Heiloo 072-5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 3