BeatFM op bezoek bij HSV Winteropruiming in de Wereldwinkel In het nieuwe jaar aan yoga doen? OBS Meander zingt Blijvend afvallen met Matthijs Koomen Mandala van theezakjes H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Cursus levensverhalen schrijven Kinderworkshop beeldhouwen in was UITKIJKPOST 3 JANUARI 2008 oi$ u mar een m HEILOO - De medewerkers van de Wereldwinkel Heiloo wensen alle bezoekers van de winkel een voorspoedig 2008. Eind november hebben de Wereldwinkels tijdens de verkiezing van 'Beste Winkelketen van 2007' een eerste prijs gewonnen in de categorie Hobby, cadeau overig. Gall Gall werd tweede en de ANWB kreeg de derde prijs. Consumenten brachten hun stem uit op de genomineerden. Het is dus een echte publieksprijs. De Wereldwinkels kregen bovendien de tweede prijs voor de winkels met het meest klantvriendelijke personeel. In Nederland werken zo'n 12.500 vrijwil ligers enthousiast in de Wereldwinkels. De medewerkers zijn dan ook echt blij met zoveel waardering van het publiek. Aanstaande dinsdag 8 januari gaat men van start met een grandioze seizoenopruiming. Heel veel echte koopjes kunt u ontdekken. Maar zoals dat altijd gaat: je moet er snel bij zijn. In verband met inventarisatie is de Wereldwinkel aan de Stationsweg te Heiloo maandag 7 januari de gehele dag gesloten. HEILOO - Stichting ouderen werk geeft yoga voor 50 en ouder en er zijn nog enige plaatsen op dinsdag-, woens dag-, donderdag- en vrijdagoch tend. In deze roerige tijd is het soms moeilijk om een rustpunt te vinden. In deze situatie kan yoga een grote hulp zijn. Yoga werkt niet alleen ontspannend maar bevordert ook uw geestelijk en lichamelijk welbe vinden. In de les wordt aandacht besteed aan houding en beweging, het bewust worden van de adem, evenwicht, concentratie en ontspan ning. U hoeft niet lenig te zijn om aan yoga te beginnen. Het gaat erom dat u met de aandacht aanwe zig bent om het lichaam te ervaren, te ontdekken. De aandacht voor het leren ontspannen komt zowel tij dens de beweging als stil liggend op de grond aan bod. Er zijn twee ervaren docenten: Ineke Meester, tel.: 072-5335389 en Anne Noest, tel. 072-5818405. U kunt aan een proefles meedoen. Er wordt na de kerstvakantie gestart op 8 januari. Voor nadere informa tie en/of opgave Geertje Vis, tel. 072-533670 HEILOO - Afgelopen kerstperio- beter doen dan dat waar je goed in de zijn de kinderen van basis- bent: zingen dus! De bewoners van school Meander gaan zingen bij Ypehove, De Loet en Overkerck diverse ouderencentra in Heiloo. werden blij verrast toen de kinderen Zo hebben ze de kerstgedachte van Meander binnenkwamen en hun positief gestalte weten te geven. zangkunsten heten horen. Een enkeling was zelfs tot tranen Basisschool Meander wil met geroerd. Na deze gezellige bezoeken kerst graag meer doen dan het tra- zijn de kinderen van de Meander ditionele kerstdiner. Het kan hele- tevreden weer naar Ypestein terug- maal geen kwaad om eens verder te gekeerd en natuurlijk was daar dan kijken dan de zandbak, zo wordt er toch een sfeervol kerstdiner. Op de door de leerkrachten geredeneerd. vraag of de kinderen dit zelf ook Zo ontstond het idee iets te gaan leuk vonden werd volmondig 'ja' doen voor mensen die het deze peri- geantwoord, dus wat Meander ode misschien wat minder gemak- betreft wordt dit volgend jaar ver- kelijk hebben. En wat kun je nu volgd. HEILOO - Voor de kinderen in Heiloo en omstreken begint 12 januari dé workshop beeldhouwen in was. Er wordt gewerkt met zwar te bijenwas, die je eerst soepeler gaat maken door te kneden met je handen. Als je tevreden bent kun je je beeldje ook door een bronsgiete rij in brons laten gieten. Het zijn vijf zaterdagen van 16.30 tot 18.00 uur op 12, 19 en 26 januari en 2 en 9 februari. Vanzelfsprekend wordt deze workshop afgesloten met een echte expositie van de werkstuk ken, waar je al je vrienden, familie leden en buren voor kunt uitnodi gen! Geef je vóór 12 januari op bij: Truda Tervoort, tel. 072-5336717, Antoinette Bontje, tel. 072- 5338968 of Trudy Keyzer, tel. 072- 5337293, of gebruik het inschrijf formulier die je kunt vinden op de gang van de Hobbyfarm. De bewoners van Ypehove, De Loet en Overkerck werden blij verrast toen de kinderen van Meander binnenkwamen en hun zangkunsten lieten horen. Eigen foto HEILOO - Dinsdag 8 januari start om 14.00 uur de cursus (levens) verhalen Schrijven voor wie met een hoofd vol verhalen loopt maar niet eerder de kans vond om ze op te schrijven en voor wie altijd al heeft willen schrijven maar telkens vastliep. Er wordt gewerkt aan de techniek van een (levens) verhaal schrijven. Aan de hand van schrijfopdrachten worden schrijf technieken geslepen. Het resultaat? Een verhaal over de juffrouw van de eerste klas, een monoloog verteld door uw eerste dansschoenen, een beschrijving van uwe geboortehuis, een portret van uwe familie. Maar bovenal, zo leert de ervaring, anders lezen en (schrijf) plezier. Vindt u het een uitdaging om met theezakjes een lèuke mandala te maken? Doe mee met de cursus van het Nivon! Eigen foto HEILOO - Vrijdagmiddag 8 december was Bob van Unnik van BeatFM te gast bij HSV, de Heilooër Sport Vereniging, op het nieuwe sportcomplex aan het Maalwater. De oud-secretaris de heer Harkmans was er in geslaagd een groot aantal bekende HSV-ers op te trommelen. Ook wethouder Rob Opdam die onder andere 'Sport' onder zijn hoede heeft nam deel aan het ophalen van herinneringen en de zaken die een voetbalclub van daag de dag bezighouden. Er werd aandacht besteed aan het vele vrij willigerswerk dat nodig is om een vereniging draaiende te houden. Bob van Unnik bood als gespreks leider een ieder de gelegenheid zijn (vrijwilligers)taak te omschrijven en met anekdotes op te luisteren. Gelukkig zijn er (nog) voldoende vrijwilligers om het werk dat bij een voetbalclub hoort uit te voeren. Zo komt iedere maandagmorgen vroeg de schoonmaakploeg in actie om de kleedkamers en de gangen weer in orde te maken. Wethouder Rob Opdam ging in op de vraag waarom destijds de mogelijkheid om te fuse ren met sportvereniging Foresters Wilt u blijvend gewicht verliezen? Volg dan de methode van auteur Matthijs Koomen. Afvallen dient geleidelijk aan te gaan omdat lijners na crashdiëten veelal zwaarder wor den dan voor het dieet. Op basis van zijn methode loop je niet met kna gende hongergevoelens rond, want dan hou je het op de lange termijn niet vol. Het boek is geschreven aan de hand van zijn persoonlijke ervarin gen en zijn beroep als gewichtsconsu lent. Hij geeft tevens met succes (gra tis) - advies aan (zeer zware) psychiatrische patiënten. Boek is voorzien van illustraties. Aantal pagi na's: 167, prijs: 13,99. Het boek ligt onder andere bij de boekhandels in Heiloo. Bij overige boekhandels kunt u in elk geval bestellen met het ISBN-nummer 9789077764831. Bestellen kan ook via www.eenvoudigslank.come2me.nl. niet door is gegaan. Al snel bleek dat de aanwezigen met die uitkomst niet zo veel problemen hadden. In Heiloo is plaats voor twee voetbal clubs, als het niet echt nodig is heeft een fusie,alleen maar nadelen. Met financiële steun van de gemeente Heiloo is een prachtig complex tot stand gekomen waar iedereen trots op is. Met dit com plex, het nieuwe bestuur en de vele leden kan HSV weer jaren vooruit. Op 8 december was Bob van Unnik van BeatFM (tweede van links) te gast bij HSV, de Heilooër Sport Vereniging, op het nieu we sportcomplex aan het Maalwater. Eigen foto HEILOO - Op drie opeenvolgen de dinsdagen vanaf 15 januari van 13.30 tot 15.30 uur en drie bijeenkomsten op de donder dagavond vanaf 24 januari houdt het Nivon Heiloo cursusr sen mandala maken van thee zakjes. Centrum het Open Huis (boven het winkelcentrum 't Loo). Vindt u het een uitdaging om met theezakjes een leuke mandala te maken, maar heeft u geen materiaal? Geen nood, het Nivon heeft voldoende theezak jes. Cursuskosten 21,-. Nivonleden krijgen reductie. Opgave en infor matie bij Reina Mulder, tel. 072- 5333127 en Daisy Groenland, tel. 072-5330088. Deze minicursussen staan onder leiding van docente Ina Bennen en vinden plaats in het Cultureel

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7