0 Nieuwjaarsconcert van harmonie Caecilia Buk Buk Bakkerij Bukkerij Overzichtstentoonstelling van keramist André Vaerewijck H E I L O O De Shock Doctrine IfUfJ DEUTEKOM 11 Corso K3 en de Kattenprins BOEK VAN DE WEEK De Shock Doctrine door Naomi Klein Boek van de week Verder zullen Caecilia en Csókolom ook stukken gezamenlijk uitvoeren KORTOM Hou2e Mu2ik in de Buk The Garlicks in het Theatercafé Expositie Yolanda Geldof UITKIJKPOST 9 JANUARI 200 a Derde bioscoopfilm rond K3, waar in Karen, Kristel en Kathleen naar Sprookjesland in de wolken reizen om een betoverde prins te helpen. Op een nacht vindt K3 op de slaap kamer een geheimzinnig sprookjes boek. In het sprookjesboek ver schijnt het gezicht van een prins die vervloekt werd door de katten- koningin. Wanneer de prins voor twaalf uur middernacht zijn liefde niet heeft gekust, zal hij verande ren in een kat. Om zijn ware liefde te vinden schakelt de prins de hulp in van fee Fiorella. Die haalt op haar beurt de meisjes van K3 op met haar koets en brengt K3 naar Sprookjesland, hoog in de wolken. Na K3 en het magische medaillon en K3 en het LJsprinsesje, beleeft het Studio 100 trio K3 voor de derde keer een bioscoopavontuur in K3 en de kattenprins. Gastrollen zijn dit keer voor actrice Terence Schreurs (van De band) als fee Fiorella en tv-persoonlijkheid Irene Moors als kokkin. Regisseur Matthias Temmermans maakte eer der een aantal kabouter Plop-films, eveneens een succes uit de stal van het Belgische Studio 100. OE OPKOMST VAN RAMPENKAPITAUSME De Shock Doctrine begint met de nasleep van de orkaan Katrina in New Orleans. Na de ramp in 2005 werden het schoolsysteem, de huis vesting en de gezondheidszorg razendsnel geprivatiseerd. De tsu nami in Zuidoost Azië laat een zelf de patroon zien. Overlevenden getuigen over bedrijven en politici die de grond waarop hun wegge spoelde huizen stonden als nieuw te ontginnen land beschouwden, waarop ze hotels konden bouwen. Uit deze voorbeelden blijkt dat de wereld steeds meer wordt onder worpen aan de shockdoctrine, die leidt tot het rampenkapitalisme. Terwijl de overlevenden slechts denken aan lijfsbehoud, rinkelt de kassa van de ondernemers die de vrije markt propageren als oplos sing voor de problemen. Oorlogen dienen hetzelfde doel. Dit is het onofficiële verhaal over de manier waarop de 'vrije markt' de wereld is gaan domineren. Het is een verhaal dat radicaal anders is dan wat ons altijd is voorgehouden. door Naomi Klein voor 24,90 HEILOO - Het Heilooër harmo nieorkest Caecilia geeft op zaterdagavond 12 januari een nieuwjaarsconcert in theater De Beun te Heiloo. Dan valt er ook een bijzondere gast te beluisteren: het internationale kwartet Csókolom met Balkan en zigeunermuziek. Harmonie Caecilia en Csókolom zullen elkaar afwisselen en ook samen optreden. Csókolom brengt Oost-Europese folkmuziek - fris, fel en verrassend - met zang, violen en contrabas. Het programma bevat traditionele en ook eigentijdse arrangementen. Het is een mix van zigeunermuziek, Hongaars, Balkan, klezmer en gypsy-swing. Caecilia sluit hierbij aan met feest- en dans muziek uit Oost-Europa, bewerkt door onder meer Brahms, Dvofiak en Katchaturian. Verder zullen Caecilia en Csókolom ook drie stukken geza menlijk uitvoeren. Violist Sander Hoving van Csókolom speelt- de Czardas van Vittorio Monti, bege leid door de harmonie. Het concert begint om 20.00 uur in theater de Beun in Heiloo. Kaarten kosten 12,50 (inclusief één drankje). Donateurs van Caecilia en kinderen tot en met 12 jaar betalen 8,50. U wordt aange raden kaarten te reserveren (vol vol) door een mail te sturen aan concerten@caecilia-heiloo.nl onder vermelding van van uw naam en adres, of u donateur bent en het aantal kaarten. De kaarten liggen dan voor u klaar bij de kassa op zaterdag 12 januari. Ook kunt u kaarten krijgen in de voorverkoop bij De Schrijverij en Theater de Beun te Heiloo. Meer informatie vindt u op: www.caeciha-heiloo.nl. HEILOO/CASTRICUM - De Buk wordt 12 januari weer omgeto verd tot Bukkerij! Een avond in samenwerking met de vrienden van de Bakkerij. In het kader van haar strijd voor een nieuwe locatie vóór het poppo dium in Castricum zal de Bakkerij in dit nieuwe jaar wederom veel van zich laten horen. Maandelijks zal de Bakkerij bijvoorbeeld onder de naam: 'de Bukkerij' in de Buk Buk in Heiloo live muziekavonden orga niseren. Zaterdag 12 januari wordt het spits daar afgebeten met een zeer verrassende muzikale pro grammering. Deze keer is een live psychobilly avond georganiseerd met de bands Mezcaline en Riptide. Psychobilly wordt gekenmerkt door rauwe zang, scheurende gitaren, pompende drums, en, het meest kenmerkend, door de supersnel EGMOND - In galerie De Kapberg wordt een over zichtstentoonstelling ter nage dachtenis aan de keramist André Vaerewijck (overleden op 10 december 2006) gehou den. André's werk is van 18 tot en met 20 januari in Egmond aan den Hoef te bezichtigen. André Vaerewijck was een veelzij dige keramist. Zijn keramisch werk in al zijn diversiteit is binnenkort te bezichtigen. André Vaerewijck was een gedreven kunstenaar en perfec tionist. Op speelse manier experi menteerde hij met het materiaal. Daarbij ontdekte hij telkens weer een nieuw thema wat hij tot in detail verkende. Hij stond bekend om zijn vakkundige draaitechnieken," zijn heldere kristalglazuren, maar ook om zijn decoratief plaatwerk. Een andere kant van zijn vakman schap het hij zien, in de vorm van schalen met uitgesneden, geometri sche motieven. Landehjke bekendheid verwierf André Vaerewijck door het winnen van een eerste en derde prijs op het pottenbakkersfestival in Gouda. De eerste prijs kreeg hij voor zijn per fect gedraaide schaal, kelk en beker van porseleinenklei met een craque- lé glazuur. De derde prijs verwierf hij met een hoge vaas, een krachtige vorm met het decoratieve gebruik van stroken klei. Dit werk viel op door terughoudendheid in het gebruik van glazuren. Jarenlang gaf hij les in zijn ateher aan huis. Enkele van zijn leerlingen zijn ondertussen uitgegroeid tot kunstenaars met eigen exposities. De opening van de övêrzichtten- toonstelling vindt plaats op 18 janu ari van 20.00 tot 22.00 uur. Tevens is zijn werk op 19 en 20 januari van 13.30 tot 17.00 uur te bezichtigen. Galerie De Kapberg, Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef. slappende contrabas. Riptide speelt in verschillende samenstellingen al psychobilly sinds 1994. Na een lange tussenstop waarbij verschil lende bandleden nieuwe muzikale projecten aangingen, is Riptide sinds 2004 weer aan het rocken. Riptide is geen puristische psycho- bihyband maar is zeer beïnvloed door muziekstijlen als punk (rock), hardcore, metal en vanzelfsprekend rockabilly. Ook Riptide valt uit te checken op hun websites. Zie hier voor: http://www.myspace.com/rip- tidepsychobilly of http://www.ripti- de-psycho.nl. Om deze avond geheel compleet te maken zal dj Spooky voor, tussen, en na de bands deze keer uit een geheel nieuw muzikaal vaatje tappen. De entree bedraagt 4,- en de deuren gaan om 21.00 uur open. HEILOO - R2 Dance houdt op 19 januari een nieuwe editie van Hou2e Mu2ik in de Buk Buk te Heiloo. Hou2e Mu2ik is het hard- style concept van R2 Dance, waarmee zij de liefhebbers van hardstyle uit de regio willen ver blijden. De namen zijn ondertus sen ook al bekend: Sonny en Fatal, The Vinyl Pimp en Veezz One, Pinas, en de Noisecontrollers. De avond word- afgesloten door Hagar en Trico. De entree bedraagt 10,-. Informatie over Hou2e mu2ik is te vinden op www.r2-dance.nl en www.bukbuk.nl. ALKMAAR - Op vrijdag 11 janua ri betreedt The Garlicks het podi um van het Theatercafé op een zeer spectaculaire wijze. The Garlicks is een professionele band met een bezetting, die door de bandleden als uniek wordt ervaren. De band vormt een hecht geheel, waarbij alles op zijn plek lijkt te vallen. Door de onderlinge chemie, in zowel per soonlijk als muzikaal opzicht, is de band in een creatieve stroom versnelling geraakt. Inloop om 22.00 uur. Het Theatercafé is gevestigd aan het Verdronkenoord 12. te Alkmaar. Toegang is gratis. HEILOO - Van 7 tot en met 31 januari exposeert Yolanda Geldof haar foto's bij Inzet Lijstenmakerij. De expositie geeft een beeld van haar werk tot nu toe en bevat natuurfoto's, portret ten, abstract werk en seriefoto grafie. Meer van haar foto's zijn te zien op www.yolandageldof.nl. Inzet Lijstenmakerij, Raadhuisweg 9 in Heiloo. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo fJÊÊÊÊ naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 11