contact Begraafplaats rond Witte Kerk gerestaureerd 13 Muzikale festiviteit scouting GEMEENTE Openingstijden Raad en (raads)commissies Bouwen en wonen Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 9 JANUARI 200 De afgelopen weken heeft gemeente Heiloo de oude begraaf plaats rond de Witte Kerk gerestaureerd. De begraafplaats, die zo speciaal is vanwege de bijzondere negentiende eeuw- se en begin twintigste eeuwse grafmonumenten, de oude bomen en de mooie, oude sfeer, is door de restauratie behoed voor verdere achteruitgang. Er waren diverse stenen weggezakt, gebroken en gescheurd. Deze zijn recht gelegd, gestut, gelijmd en bijgekleurd waar nodig. De grafmonumen ten zijn op een zodanige manier behandeld, dat zij minder kwetsbaar zijn voor vocht of plantengroei. Bovendien is de essentiële kwaliteit van de plek toch is behouden. Voor de argeloze wandelaar die langs de kerkmuur loopt, is er eigenlijk helemaal geen verschil te zien en dat is nou precies de bedoeling. De aanpak van de begraafplaats is de eerste actie in het kader van een algehele opknapbeurt van het gebiedje rond de Witte Kerk, dat dit jaar een vervolg krijgt. Zo wordt de stenen ringmuur nog gerestaureerd, komen er nieuwe houten toegangshekken, wordt de Willibrordput her steld en de kerktoren geschilderd. Ook het groen rondom krijgt een opknapbeurt. Vlinder als onsterfelijke ziel Nadat het in 1929 bij Koninklijk Besluit werd verboden om in de kerken te begraven, werd er buiten het kerkgebouw begra ven. De meeste grafmonumenten die er nu nog staan, date ren uit het einde van de negentiende eeuw of begin twintigste eeuw. Hoewel hier in het westen van het land de symboliek minder expressief is als bijvoorbeeld in het zuiden van het land, zien we toch op sommige plekken bijzondere kenmer ken, die bij die periode horen. Voorbeelden zijn de gebroken zuil, die het einde van het aardse leven verbeeldt, de vlinder als symbool van de onsterfelijke ziel, treurwilgen als symbool van rouw en verdriet en de typische classicistische elementen die aan het einde van de negentiende eeuw werden gebruik als vorm van status en verheerlijking. De begraafplaats bij de Witte Kerk werd door de gemeente raad in 1967 gesloten verklaard. nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 68 68 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 -12.00 uur Commissie Bestuurlijke Zaken Dinsdag 15 januari a.s. vergadert de commissie Bestuurlijke Zaken in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor ieder een toegankelijk. Naast de vaste punten, staat op de agenda: - Voordracht tot benoemen plaatsver vangend voorzitter commissie Bestuurlijke Zaken - Vaststellen treasurystatuut gemeente Heiloo - Bevindingen tussentijdse controle 2007 Ernst Young - Controle op verantwoording financiële bijdrage 2007 raadsfracties Commissie Maatschappelijke Zaken Maandag 14 januari a.s. vergadert de commissie Maatschappelijke Zaken in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor ieder een toegankelijk. Naast de vaste punten, staat op de agenda: - Notitie buitensportaccomodatiebeleid Commissie Openbare Ruimte Woensdag 16 januari a.s. vergadert de commissie Openbare Ruimte in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor ieder een toegankelijk. Naast de vaste punten, staat op de agenda: - Presentatie GGZ Noord-Holland Noord inzake plannen nieuwbouw BuitenZorg Ken nemerstraatweg - Voordracht tot benoemen plaatsver vangend voorzitter Openbare Ruimte - Instemmen met het vestigen van de Wet Voorkeursrecht Gemeenten voor het perceel Westerweg 251; BP bezinestation. Afgegeven Bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend: Breedelaan 9, reg.nr. 2007/0353 bouwen garage verzending: 28 december 2007 De Achtkant 27, reg.nr. 2007/0389 vergroten woning (uitbouw woon kamer/keuken) en plaatsen dakkapel verzending: 28 december 2007 Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou ders van Heiloo, afdeling Bestuurs- ondersteuning, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De datum van verzending vindt u onder de omschrijving van het bouw- of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzienin- genrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstge noemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Meer informatie De genoemde bouw- en sloopplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u contact opne men met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Burgemeester en wethouders van Heiloo hebben kennis genomen van het voornemen van Scouting Victorie, om voor haar leden een feestavond met mechanisch versterkte muziek te organiseren in clubhuis De Bolder, Westerweg 48, op zaterdag 19 januari aanstaande, vanaf 20.00 uur tot zondag 20 januari om 02.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 13