Deelname aan Specials biedt PCC leerlingen kans op ontwikkeling talent Overname speelzaal Klein Duimpje Start winterseizoen Plusactiviteiten Beeldende cursus met de natuur als inspiratie Optreden Big Swing Band bij Jazz Session Club Lezing over sterren REGIO 17 PCC daagt leerlingen uit ambities waar te maken C0NQUISTA Zomerse Ladlesnight in het Conquista café! KORTOM Inloopavond GDB Levensbeschouwelijke lezing Dorpskerk INGEZONDEN MEDEDELING UITKIJKPOST 9 JANUARI 2008 LIMMEN - Op zondag 13 janua ri wordt om 16.00 uur weer een editie van de Jazz Session Club gehouden in de Vredenburg te Limmen. Na het bijzondere, maar vooral uitstekende optre den van 'MDM' in december, is het nu weer iets totaal anders. De Big Swing Band is de naam en big is de band zeker. Maar liefst 24 leden telt het orkest en daarmee is het het grootste orkest dat ooit bij de Jazz Session Club heeft opgetre den. Het muzikale gezelschap richt zich vooral op de muziek van de jaren dertig en veertig van de vorige CASTRICUM - Wie wil weten wat er zich allemaal boven ons hoofd en in ons hoofd afspeelt? Kom op donderdagavond 17 janu ari naar de lezing van de heer Hoogeland van de Alkmaarse Weer -en Sterrenkundige Vereniging Metius. Sterren en planeten, ons eeuw. Het is zeer herkenbare'swin gende muziek van typisch bigband componisten en arrangeurs als Sammy Nestico, Benny Goodman, Glen Miller, Duke Ellington en vele anderen uit die tijd. Maar ook de blues, rock en zelfs funk staan op het repertoire. Het nu elf jaar oude orkest staat onder de professionele leiding van André Elders. De toegang is vrij, maar u kunt lid worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel/fax: 072-5053414 of e- mail: timmer.limmen@worldonline.nl. De komende sessiedata zijn: 13 janua ri, 10 februari, 9 maart en 13 april. zonnestelsel en het ontstaan van het heelal komen uitgebreid aan bod. De lezing begint om 20.00 uur en vindt plaats in bezoekerscentrum De Hoep in Castricum. De lezing is geschikt voor iedereen, vanaf 12 jaar en kost 5,- Aanmelden via www.pwn.nl/activiteiten of 0900- 7966288. •Vervolg van pagina 15 De leerlingen die soepel willen doorstromen naar de havo, kiezen voor een extra avo-vak, terwijl de leerlingen die zich goed willen oriextra beroepsgericht vak. Leerlingen die een internationaal certificaat voor Engels willen ver dienen, kunnen op de Blekerskade en Habritiusstraat meedoen met Anglia'. Op deze vestigingen wor den de taalliefhebbers intensief voorbereid op het wereldwijd geor ganiseerde examen Engels van het Chichester College. Leerlingen van het juniorcollege aan de Vondelstraat die geïnteres seerd zijn in foto en film, «kunnen zich aanmelden voor het CASTRICUM - Rick Paauw, docent beeldende vorming heeft een cursus voor kinderen ontwikkeld vanuit zijn eigen fascinatie als beeldend kunste naar voor de natuur. „Ik wil kinderen bewust maken van het plezier in een natuurlijke omgeving maar ze ook laten erva ren datje veranderingen op een ver antwoorde manier kan aanbrengen zonder het respect voor de natuur te verhezen." Hij heeft bewust samenwerking met een van de boswachters van de PWN gezocht omdat zij als deskun dige uitleg kunnen geven over de kringloop van de natuur en de invloed die de mens er op uitoefent. Zo gaan de kinderen in deze cursus twee keer met de boswachter de duinen in om dit alles ter plaatse te ervaren. Op deze wandelingen zal ook materiaal worden verzameld waarmee de kinderen een beeld van een wandelaar maken met materia- Videoteam'. De leden van het vide oteam volgen een cursus om ahes te leren over techniek en apparatuur, maar ook over interviewen, regisse ren en monteren. Het videoteam wordt ingezet bij evenementen en gebeurtenissen op en rond de school. Werkend met de Actionlabs' op de Habritiusstraat leren de leerlingen spelenderwijs van alles over technologie. Ze bou- len die in het bos worden gevonden maar ook met materialen die daar niet horen om zo lijfelijk te ervaren wat deze materialen voor invloed op deze kringloop (kunnen) hebben. Dit ahes in de hoop op die manier de kennis en het begrip over kring loop van de natuur te vergroten en bewustwording van de invloeden op de natuur door dieren planten en mensen. Daarnaast leren kinderen manie ren te vinden om beelden te maken met natuurlijke materialen, materia len die in feite overal voorhanden zijn en in combinatie met andere materialen te gebruiken zijn in fan tasievolle beelden: constructies als binden, vlechten, boren, hangen, stapelen, plakken met klei of lijm. De cursus is bedoeld voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar. Meer informatie over deze cursus kunt u vinden op www.toonbeeld.tv. U kunt zich via deze site ook aanmel den. Er kunnen maximaal 15 kinde ren meedoen aan deze cursus. wen bijvoorbeeld zelf een raceauto en testen de kracht van construc ties. Sportieve leerlingen van de juniorcolleges in Heiloo, Bergen en op de Vondelstraat kunnen zich aan melden voor de 'Sportklas'. Deze leerlingen hebben iedere week extra lessen lichamelijke opvoeding en volgen wekelijks aller lei bijzondere clinics zoals hand- boogschieten, snowboarden, karate en duiken. Op juniorcollege Vondelstraat kiezen leerlingen die houden van tekenen, schilderen of werken met klei, metaal en hout voor de 'Kunstklas'. Op dezelfde vestiging hebben jongens én meis jes die technisch tekenen leuk vin den, de mogelijkheid om te kiezen voor de 'Techniekklas': LIMMEN - In het Conquista Café (16+) is het vrijdagavond hoog zomer. Voor het ultieme strandge- voel is het café geheel in Carribeanstijl ingericht. Deze avond staan de dames in the spot light. Ben jij echter van het man nelijke geslacht, maar kom je als vrouw verkleed? Dan stajy natuur lijk ook in the spotlight! In Club Xtra (12 tot 16 jaar) is er vrijdag open inloop en op zaterdag word er een spectaculaire Nieuwjaarsquiz gehouden. Er is veel gebeurd in 2007, wat weet jy er van? Testje kennis en strijd mee om mooie prijzen. In de Kidsclub (4 tot en met 9 jaar) wordt zater dagochtend een mooi schilderij mèt lyst gemaakt. De entree voor de Kidsclub is 1 euro. Club Xtra is beide dagen geopend van 19.00 tot 22.00 uur, het Conquista Café vrijdag van 20.30 tot 01.00 uur en de Conquista Kidsclub zaterdag van 10.30 tot 12.00 uur. AKERSLOOT - Gemeente en Dorpsbelang (GDB) nodigt leden en belangstellenden uit voor een inloopavond op dinsdag 15 janua ri van 19.30 tot 21.30 uur in de Storeyclub in Akersloot. Fractie- en bestuursleden zullen aanwezig zijn. Thema's die aan de orde komen zijn veiligheid en bereik baarheid tussen Akersloot en Castricum, Akersloot en de win kelvoorzieningen, jeugd en jonge ren in Akersloot en woonlasten. Vragen, suggesties en opmerkin gen zijn welkom. Zie voor verdere info ook www.gdbcastricum.nl. AKERSLOOT - Op zondag 13 januari wordt in de Dorpskerk aan het Dielofslaantje in Akersloot weer een levensbe schouwelijke lezing gehouden. Annine van der Meer spreekt over 'De wedergeboorte van de godin in de 21ste eeuw'. Annine van der Meer is godsdiensthistoricus en theoloog. Zij promoveerde bij professor Quispel, kenner van de gnosis. Aanvang 14.30 uur. Toegang 7,50 inclusief koffie of thee. Reserveren: tel. 0251- 312598. Meer informatie op - www.pansophia.nl. LIMMEN - Stichting Forte, waaronder ook Forte Kinderopvang en de peu terspeelzalen 't Drempeltje uit Castricum vallen, heeft er per 1 januari een nieuwe peuterspeelzaal bij: peuterspeelzaal Klein Duimpje in Limmen. Deze peuterspeelzaal is gevestigd in twee lokalen van de Sint Maartenschool aan de Lage Weide. Esther Hollenberg, directeur Forte: „We zijn blij met deze geweldige peuterspeelzaal en heten alle peuters, hun ouders en de leidsters van harte welkom binnen Forte." Voor de ouders en de peuters verandert er niet veel. De vaste leidsters zullen zij gewoon blijven zien. Ook de activitei ten zullen doorgang blijven vinden zoals ouders en belangstellenden gewend zijn. Verheugt u zich dus alvast op de speelgoed- en kledingbeurs in het vooijaar en natuurlijk de bloembollenactie in het najaar. Verder wordt, zoals gebruikelijk, zoveel mogelijk de verschillende feestdata en hoogtepunten van het schooljaar aangehouden. Zo wordt er vanzelfsprekend Carnaval gevierd en aandacht besteed aan feestdagen als Pasen, Koninginnedag, Sint Maarten, Sinterklaas en Kerst. Naast de peuterspeelzaal Klein Duimpje in Limmen en peuterspeelzalen 't Drempeltje in Castricum exploiteert Forte Kinderopvang ook kinderdagverblijven en buitenschoolse opvang in Limmen, Castricum, Akersloot, Heiloo, Bergen en in de Schermer. Voor meer informatie over de peuterspeelzaal Klein Duimpje in Limmen kunt u terecht bij Sandra Drogt, plaatsingsmedewerker peuterspeelzalen, tel. 0251- 658058 of kijk op onze website www.fortebv.nl. Op de website treft u tevens informatie aan over peuterspeelzalen 't Drempeltje en alle kinderdagverblij ven en vestigingen voor buitenschoolse opvang van Forte Kinderopvang. CASTRICUM - Komende week starten veel cursussen, bij enkele kunt u zich nog opgeven. Wonen en interieur begint maandag 14 januari, vijf les sen van 19.30 tot 21.30. Plannen om uw huis te veranderen op het gebied van: kleur, verlichting, indeling, materialen en berging. Vele tips en voor beelden worden uitgebreid behandeld. Videofilmen, vier lessen van 19.00 tot 21.30 start maandag 14 januari. Men leert een familiefilm opnemen en voorzien van geluid, die aantrekkelijk is om naar te kijken. Tuin ontwerpen en vormgeven begint maandag 14 januari van 19.00 tot 20.45, acht lessen om een tuin te leren aanleggen waarbij rekening wordt gehouden met beplanting, borders, vijver enzovoort. Woensdag 16 januari begint Psychologie, tien lessen van 20.00 tot 22.00 waarin wordt ingegaan op de achtergronden van het gedrag van de mens en de vele terreinen waarop psychologen werkzaam zijn. Mensenkennis start donderdag 17 januari. Vier lessen van 19.00 tot 21.30 uur om inzicht te krijgen in uw eigen persoonlijk heid en in die van anderen. Dit inzicht kan gebruikt worden om praktische vaardigheden op te bouwen voor het beter omgaan met mensen. (Winters)vogels leren herkennen: een lezing op donderdag 17 januari en een excursie op zaterdag 19 januari. Om de vogels (buiten de tuin en directe omgeving) in de weiden en het duingebied te leren herkennen. In de cursus fietsonderhoud leert men in negen lessen vanaf zaterdag 19 januari van 09.00 tot 11.00 het onderhoud en reparatie van diverse soorten (sport)fiet- sen. Voor informatie en inschrijving, tel. 0251-671837 of www.plusactiviteiten.nl. Rick Paauw maakt beelden van natuurlijke materialen. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 17