Voetbalvereniging Foresters sluit jaar af met spannend Hotdogtoernooi Vlaggenschip W Limmen kijlct uit naar vervolg Jeugd heeft de toekomst bij de Iimmer IJsclub 19 Gratis karateles bij Funakoshi sport 21 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO - De hoofd finale bij de D-jeugd eindigde zelfs met een vedenging Binnen tien minuten moesten de fel strijdende jeugdteams van De Foresters zoveel mogelijk punten zien te scoren. Eigen foto VOETBAL HEILOO - De laatste week van december vond het traditionele Free D-Sign Hotdog toernooi weer plaats bij de voetbalver eniging De Foresters. De eigen sportzaal was door de senioren omgebouwd tot een gewel dige boardingzaal, waar drie dagen lang hard tegen aan werd geknald. De aftrap was voor de jongste spe lers, de kabouters, die ingedeeld waren in teams uit de eredivisie. Met veel overtuiging renden ze alle maal achter de bal aan en werd er geprobeerd om binnen de tien minuten speeltijd zo veel mogelijk doelpunten te scoren. Na de poule wedstrijden speelde elk team een finalewedstrijd. De hoofdfinale bij de D-jeugd ein digde zelfs met een verlenging en aansluitend, onder grote publieke belangstelling, met penalty's. Hier mocht Real Mallorca zich de uitein delijk winnaar noemen nadat de keeper heldhaftig een penalty had gestopt. Na afloop waren er voor alle deelnemers natuurlijk vaantjes en de sappige hotdog. VOETBAL LIMMEN - De selectie van de w Limmen heeft na een korte winterpauze op 3 januari de trainingen weer hervat ter voorbereiding op de tweede sei zoenshelft van de competitie, welke op zondag 20 januari begint met een thuiswedstrijd tegen Berdos. Limmen 1 bezet halverwege de competitie een tweede plaats op de ranglijst in de vierde klasse met 21 punten uit elf gespeelde wedstrijden en doet dus nog volop mee in de race om het kampioenschap. In de aanloop naar het vervolg van de competitie, staan nog twee oefen wedstrijden gepland. Zondag, 13 januari wordt om 14.00 uur op sportpark Dampegheest aangetre den tegen FC Uitgeest 1, op dins dag 15 januari, tweede klasser Foresters om 20.00 uur wordt ont vangen. SCH A A T S E N LIMMEN - Momenteel telt de Limmer IJsclub 72 kinderen, in de leeftijd van zes tot twaalf jaar, uit Limmen en omgeving, die deelnemen aan het jeugd- schaatsen. Een groeiende en brede basis, waaruit vorig jaar zelfs veertien kin deren van het jeugdschaatsen zijn doorgegaan naar de pupillen en uit eindelijk lid zijn geworden van de Limmer IJsclub. Het jeugdschaatsen wordt georganiseerd door de Baancommissie Alkmaar (KNSB) met als doel de schaatssport te pro moten bij jongeren. Iedere schaats- club heeft haar eigen jeugdschaats- afdeling, die op zaterdagmorgen op ijsbaan de Meent oefent. De Limmer IJsclub besteedt veel aandacht aan dit onderdeel. „Dat kinderen plezier hebben in schaatsen is belangrijker dan snel heid", aldus Sandra Koot, één van de elf jeugdschaatsbegeleiders van de Limmer IJsclub. Aan het begin van het seizoen worden de kinderen naar gelang hun niveau ingedeeld in groepjes. Iedere groep heeft een 'eigen' vak op de ijsbaan. We wer ken volgens een schema, waar een zekere opbouw in zit. Eerst komt 'ijsgewenning' aan bod. Veel kinde ren hebben nog nooit op het ijs gestaan. Daarna oefenen we 'rechte enkels' en 'diep zitten'. Vervolgens 'de afzet, glijden, starten en rem men' en als laatste de 'bochten'. Spelenderwijs en met veel herhaling leren we de oefeningen aan de kin deren. We sluiten elke training af met een spelletje, bijvoorbeeld met estafette of tikkertje. Het jeugd- schaatsseizoen eindigt ieder jaar met een examen, waarna de deelne mers een schaatsdiploma krijgen uitgereikt." De Baancommissie organiseert twee 'jeugdschaatswedstrijden' per jaar. Eén in december en één in maart. Hier nemen kinderen, die bij verschillende ijsclubs uit de omge ving deelnemen aan het jeugd schaatsen, het tegen elkaar op bij de afstanden honderd- en driehon derd meter en de marathon. Sandra vervolgt: „Op zestien december 2007 deed de Limmer IJsclub met zeventien kinderen mee aan de eer ste jeugdschaatswedstrijd van het seizoen; twaalf meisjes en vijf jon gens. In totaal waren er drie ëntachtig deelnemers. May Lin Droog van de Limmer IJsclub werd eerste in het klassement en ze won de marathon. De jongens eindigden allemaal in de bovenste helft van het klassement." Het groeiend aantal jeugdige schaatsers versterkt de Limmer IJsclub in de breedte. Veel kinderen stromen via het jeugdschaatsen door naar de pupillen en groeien uit tot schaatsers, die steeds sterker worden op wedstrijdniveau. Bijvoorbeeld Ellen de Waard (17 jaar), ook jeugdschaatsbegeleidster bij de Limmer IJsclub en Danique van Dijk groeien in kracht en snel heid. Begin vorig jaar won de ijs- club voor het eerst de felbegeerde 'Volhardingbokaal'. Een ware prestatie, daar elf schaatsverenigin gen, die alle trainen op ijsbaan De Meent, hun beste schaatsers uit de jeugd en de senioren afvaardigden. Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst! Door middel van spelletjes en veel herhalingsoefeningen bewegen de kinderen zich steeds zekerder over het ijs. Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 19