The Yoga Company en World Yoga Day nu pas overal te koop Boek 'Gezond en fit' Bibliotheek Heiloo vernieuwt collectie tijdschriften Buurtbus Ontmoetingen Lezen van de bijbel Waaaanzinnig INGEZONDEN MEDEDELING Nieuwe mijlpaal op de valreep van 2007 en Leida de gelukkige INGEZONDEN BRIEF Schoon het nieuwe jaar in KORTOM EHK Klaverjasclub Info-uur CDA fractie Afgestudeerd Het artikel over het boek 'Gezond en fit' van de Heilóose auteur Matthijs Koomen heeft al in december in de Uitkijkpost gestaan, terwijl het toen nog niet in de boekhandels verkrijgbaar was. Inmiddels is het boek te verkrijgen in Castricum, Bergen en Heiloo (Schrijverij en Bruna). Onze excuses voor de ontstane verwarring. HEILOO - De gemeente en het jongerenwerk hielden donderdag 3 januari een sportdag voor alle sportievelingen van acht tot en met 16 jaar. De deelnemers konden zich in sporthal Het Vennewater uitleven op onder andere een klimwand, in een pannakooi en tijdens een streetdanceles. De sportdag werd afgesloten met een supergezellige disco in Buk Buk. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Op zondag 3 februari zullen yogadocenten en yogastudio's over de hele wereld een twee uur durende yogasessie geven waarvan de opbrengsten aan Amnesty International ten bate van het verbeteren van de mensenrechtensituatie in China gedoneerd zal worden. China is gekozen omdat dit land aan de ene kant de Olympische spelen organiseert -en op deze manier veel positieve aandacht krijgt, terwijl er aan de andere kant nog steeds veel mis is met de mensenrechtensituatie in China. The Yoga Company van Wil Kooij, aan de Westerweg 128a in Heüoo, wil graag dit positieve project ondersteunen en zo veel mogelijk mensen oproepen om ook deel te nemen aan de Wereld Yoga Dag. De deelname is geheel vrij en belangeloos, wel wil The Yoga Company die dag proberen zoveel mogelijk geld te verzamelen voor Amnesty International. De Yoga sessie zal van 11.00 tot 13.00 uur gehouden worden; het doel is een 24 uur durende yogamarathon over de hele wereld. Wil je deelnemen aan dit unieke project, dan kan dat uitsluitend door je vantevoren op te geven bij The Yoga Company, tel. 06-18741193, of maü naar info@theyogacompany.nl. Je hoeft geen lid te zijn van The Yoga Company, elke deelname is welkom. Voor meer informatie over Wereld Yoga dag kun je surfen naar de speciale websi te van Amnesty International: www.worldyogaday.nl HEILOO - Een nieuw jaar bete kent voor veel tijdschriften een frisse 'look', een restyling, ofte wel gewoon: een nieuw 'jasje'. Bibliotheek Heiloo grijpt deze gelegenheid aan om haar tijdschrif tencollectie verder uit te breiden met een aantal nieuwe titels. Nieuw zijn onder andere: Happinez en OOG - een nieuw tijdschrift van het Rijksmuseum over kunst én geschiedenis. Het Makkelijk Lezen Plein in de bibliotheek (waar materialen staan voor kinderen met leesproblemen en dyslexie) is aangevuld met een tweetal nieuwe bladen: Balans Magazine, een tijdschrift met infor matie over ontwikkelings-, gedrags- en leerproblemen. Voor kinderen met deze problemen is er Balans Kids. De muziekafdeling is uitge breid met Mixed Magazine, het eer ste Nederlandstalige glossy magazi ne dat zich richt op muziek uit de hele wereld. Het bestaat niet alleen Begin december wisten we al dat het mogelijk was. In augustus hadden we er 720, in september 548, in oktober 543 en november telde 465 passagiers. We hadden er toen nog precies 448 nodig om het gedroomde aantal van 6000 in één jaar te halen. Tijdens de kerst dagen werd er niet gereden en daardoor werd het echt spannend. Donderdag de 27e was een topdag met 30 klanten, maar vrijdag viel tegen met maar 9. Op zaterdag scoorden we weer goed met 25 en dus moest het op maandag de allerlaatste dag van het jaar gebeu ren. John Daas, onze voorzitter, was optimistisch en zei ik koop alvast een mooi boeket bloemen en ik wacht je op bij het station. Mijn voorganger Joop Koorn had 7 pas sagiers vervoerd en toen ik aan mijn dienst begon, hadden we er nog maar 5 nodig. Onderweg naar Egmond stapte bij het NS-station een duits echtpaar in dat naar pen sion 'De Engel' wilde en omdat ik die nacht in mijn dromen een engel had gezien, kon ik ze de weg wij zen. Even later stapten twee dames in bij halte Kerkakkers, met bestemming Dr. Wiardi Beckmanlaan. En toen was het wachten op de gelukkige. Precies om 13.06 uur stond John inderdaad op de afge sproken plek te wachten om de eerste de beste passagier te verras sen. Hij was van plan om een rit mee te maken, maar tot zijn eigen verrassing hoefde dat niet, want er zat al iemand in de bus. Toevallig was Leida Dil op dat moment de enige passagier en ze was nietsver moedend op de terugweg vanuit Egmond na een wandeling, die na een stortbui was ingekort. Een gelukkig toeval dus, dat ze eerder dan gepland in de bus zat en het fleurige boeket met de felicitaties mocht ontvangen. Leida reist al ruim vijf jaar bijna dagelijks met buurtbus Heiloo en zij is, volgens mijn schattting, alleen al goed voor ruim 3 van het totale aantal pas sagiers, dat wij vervoeren. Ze was heel blij met de bloemen en wij zijn blij, dat een vaste klant van het eer ste uur de gelukkige is geworden." (Tekst en foto: Tim van der Lans, chauffeur van de Buurtbus) uit een magazine, maar het omvat - ook een website, een muziek cd en speciale bijlagen over de meest uit eenlopende onderwerpen. Ook de romanafdeling kent een aantal (buitenlandse) bladen. Wilt u een compleet overzicht? Deze is te vinden op www.bibhotheekheiloo.nl of in de bibliotheek. Allen heeft u in meer of mindere mate genoten van het vuurwerk in dé oudejaarsnacht. Velen van u ruimden daarna ook de restanten van de feestvreugde weer netjes op. Maar waarom, vraagt de Werkgroep Bewust Anders zich af, blijft er dan toch nog wekenlang zoveel rommel op straat achter? 'Heiloo is mooi, houden zo' was jarenlang de slogan van dit dorp. Laat dat zo blijven. Thuis worden de schillen en de dozen toch ook niet achteloos neer gegooid? Misschien kunnen de ouderen de jeugd eens aansporen Heiloo schóón te houden/maken; zij waren het toch voor het overgrote deel die plezier beleefden aan het yuurwerk. Werkgroep Bewust Anders Heiloo HEILOO - Op 14 januari houdt EHK weer een Open Drive. Iedereen is, met of zonder partner, welkom in het Open Huis. Start is om 19.30 uur en einde om 22.30 uur. Inlichtingen bij mevrouw Geerlings, tel. 072- 5339345 of bij mevrouw van Toorn, tel. 072- 5336038. Aanvang: 19.30 uur. HEILOO - Op donderdag 10 janu ari houdt de CDA-fractie een info- uur. Wanneer u een onderwerp met de fractieleden wilt bespre ken, graag van te voren een bericht aan: Henk van der Werf, tel. 072-5335150. E-maü: h.vd.werf@heiloo.nl. Aanvang om 19.30 uur in het gemeentehuis (oude ingang). HEILOO - Op 19 december is onze plaatsgenoot Tom van Ham aan de Vrije Universiteit in Amsterdam afgestudeerd als cri minoloog met als specialisatie strafrechtelijke rechtshandhaving. Daarvoor was hij leerling van basisschool De Duif en bezocht hij het Murmellius-gymasium in Alkmaar. HEILOO - Een van de activitei ten van het Oecumenisch Leerhuis 'Rond de waterput' is het lezen van de bijbel. Het lezen van de bijbel is niet altijd eenvoudig. Het gaat niet alleen om het tot ons nemen van woorden, maar om de vraag wat die woorden voor ons betekenen. Wat voor bete kenis hebben de bijbelverhalen voor ons? Hoe kunnen we de verhalen verstaan? Maar ook omgekeerd: Hoe kun nen de verhalen helpen onszelf beter te verstaan? Eén van de manieren van uitleg en verstaan, de interpretatie van bijbelverhalen is vormgegeven. door Eugen Drewermann. Zijn visie en manier van uitleggen inspireert velen. In vier avonden zijn er verkennin gen van de methode van Drewermann en worden een aantal bijbelverhalen gelezen aan de hand van deze methode. De avonden wor den begeleid door Ds. M. Braamse. De vier avonden zijn op 14, 21, 28 januari en 4 februari in de Ter Coulsterkerk. De tijd is van 20.00 uur tot 22.00 uur. De kosten zijn: 2,- per persoon.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7