Active Case Management Bouw Maalwater appartementen op dood spoor? Presentatie activiteiten in het Trefpunt Benny Goodman Beat FM Workshop Poëzie door Margreet Schouwenaar H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 msmimma Op 31 januari in de Bibliotheek Heiloo KORTOM Sokken leren breien Eten in het Trefpunt Rol van opa's en oma's bij de opvoeding UITKIJKPOST 16 JANUARI 2008 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Mario Sacksioni Ing. Jos Mulder, Heerenweg 133, Heiloo, tel. 072-5320080, 06-53418131 drs. Jan Willem Stemman, E.J. Potgieterweg 52, Heiloo, tel. 072-5055512, 06-46155799, www.activecasemanagement.nl, e-mail: info@activecasemanagement.nl, j .w.steinman@activecasemanagement.nl HEILOO - Na jaren trouwe dienst op straat. En dan? Active Case Manegement biedt oplossingen voor oudere werknemers. Niet alleen wan neer ontslag al een feit is, maar ook als er een uitzichtloze situatie op de werkplek dreigt te ontstaan. Op het gebied van reïntegratie en outplace ment begeleiden Jos Mulder en Jan Willem Steinman moeilijk bemiddel bare werkzoekenden, veelal vijftigplussers, naar een baan in loondienst, zelfstandig ondernemerschap, of vrijwilligerswerk. Beide coaches hebben hun sporen verdiend in het bedrijfsleven. Jos Mulder vertelt: ,,Er is een enorm potentieel aan arbeidskracht in de groep vijftig-plus. Door allerlei oorzaken kunnen mensen in deze leeftijds categorie hun baan verliezen. Om dan weer aan het werk te komen is niet altijd gemakkelijk. Veel gehoorde vooroordelen als tê duur en te weinig kneedbaar kunnen hardnekkig in de weg zitten. Terwijl de werkzoekende zichzelf nog lang niet afgeschreven voelt. Wij helpen de cliënt door middel van persoonlijke coaching de weg naar de arbeidsmarkt terug te vinden. We hanteren daarbij vier modules: 'eigenwaarde en zelfvertrou wen', 'iedereen is zijn eigen ondernemer', 'netwerken' en 'de kunst van het solliciteren'. Onze uitgangspunten voor de cliënt zijn: wat wil ik, wat kan ik en bovenal wat vind ik leuk en wat moet ik daarvoor doen!" Zowel Jos Mulder als Jan Willem Steinman zijn ervaringsdeskundigen ontslagdeskundigen. Jos was na zijn studie aan de HTS werkzaam bij het aannemingsbedrijf Jos Mulder en Zn, daarna ruim 14 jaar bij Eriks B.V te Alkmaar. Hier vertrok hij in 1995 als commercieel manager. In 2001 was hij als projectleider betrokken bij de Mega-banenmarkt të Amsterdam. Hij is specialist in het netwerken. Jan Willem Steinman is afgestudeerd bedrijfseconoom en heeft een carrière doorlopen van directiesecretaris naar hoofd P&O en directeur van Schuitema, de organisatie achter Cl000. Hij heeft binnen deze grote franchiseorganisatie in 27 jaar veel ervaring opgedaan met het begeleiden van zelfstandig ondernemers. Sinds de oprichting van Active Case Management in 2006 werken ze samen en profiteren van eikaars sterke kanten om werkzoekende vijftig plussers aan werk te helpen of te begeleiden naar het zelfstandig onderne merschap. Jan Willem Steinman: „Via onder anderen reïntegratiecoaches en arbeidsdeskundigen van het UWV komen werkzoekenden bij ons terecht. We zijn nu anderhalf jaar bezig en hebben voor zo'n zeventig cli ënten bemiddeld, waarvan tot nu toe 65% geplaatst is." „Juist omdat we in dezelfde situatie hebben verkeerd, begrijpen we onze cliënt en zijn gevoelens heel goed. Door onze één op één begelei ding, waarin we ruim de tijd nemen en aandacht hebben voor de specifie ke situatie van de kandidaat, komen we tot zeer goede resultaten. Het geeft ons veel voldoening, als mensen hun weg weer vinden," aldus Jos. HEILOO - In oktober en novem ber kondigde de Uitkijkpost aan, dat Stichting Het Maalwater het door de gemeen te Heiloo uitgewerkte plan van twee appartementengebouwen aan Het Maalwater zou trach ten over te nemen. Er kwamen meer dan honderd reacties bij de stichting binnen. Zestig serieuze gegadigden, die 450 hadden gestort, kwamen op 13 november bijeen in Klein Varnebroek. Het plan van 25 appar tementen werd instructief en objec tief gepresenteerd. Veel positieve, maar ook kritische reacties. De gegadigden namen aan het eind van de zeer aangenaam verlopen bijeen komst een map met tekeningen plus informatie mee om hun keus te kun nen bepalen. De stichting, die zich richt op Collectief Particulier Opdrachtgeverschap (zonder winst oogmerk), had met de gemeente afgesproken, dat tot 1 maart 2008 de tijd zou worden genomen om de haalbaarheid van een definitieve overname te kunnen vaststellen. Helaas is al op 18 december gecon cludeerd, dat het bouwplan van Noordwestzes Architecten te Alkmaar niet aantrekkelijk is voor de overgrote meerderheid van de groep van 58 vooral Heiloose gega digden. 16 Gegadigden (waarvan drie dubbele keuzes) wilden wel verder gaan; slechts 13 apparte menten zouden dus dan kunnen worden toegewezen. Veel afvallers motiveerden hun terugtrekken. Het HEILOO - Bent u 50 jaar of ouder? Heeft u zich voorgeno men dit jaar eens wat nieuwe mensen te leren kennen om samen op vriendschappelijke basis iets te ondernemen? Komt u dan donderdag 24 januari naar het inloop-koffieuurtje bij de Gezelschapsbank om 14.00 uur in het Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De Gezelschapsbank is een initiatief van de Stichting Ouderenwerk Heiloo en bestaat nu ruim vier jaar. Tijdens deze bijeenkomst zal Monique Kleijnen, coördinator soci aal cultureel werk, iets vertellen over cursussen en activiteiten die in 2008 bij deze stichting plaatsvin den. Na haar bijdrage is er gelegen heid om van gedachten te wisselen, gezellig samen te zijn en nieuwe mensen te leren. Entree belangstel lenden 3,- (inclusief een con sumptiebon voor een kopje koffie of thee). Vorige koffie-uurtjes en ont moetingsbijeenkomsten werden goed bezocht en er zijn al leuke con tacten uit voortgevloeid. Mensen wandelen/fietserVwinkelen samen, gaan dagjes uit of beoefenen bij voorbeeld een gezamenlijke hobby. Wanneer u een oproep aan de ande re gasten wilt doen omdat u iemand zoekt om onder andere eens naar het theater te gaan is dit ook moge lijk. Iedere dinsdag en donderdag is er van 10.30 tot 11.30 uur een inloopuur voor vragen of inschrij vingen bij de Gezelschapsbank. Het is ook mogelijk om via een anonie me advertentietekst nieuwe mensen te leren kennen. U kunt telefonisch contact opnemen (tel. 072- 5331297) en vragen naar coördina tor Monique van Ling. Kijkt u eens op www.ouderenwerkheiloo.nl. HEILOO - Voor de liefhebbers van de bekende orkestleider en klarinetfirtuoos Benny Goodman is er goed nieuws. Uit het archief werd een uitzen ding gehaald die eerder op 19 april 2005 werd uitgezonden, in het muziekprogramma Intermezzo wat destijds werd samengesteld door André ,_Nieuwenhuis en gepresen teerd door Bob van Unnik en André Nieuwenhuis. In deze uitzending werden nummers uitgevoerd in diverse bezettingen zoals in orkest- verband, maar ook in kleinere bezettingen. Op donderdag 17 januari wordt deze uitzending tussen 20.00 tot 21.00 uur herhaald, via de kabel op 96.5 (alleen in Heiloo) of via de ether op 106.3. HEILOO - Geïnspireerd door het thema van de Nationale Gedichtendag 2008 leidt plaats genoot Margreet Schouwenaar op donderdagavond 31 januari om 20.00 uur een workshop poëzie met het thema 4Dankzij de dingen'. Margreet Schouwenaar is dichter en docente poëzie. Alles is poëzie. Ook de gewone voorwerpen die ons in het dagelijks leven omringen kunnen zingen. Zo bezong Rutger Kopland een glas in zijn bundel Dankzij de dingen. Aan de hand van een door de deelnemer zelf meegebracht voorwerp worden enkele verzen geschreven en vervol gens voorgedragen. Uiteraard hoort ook dit jaar bij deze bijzondere avond een bijzondere sfeer van kaarslicht en een glas wijn. Toegangskaarten voor deze avond zijn a 5,- (niet bibliotheekleden: 7,50) verkrijgbaar bij e klantenser vice van Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan ook telefonisch via 072-5330670 en e-mail bibliotheek@bibliotheekheiloo.nl. plan heeft veel minder uitstraling dan het bestaande gebouw aan Het Maalwater, te 'kantoorachtig', appartementen veel te duur voor het gebodene, te dicht bij de geplande starterswoningen, teveel kleine appartementen, kleine bal kons, bezonning veelal ongunstig, onvoldoende parkeermogelijkheden in directe omgeving, invulling voor malig HSV-complex onaantrekkelijk en te riskante - door gemeente gestelde - voorwaarden. De stichting hoopt nu, met dertig overgebleven gegadigden, dat de gemeente de conclusie van het bestuur van de stichting overneemt, dat deze prachtige plek van Heiloo een beter plan verdient. Het bestuur wil dan graag het overleg met de gemeente heropenen. HEILOO - Voor wie het breien enigszins beheerst, biedt het Nivon Heiloo een cursus 'Sokken leren breien'. Vanaf donderdag 24 janua ri start deze cursus van vier lessen, onder leiding van docente Maria van Veelen van 13.30 tot 15.30 uur. Ook kunt u leren opzetten en breien met vier of vijf naalden; hiel en teen breien, meerderen en min deren. Deze cursus vindt plaats in het Cultureel Centrum het Open Huis te Heiloo. Kosten zijn 27 euro. Nivonleden ontvangen reduc tie. Voor de cursus Noors breien, start 22 januari, zijn ook nog plaat sen. Voor opgave/ info: Reina Mulder, tel. 072-5333127 en Daisy Groenland, tel. 072-5330088. HEILOO - Op vrijdag 1 februari wordt in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, het volgende diner geserveerd: heldere aspergesoep, kip pilaf met gele rijst, rauwkost, tuinboontjes met mosterdsaus, gekookte aardappelen, sukadelap- je met jüs en een bananenijsje toe. Aanvang: 18.00 uur, opgave: receptie Trefpunt, tel. 072- 5331297. Kosten diner: 9,50. Te voldoen vooraf aan de maaltijd (liefst met gepast geld). Wilt u gebruik maken van het vrijwilli- gersautovervoer dan kunt u dat ook doorgeven. Kosten: 5,- te voldoen aan de chauffeur. HEILOO - Op maandag 28 januari leidt Marga Schiet een workshop rond de rol die opa's en oma's kunnen hebben bij de opvoeding van hun kleinkinderen. Marga Schiet is pedagoge en onder ande re werkzaam voor het tijdschrift Ouders van Nu. Haar nieuwste boek kreeg de titel 'Opa's en oma's van nu'. Dit boek vormt één vari de uitgangspunten voor deze avond. Vragen die op deze avond aan de orde komen zijn: vind je het normaal als een opa en oma een vaste oppastaak hebben? Moeten opa's-en oma's adviezen geven aan de ouders of juist niet? Deze avond begint op 20.00 uur en duurt tot circa 22.00 uur. Toegangskaarten zijn a 5,- (niet bibliotheekleden: 7,50) ver krijgbaar bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan ook telefonisch (072- 5330670) en e-mail (biblio- theek@bibliotheekheiloo.nl)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5