Loodgietersbedrijf G. van Til Schenking van muurschildering aan ViVa! Zorggroep Gelegenheidsconcert van het koor Notebook in de Ypsalon H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 UITKIJKPOST 23 JANUARI 2008 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of pere-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Mario Sacksioni A.B.L. Hoetjes, De Hoefsmid 33 G, 1851 PZ Heiloo, tel. 072-5113009, e-mail: loodg_gvtil@hotmail.com HEILOO - Een betrouwbaar adres waar vakmanschap hoog in het vaandel staat. Al sinds 1906 is loodgieterbedrijf G. van Til een begrip in Alkmaar en omstreken. Het bedrijf is lid van de brancheorganisatie Uneto-VNI die borg staat voor kwaliteit en garantie. In 1975 is Ap Hoetjes in dienst getreden bij Van Til en in 1984 heeft hij de zaak overgenomen. Omwille van de bereikbaarheid is besloten om van de binnenstad van Alkmaar te verhuizen naar De Hoefsmid in Heiloo, waar het bedrijf nu een jaar gevestigd is. ,,We voeren voornamelijk kleinschalig loodgieterwerk uit voor zowel particulieren als bedrijven. De meeste klanten komen uit Alkmaar en omstreken, maar het komt ook voor, dat ik voor een klus wat verder van huis ben," aldus Ap Hoetjes. Bij loodgieterbedrijf G. van Til kan men onder meer terecht voor de aanleg en vervanging van gas- en waterinstallaties zoals kachels, centrale verwarming en radiatoren, ketels, waterleidingen en dergelijke. Verder voor dak- en zinkwerk, bijvoorbeeld bij het leggen of herstellen van dak bedekking van platte daken en goten. Ook als de riolering moet worden aangepast als gevolg van nieuw sanitair in huis. Of als er onderhoud of reparatie aan de riolering moet gebeuren, bijvoorbeeld door een verstop^ ping. En 'last but not least' voor een complete nieuwe badkamer of sani tair! Ap: „Loodgieterbedrijf G. van Til is één van de tweeëndertig bedrij ven, die aandeelhouder is van en aangesloten bij de gezamenlijke showroom van Sanitair en Tegelcentrum Alkmaar. Deze is gevestigd op de Scheldestraat 8 (Industrieterrein Oudorp). In deze grote toonzaal kan men alles vinden voor de complete inrichting van een nieuwe badkamer of sanitair. Hier kan de klant een keuze maken uit het uitgebreide assorti ment in ligbaden, douchecabines, kranen, wastafels, toiletten, et cetera, tot en met de wand- en vloertegels. Klanten komen onder andere via lood gieterbedrijf G. van Til bij het Sanitair en Tegelcentrum Alkmaar terecht en vice versa. Als de keuze is gemaakt, wordt al het werk van de plaatsing van de nieuwe badkamer of toilet, waaronder het tegelzetten en aanne- merswerk, geregeld van het begin tot het eind. Dit heeft als groot voor deel dat alle verschillende werkzaamheden in één keer gepland en uitge voerd kunnen worden." De ervaren loodgieter heeft na vele jaren in het loodgietervak nog steeds plezier in zijn werk. „Door de veelzijdigheid van de werkzaamhe den is iedere dag weer anders. Het leuke van dit werk is, dat ik bij zoveel verschillende mensen kom. Om op de hoogte te blijven van de nieuwste technieken en voorschriften, volg ik met regelmaat cursussen. Bijvoorbeeld op het gebied van legionellapreventie of de nieuwste gas- voorschriften. Deze cursussen worden georganiseerd door Kenteq. Het is belangrijk om dit bij te houden." Loodgieterbedrijf G. van Til is in de regel altijd telefonisch bereikbaar. HEILOO - Sinds juli 2006 is op lokatie Overkerck gestart met groepsverzorging De Salon. Deze groepsverzorging zorgt ervoor dat de bewoners dage- lijkst structuur geboden krij gen. Er wordt onder andere aan geheugentraining, reminiscen tie en bewegingsactiviteiten gedaan. Ook wordt er bijvoorbeeld geza menlijk van de maaltijden gebruik gemaakt, koffie en thee gedronken en uitstapjes georganiseerd. Om dit te bewerkstelligen werd de biljar truimte verbouwd en zo onstond er een gezellige, veilige ruimte voor De Salon. Het interieur werd deels gefinancierd door de Stichting Vrienden van Woon- en Zorgcentrum Heiloo. Een grote wens van de lokatiemanager was een muurschilderij met iets herken baars van Heiloo. Deze vraag werd neergelegd bij schildervereniging Tinteretto en de heer Jan Hoek werd bereid gevonden deze wens ten uitvoer te brengen. Uiteindelijk heeft het geresulteerd in een gewel dige muurschildering in acryl, met een formaat van maar liefst 8x2,5 meter. Op de schildering zijn het putje van de Witte Kerk en Het koor Notebook telt ruim twintig enthousiaste leden. Foto: Mario Sacksioni Nijenburg te zien in een zeer bosrij ke omgeving, waarin tevens diverse vogels, bloemen en paddenstoelen zijn opgenomen. Op 17 december werd het geheel onthuld in bijzijn van Jan Hoek en twee afgevaardig den van de Vrienden van Woon- en Zorgcentrum Heiloo. De bewoners van De Salon zijn bijzonder blij met de vrolijke tinten die zijn gebruikt en met de voor hen zo herkenbare en stimulerende afbeeldingen. Uitvoerend kunstenaar Jan Hoek (links) en Vrienden van Woon- en Zorgcentrum Heiloo mevrouw de Waard en Jan Visser staan voor de muurschildering in De Salon. Eigen foto HEILOO - Afgelopen zaterdag avond trad het koor Notebook op voor een zaal vol familie en bekenden in de Ypsalon. Te horen was een keuze uit het hele repertoire van bekende liedjes, waarmee het koor optreedt in verzorgingscentra voor dementerenden. Notebook, dat ruim twintig enthousiaste leden telt, is in 2005 ontstaan door een initiatief van Suzan Panis, samen met haar vrien din Maike Kramer. Suzan is als acti viteitenbegeleidster werkzaam in de Amberhof, een verzorgende instel ling voor dementerende mensen. Suzan: „Ik heb van jongs af aan gezongen in allerlei koren. Het leek me leuk om voor de bewoners van de Amberhof iets extra's rond het kerstdiner te doen in de vorm van muziek. Veel dementerenden reage ren positief op het horen van her kenbare liedjes. Zo ontstond het idee van een koor. Maike en ik heb ben vanuit onze vrienden- en fami liekring en de vrijwilligers die voor de Amberhof werken een koor gevormd, dat Kerstmis 2005 voor het eerst optrad. De naam hebben we ontleend aan de film 'The Notebook', die gaat over een dementerende vrouw. Uit een soort dagboek wordt haar leven voorgele zen door haar man en zo beleeft ze momenten van herinnering. Het koor Notebook treedt ook op in de vorm van een verhaal dat verteld wordt. Vaak merken we, dat de mensen hier herkenning in vinden en de liedjes mee gaan zingen." Notebook heeft inmiddels ook in andere verzorgingscentra zoals Overkerck, de Loet en Westerhout gezongen. Maike Kramer is de diri gent van het koor. Daarnaast speelt ze in de Fanfare Showband Heiloo, heeft in een koor gezongen en speelt piano. Verder volgt ze de opleiding voor dirigent aan 'de Kunstfactor' in Alkmaar. „We zing en zeer herkenbare liedjes vanuit een bepaald thema, bijvoorbeeld het Songfestival of 'Sentimental Journey'. We zoeken samen de muziek uit en ik zorg daarna voor het arrangement. Wij willen graag zingen met een groep en natuurlijk moet het wel gezellig zijn. René van Zijl is de drummer en verzorgt ook de muzikale begeleiding voor Notebook. Het koor bestaat uit 17 dames en vijf heren. Er kunnen nog wel wat heren bij, dus kom op man nen, meld je aan!" Dit kan via Maria Dudock. Zij is te bereiken op tel. 072-5336376 of via www.notebook-heiloo.nl. Het optreden in de Ypsalon was heel geslaagd. Maike: „Het publiek reageerde zo enthousiast, dat het ons allemaal een heel warm gevoel gaf!"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5