Ierse Muziek van Kilshannig in De Beun Bijzonder optreden van Denise Jannah in Heiloo Salonorkest Musica d'Amore speelt Bastien en Bastienne H E I L O O Hier is de boze heks kfUVJ DEUTEKOM 11 Corso BOEK VAN DE WEEK Hier is de boze heks door Hanna Kraan Sweeney Todd Tribute to Shirley Horn' in de Beun Primeur: nooit eerder werd er in Heiloo een opera uitgevoerd Kamerconcert in Zorgcentrum Overkerck UITKIJKPOST 6 FEBRUARI 2008 Wie kent ze niet - de merel, de haas, de eigenwijze egel en de uil die zo mooi kan dichten? Ze wonen in het bös van de boze heks, die de boel regelmatig in de war schopt met haar toverspreuken. Deze bun del bevat een selectie van de mooiste verhalen uit de eerder ver schenen boze heks-boeken. De vro lijke tekeningen van de toverende mopperkont zijn zolals altijd van Annemarie van Haeringen en, dit keer, allemaal in kleur. Hier is de boze heks is een feest der herken ning voor alle boze heks-fans; een prachtige kennismaking met de heks en alle dieren in het bos voor wie hen nog niet kent. Hanna Kraan schrijft vanaf de jaren zeven tig verhalen, vooral over dieren. Daarin dook de boze heks zo nu en dan al op. In 1990 kwam haar eer ste kinderboek uit met verhalen over dit humeurige dametje. Oorspronkelijke prijs was 24,95, nu verlaagd voor 15,-! door Hanna Kraan voor 15," Misdaadmusical van Tim Burton over Sweeney Todd (Johnny Depp) die in Londen een kapperszaak opent. Deze vormt de basis voor een sinistere samenwerking. Benjamin Barker (Johnny Depp) wordt ten onrechte door rechter Turpin (Alan Rickman) veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf, maar weet te ontsnappen en zint op wraak. Hij neemt de identiteit van Sweeney Todd aan en keert terug naar zijn oude kapperszaak in Londen boven de broodjeszaak van Mrs. Lovett. Wanneer een andere kapper dreigt Sweeney's ware iden titeit te onthullen, snijdt Todd hem zijn keel door. Ze weten niet wat ze met het lijk moeten doen, maar dan bedenkt Mrs. Lovett dat dit 'pro- bleempje' weieens haar slechtlo pende zaak zou kunnen redden. Sweeney Todd is gebaseerd op de gelijknamige musical van Stephen Sondheim en Hugh Wheeler. Het titelpersonage van de bloeddorsti ge kapper stamt uit de Engelse lite ratuur van de 19e eeuw en wordt gezien als een vroeg voorbeeld van de seriemoordenaar. Deze verfil ming markeert de zesde samenwer king tussen regisseur Tim Burton en hoofdrolspeler Johnny Depp, na films als Edward Scissorhands en Charlie and the Chocolate Factory. HEILOO - Zondagmiddag 2 maart om 14.30 uur speelt Kilshannig in Heiloo. Het gezellige theater De Beun in Heiloo is deze middag het decor voor een optreden van de bekende Noord-Hollandse vijfmansformatie. Kilshannig brengt akoestische muziek uit voornamelijk Ierland en Schotland waarbij u kunt rekenen op ingetogen ballades met vaak prachtige harmonieën, maar ook op sprankelende en opzwepende instrumentale nummers. Toegangskaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar maar voor meer infor matie en online bestellen van toe gangskaarten zie: www.Kilshannig.nl. Kilshannig brengt al ruim twintig jaar traditionele Ierse muziek. De naam van de band is afkomstig van het kleine gehucht Kilshannig in Zuid-West Ierland. De bezetting van Kilshannig bestaat uit vijf zeer toe gewijde muzikanten die allemaal meerdere instrumenten bespelen zoals viool en altviool, whistles, anglo-concertina, bodhran, contra bas, gitaar, mandola en bouzouki. Kilshannig speelt vocaal en instru mentaal eigen arrangementen van bekende en onbekende nummers uit de Keltische muziektraditie. Tijdens optredens rijgt Kilshannig de muziek aaneen tot een mooi verhaal waarbij de luisteraar wordt meege nomen op een rondreis door Ierland. Denise Jannah brengt een eerbetoon aan Shirley Horn. Eigen foto HEILOO - Een levende jazzdiva brengt een bijzonder eerbetoon aan een overleden jazzicoon. Zo zou je 'Tribute to Shirley Horn' kunnen noemen. Ruim twee jaar geleden overleed op 71-jarige leeftijd de pianiste en HEILOO - Op zondag 10 februa ri speelt het Heilooër Salonorkest Musica d'Amore om 15.00 uur een concert in het Ontmoetingscentrum van de GGZ (voormalig Willibrord), Kennemerstraatweg 464 te Heiloo. Op het programma staat muziek van Brahms, Schubert, Johann Strautë, en na de pauze de opera Bastien en Bastienne van Wolfgang Amadeus Mozart. Musica d'Amore neemt een opvallende plek in het culturele leven van Heiloo in. Al bijna vijftig jaar is dit het enige plaatselijke orkest waarin strijkers en blazers samen spelen. Zoals uit het programma van 10 februari blijkt, speelt het orkest zeker niet alleen maar salonmuziek. Al gerui me tijd staat er ook klassiek reper toire op de lessenaars. Bastien en Bastienne wordt een primeur: nooit eerder werd er in Heiloo een opera uitgevoerd. De dirigent, Teunis van der Zwart, arrangeerde deze opera van Mozart speciaal voor het Heilooër Salonorkest Musica d'Amore. Solistische medewerking verlenen de sopraan Avaline Roth, de tenor Hans Spaans en de bas Richard den Bak. Zij zingen de ori ginele Duitse teksten, terwijl tussen de aria's de ludieke verhaallijn in het Nederlands wordt toegelicht. Mozart bewees met 'Bastien en Bastienne' dat hij ook als 12-jarige al componeerde voor jongeren en ouderen van alle tijden. De toegang bedraagt 5,- (cliënten van de GGZ gratis). Meer informatie en voorverkoop: Ineke Fransen-Daalmetjer, tel. 072- 5334013, Wieke Bismeyer, tel. 072- 5052690, e-mail: wieke@bismeyer.com. zangeres Shirley Horn, ooit ontdekt door de legendarische trompetist Miles Davis die haar het zingen in de beroemde Village Vanguard jazz club in New York. Daarna volgde een carrière vol hoogtepunten waarbij de Amerikaanse zangeres de harten van muziekliefhebbers veroverde met haar langzame stijl van zingen. Uit respect en waarde ring voor Shirley Horn zijn Denise Jannah en trompetist Diederik Ruisch een aandacht trekkend muzi kaal project gestart waarbij zij de bezoeker op geheel eigenwijze mee nemen door het leven van Horn. En wie Denise Jannah kent, weet dat zij dat op een warme, ook voor niet- jazzkenners toegankelijke manief doet. Op vrijdag 29 februari is 'Tribute to Shirley Horn' te zien en te horen in theater De Beun in Heiloo. De voorstelling is georgani seerd door De Vrienden van De Beun, de stichting die professionele podiumkunsten blijvend voor Heiloo wil behouden. Denise Jannah, geboren in een muzikaal domineesgezin in Suriname, weet haar publiek in Nederland maar ook ver daarbuiten al jarenlang te impo neren met een reeks van albums en concerten waarop haar innemende stem de meest uiteenlopende jazz- stijlen ten gehore brengt. In 'Tribute to Shirley Horn' werkt Denise samen met Diederik Ruisch en zijn trio. Ruisch is een energieke trompetist die terzijde wordt gestaan door Gé Bijvoet op piano en Ludo van der Winkel op contra bas. Kaarten a 15 euro zijn verkrijg baar aan de kassa van De Beun, tussen 13.00 en 17.00 uur en tij dens voorstellingen, tel. 072- 5333156, of via de website www. vriendenvandebeun. nl. HEILOO - Op dinsdag 19 februari wordt om 14.45 uur in Overkerck, Stationsweg 92C, een klassieke kamerconcert gehou den, dat in nauwe samenwerking met de Stichting Muziek in Huis wordt georganiseerd. Het ensem ble Horus Duo bestaande uit Leonie Stevens - cello, Natsuko Tamaru -piano. Zij zullen een gevarieerd klassiek programma brengen met romantische werken van onder andere Beethoven, Faure, Massenet, Debussy en Cesar Franck. Het programma duurt twee maal dertig minuten. De entree is 3,-. Al bijna vijftig jaar is het Heilooër Salonorkest Musica d'Amore het enige plaatselijke orkest waarin strijkers en blazers samen spelen. Eigen foto J^H Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo HM m naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 11