Carnaval Gorteldonk weer groots gevierd Tentoonstelling 'Bodemschatten van de Abdij van Egmond' CORSO NIEUWS UIT DE REGIO B I 0 S C O O P RES ERVE R E N0251 - 65 2291 Programma 7 (eb t/m 13 feb 2008 "Sweeney Todd" Première "Elizabeth: the golden age" "Atonement" "Bee Movie" (NL) "K3 en de Kattenprins" www.corsobioscoop.nl Limmen stond bol van de activiteiten Bezoekers getrakteerd op optreden The Limbeats SUSANNA EGMOND - Donderdag 31 janu ari werd de permanente ten toonstelling bodemschatten van de Abdij van Egmond' offi cieel geopend door gedeputeer de Sascha Baggerman onder toeziend oog van abt Mathijsen en vele andere genodigden. ADVERTENTIE donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 21.30 uur zondag 14.30 20.00 uur maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.45 uur dinsdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 19.00 uur zondag woensdag 20.00 uur zaterdag 14.00 uur woensdag 14.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 14.30 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum «Tel. 0251 - 65 22 91 De tentoonstelling is de eerste manifestatie in Noord-Holland in het kader van 'Het Jaar van het Religieus Erfgoed'. Het geeft aan de hand van archeologische bodem vondsten op het abdijterrein, die ruim een halve eeuw in oude dozen lagen 'te wachten' op de stoffige zolders van de abdij, een beeld van de geschiedenis van de oude abdij vanaf haar ontstaan in de tiende eeuw tot aan de verwoesting in 1573. De broeders van de abdij wisten dat er veel bijzonders op zol der bewaard lag, maar er was nie mand aanwezig met genoeg histori sche kennis. Bij de sloop van het oude museumpje ontstond de vraag weer, 'wat hiermee te doen?'. Er werd contact gezocht met pro fessor Cordfunke, die al eerder archeologisch onderzoek had ver richt in Heiloo en Alkmaar. Vader abt in zijn welkomstwoord: ,,De bodemschatten zijn ooit opgegraven onder leiding van archeoloog pro fessor van Giffen. Het was monni kenwerk om het soms halfvergane materiaal te sorteren en in optimale staat te brengen. Er ligt hier nog zoveel moois verborgen; als een prinses die wakker gekust wil wor den. Laten we hopen, dat ook deze bodemschatten opnieuw ontdekt mogen worden!" Archeoloog Roefstra is verbonden aan het 'Provinciaal depot voor bodemvondsten Noord-Holland'. Hij heeft samen met professor Cordfunke de afgelopen tweeënhalf jaar veel werk en onderzoek ver richt aan de bodemvondsten. Met als doel deze te catalogise ren, te dateren en te conserveren. Roefstra: ,,Ik voel me zeer vereerd om met professor Cordfunke te mogen samenwerken, die de arche- logie van Noord-Holland in zijn hart heeft gesloten." •Lees verder op pagina 19 Onder toeziend oog van abt Mathijsen opende gedeputeerde Sascha Baggerman de tentoonstelling Bodemschatten van de Abdij van Egmond. Foto: Caroiien Breed LIMMEN - Nadat er vorige week zaterdag een zeer gezelli ge 45+ avond was gevierd, met de sleuteloverdracht tussen burgemeester Emmens - Knol en prins Tyl XII, stond Limmen de afgelopen dagen bol van de carnavalsactiviteiten. Deze begon op vrijdag met het carnaval voor de Gorteldonkse basisscholen in Leutbunker De Burgerij. Zaterdag werd er meege reden in de optocht van buurtkem Pieperduin en om 19.00 uur begon men de avond met een gezellige carnavalsviering in de Corneliuskerk. Aan het eind van deze viering werd pastor Johan Oiling geridderd met de Gortige Gortzak. Hierna werd er overgesto ken naar de Leutbunker, waar om 21.00 uur de deuren open gingen voor een geweldige Foute avond met Bad Medicine. Op zondag kon iedereen vanaf 13.30 uur aansluiten in de optocht door Gorteldonk. Er deden nog meer karren mee dan in de voor gaande jaren en ondanks een frisse wind, genoot jong en oud van de bonte stoet die door de straten trok. Na de optocht was het groot feest in de Leutbunker onder leiding van Dj Harold van Specials Drive-In-Shows en een gastoptreden van Patrick Bouquet. Hier werden ook de pry- zen voor de karren uitgereikt. De eerste prijs bij de grote karren was voor de Boes Boys, die nipt de HPJ wisten te verslaan, bij de rol lers voor Luke en Nico en bij de kin derkarren voor Las Vegas. Tijdens het feestgebeuren werd Dj Harold geridderd met de Gortige Gortzak, 's Avonds was er vanaf 20.30 uur disco, waarbij Dj Harold en Dj Dave de ruim 450 bezoekers prima wisten te vermaken tot een uur na middernacht. Op maandagmiddag werd er een bezoek aan Camerdonk gebracht waar de bewoners een gezellige middag, met onder andere een bingo en een playbackoptreden, kregen. Als laatste was er op dins dag het Boerenkielenbal. Daar werden de bezoekers muzi kaal getrakteerd met optredens van The Limbeats en muziek van Kees de Ruijte. Nadat omstreeks 22.30 uur er op een Las Vegas manier afscheid werd genomen van Prins iyi XII en zijn raad, werd er doorge- feest tot 01.00 uur. Van al deze acti viteiten zqn heel wat foto's gemaakt die te zien zijn op de website www.uylenspieghels.nl. Jong geleerd is oud gedaan: De jeugdraad van de Uylenspieghels presenteerden zich als doorgewin terde carnavalsvierders in hun eigen kar tijdens de optocht. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 17