Vwo-Xtra op het PCC Saxissofunny bij Jazz Club Vredeburg Programma Vrouwen van Nu afdeling Limmen Woningbouwproj eet voor en door jongeren REGIO 21 4 Voor leerlingen die uitdaging nodig hebben Orkestleden presenteren bijzondere klankkleur Het speelplezier van de groep zal het publiek tegmoet spetteren Fotopresentatie Henk Honhof bij Defa KORTOM Paranormaal- en Welnessbeurs Oproep aan Limmer kunstenaars Stiltewandeling WWW nl Bijeenkomsten over Jeruzalem in De Burgerij UITKIJKPOST 6 FEBRUARI 2008 ■feC Leerlingen van het Petrus Canisius College worden op het Vwo- Xtra onder andere in de gelegenheid gesteld Chinese karakters te leren tekenen. Eigen foto ALKMAAR - Volgend jaar start het Petrus Canisius College een nieuwe brugklasstroom op de vestiging Blekerskade met bij* zondere vakken zoals Chinees, Science en Arts. De opleiding is bedoeld voor leerlingen die goed kunnen leren en die zich nu op de basisschool af en toe een beetje vervelen. Zij zijn op zoek naar onderwijs dat hen uitdaagt, verwondert en enthousiast maakt. Op het PCC kunnen deze leerlingen prima terecht! In vwo-Xtra zal worden gewerkt vanuit het onderwijscon cept van de meervoudige intelligen tie. Bij die aanpak hoort dat de leer ling invloed kan uitoefenen op het onderwijs, het product dat hij gaat maken en de keuze van toetsvor men. Eén vaste middag per week krijgen de leerlingen buitenschools onderwijs en het talenonderwijs op vwo-Xtra^ wordt aangeboden via de TABASCO -methode Bij deze aanpak leert de leerling de taal net als zijn moedertaal, van uit natuurlijke taalverwerving en door die meteen te gebruiken. Taaiexamens worden afgenomen op Europees niveau en de leerlingen verkrijgen daarmee internationaal erkende diploma's. Naast de gebrui kelijke lessen Nederlands, Engels, Duits, Frans kan de leerling kiezen uit de Grieks en Latijn. Op vwo-Xtra krijgt de leerling daarnaast in de brugklas ook Chinese Taal en Cultuur. In het vervolg van de oplei ding kan de leerling dit vak als keu zevak kiezen. Een nieuw vak is Arts, dat naast elementen van de vakken muziek, beeldende vorming, teke nen, audiovisuele vorming en drama, ook ICT-elementen bevat. Een ander nieuw vak van vwo-Xtra is het geïntegreerde exacte vak Science, dat bestaat uit elementen van de vakken natuurkunde, schei kunde, biologie, techniek en wis kunde. Vwo-Xtra is bedoeld voor leerlingen van groep 8 die een vwo- advies hebben gekregen en mini maal 545 punten scoorden voor hun Cito-toets (of een Nio-score hadden van 125 of hoger). Meer informatie, over meervoudige intel ligentie, over de organisatie van vwo-Xtra, selectie en toelating is te vinden op www.pcc.nu. Geïnteresseerde leerlingen kunnen zich via vwo-xtra@pcc.nu aanmel den voor de DOEmiddag op woens dag 20 februari om 13.30 uur op de Fabritiusstraat 1 in Alkmaar, 's Avonds is daar om 19.30 uur een informatieavond voor ouders/ver zorgers. LIMMEN - Op 10 februari om 16.00 uur zal Saxissofunny uit Castricum bij Jazz Club Vredeburg een gastoptreden verzorgen. Saxissofunny is een merkwaardig orkest. Met een bezetting van zes saxofoons weten de orkestleden een klankkleur te presenteren, die er zijn mag. Ze spelen swingende jazz, maar soms lijkt het wel een salonor kest. De naam van het orkest is afge leid van Sax-o-fun, misschien wel het bekendste werk van Rudy Wiedoeft, de virtuoze saxofonist uit de jaren twintig van de vorige eeuw. Natuurlijk speelt de band composi ties of bewerkingen van deze Rudy Wiedoeft, maar ook van Woody Herman en Piazolla, en dit alles gearrangeerd door Henk van Hemert. Deze stukken werden ooit LIMMEN - Het programma van Vrouwen van Nu, afdeling Limmen, heeft haar nieuwe programma bekend gemaakt. De Romende periode staan de volgende activiteiten gepland. Dinsdag 19 februari: Eéndagsbestuur bestaande uit Ah Staring, Meta Schut en Margo van de Kommer. Aanvang: 20.00 uur in 'Ons Huis' Zuidkerkenlaan te Limmen. Donderdag 28 februari: Excursie naar Velsen-Noord, 'In het donker gezien'. U stapt in de wereld van een blinde/slechtziende en mag ervaren hoe het is om in een donke re bar een drankje te bestehen, er is een gids aanwezig waar u een rond leiding van krijgt. Vertrek: 13.00 uur vanaf Zonnedauw te Limmen, opgave bij Ineke Tebbes, tel. 072- 5051732. Dinsdag 18 maart: 'De wereld van de geuren', verzorgt door Ans van der Hoorn uit Heiloo, met uitleg over de betekenis van geuren voor mensen, dieren en planten. Bovendien wordt er een verzameling parfums getoond en heeft u de gelegenheid om deze te testen. Aanvang: 20.00 uur in 'Ons Huis', Zuidkerkenlaan te Limmen. Donderdag 27 maart: Excursie naar Hoogwoud, 'Van boerenzoon tot museumdirecteur'. Donderdag 10 april: Bezoek aan' Ecoboerderij (melkveehouderij van Ria Berger Mooij. Woensdag 16 april: Gezamehjke avond met het K.VG. Aanvang: 20.00 uur in de Burgerij Dusseldorperweg 103 te Limmen. Vrijdag 18 april: Operette, 'La Perichole' te Hoorn, vertrek vanaf Zonnedauw te Limmen om 19.00 uur, gaarne uiterlijk aanwezig om 18.45 uur. U kunt zich opgeven bij Ineke Tebbens, tel. 072-5051732. Dinsdag 6 mei: Vooijaarsreisje: Baronie Breda, tuinen van kasteel Bouvigne. ook al gespeeld door het befaamde sextet The Six Brown Brothers. In de huidige bezetting speelt Saxissofunny nu ruim één jaar, en ondanks dat wegens drukke werk zaamheden Axel van Luijk de band heeft verlaten, zal hij voor deze éne keer nog eens laten horen hoe de tenorsaxofoon bespeeld moet worden. Het speelplezier van deze groep zal het pubhek tegemoet spetteren. De komende sessiedata zijn op 10 februari, 9 maart en 13 april. De toe gang is vrij. Inlichtingen: Fred Timmer, tel/fax: 072-5053414, e-mail: timmer.limmen@worldonline.nl. AKERSLOOT - Woensdag 6 februari wordt in Akersloot het startsein gegeven voor een uniek woningbouwproject, waarbij jongeren zelfstandig hun eigen nieuwbouwwoningen ontwikkelen en realiseren. Voor jongeren in dorpsgemeenten is het steeds moeilijker om passen de woonruimte in hun eigen omge ving te vinden. Om jongeren in de gemeente Castricum een perspec tief te bieden en voor het dorp te behouden, stelde de gemeente in de dorpskern van Akersloot enige tijd geleden een vrijkomende bouwloca tie beschikbaar, voor de realisatie van goedkope koopwoningen voor starters. Uit maar hefst zestig belangstellenden werd in 2007, via een loting onder toezicht van een notaris, een groep van twintig star ters geselecteerd. Deze groep (vere nigd in kopersvereniging 'De Vrijegeest') heeft zich ten doel gesteld in 2009 circa twintig koop woningen tussen 110.000,-en 153.000,- VON op te leveren. Tijdens de feestehjke start van het project tekenen wethouder Portegies, het bestuur van kopers vereniging De Vrijegeest en D. Tromp (directeur De Wonerij) de ontwikkelingsovereenkomst. Voor het ontwerp van de woningen heeft de vereniging het Alkmaarse archi tectenbureau Kerssens en de Ruiter in de arm genomen. De vereniging is enthousiast over dit bureau, omdat het open staat voor de wen sen van de toekomstige bewoners en bovendien oog heeft voor de inpassing van het project in zijn omgeving. Het voorlopig ontwerp is inmiddels bijna afgerond en wordt op 6 februari alvast informeel aan omwonenden gepresenteerd. EGMOND - Regelmatig organiseert Defa gedurende het seizoen een avond van leden voor leden. Deze avonden worden ingeruimd om de leden kennis te laten nemen van het werk van hun clubge noten. Vrijdag 25. januari wist Henk Honhof de aanwezigen te verrassen met een zeer goed verzorgde presentatie en schitteren de beelden, begeleid met mooie muziek. Meer werk en een win nende foto van Henk Honhof is tot eind februari te zien in Cultureel Centrum de Schakel in Heerhugowaard. Eigen foto ALKMAAR - Op zondag 10 febru ari wordt van 11.00 tot 17.00 uur een Paranormaal- en Welnessbeurs gehouden in Alkmaar. Deze vindt plaats in Activiteitencentrum Het VLythof aan het Beneluxplein 1Hier kunt u zich verdiepen in de wereld van onder andere aurafotografie, reiki, psychometrie, kaartleggers en helderzienden. Entree 5,-, kinderen tot 12 jaar gratis. Tel. 06-43792863. LIMMEN - Tijdens de bloemend agen, die dit jaar van 26 april tot en met 1 mei worden gehouden, worden er schilderijen in de etala ges van de Limmer ondernemers tentoongesteld onder de naam 'Kunst in de etalage'. Wie het leuk vindt, ook eens iets te exposeren, roepen wij op, zich vóór 15 febru ari aan te melden bij Alice Castelein, tel. 072-5054013. CASTRICUM - Op maandag 11 februari wordt in stilte gewandeld in het teken van Valentijnsdag, met de vrienden van 'levenslicht' onder leiding van Marrianne Duyn en Rob de Wit. Wandelen voor de liefde en vrede, een geschenk aan jezelf in stilte wan delen, bewust van elke voetstap, en dit op te dragen aan een vreedzame aarde. Er wordt om 09.30 uur verzamelt op het par keerterrein voor de Hoep aan de Zeeweg in Bakkum. Meelopen met deze wandeling van ongeveer vijf kilometer is gratis. Alleen een duinkaart is noodzakelijk. Na afloop is er gelegenheid om, voor eigen rekening, gezamenlijk kof fie of thee te drinken bij Johanna's hof en even bij te pra ten. Voor inlichtingen, tel. 06- 30773907 (Rob). 'J/i LIMMEN - Op verschillende data zullen in de Burgerij aan de Dusseldorperweg 103 in Limmen bijeenkomsten worden gehouden over welke binding joden, christe nen en moslims met Jeruzalem heb ben. Deze stad is onlosmakelijk ver bonden met de geschiedenis van de drie monotheïstische (religies met het geloof in het bestaan van één god) religies. Drie inleiders zullen vanuit hun eigen levenservaringen en geloof vertellen over Jeruzalem en de betekenis van deze stad voor hun godsdienst. Data: Jeruzalem en Islam op donderdag 7 februari, van 20.00 tot 22.00 uur. Inleider: Hamze Zeid Kailani (een imam, die gevlucht is uit Palestina). Jeruzalem en christendom op donderdag 28 februari, van 20.00 tot 22.00 uur. Inleider: Ruud Visser (een priester pastor, die een jaar in Jeruzalem heeft gewoond). Jeruzalem en Jodendom op donderdag 27 maart, van 20.00 tot 22.00 uur. Inleider: Wim Kortenoeven (Midden Oostenspecialist verbonden aan het Centrum Informatie en documenta tie Israël-CIDI.) Zij, die zich voor de drie bijeenkomsten opgeven krij gen voorrang. Aanmelden bij pastor Johan Oiling, tel. 072-5051275 of pastoriecorneliusparochie@het- net.nl. Kosten 2,- per bijeenkomst.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 21