Heiloose ambieert basisplaats in damesvoetbalelftal van AZ Hollandia T weet het net wel te vinden Sportklas PCC Heiloo en Bergen op wintersport SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Lotte van Hogen al vroeg geaccepteerde verschijning in jongensteams Lekker met een slee pijlsnel naar beneden suizen! sport 24 Ik hoop dat ik de kans krijg om een keer in te vallen bij AZ' Tafeltennisdiploma behaald bij TTV Limmen Goede prestaties voor Dojo t Loo ven de hele week in een gasthof, waar 's avonds spelletjes werden gedaan, film gekeken en bij elkaar op de kamer gezeten. De 53 Bergense sportklassers zullen het ongetwijfeld ook naar hun zin heb ben. Voor hen staat zelfs nog een avondje rodelen op het programma; lekker met een slee pijlsnel naar beneden suizen! Aan de Sportklassen op de ver schillende vestigingen van het PCC wordt deelgenomen door leerlingen die sportief zijn ingesteld en die met allerlei sporten kennis willen maken. Ze volgen extra lessen gym en doen door het jaar heen aan allerlei clinics mee. Tijdens de wintersportreis kun-1" nen ze 'voor het echie' laten zien wat de ski- en snowboardclinic ze heeft opgeleverd. V 0 e't B A L HEILOO - Van kinds af aan ging ze al mee met haar vader naar de voetbalvelden van de Foresters. Op achtjarige leef tijd wilde ze zelf ook voetbal len. Begonnen bij de E-tjes, waar ze in begin met moeite haar plaats veroverde tussen de jongens. Al gauw werd ze een bekende en geaccepteerde verschijning in het juniorenteam. Tot haar zeventien de heeft ze met de A-junioren van de Foresters meegespeeld, al keek de tegenstander soms wel eens vreemd op bij het zien van een meisje in een jongensteam. Was de wedstrijd eenmaal begonnen en bleek, dat Lotte niet onderdeed voor haar mannelijke teamgeno ten, sloeg die verbazing al gauw om. „Eén goeie trap en het was gauw over," aldus een breed lachende Lotte. De blonde verdedigster speelde vervolgens diverse keren mee in verschillende KNVB selectieteams en voetbalt momenteel in het eer ste elftal van Fortuna Wormerveer, dat in de hoofdklas se speelt. Ondank alle tijd, die in de voetballerij wordt gestoken, heeft Lotte ook nog een CIOS opleiding afgerond en studeert ze nu aan de PABO. „Om in het eerste van Fortuna te kunnen spelen, heb ik mijn bij baan op zaterdag opgezegd. Ik WINTERSPORT REGIO - In Heiloo en Bergen hebben de sportklasleerlingen de laatste maanden intensief meegedaan met de clinics skiën en snowboarden. De meeste leerlingen gaan maar wat graag mee met de wintersportreis naar Filzmoos in Oostenrijk. Voor hen is januari alleen al daarom een topmaand! Ruim 130 sportklasleerlingen van de PCC-vestigingen Heiloo en Bergen nemen deel aan de reis. De leerlingen van Heiloo zijn inmiddels allemaal heelhuids weer thuis, ter wijl die van Bergen pas in de laatste januariweek hun hart mogen opha len. De Heilooër leerlingen stonden zeker vijf uur per dag op de ski's of snowboards en volgden zowel in de ochtend als 's middags lessen. Onder leiding van gekwalificeerde Nederlandse docenten, lukte het ze in korte tijd om als volleerde winter sporters de Oostenrijkse hellingen af te suizen. Overdag lunchten ze op de alpenweide. De leerlingen verble- heb gekozen om voor het voetbal te gaan. Om het voetbal met de rest van mijn activiteiten te com bineren, is een goede planning vereist. Ik vind mijn studie en daarmee een kans óp een maat schappelijke carrière nameüjk ook heel belangrijk! Eredivisie dames voetbal mag dan 'betaald voetbal' heten, maar er van leven kun je nog niet." Sinds dit seizoen kent de KNVB de Eredivisie voor vrouwen, waar in de top van het Nederlandse damesvoetbal speelt. AZ, FC Twente, Ado Den Haag, Willem II, Utrecht en Heerenveen strijden om het landskampioenschap. Onlangs kreeg Lotte een telefoon tje van Ed Engelkes, trainer van de AZ-dames. Daarin nodigde hij Lotte uit om mee te trainen met de AZ selectie. „Fortuna heeft een samenwerkingsverband met AZ. Veel speelsters uit ons elftal zijn aan het begin van dit seizoen naar AZ gegaan. Blijkbaar heb ik me de afgelopen tijd in de kijker gespeeld. Ik train nu op dinsdag en woensdag mee en vergezel de AZ-selectie op donderdag bij de wedstrijden. Op maandag en vrijdag train ik nog bij Fortuna en speel hier op zaterdag de wedstrijden mee. Het is wel even wennen om fulltime met voetbal bezig te zijn. Door goed mijn best te doen tijdens de trainingen hoop ik, dat ik binnen kort de kans krijg om een keer in te vallen bij AZ. Onlangs zijn er twee verdedig sters bij AZ gestopt. Daarmee maak ik misschien een kans op een basisplaats. Wie weet!" LIMMEN - Vorige week vrijdag zijn er bij Tafeltennisvereniging Limmen meer dan 25 officiële tafeltennisdi- ploma's uitgereikt aan de jeugdspe lers. Er werden dit jaar verschillen de diploma's uitgereikt, iedere speler kan telkens proberen een diploma hoger te halen. Er waren dit jaar zelfs drie leden die - het hoogste Superstar diploma wisten te behalen. Ook de komende weken zullen in het teken staan van het trainen voor tafeltennisdiploma- 's. Hierbij kan iedereen opnieuw gaan trainen voor een diploma. Kinderen die ook een diploma wil len behalen of gewoon een keer mee willen trainen is het mogelijk om vrijdag 8 februari vanaf 18.45 uur een proeftraining mee te draai en in de sporthal aan de Hogeweg 61 te Limmen. De Heilooër leerlingen stonden zeker vijf uur per dag op de ski's of snowboards, om na een aantal dagen als volleerde skiërs de pistes af de suizen. Eigen foto VOETBAL EGMOND - Zeevogels 1 heeft op eigen veld géén punt overge houden aan de ontmoeting met Hollandia T. De Hoevers maak ten in de beginfase indruk maar wisten de mogelijkheden niet te benutten. De bezoekers uit Tuitenhorn kregen al meer vat op de wedstrijd. Voor de rust zagen de toeschou wers geen doelpunten. Jan Jong wist in een zeer kansrijke positie slechts de binnenkant van de paal te raken. De gasten kwamen vlak na rust op voorsprong. Doelman Marcel van Velzen kon een doorge broken speler niet van scoren af houden; 0-1. In de rommelige fase die daarop volgde waren er kansen en mogelijkheden voor beiden teams. Tot treffers kwam het niet meer. Trainer Ranzijn en zijn team ble ven achter met lege handen. Komende zondag gaat Zeevogels 1 op bezoek by DWOW Om weg te blijven bij de onderste plaatsen mogen de withemden in Wieringerwerf niet verliezen. De aanval is vaak de beste verdediging. Pabo-studente Lotte van Hogen heeft al een Cios-bpleiding afgerond en speelt momenteel in het eer ste elftal van Fortuna in Wormerveer.. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 23