The Yoga Company doet mee aan Wereld Yoga Dag in het kader van mensenrechten SV Vredeburg wint van Castricum Limmen 1 boekt dikverdiende overwinning tegen Koedijk Trotse geslaagden bij zwembad Loos SPORT 25 TEXAC Harde strijd tijdens schaakavond Oppositie Een overwinning voor de ploeg van trainer Sem Wokke UITKIJKPOST 6 FEBRUARI 2008 SCHAKEN LIMMEN - Vrijdag 1 februari speelde SV Vredeburg ronde 16. Ook streed het achttal tegen Castricum 3 om belangrijke punten, handhaving in poule 3C stond voor beide clubs op het spel. Vredeburg begon zwak met drie snelle verliespartijen van Admiraal, Ebels en van der Storm, maar Hafkamp en Wellink brach ten met hun winst de spanning terug, Limmen hield remise waar na B. Stolp en E. Stolp op de twee hoogste borden de beslissing in handen hadden. B. Stolp weer stond koelbloedig de lastige koningsaanval en profiteerde slim van de tijdnood van de tegenstam der en een dreigend mat op de achterste rij, waarna paardwinst de zege bracht. E. Stolp creëerde een verre vrij pion die niet meer te houden was zodat Vredeburg met een 4'A-3^2 overwinning tevreden huiswaart ging. In de interne competitie viel de mooie winst op van de jonge A. Termes tegen Rommel, Rommel hep zich stuk op het goede spel ven Termes en werd vakkundig mat gezet door een paard. HEILOO - Op zondag 3 februari was het Wereld Yoga Dag. In het kader van de mensenrechten werden globaal tussen 11.00 en 13.00 uur yogasessies gegeven, waardoor een wereldwijde yogamarathon van 24 uur ont stond. De opbrengst zal gaan naar Amnesty International voor de actie 'China en de Olympische Spelen', die hiermee meer aandacht voor verbetering 'van de mensenrechten in China vraagt. Wil Kooij van The Yoga Company aan de Westerweg was meteen enthousiast voor het idee. Via advertenties en mond tot mond reclame hebben 75 mensen zich aangemeld voor deelname aan haar yoga work-out. „Ik was positief verbaasd over het groot aantal, deelnemers; dat geeft toch wel een kick! Dit aantal kon ik in mijn eigen studio natuur lijk niet plaatsen, dus ben ik gaan zoeken naar een grotere locatie. Die vond ik uiteindelijk in de gymzaal aan de Burenweg. Deelnemers komen uit Heiloo en omgeving, maar ook van buitenaf. Velen zijn al bekend met yoga, maar voor som migen is dit een mooie kans om hiermee kennis te maken." HEILOO - Wie had verwacht dat de deelnemers aan Corus het wel een beetje rustig aan zouden doen kwam bedrogen uit. Willem Meyles, succesvol in groep vier van de Corus tienkamp met 5,5 uit negen, is nog niet zo lang lidVan Opposi tie. Hij moest daar natuurlijk onder aan beginnen en was na ronde 15 op de 12de plaats aangekomen. Hij moest het in ronde 16 opnemer? tegen Albert Bouma, die bij Corus vier uit negen gescoord had in groep drie. Albert wist de aanval van zijn jongere opponent knap op te vangen en door zijn troepen na behoedzaam manoevreren plotse ling naar de andere vleugel te jagen dwong hij Willem op de knieën. Benjamin Plaggenborg won van Richard Sauer, maar na de wedstrijd heten ijverige omstanders zien, dat Benjamin door het oog van de naald was gekropen. Als Richard zijn loper voor het paard van Benjamin^ had geruild, was Benjamin de daar op volgende pionnenstorm niet meer te boven gekomen. 4i VOETBAL LIMMEN - Met een klinkende 4-0 overwinning heeft Limmen 1 afgelopen zondag ruim afstand genomen van naaste concurrent Koedijk. Op deze carnavalszondag was het met name na de rust genieten geblazen van een sterk collec tief Limmen. In de eerste helft waren beide ploegen redelijk in evenwicht en werd de opbouw van Limmen flink gestoord door de hardwer kende Koedijkspitsen. Een prachtig afstandsschot in de krui sing van de sterk spelende Jeroen Veldt bracht na een 25 minuten spel de 1-0 voorsprong van de thuisclub op het scorebord. Limmen probeerde door te druk ken en kreeg ook mogelijkheden op een hogere score. Vlak voor de rust moest de opnieuw foutloos keepende Edwin den Breejen al zijn kwaliteiten aan spreken, om de gelijkmaker te voorkomen en dat deed hij met verve. In de tweede helft bleek dat Koedijk zijn beste krachten had verspeeld in de eerste helft. Op het moment dat Limmen door Martijn de Haan na een kwar tier in de tweede helft de 2-0 het aantekenen, was het over en uit voor de ploeg van trainer Gerrit Boerman. Met mooie aanvallen en prachtige individuele acties toon de Limmen aan dat zij gaan mee doen in de strijd om de titel. Door een doorkopbal van invaller Robin Koot op de andere Limmen inval ler Rik Seignette, scooorde laatst genoemde de 3-0, terwijl Rene Hof door een benutte strafschop de 4- 0 eindstand op het scorebord bracht. Een verdiende overwinning voor de ploeg van trainer Sem Wokke, die daarmee nog steeds de maxi male score van twaalf wedstrijd- punten uit de vier gespeelde wed strijden in de tweede periode heeft. Zondag speelt Limmen 1 opnieuw een thuiswedstrijd. Op Dampegheest is om 14.00 uur LSW de tegenstander. De ploeg uit Zuid Scharwoude staat op een vijfde plaats op de rang lijst. In de uitwedstrijd bleken beide ploegen in evenwicht. ZWEMMEN HEILOO - Zaterdagmiddag mocht er weer een groep leer lingen van zwembad Loos afzwemmen in de Witte Brug in Castricum voor het A-, B-of C diploma. Trots lieten de kin deren aan de vele belangstel lende zien dat ze heel mooi maar vooral goed kunnen zwemmen. De heer van der Veldt, aanwezig namens de Nationale Raad Zwemdiploma's, was zeer tevre den over het zwemniveau van de kinderen. Een week eerder hadden de jong ste leerlingen in eigen bad al afge zwommen voor het Teddybeer- of Kikker diploma. Ook zij gingen heel bhj met hun diploma naar huis. De geslaagden zijn: Diploma A: Feie Bakker, Jasper van der Blom, Eva Bonhoff, Fonteyn Branbergen, Lindsey Dekkinga, Jasper Edelenbos, Mees Groen, Isa van der Hout, Lisanne Linck, Britt Luesken, Lex Peeters, Daan Piet, Tess de Rave, Thijs Rinsema, Iris Sturm; Desiree van Tuin, Lex Vestering, Jasmijn Visscher, Boyd Weijkamp, Bruno Wijn, Agnes Wijngaarde, Teun van der Woude, Rick Zwart. Diploma B: Kevin Baltus, Dennis Bijlsma, Robin Buur, Robin Crum, Beau Duong, Job Hartjes, Anna Hartman, Julia Hegeman, Lysanne Hohenberg, Carlijr^ Hulsebos, Meike Jongen, Marisya van Marion, Koen Ohj, Eline Oosterwijk, Lotte Rijs, Xander Schoemaker, Koen Smits, Julius vai* der Werf, Amber Westerbroek, Molly Zonneveld. Diploma C: Isabel de Boer, Femke Boyd, Sjoerd Dijkman, Derk de Jager, Zoë Junger, Diek van de Sluis, Imke Valk, Myrthe Wols. Teddybeer: Nienke Madderom, Lieke Bitter, Isa Mol, Silke Dekker, Isabel Dekker, Emma van der Veeke, Ole van Tiel, Sofie Metselaar, Sofie van Neer. Kikker: Donna Deijlen, Ronan Weijsenborn, Ocean Arnold, Astrid Schouten, Aimée de Vries. Limmen 1 heeft nog steeds de maximale score van twaalf wedstrijdpunten uit de vier reeds gespeelde wedstrijden in de tweede periode. Eigen foto Aan het begin van de sessie gaf Jos Cester van Amnesty International een inleidend voor woord over het doel van de actie. Vervolgens gingen de deelnemers 'aan de slag' onder leiding van Wil en haar collega/medewerker Tamara. Wil: „Yoga is ontspanning door inspanning. Yoga staat voor 'eenheid', het heeft te maken met de balans tussen en gezondheid van lichaam en geest. Sport heeft veel met yoga gemeen. In China, waar dit jaar de Olympische Spelen Foto: Carolien Breed gehouden worden, is veel mis op het gebied van de mensenrechten; de link is gauw gelegd." Een trotse Wil besluit: „In het 4- jarig bestaan van The Yoga Company is deze dag toch wel 'het koekje bij de koffie'!" Dames en heren, jong en oud gaven zich zondag over aan de rustgevende muziek.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 25