Eerste kinderleesdub 'Ozoheppie Beppies' niet meer te stoppen! Nog plaatsen beschikbaar bij cursus 'Luisteren naar Klassieke Muziek' Parel.kast.nl H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 COLLECE JAC. P. THIJSSE Expositie Sandra Strijk in het Trefpunt UITKIJKPOST 6 FEBRUARI 200 mavo, havo en vwo openbare scholengemeenschap voor In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Mario Sacksioni Monique Dakker, Westerweg 49a, Heiloo, tel. 06-15954186, www.parel.kast.nl, e-mail: parel@kast.ni HEILOO - Parels, kralen van halfedelstenen en sieraden hebben Monique Dekker van jongsaf aan al aangetrokken. Sinds 2006 heeft ze van haar passie haar beroep gemaakt en biedt ze in haar webwinkel www.parel.kast.nl mooie handgemaakte kettingen, oorbellen, armbanden en kindersieraden aan. Hierin zijn zoetwaterparels, prachtige halfedelste nen en zilveren onderdelen verwerkt. In haar overzichtelqke winkel kan men kiezen uit een groot assortiment sieraden, waarvan de stijl varieert van klassiek, tijdloos tot «en met trendy. Alles tegen een zeer scherpe en eerlijke prijs. Veel uit het aanbod in de winkel is door Monique zelf ont worpen. In september 2006 is Monique naar China (Peking) afgereisd om daar markten en groothandels te bezoeken, op zoek naar kralen. Daar faakte ze in contact met een Chinese dame, die haar een prachtige collectie van halfedelstenen toonde. De hoge kwaliteit van de stenen overtuigde Monique en deze dame is één van haar vaste leveranciers van stenen en sieraden geworden. Voor de zoetwaterparels vond Monique een andere betrouwbare leverancier. „Omdat ik mijn spullen zelf in China inkoop ben ik in staat om tegen zeer aantrekkelijke prijzen te leveren," Veel ontwerpen van Monique worden in China gemaakt en naar Nederland verstuurd. Ook losse halfedelstenen (zoals onyx, amethist, rozenkwarts, turkoois en kristal) en parels, persoonlijk uitgezocht door Monique tijdens haar inmiddels meerdere reizen naar Peking, worden opgestuurd vanuit China. Met deze losse stenen en parels gaat Monique zelf aan de slag om, tevens in opdracht, exclusieve sieraden te maken voor klanten. In veel damesmodezaken zijn al sieraden van de Parelkast verkrijgbaar, en in een aantal bijouterieën. Om landelijk voor particulieren beter bereikbaar te zijn, heeft Monique haar winkel op het web geopend. „Toch blijft persoonlijk contact met een klant voor mij heel belangrijk. Mensen kunnen altijd bij me langs komen voor aparte wensen, aan de hand daarvan ga ik aan de slag. Pas als de klant tevreden is, gaat het sie raad de deur uit. Daarbij geef ik vergaande garantie op verkochte siera den. Ik kan alleen maar producten verkopen, waar ik helemaal achter sta. Zelfs als. er door een ongelukje een ketting is gebroken, zorg ik ervoor dat het kosteloos gerepareerd wordt. Ik vind het zonde, als zo'n prachtig sie raad in een hoekje ligt, omdat het stuk is!" Het atelier van Monique bevindt zich op de Westerweg 49a, aan de rand van het Heilooërbos, net naast rozenkwekerij Meijer. Een ieder, die bij voorbeeld zijn geliefde wil verrassen met een heel apart Vaientijnscadeau, kan via de webwinkel, telefoon of e-mail Monique bereiken. Het uitgeko zen sieraad wordt in een prachtig chinees buideltje of in een chique zwart fluwelen doosje verstuurd. De Parelkast verzorgt voor bedrijven ook relatiegeschenken. Parelcolliers of zilveren manchetknopen met uw logo: dat is weer eens iets anders dan een kistje wijn! HEILOO - In samenwerking met de Stichting Ouderenwerk Heiloo organiseert de Bibliotheek Heiloo in de maan den januari en februari weer twee cursussen klassieke muziek. In januari is de algemene cursus gehouden. Op donderdag 7 februari start de tweede cursus klassieke muziek, rond een aantal specifieke muziekstukken. Op vier donderdag ochtenden (7, 14, 21 en 28 februa ri, van 10.00 tot 12.00 uur) zal wor den stilgestaan bij steeds één werk van een componist. Dit wordt dan uitvoerig besproken tegen de achtergrond van diens andere com posities. Er zal aandacht zijn voor werk van Heinrich Ignaz von Biber (Passacaglia); Felix Mendelssohn (octet voor strijkers); Richard Strauss (Vier letzte Lieder) en Leo Smit (trio voor klarinet, altviool en piano). Ook deze cursus vindt plaats in de expositieruimte van Bibliotheek Heiloo en wordt ver- HEILOO - Tot 22 februari vindt een expositie plaats van beelden en schilderijen van Sandra Strijk-Jetses in het Trefpunt. Sandra's creati viteit is veelzijdig, zoals u op de ten toonstelling kunt zien. Op dit moment heeft schilderen met acryl haar voorkeur, maar zij werkt ook met waterverf en olieverf- Voortdurend gaat zij de uitdaging van nieuw materiaal aan en bekwaamt zich hierin door middel van diverse cursussen, onder ande re bij Marianne Mulder (keramiek), Esther van Tilburg (acryl en aqua rel) en Angèle van den Thillart (olieverf). De expositie is te zien tij dens de openingsuren van het Trefpunt, Abraham du-Boishof 2 te Heiloo. HEILOO - Bibliotheek Heiloo lanceerde afgelopen najaar een heel nieuw initiatief: een Kinderleesdub Er waren al zo'n twintig leesclubs voor volwassenen, die van de dienstverlening van Bibliotheek Heiloo gebruik maakten. Maar waarom dan eigenlijk niet zo'n club voor de jonge boekverslinders? Dit idee bleek een schot in de roos! Eline: „Ik vind de leesclub heel leuk. Eigenlijk wilde ik altijd al in zo'n club!" Een zeer enthousiaste club van zeven meiden in de leeftijd van 9 tot 11 jaar, stortte zich in zes bijeen komsten in de bibliotheek op vijf heel verschillende boeken. En de meningen waren dan ook verdeeld. Lyke: „Dat is juist het leuke van de leesclub. Je leest boeken die je anders nooit zou kiezen." Tijdens de kinderboekenweek van 2007 is de leesclub van start gegaan. Rosa: „We hebben allemaal een leeslog- boek gekregen, waarin we bijhou den welke boeken we gelezen heb ben en hoe we ze vonden." In het leeslogboek is ruimte om elk boek een cijfer te geven, en om op te schrijven wat je graag wilt onthou den van het boek. Ook is er een bladzijde voor handtekeningen van schrijvers. Helaas is er nog geen schrijver op bezoek geweest bij de leesclub, maar misschien gaat dat nog gebeuren. Alle deelnemers von den het zo jammer dat het na zes bijeenkomsten alweer af was, dat ze graag verder gaan met de leesclub. Eerst helpen ze bij de Kinderjury (inschrijven vanaf 6 februari), en natuurlijk doen ze zelf ook mee met het lezen voor de Kinderjury. Maar als de Kinderjury afgelopen is, gaan de Ozoheppie Beppies weer gewoon verder met lezen. De leden van de leesclub Ozoheppie Beppies (vlnr): Eline, Rosa, Joey, Beau, Jacqueline, Lyke. Lara ontbreekt op de foto, zij was helaas ziek. Eigen foto zorgd door Gert Floor, muziekbibli- othecaris in Bibliotheek Heiloo. Voor deze cursus rond een aantal specifie ke muziekstukken zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. De bijdrage van de cursisten is bepaald op 35,- voor bibliotheekleden en 40,- voor niet-leden. Informatie, opgave en betaling van de cursuskosten: bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo, tel. 072-5330670, e-mail bibliotheek@bibliotheekheiloo.nl. ADVERTENTIE De Bloemen 65 1902 GT Castricum Telefoon (0251) 652571 Website: www.jpthijsse.nl email: school@jpthijsse.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5