Open dag Slender You Inzet lijstenmakerij bij beste tien van Nederland Tentoonstelling Japanse prenten bij Silhouet Groei Bloei geeft lezing H E I L O O 9 INGEZONDEN BRIEF KERK DIENSTEN INGEZONDEN MEDEDELING Een wandeling door de Franse Alpen' Butterlaan I Butterlaan II adressen heiloo t WWW. DIERENBESCHERMING OUD PAPIER UITKIJKPOST 6 FEBRUARI 2008 HEILOO - Slender You biedt een vorm van sport zonder grote lichamelijk inspanning. Het is geschikt voor iedereen tussen 16 en 90 jaar. Mensen die zich niet zo thuis voelen op een sportschool, kunnen bij Slender You een alternatief vinden. De vorm van bewegen wordt gedaan op zes, door elektromotoren aangedreven, banken. Elke bank activeert gedurende tien minuten een deel van het lichaam. Het bewegen op de banken maakt spie ren en gewrichten soepel en verdrijft de afvalstoffen. Het maakt het lichaam strakker en gaat de strijd aan tegen cellulitis. U voelt zich na iedere sessie een stuk vitaler. Deze manier van onbelast sporten is ook zeer geschikt voor mensen met een handicap of medische klachten, denk aan reuma, bekken instabiliteit, fibromyalgi, rug, hart of luchtweg problemen. Naast de bewe- gingsbanken biedt Slender You u de volgende mogelijkheden. Klassieke massages, voet reflex-therapie, stoelmassage, snelbruiner en manicuren. Tevens kunt u terecht voor een opleiding partnermassage of een geheel ver zorgde avond voor een groep van ongeveer acht personen. Is uw interesse gewekt, ga dan naar de open dag op zaterdag 9 februari tussen 09.30 en 14.00 uur of maak een afspraak voor een gratis proefles op de slenderban- ken. Slender you, Westerweg 156, Heiloo, tel. 072-5339547. HEILOO - Op maandag 28 januari vond in Apeldoorn de prijsuitreiking plaats van de Nationale Lijstenmakers/ Inlijstwedstrijd, Alle deelnemers kre gen een reproductie van 'de Verkoopingen' en een erotische zeefdruk van de kunstenaar Ahad. Opdracht die de deelnemers kregen luidde als volgt: streef naar een technisch en esthetisch volmaakt product en laat het passen in het oorspronkelijke tijdsbeeld. De vierkoppige vakjury van branchevere niging Art and frame had vervolgens de moeilijke taak om de kwaliteit van de ingelijste werken te beoordelen. Inzet lijstenmakerij, gevestigd op Raadhuisweg 9 te Heiloo werd door deze jury genomineerd bij de beste tien lijstenmakerijen van Nederland! Waar ze vervolgens als vijfde eindigde. Het team van Inzet is nuchter onder de prestatie, maar ze vinden het wel heel leuk dat hun kwaliteit en visie zo door de branche erkent wordt. Vanaf dit weekend kunt u de werken bewonderen in de etalage van Inzet. Inzet lijsten makerij is geopend van maandag van 13.30 tot 18.00, dinsdag tot en met vrijdag van 09.30 tot 18.00 uur en zaterdag van 09.30 tot 17.00 uur. Voor meer informatie kunt u kijken op www.inzethjsten.nl. HEILOO - De hele maand februari is er in de meubeldesignzaak Silhouet aan de Kennemerstraatweg 99, op 40 meter van het Witte Kerkje, een expo sitie van Japanse woodblockprenten en Japanse kimonoconstructies van oud-Heilooër en verzamelaar/handelaar Ron Baas. Woodblockprenten zijn prenten gedrukt op houtblokken. Vaak zijn twaalf tot 16 blokken nodig om een prent te maken op papier. Huidige textieldessins hebben vaak hun oor sprong in oude Aziatische ontwerpen. Er zijn zeer kleurrijke originele pren ten te zien en te koop die een goed overzicht geven van deze aparte Japanse kunstvorm die in het Westen niet bekend was. Prenten van onder andere Hasui, Yoshitoshi, Hiroshige, Shinsui en een mooie reprint van de bekende Grote Golf van Hokusai. De negen zijden kimonoconstructies zijn gemaakt door de 57-jarige Ron Baas van onderdelen van gebruikte Japanse ceremo niële Japanse kimono's (Furisode) uit de jaren zeventig. De dessins grijpen terug op ontwerpen eind negentiende eeuw van de Rimpastijl (voorloper van Art-Nouveau). Voor geïnteresseerden geeft *Ron Baas op zaterdag 9 februari in Silhouet van 14.00 tot 15.00 uur een inleiding en rondleiding over de geschiedenis van woodblockprenten, en toelichtingen op aanwezige prenten. U hoeft zich niet aan te melden. Prijzen variëren van 25 tot 1000 euro. Er zijn veertig Japanse prenten waarvan het merendeel van voor 1940. Tijdens de rondleiding zijn er geen prenten te koop. Centraal staan de kimonodessins, Bijin (mooie vrouwen) en landschappen. Voor informatie kunt u zich wenden tot Ron Baas, tel. 072-5155876. HEILOO - Op woensdag 13 februari vindt de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering plaats van Groei Bloei. Op deze avond zal Bart Korf de aanwezigen na de pauze meenemen op een wandeltocht door de Franse Alpen." Deze tocht volgt de lange- afstands-wandelroute GR 5 en voert van het plaatsje Thonon aan het Meer van Génève via Chamonix, Modane en Briangon naar het stadje Menton aan de Middellandse Zee. Bart zal het een aan ander laten zien van, en vertellen over het landschap en de plantengroei van dit meest westelijke deel van de Alpen. Behalve landschappen en bergdorp jes zult u ook allerlei wilde bloemen en planten te zien krijgen, zoals Orchideeën, Gentianen, Maanvaren en nog vele andere. Door verschil len in ligging, hoogte, gebruik (beweiding) en onderliggend gesteente is de vegetatie van plek tot plek weer anders. Verschillende bekende tuinplanten zijn uit het Alpengebied afkomstig, zoals onder andere huislook, alpenvergeet-mij- nietje, alpenaster en het befaamde edelweiss. De lezing vindt plaats na de algemene ledenvergadering die om 20.00 uur begint. Lokatie is het Open Huis in het winkelcentrum 't Loo. In zijn brief van 30 januari verwijst Leo Stam de argumenten van Apeldoorn om de Butterlaan NIET af te sluiten rechtstreeks naar de prullenbak. Niet alleen zijn volgens Stam de argumenten van Apeldoorn ongegrond, hij verwijt hem dat deze argumenten slechts dienen voor zijn persoonlijk belang. De heer Stam woont in de Butterlaan en heeft dus ALLE belang bij afsluiting. Ja, ja, 'Brutalen hebben de halve wereld'. Als bewoner van de Heerenweg heb ik alle belang bij het gelijkmatig verdelen van het autoverkeer van/naar het Stationscentrum over de drie aan-/afvoerwegen: Heerenweg-Noord, Butterlaan en Heerenweg-Zuid. Alles wat Stam over de Butterlaan schrijft, gebeurt óók op de Heerenweg, maar dan veel intensiever! Indien de gemeen te haar onzalige plan ter afsluiting doorzet, wordt alle verkeer gedwon gen om via de nu al te zwaar belaste Heerenweg te rijden. Voor de door stroming parkeert men half op de smalle stoep, half op straat, hetgeen weer problemen oplevert voor voet gangers/fietsers; over onveilige situ aties gesproken! Met de komst van het Stationscentrum is onze buurt er qua voorzieningen op vooruit gegaan. Derhalve vind ik dat eenie der zijn/haar steentje moet bijdra gen in de ongemakken die datzelfde Stationscentrum veroorzaakt. Het kan niet zo zijn dat een groep bewo ners hun mogeüjke ongemakken afwentelt op anderen. In mijn democratie behoort de overheid de lusten en de lasten op gelijkmatige wijze over haar inwoners te vede len. Dus: de Butterlaan moet open blijven! Joost van Rooijen Heiloo Afgelopen jüni hoorde ik dat de Butterlaan zou worden afgesloten voor autoverkeer. De insider vertel de dat de vereniging Butterlaan bij de planning van de Vomaruitrit bezwaar hadden ingediend. Zij had den dit ingetrokken nadat de gemeente had beloofd dat de laan zou worden afgesloten voor auto verkeer. Ik kon mijn oren niet gelo ven. Bezwaren afhandelen door toe zeggingen waarbij belangen van derden worden geschaad? Op naar de gemeente om het verhaal te veri fiëren. De ambtenaar die mij te woord stond stelde mij gerust. Het plan bestond niet. Ook zijn collega kende het plan niet. Bij dit soort ingrijpende maatregelen vindt er altijd een belangenafweging plaats. Allen worden gehoord. Dit is beleid van de gemeente Heiloo. In dat kader raadde hij mij aan dat de bewoners aan de Heerenweg zui delijk van de rotonde) zich als potentiële belanghebbenden gingen verenigen. In juni hebben de bewoners van dit deel van de Heerenweg zich vere nigd. De meningen werden gepeild en de uitslag daarvan is aan de gemeente medegedeeld. Januari 2008. Het college van B&W heeft besloten de Butterlaan af te sluiten voor autoverkeer. Geen van de bewoners van de Heerenweg is gehoord. Beleid niet toegepast. O, en uit de Butterlaanstukken die ter inzage liggen, büjken er tekeningen van een fietssluis te liggen, geda teerd april! Welke democratie leef ik in? Ans van Opzeeland Heiloo Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds R.J. Blaauw uit Heiloo. LET OP: Geen H.A. dus geen dienst van Schrift en Tafel. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur ds. Bouma, koffie drinken. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur voorganger ds. Marius Braamse, mmv Miller Sisters. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistievie ring met Cantores, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: woord- en com1 munieviering met Dameskoos, voor ganger W van Schie. Woensdag 13 februari 19.30 uur Vastenmeditatie in de Witte Kerk. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Zaterdag viering van 150 jaar Lourdes. 12.00 uur plechtige Eucharistieviering met de beide bis schoppen en medepriesters. Zondag 19.30 uur Eucharistieviering, voor ganger. 15.00 uur Vastenmeditatie. Woensdag: Aswoensdag, 12.00 uur gezongen Eucharistieviering. Vrijdag 09.00 uur Eucharistieviering, 15.00 uur Kruisweg. Maandag, dinsdag, donderdag en zaterdag 12.00 uur Eucharistieviering H. Corneliuskerk Limmen Woensdag 6 februari Gebedsdienst met alle koren. Voorganger pastor J. Oiling. Zaterdag 19.00 uur: Meditatieve vie- Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingalk- maar.nl, www.dierenbeschermingalk- maar.nl. Vogel-/ egelopvang De Strandloper: 0226-343495 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 2021210 (E 0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, e- mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierentehuisalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. 5332879, e-mail: info@vissenbescherming.nl, internet: www.vissenbescherming.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Dierenbescherming meidnummer misstanden jacht: 072-5323411 Vermist Witte kater met zwarte vlekken, zwarte kin,gec.,volwassen, Tijger, De Hoghe Weydt, Heiloo. Witte poes met cyperse vlekken en cyperse staart, wit bandje met belletje, 1.5 jr, Tinka, De Rookamer, Heiloo. Cyperse poes, bult op rechter voorpoot, blind en doof, 18 jr, Werkendelslaan, Heiloo. Gevonden Zwarte kater, klein wit snorretje, wit pootje, Patry sakkers, Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: RiaDol, 0251-658504. ring met alle koren, voorganger J. Oiling. Zondag 10.00 uur: Wóórd- en Communieviering met Cornelius Koor, voorganger pastor J. Oiling. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan de Westerweg 263, Heiloo. Voor kinde ren is er een aparte dienst. Info: 06- 14041520. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Aglow Nederland, afd. Heiloo Interkerkelijke wereldwijde organisa tie voor en door vrouwen. Iedere derde dinsdag van de maand (behal ve juli en augustus) bijeenkomst om 09.30 uur in het Open Huis," tegen over de Witte Kerk, 't Loo 22.. Info: 072-5335455. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: Communieviering mmv Jubilate. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: Eucharistieviering met St. Caecilia. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering met Hoeverture zondag 10.00 uur Communieviering met Soli Deo Gloria. H.Agnes Egmond aan Zee Vrjjdag 19.00 uur: Taizé avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: stille mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. Woensdag 09.00 uur: mis. Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds G. van Reeuwijk. Evangelische Kringgemeente Vriendschap. Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072- 7510700/ www.ekvriendschap.nl. Hervormd/Gereformeerde Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Uitgeest, 10.00 uur, ds. Appers uit Castricum. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zaterdag 19.00 uur: Communieviering met Aquariusköor, voorganger W van Schie. Zondag 10.00 uur: Eucharistieviering met dameskoor, voorganger pastor H. Helsloot. Zaterdag Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rol- emmerverzamelplaatsen langs de weg, voor 09.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer by Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportvereni ging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSY container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw - De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. - Container op de parkeerplaats by zwembad het Baafje. - Atletiekvereniging Trias, kantine by de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Zie alle vaste acties op www.uitkijkpost.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 9