Heiloocontact 2007 goed jaar voor Rabobank Noord-Kennemerland i6 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Afval en milieu www.helloo.nl 13 FEBRUARI 2008 U ITKIj KPOST Kennisgeving in het kader van de Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken hierbij bekend dat de stukken en de ontwerpbeschikking voor het intrekken van vergunningen ingevolge de Wet milieubeheer ter inza.- ge zijn gelegd. Het betreft Rijwielhandel Boersen, een opslag van vuurwerk op het adres Stationsweg 79 te Heiloo. De voorgenomen beslissing betreft het ingevolge artikel 8.25 Wet milieube heer intrekken van de vergunningen verleend op 28 oktober 1975, 24 maart 1977 en 4 november 1986. De reden hiervoor is dat de activiteiten (opslag van vuurwerk) waarvoor de vergunnin gen verleend zijn, inmiddels zijn gestaakt. Hierdoor is er geen grond meer voor het in stand houden van de verleende vergunningen ingevolge de Wet milieubeheer. ter inzage De ontwerpbeschikking en andere rele vante gegevens liggen gedurende zes weken vanaf 14 februari tot en met 27 maart 2008 ter inzage in het gemeen tehuis, Raadhuisplein 1 te Heiloo. Zienswijzen Binnen zes weken na de dag waarop dit ontwerp ter inzage is gelegd kan iedereen zienswijzen inbrengen. Brieven moeten worden gestuurd naar het Dagelijks Bestuur van de Milieudienst Regio Alkmaar, Postbus 53, 1800 BC te Alkmaar. Wie schrifte lijk een zienswijze inbrengt en niet wil dat zijn of haar persoonlijke gegevens bekend worden gemaakt, moet dat tegelijkertijd, maar in een afzonderlijke brief laten weten. Wie dat uitdrukkelijk wenst, kan zijn of haar zienswijze mondeling naar voren brengen. Dit moet uiterlijk binnen vier weken na heden plaatsvinden. Uiterlijk binnen twee weken moet een eventuele wens daartoe kenbaar worden gemaakt via het hieronder vermelde telefoonnum mer. De aanvrager wordt in de gelegen heid gesteld hierbij aanwezig te zijn. Alleen wie tijdig een zienswijze heeft ingebracht tegen de ontwerpbeschik king kan later beroep instellen bij de Raad van State, tenzij men aantoont daar redelijkerwijs niet toe in staat te zijn geweest. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer A.A.M. de Pijper van de Milieudienst Regio Alkmaar, telefoonnummer 072 548 84 66. Heiloo sterk in duurzaamheid Heiloo is een sterke gemeente met veel potentieel, waarbij er heel veel gebeurt op het gebied van duurzaam heid maar daarin nog verder kan gaan als daarvoor animo is. Dit is één van de conclusies uit de duurzaamheids- scan, die de gemeente heeft laten uit voeren. De gemeente Heiloo besteedt veel aandacht aan duurzaamheid. In de Strategische Visie, het collegeprogram ma en verschillende beleidsstukken staan diverse doelstellingen over duur zaamheid. De gemeente wilde weten of zij hierbij nog zaken over het hoofd ziet of aan bepaalde aspecten nog extra aandacht kan geven. Daarom is er een duurzaamheids-scan uitge voerd, die naar verschillende onder werpen heeft gekeken. De resultaten van de scan laten zien, dat Heiloo goed bezig is en landelijk gezien boven het gemiddelde scoort. Martine Willems van BECO, het bureau dat de scan heeft uitgevoerd: "Heiloo scoort hoog. Opvallend daarbij is dat Heiloo veel dingen uitvoert die niet eens op papier vast liggen. Medewerkers laten plezier, deskundig heid en bevlogenheid zien en hebben duidelijk een hoog milieubewustzijn. Het is de uitdaging voor de organisatie om deze bevlogenheid en de aanpak ook zo zichtbaar te maken, dat bedrij ven, burgers en andere partijen gesti muleerd worden om ook meerdere stappen te zetten." Heiloo kan zich verbeteren op het gebied van duurzaam inkopen en aan besteden. "De doelstellingen van de rijksoverheid vragen hierom," aldus mevrouw Willems. "en ook in Heiloo kan hiermee nog een slag worden geslagen.." Hieraan zal Heiloo dan ook zeker aandacht gaan besteden. Kansen liggen er verder op onder andere het gebied van energie en kli maat. Daarom wordt er dit jaar een nieuw klimaatbeleidsplan opgesteld waarin we als gemeente aangeven wat we aan dit thema willen bijdragen. Ook liggen er nog kansen op de communi catie en voorlichting over duurzaam heid. Het bleek dat er op veel vlakken vaak wel aan duurzaamheid wordt gedaan, maar dat dat nog te weinig bekend is, zowel binnen als buiten de muren van het gemeentehuis. Afsluiting Kuillaan vanwege paddentrek De winter nadert haar eind en dat bete kent dat de paddentrek weer voor de deur staat. Vanwege de zachte winter is het mogelijk, dat de padden al medio februari gaan trekken; gewoonlijk is dat in de maanden maart en april. Daarom kan het gebeuren dat bij regenachtig weer vanaf medio februari a.s. de slagboom bij de Kuillaan 's nachts van 19.00 tot 7.00 uur wordt gesloten. Uiteraard blijft kwekerij Meijer gewoon bereikbaar vanaf de Westerweg. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Swart van de Paddenwerkgroep Heiloo, telefoon nummer 072 533 03 24. ADVERTORIAL REGIO - In het eerste jaar van de fusie heeft Rabobank Noord- Kennemerland een prima resul taat behaald. De integratie van beide fusiepartners - Bergen- Egmond-Schoorl en West- Kennemerland - is bijzonder voorspoedig verlopen, aldus directievoorzitter Nathal van Rijn, waardoor de aandacht gericht kon blijven op de markt. Van Rijn: „Het is nu tijd voor vol gende stappen. Op de eerste plaats stroomlijning van de cliëntenbedie ning, daarna aanpassing van onze huisvesting op diverse plaatsen." Nathal van Rijn (41) is nu ruim een jaar directievoorzitter van de bank. Hoe bevalt hem de overstap naar Kennemerland? „Zeer goed", zegt Van Rijn met overtuiging, „dit eerste jaar heb ik ervaren als een heel intensief, maar leuk jaar. Binnen de bank is er veel energie losgemaakt 'maar ook in het werkgebied is er volop dynamiek. We hebben flinke stappen voorwaarts gemaakt zowel wat betreft de coöperatie, de klant gerichtheid als de commercie". Met welke verwachtingen kwam hij naar zijn nieuwe werkterrein? „De eerste indruk was er een van een vrij rustige omgeving, maar dat is 100 meegevallen. Er zijn veel meer initiatieven dan ik aanvankelijk dacht en dat belooft veel voor de toe komst." Van Rijn houdt van reuring, om stil te zitten is hij niet naar Castricum en omstreken gekomen. De fusie is goed verwerkt, waaruit blijkt dat? Van Rijn: „Een hoge klant waarde was ons eerste doel. Onderzoek uit november van afgelo pen jaar wijst uit dat de bank als rap portcijfers voor klanttevredenheid een 7,5 scoort bij particulieren en een 7,1 bij zakelijke relaties." Hij voegt daar direct aan toe dat er hard wordt gewerkt om hiervan 'achten' te maken. Over het eerste jaar van de fusie zijn hij en zijn mede-directeu ren echter dik tevreden. „Komende jaren zullen we de bank nog beter zichtbaar maken in ons werkgebied dat zich uitstrekt van Castricum tot aan Groet. Dat doen we door betrok kenheid te tonen, mee te werken aan versterking van de regionale dyna miek, door dichtbij te zijn". De bank gaat dit voorjaar bij de leden op bezoek. In alle kernen worden momenteel ledengesprekken gehou den. Van Rijn: „Leden van de bank kunnen daar op informele wijze met de directie in gesprek. Door deze dialoog weet de bank wat er leeft onder de leden en andersom kunnen bepaalde zaken worden verduide lijkt." Wat merken cliënten van verande ringen in de bediening? „We gaan onze advieskracht gerichter inzetten en meer mensen 'aan de voorkant van de bank' in te zetten om hiermee beter aan te sluiten bij de verwach tingen die mensen hebben als ze onze kantoren binnenstappen". Van Rijn legt uit dat klanten minder vaak de bank bezoeken, maar dan wel andere wensen hebben. Ze willen sneller, directer en beter worden geholpen. „Waar nu veelal de klant op afspraak terugkomt, gaan we meer zaken direct regelen. Minder over dracht van de ene adviseur naar de andere maakt de bediening sneller en voorkomt fouten. Taken verande ren en de adviseurs hebben meer handelingsbevoegdheid gekregen. Intern wordt ondernemerschap bevordert en dat komt de klant ten goede", aldus Van Rijn. Dit roept natuurlijk de vraag op waarom dat nu wel en in het verle den kennelijk niet mogelijk was. Van Rijn: „Door internetbankieren en apparaatgebruik is een ander patroon ontstaan. Dat moest eerst gebeuren, waardoor we nu deze stap kunnen maken en de klant nog gerichter aandacht kunnen geven. Er zijn geen plannen om kantoren te sluiten!" Bankenland is aardig in beweging en dat is nog niet over. „Rabobank mag zich op dit moment absoluut de meest stabiele bank noemen", zegt Van Rijn met de nodige trots. Opmerkelijk cijfers betroffen het personeelsverloop - slechts 8 - en het ziekteverzuim dat met 3,24 historisch laag was. Nathal van Rijn (41) is nu ruim een jaar directievoorzitter van de Rabobank Noord-Kennemerland en dat bevalt hem prima! Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 16