Nieuwe popkoorcursus 'The Best of 12' Inloop-kofïieuurtj e Gezelschapsbank Computercursussen in Het Trefpunt Heilooër veroorzaakt frontale aanrijding HEILOO INGEZONDEN BRIEF Expositie Margreet Duijneveld In het kader van het scholenproject Magisch Heiloo De kinderen willen de bikkel-kampioen van Heiloo aanleveren Verbijstering! UITKIJKPOST 13 FEBRUARI 2008 m j11'Tk J HEILOO - Tot en met eind maart zijn de 'lievelingsdieren' van Margreet Duijneveld te zien in de 1011 t0011.S LGIiIITSL lVIGa.llQcr Dierenartsenpraktijk van Schaap en de Jong. De 'Lievelingsdieren' zijn gemaakt in de linoleumsne- O detechniek. Met de linoleumstempels wordt op papier gedrukt. De prenten die worden tentoonge- 4 jJq Q nUp steld met hand gekleurd met g°uacheverf en kleurpotlood. Eigen foto groep, een kinderkoor, strijkers- en blazerssecties, bandleden van onder andere New cool Collective, Jan Akkermanband, the Pilgrims, Trpckener Kecks en Mathilde Santing. De special guests waren onder andere Huub van der Lubbe (de Dijk), Julia Lo'co (J.A.M.) en Mieke (Gigantjes). Ook deze keer lijkt weer een waar spektakel te worden. Wat te denken van de medewerking van een fantastisch fanfarecorps, wederom een waan zinnige band en een mysteryguest. Dit alles aan elkaar gezongen door raspresentator Rob Wiedijk, bekent als zanger van de 'Bob Color'. De vier koren werken in twintig lessen toe naar een groot gezamenlijk optreden in de grote zaal van de Waerdse Tempel te Heerhugowaard. De poptempel van Noord-Holland, waar alle faciliteiten aanwezig zijn voor een waanzinnig concert. Doe ook mee! Kom naar de eerste gratis proefles van Popkoor Heiloo op woensdag 6 februari, van 20.00 tot 21.15 uur in de Buk-Buk, Pastoor van Muijenweg 12, Heiloo. Aanmelden is niet nódig. Op de tweede les kan je je inschrijven. De eerste 14 (wekelijkse) lessen zullen de nummers met behulp van een computer ingestudeerd worden. De cursus is geschikt voor alle leeftij den. Ervaring is niet vereist, maar enig ritmisch en melodieus gevoel gewenst. Voor meer info, tel. 06- 22937592 of mail naar jasper29@xs4all.nl. HEILOO - Donderdag 14 febru ari houdt de Gezelschapsbank een inloop-koffieuurtje vanaf 10.00 uur in het Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Geïnteresseerde dames én heren vanaf 50 jaar die het leuk vinden om nieuwe mensen te leren kennen om op vriendschappelijke basis iets te ondernemen zijn hierbij van harte welkom. (Entree leden 2,-; belangstellenden 3,-, inclusief kof fie of thee met cake). Vorige koffie- uurtjes werden goed bezocht en er zijn al leuke contacten uit voort gevloeid. Mensen wandelen/ fietsen/ winkelen samen, gaan dagjes uit of beoefenen bijvoorbeeld een geza menlijke hobby. Wanneer u een HEILOO - Vanaf 10 maart start er in Het Trefpunt in Heiloo een aantal computerlessen voor 55-plussers. De cursussen zijn verdeeld over de onderwerpen: kennismaken met de computer, internet en e-mail, Wmdows Word, en digitale fotobe werking. De computercursussen worden samen met Stichting Ouderenwerk Heiloo georganiseerd door Centa, een opleidingsinstituut voor het gebruik van de computer en speci aal gericht op de wat oudere cur sisten. Voor informatie over cursusdata en kosten kunt u bellen met docente Nel de Groot, tel. 0251-311668. NIEUWE NIEDORP - Maandag 11 februari vond om 07.20 uur vond op de Provincialeweg N242 een frontale aanrijding plaats tussen een vrachtauto en een personenauto waarbij de 37-jarige bestuurder van de personenauto uit Wieringerwerf zwaar gewond raakte. De vrachtauto met aanhanger kwam uit de richting van Heerhugowaard. Twee auto's voor hem voegde een inhalende auto in, bestuurd door een 36-jarige man uit Heiloo. Hierdoor moesten de auto's voor hem hevig remmen. De vracht autochauffeur wilde een botsing met zijn voorgangers voorkomen en stuurde naar links. Hierna botste hij frontaal op de tegenligger. De 37- jarige bestuurder van die auto raak te bekneld in zijn voertuig maar was nog aanspreekbaar. Hij is met borst en beenletsel per ambulance ver voerd naar het ziekenhuis in Alkmaar waar hij is opgenomen. De vrachtautochauffeur kwam met de schrik vrij, net als de chauffeur van de inhalende auto. Nadat hij in eer ste instantie was doorgereden na het ongeluk, heeft de poütie heeft hem later weten te traceren. De weg was enige uren gestremd, ..het ver keer werd omgeleid. HEILOO - Bijzondere mix van koor en fanfare in 'The Best of 12'. Aan inspiratie geen gebrek bij Jasper Teule die inmiddels al 12 jaar arrangementen maakt voor zijn vier popkoren. Teule laat zich vooral inspireren door niet voor de hand liggende stukken zoals: Tibetaanse man tra's, Finse schreeuwkoren, rauwe rock, close harmonie, mooie popliedjes en gospel. oproep aan de andere gasten wilt doen omdat u bijvoorbeeld iemand zoekt om op zondagmiddag iets leuks mee te ondernemen is dit ook mogelijk. De Gezelschapsbank is een initia tief van de Stichting Ouderenwerk Heiloo en bestaat nu bijna vijf jaar. Op dinsdag en andere donderdagen is er van 10.30 tot 11.30 uur een inloopuur voor vragen of inschrij vingen bij de Gezelschapsbank. Het is ook mogelijk om via een anonie me advertentie tekst nieuwe men sen te leren kennen. U kunt telefonisch contact opne men (072-5331297) en vragen naar coördinator Monique van Ling of mailen naar m.vanling@ ouderenwerkheiloo.nl. Kijkt u ook eens op www.ouderenwerkheiloo.nl. Leerlingen van groep 8 van de Meander zijn bezig met een zand- onderzoek. Eigen foto Ieder half jaar werkt hij met zijn koren naar een uitvoering toe, waarbij hij experimenteert met ver schillende gastmusici, groepen en speciale gasten. Zo werden eerdere optredens begeleid door onder andere een braziliaanse percussie- HEILOO - Donderdagavond mochten de ouders van de kin deren van de Meander de ten toonstelling 'Heiloo onder nul' bekijken. In het kader van het scholenproject Magisch Heiloo zijn de kinderen in de prehisto rie gedoken. Meteen bij binnenkomst worden de ouders onthaald op een kopje oer-soep, compleet met 'oude' groente zoals de pastinaak. Andere kinderen laten zien hoe je vuur kunt maken in de prehistorie. Namelijk met een vuurboog en een houten plankje. Zelfs de kleuters zijn op reis gegaan naar het verleden. Zo hebben de kleuters woodhenge in de zandbak nagebouwd. Met takken en zand is de archeologische vind plaats gereconstrueerd. Alle leerlin gen zijn bij Baduhenna geweest om te kijken wat er allemaal in Heiloo aan archeologie is gevonden. Nu weten de kinderen hoe de eerste bewoners op de strandwal hebben geleefd. Om het project van de Meander 'Heiloo onder nul' in stijl af te slui ten, hebben de kinderen van groep 8 een prehistorische modeshow georganiseerd. In zelfgemaakte kle dij wordt de voorjaarsmode van 3000 jaar geleden gepresenteerd. In sommige lokalen zie je kinderen met kleine botjes spelen. Ze gooien een houten balletje omhoog en van gen het weer op. Tegelijkertijd draaien ze één van de botjes om. Dit is het bikkelspel. Het project Magisch Heiloo gaat namelijk gewoon door. De kinderen van de Meander willen beslist de bikkel-kampioen van Heiloo aanle veren. Want op 21 mei is de grote bikkelfinale. Dan wordt het menens. Wie wordt bikkelkampioen van Heiloo? Trouwens, wie nog niet weet wat bikkelen is, die moet eens kijken op de website van het scho lenproject: www.magischheiloo.nl Als er in een onafhankelijke rap portage wordt opgetekend dat er 'essentiële fouten' zijn gemaakt, waar haalt de PvdA dan de moed vandaan om te spreken over 'onbelangrijke fouten'? Men bagatelliseert een zaak waar veel gemeenschapsgeld mee werd verspild en over werd gelogen, hiermee werd de coalitiegenoot de hand boven het hoofd c.q. in het zadel gehouden. Te triest dus voor woorden, omdat deze coalitiegenoot wel toe gaf essentieel in de fout te zijn gegaan, maar daaraan wonder wel niet de consequentie van vertrek ken aan verbond. Frappant was ook dat de grootste misser onbeantwoord bleef. Bij Het Hoekstuk vraagt de gemeente marktconform 950 de m2, terwijl de 1300 m2 grond bij het Slimpad in het centrum van het dorp voor maar 100,- onderhands werd verkocht. Hierbij dient ook opge merkt te worden dat de daar gevestigde fysiotherapeut voor zijn 400 m2 meer bood dan Kennemer Wonen voor het gehele perceel betaalde. Iets dat volgens de WD woordvoerder in het geheel niet 'raar' is! De collegepartijen hebben ten aanzien van hun 'integriteit' de politiek geen dienst bewezen en deze zich maar afvragen, waarom is hèt vertrouwen in ons toch zo laag? Heren daal eens meer af uit uw ivo ren toren dan één keer in de vier jaar. Tom ten Hoope Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7